Přečtěte si novou povídku Art of Living!

Únor 2011

Kaprun 2011- Kryšpínek 2. díl

27. února 2011 v 6:46 Fotogalerie
Mám tu pro Vás slibovaný druhý dílek Kryšpínka na Kaprunu, užijte si je !
Se tak leskne... Bronzík jeden :D
Tadyta fotka se mi asi z toho dílku líbí nejvíce :)
Přednastaveno

Poslední článeček před odjezdem na lyžák

26. února 2011 v 22:00 | liška |  Bleskovky
Než si konečně půjdu lehnout, tak bych Vám zde jen řekla pár slov.

Již zítra v 8:30 máme být u školy a v 9:00 máme odjezd do Rokytnice nad Jizerou, přesněji na Dvoračky. Já jenom doufám, že až tam dojedem, že nezjistím, že jsem si doma nezapomněla lyže, či něco podobnýho... já toho schopná jsem :D

Na každý den je přednastavený pouze 1 článek, bohuže, nestíhala jsem :( Ale až přijedu, tak se tu to bude zase články přímo hemžit, to slibuji :)

Jsme také velice ráda, že jsem "stihla" porod naší Valči, před mým odjezdem, viz minulý článek

A teď k poslednímu bodu. Chtěla bych se s Vámi moooc rozloučit! Budete mi chybět, je to jen týden, ale i tak :). Hele holky, a kdyby si chtěl někdo popovídat, volejte, volejte, piště, smskujte mi! Pořád slyším, jak si mezi sebou povídáte a já... ještě pořádně s nikým z Vás nemluvila :) Byla bych hrooozně ráda, vím, že žu je to otravné, ale kdyžtak... :D. Sorryyy
Teď si jdu lehnout, a´T jsem pěkně čerstvá a potom vzhůru na lyžák, jupíjééééj!


Papííík :) ♥

Večerní nečekané překvapení... alias na ranchi je nové hříbátko :)

26. února 2011 v 21:50 | liška |  Něco k ranchi
Dnešní den byl poměrně klidný, tedy až na jednu věc, která se udála před chvilkou :)

Valentine byla celý den lehce "vyvedaná" z rovnoháváhy, a Flash s ní, jsou jako jedna duše, ale Leslie si nechtěla připustit, že by porod mohl být tak brzo. Samozdřejmně, i mistr se někdy utne...

Zrovna jsme všichni byli na vačaři, když na nás začala Mia, která uklízela vedlejší box, začala křičet, že s Vájou není něco v pořádku. Všichni jsme se zpočátku lekly, co se děje, ale jak jsme se dostali blíže k Valentine, bylo to jasné.
Byl to sice porod dřéve, než se čekal, ale proběhl naprosot bez problémů a trval "jenom" kolem půl hodiny!!
Je sice dříve narozené, ale naprosto zdravé a pěkně čilé! Narodil se nádherný hřebeček jméno Heartbreaker, zkráceně Heartík. všichni z něj máme obrovskou radost. je hrozně moc roztomilý a celá mamča :D
Fotky budou až přijedu z lyžáku, teď večer už doopravdy nic fotiti nebudu ;)

Já jsme hrozně ráda, že jsem "stihla tento porod" a neudál se, kdybych byla na lyžáku, Sice toho úžasného tvorečka opustím, ale jsme ráda, že jsme byla u porodu :)

Pyšná mamča Valentine a taťka Flash:)

Fotogalerie- Stormy

26. února 2011 v 15:42 | liška |  Fotogalerie
Dnes bylo krásně, tak jsem se vydala fotit Stormy a Chexíka. Stormyiných fotek mám na jeden dílek, ale na Chexíka jich mám více. Ty sem ale dám někdy jindy. Ale tyto fotky si užijte :)

Kráska je na scéně :)





Zajímavý kontrast :)



Kukuč :D













A to jsou všechny fotky tohoto roztomilého hříbátka :)

Poslední šance pro opozdilce v soutěži!!

26. února 2011 v 10:35 | liška |  Blog a moje kecy
Ano, ano! Jak jsitě víte, tak zítra ráno odjíždím a soutěž končí 7.3. . Ale k tomu, abyste mohli nahrát fotky vašich koní na Photobucket, potřebujete přihlašovací údaje. A dnešek je poslední den, kdy Vám je mohu poslat! takže neváhejte a napište mi na e-mail eliskapacalova@seznam.cz o přihlašovací údaje, nebo mě zkontaktujte na facebooku, jinak to nebude možné se přihlásit!

Možná ještě, až přijedu z lyžáku, tak možná prodloužím přihlašovací lhůtu. Je mi to líto, ale je zde přihlášených velmi málo koní a lidí... myslela jsem, že bude více :(. Možná příště už ani žádné soutěže dělat nemusím, když o to nestojíte. Všude možně se přihlašujete, ale u mě je vždy nejméně účastníků... to je mi mco líto

Nebo popřípadě sháním jednoho, až dva porotce. Kdyžtak mi napište na daný e-mail či Facebook :)


Takže pište, pokud máte zájem. Mělo by se přihlásit ještě alspoň pár koníčků, alespoň 1 do každé kategorie, nebo alspoň do pár.,... prosím. Jinak snad osutěž zruším, protože to fakt není možné :/


Darkness Lives- 23. díl

25. února 2011 v 18:11 | liška |  Povídky
"Jak jsi mě našel?" zeptala jsem se Jeremyho, který vedle mě s Brým jel na své klisničce, Mee. "Říkal jsem, že si tě najdu všude." ušklýbl se a podíval se na mě. Já se ho snažila "probodnout" pohledem, aby mi prozradil více. "No, dobře. Hledal jsem, kde bude největší rozruch." "Hééj." "No jo... Tvoje mamka mi řekla, kam vlastně odjíždíš."
"Ani jsem nevěděla, že máš koně." "Hodně toho o mě navíš." pošeptal si pro sebe, nejspíše nechtěl, abych to slyšela. Zvážněl. Najednou nás z té vypjaté atmosféry někdo zachránil. "Elis, Elisabeth! Konečně jsem tě našla!"uviděla jsem, jak vybíhala od školy Amy. "Co se děje Amy?" "No, nic moc... jenom tě Tanya kvůli něčemu hledá..." najednou přestala sledovat mě a pohlédla na Jeremyho. Ušklíbla se a řekla: "Hm... nechceš nás představit?" slezla jsem z brýho, a nechala ho napást, byli jsme už v ohradě a přiblížila se k Amy. "Dobře... Amy, toto je Jeremy, jeremy toto je Amy, moje kámoška." Amy na Jeremyho zkoušela různé pohledy ale on se jen díval na mě a jakoby jeho oči říkali "Pomoc!". "Promiňte dámy, ale budu muset jet. Amy, Elisabeth. Jistě se ještě uvidíme." lehce se na Mee poklonil a odcválali pryč. "Mňamyyy... krasavec a ještě k tomu džentleman...hm..." pronesla Amy. "Nech si zajít chuť, ten už je zadaný." "Řekni kým a vlastnoručně jí vyškrábu oči." odstoupila jsem od ní a udělala smutný váraz. "To...snad...NE!" rozkřičela se Amy a začala se smát. "Ššššš, klid, někdo ta uslyší!" "Elisabeth, ty mrško... Tak to je ten tajemný klučina, co jsi nám o něm říkala!!! Ale co tu dělá?" "Abych řekla pravdu Amy, ani nevím. Ale jsem fakt ráda, že je tu." "To věřím" řekla ostře Amy a olízla si rty. "Tak pojď prosimtě."
Vše běžela, jako na drátku. Škola mi, až na matiku, celkem šla. Zlepšovala jsem se ve všem... více si i věřila. S kamarády jsme si více rozuměla...Dokonce se všichni seznámili s Jeremym a Mike se stal jeho nejlepší kámoš.... a i s já jsem si byla s Jeremym blíž, blíž a blíž...
"Jeremy, mohla bych tě o něco poprosit?" zeptala jsem se Jeremyho, když jsme spolu leželi na dece v malém lesíku poblíž školy. Před tím tu byla i Amy, Chelsie, Tanya a Mike, ale ty už odešli, měli jsme to takový menší piknik. "Cokoli." odpověděl, když mě jemně hladil po vlasech. Já se jemně usmála a přímo to na něj "vybalila". "Šel by jsi se mnou na školní ples?" "Ne, ne, to po mě nechtěj..." rozasmál se a napřímil se." Prosím..." žadonila jsem dále. "Moc to pro mě znamená" "Já ale neumím tancovat." "Já taky ne... alespoň budeme dva." Já s epostavila na nohy a pobídla ho k tomu také. Pár kroků jsem odstoupila a kývla na něj. On také vstal a pohlédl nesměle na mě. Já udělala krok do pravy, on opakoval... Vytvořili jsme takový kruh a poté se začali k sobě přibližovat. Když jsme byli u sebe blízko, chytla jsem ho jednou rukou za pas a druhou chytila jeho ruku, on po mě vše zopakoval. V tu chvíli se zpustilo rádio, které zkoušel Mike celou dobu opravit a začala se z něj linout pomalá melodie. Já s Jeremym jsme se začali pohupovat do rytmu hudby a nakonec se to přehouplo ve valčík. Raz, dva, tři, raz dva tři... a přišla otočka. já se ladně otočila a poté mě Jeremy vyhoupl do vzduchu a oba jsme se usmívali. Poté mě postavil zpátky na zem a naše obličeje byli těsně u sebe.
A po dlouhé době jsme ho zase políbila

Kaprun 2011- Dimitrý

25. února 2011 v 16:54 | liška |  Fotogalerie
Po delší odmlce jsou tu opět nějaké ty fotečky. A opět z Kaprunu, naší Blue Roan pony klisničky- Dimitrý
Budou dva dílky, druhý... sme prostě někdy šoupnu :D
Užijte si je :)
A už jí tu můžete vidět! Jak se "vypíná" :D
Že jí to tu celkem sluší :)
Roztomilá hlavička
Ááááá, :D, pohled jako vraha
Tak jak se fota líbily? A já se jdu vrhnout na povídku :)

Návrat z Prahy... a plné bříško :D

24. února 2011 v 21:19 | liška |  Blog a moje kecy
Právě teďka jsme se s makou vrátili z Prahy, celkem jsme si to užili :).
tedy až na ty pitomí džíny... sháněli jsme nějaké a ... tak mě štvou! Samí bokovky! Zkoušela jsme asi 10... z toho mi byli jedny mandžestráky a potom jsme ještě dokopouli takový béžový pláťáky, ale džíny... grrr... A kdyby to alposń bylo, že to nemůžu zapnout přes to mý obrovský břicho! Ale já mám hrozně širokou pánev, mám to pod břichem, přesně na úrovni pánve, nemůžu to zapnout. Kdybych si to mohla vytáhnout, tak to zapnu, ale vytáhnout to nejde... je tam už zas rozkrok :/. Jako to ěm naštvali... ale potom jsme s mamkou koupili ještě jendo takový super tričko s takovým růžovým pojskem, moc pěkné :).
Také jsme byli v glóbusu, tam něco koupili a pak zlatý hřeb... čekáte, co to bylo? KFC ! :D... Nebyla smem tam snad přes rok. Jsem snědla, věřte nebo né, celý Classic box!Asi 5 různých kousků masíčka... hm... a hranolky.... a nějaký salát, kterému jsme začala říkat "Boleslaw"... a potom nějaký ty pití, jsme si tam furt běhala doplňovat :D
Ale opravdu jsme si to užli... a já taky furt mlela o lyžíku... huuhůůůůů! Zítra poslední pořádný den před lyžákem! Sobota se nepočítá ;)
Já s epůjdu opožděně kouknout na ordinaci, táta nám jí nahrál a taky se budu věnovat novému koníčkovi, kterého maluji... zatím to vypadá, vcelku slibně :)

Breeding Certificate- SKS Sanya

24. února 2011 v 17:39 | liška |  Breeding Certificate
A je tu další certifikátek, tentokrát pro SKS sanyu. Její mamka je naše RO Brown Chery, ale otec bohužel neznámý, minimálně jsme ho nikde nevykoumala ;)
Fotky SKS Sanyi by Elen, www.stajkonskysen.blog.cz
PS: Teďka jedem s mamkou do Prahy, nakupovat ještě před lyžákem, zatím pápá :)

...Připouštění Valentine...

23. února 2011 v 20:02 Milenecké Páry
Ta krásná zprávička, o které jsem se zmiňovala v minulém článku je tu... Včera došlo k zlomovému bodu! :D! Valentine byla připuštěna naším Flashíkem !!
Jsou stejného plemena, krásné barvičky, podobných vlastností... mají úžasný rodokmen... ale hlavně- mají se rádi :)
Leslie hnedka Váju prohlédla a je doopravdy březí! A zatím to vypadá moc dobře, Vája je klidná a Flahsík je pořád s ní... Jak jim to spolu sluší :)
A hříbátko by se mělo narodit do konce týdne, či začátkem, toho příštího, mco s etěšíme! PO takových rodičích by to musle být opravdový anděl :)

Nový blog.cz? No...

23. února 2011 v 18:59 | liška |  Dny na ranchi
Ahojky! právě jsem se vrátila z KMD! Vpředstavení "Naši furianti", bylo tedy mco pěkné, i když na mě dosti zlouhavé. A bylo tam až mco lidí, takže jsme se ani na záchody nedostala :/ . A když jste si chtěli koupit pití, tak půllitrovka Coli, Tonika, Green Tea či džus, tak to stálo 40Kč! Zloději! No jo, alspoň člověk vidí, jak mohou vydělávat. Do kina s vlastním pitím nesmíš ani jídlem, no spíš by jsi neměl, a potom má o přestávce každý žízeň... Tak jsme se s Ájou složili na jendu Colu dohromady ;). Ale celkový dojem dobrý, a překvapili mě známé tváře v představení, např: Miroslav Táborský, Ilona Svobodová (hraje v ulici), Vlastimil Zavřel (hraje Jindřicha v ulici) či třeba Klára Sedláčková-Oltová. Oficiální stránka je tady: http://www.divadlovdlouhe.cz/repertoar.html?repertoarId=124
Na ranchi je krásný klídek,a le mám jednu úžasnou zprávu... ale tu...!... až v dalším článku :D
A k tomu nadpisu? Určitě jste všichni zaznamenali new vzleh blogu. Mě to z prvopočátku lehce zarazilo, budu si na to muset zvyknout... je to pěkné, jenom mě štve, že není vidět, co se nachází v komentářích, jen to, kdo je napsal a kdy... no... musíme si na to zvyknout :)
Ale vůbec mi nejdou vkládat obrázky, co Vám ? :( A jak jsme zjistila, tak mi nejde nakonec skoro nic... grr

Horsemanship v Kaprunu Kylie a Stunt Double 3. dílek

23. února 2011 v 7:31 Fotogalerie
A je tu další díleček! Poté už zbývá jen jeden :)

Ale chtěla bych se omluvit, že na některách fotkách jsou vidět třeba auta, to je mi líto :/
P1100551
A už jsou zde zase ony dvě :)
P1100559
Pohled zezadu :)
P1100560
P1100561
Elááá hop :D
P1100562
Taková zánožky, či co :D
P1100564
P1100565
P1100566
P1100567
A to všecko pro tento dílek :)
Přednastaveno

Novinky 22.2.

22. února 2011 v 21:52 Dny na ranchi
• Opět tu máme nějaké ty novinky, ale kratší

○ Začnu u mě. nic moc to nebude. Ale mám naprůměrně dobrou nálaud, tak doufám, že mi jí nic nezkazí :D. Zítra jdu do školy, vlastně jen na 4 hodiny. Jedem na KMD (Klub mladého diváka), takže hned po 4. hodině jdem na oběd a poté jedem do Prahy a vrátíme cca až kolem tak šesté večer. Ale těším se tam, ze třídy nsá tam jede dost. Jedem na představení Naši Furianti a jsou na to výbroné recenze, takže jsem zvědavá :)

• Ale úplně maximálně se těším na lyžák! Sice máme pravidel, jak nas... ale určitě si to užij, tedy, silně doufám. Také stahuju spousty různých filmů, hlavně mi kámoška nakázala stáhnout všcehny Pottry :D. A dneska jsme koukala na 6stku a teď mám rozkoukanou 5, na tu si kupodivu vůbec nepamatuju, jen tu růžovou babku.   

○ Na ranchi se toho kupodivu moc neděje. Zaměstnanci jsou po tom zmatečném dni... v pohodě, pilně se trénuje, i na CBG, nebo se jen tak jezdí. Noví koníčci se už krásně zabydlují... Flash a Valentine jsou čím dál tím více spolu... A opravdu se k sobě hodně hodí :) Vypadá to velmi na dějně.... Jinak je na ranchi až moc velký klid, dokonce i Cloud je poslendí dobou v pohodě! Zvláštní... ale dobré :)

Teď si jdu vyžehlit vlasy a potom honem spát, pápá :)

Taková rychlovka alias straší fotky našeho Cefíka!

22. února 2011 v 16:38 Fotogalerie
V počítači jsem vyhrabala trochu starší fotky Cefíka, ale proč je sem nedat?
Užijte si je :)
Zlatíčko, roztomilé :)
nádherná hlivička, kterou zdobí slušivá ohlávka od Peťi :)
Ten kukuček ♥
A to jsou všechny fotečky :)

Horsemanship v Kaprunu Kylie a Stunt Double 2. dílek

22. února 2011 v 6:49 CBG Diary
A je tu slibovaný druhý dílek Horsemainshipu Kylie a Stuntky. Žádné dlouhé povídání a rychle k fotkám !
P1100542
A pokračuje se
P1100543
Ach jo... A už se zase obě válí :D :D
P1100544
P1100545
P1100546
P1100548
Krásky :)
P1100551
P1100550
P1100552
A pozor! kylie "leze" na Stuntku!
P1100553
A už nahoře
P1100554
Jedééém
P1100558
P1100557
Tak toto je konec 2. dílu, Doufáme, že se fotky alespoň trošku líbily :)
Přednastaveno

21.2.- Novinky v Saddlery W-H

21. února 2011 v 21:58 Saddlery World Horses
Po dlouhé době opět píši nějaké ty novinky ohledně našeho obchůdku saddlery W-H.

Nejprve bych se chtěla dostat k CLS, kde je naší ctí a budeme vyrábět ocenění do některých kategorií! A to přesněji do lehký plamen Stablíků a Hříbátek Classiků/ či Tradíků!

Dále jsme již dostala 2 nové objendávky od holek, s předáním na CLS, takže znovu píši- Ano je možné si něco objednat na CLS

A Lin mně a Pharlap dovolila úžasnou věc, velmi jí za ní děkujeme... Budeme mít takový "mini obchůdek" i na samotném CLS! Určitě něco navyrábíme, ale co by jste chtěli ? Spíše dečky, kamaše... ohlávky... nylonky... nebo nějaké nové věcičky ? Byla bych ráda, kdyby jste mi to sme napsali :)

A v poslední řadě tohoto článku, bych Vám jen chtěla oznámit, že jsme do obchůdka přidala 2 nové věci a to obšívané dečky a dvoubarevné dečky, pokud bduete mít časík, tak jukněte prosím ;). Chtěla jsme tam přidat i nové ohlávky a uzdečky, ale to jsme bohužel nestihla
P1100160
Ale teďka už dobrou ;)

Horsemanship v Kaprunu Kylie a Stunt Double

21. února 2011 v 19:22 CBG Diary
Konečně se dostávám k dalším fotkám z Kaprunu! Tyto sjou z Horsemanshipu našich "CBG reprezentantů" - Kylie a Stunt Double. Zachycovala sjem jen některé momenty, ale stejně z toho je fotek, na 4 díly :D. Takže se máte na co těšit ! Ale tento dílek je spíše takové seznámení
Teď si vychutnejte první várku fotek :-)
P1100530
A už se Vám holky představují!
P1100531
Milá, šikovná jezdkyně s velkým srdcem...Kylie Mallsová
P1100531
A její milovaná strakatá klisnička, také s velkým srdíčkem a úžasnou povahou... Stunt Double
P1100532
Holky se mají fakt rády...
P1100533
P1100534
A také věří jedna druhé
P1100535
P1100536
Kuk :)
P1100537
A pozor, pozor, už začínáme !
P1100539
P1100541
P1100540
P1100538
Druhý dílek přednastavím na zítřek a ty další dva... jeden přednastavím na dobu, co bdue na lyžáku a ten psolední... no někdy se tady objeví :)
Budeme velmi rádi za komenty !
Co mylsíte, jde to s luší to holkám spolu ? :)

Statistiky 14.-20.2.

21. února 2011 v 14:55 Statistiky
Navstevnost za minuly tyden (14.2. 2011 - 20.2. 2011) je:
Pondeli: 42
Utery: 28
Streda: 37
Ctvrtek: 52
Patek: 50
Sobota: 75
Nedele: 86

Celkem: 370
Minule: 263
Zlepšení o: 107 lidí!! 

Úžasné! Děkuji hrozně moc! udělali jste mi nevídanou radost.. jen tak dál, snad se nezhorší... ale příští týden jedu na ten lyžák, takže se nejspíše zhorší,a el doufán, že né o moc :)

Fotky objednávky pro Kate

20. února 2011 v 20:53 Saddlery World Horses
Mám skoro hotovou objendávku pro kate, chybí tu ještě ta růžová dečka na Classiky, pardón, ale došel mi růžový filc, takže tu dodělám zítra ;).
Jinak by tu mělo být vše: Dvoubarevná dečka na Classiky, růžová nylonka vypodložená na Classiky, modrá nylonka na Tradíky a sv. modrá dečka na Tradíky :)
Fotky jsou hrozné kvality, jsou foceny dnes večer
P1110001
Celá objednávka :)
P1110002
Růžová nylonka růžově vypodložená :)
P1110006
P1110007
Dvoubarevná, vylepšená dečka
P1110008
Na plecích má zapínání na suchý zip
P1110010
A na břichu na přesku :)
P1110009
P1110011
A tady poslední dvě věci
P1110012
Modrá nylonka bez "podhrdelní části", jak jsi chtěla Kate :)
P1110013
A světle modrá stájová dečka :)
P1110014
P1110015
Předání tedy na CLS, a doufám, že se ti věcičky budou alespoň trošku líbit :)

♥...Flash a Valentine... ♥

20. února 2011 v 18:39 Milenecké Páry
Tuto rubriku jsme popravdě použila jen jednou jedinkrát a toto je podruhé... Vymyslela jsem jí na cca před dvěma roky, to je dlouho. Ale konečně jí mohu zase použít!
Je to teprve pár dnů, co k nám přijela nová klisnička Angloaraba, Valentine, ale milý samotář Flash, tímto příjezdem pímo ožil. Snažil se být pořád s ní, přímo s ejí dvořil a ona neodporovala... a jak tomu tak bývá... zrodila se láska :) ♥.
Seznámení nastalo až na ranchi, ale hned jsme věděli, jak to dopadne ;)

Valentine: Valentine je sedmiletá klisnička Angloaraba. Pochází z Francie, kde se narodila a také velmi dlouho dobu žila. Dříve závodně jezdila Enduraci, ale teď už se spíše věnuje chovu, má " za sebou" již několik výborných potomků a doufáme, že bude mít i u nás :)

Flash: tento Blesk k nám přijel přesně na silvestra a stal se na ranchi celkem oblíbený, i když, před příjezdem Vájy, to byl spíše samotář. Je výborný v Enduraci, kde nás také reprezentuje na CBG. Je velmi hodný a klidný, takže by byl určitě i suprovým tatínkem, takže se nám to možná někdy vydaří :) 
Čumáčky :)
...Když miluješ, není co řešit :) ♥...

Prvních pár fotenek Valentine :)

20. února 2011 v 15:13 Fotogalerie
Celý den se snažím pilně vyrábět, přišli mi dvě nové objendávky s předáním na CLs, což je mimochodem možné ;), a mám co dělat, hlavně s tou durhou... Viď Pharlap :D 
Ale stihla jsem nafotit několik foteček naší nové klisničky, Váji, čili Valentýnky :)
je jich zhruba na 2 díly, takže zas tak málo ani ne :D
A mám i nějaké fotky Flashíka s Valentýnkou, celkem se k sobě mají, ale to až někdy jindy
Užijte si fotky :)
A už Vája utíká :)
Na některých fotkách, řeba jako na této, to vapdá, jako kdyby ani žádnou lysinku neměla :D
Kráska :-*
Ta její "sexy" hlavinka :)
A to jsou všechmy fotky tohoto dílku, další přednastavím na dooby, když budu na lyžáku ;)

Darkness Lives- 22. díl

19. února 2011 v 22:23 Povídky
Darkness Lives
Dny opět běžely, no spíše zdrhaly jako splašeni. Škola také běžela, učení bylo celkem dost, ale velmi často jsem trávila odpoledne s Breem, i když je to "jen" kůň, moc mě toho naučil.
Ale i já se zdokonalovala. V používání svých sil, dokonce i v šermu, kterého jsem se zezačátku štítila. Užívala jsem si s ostatními, ke kterým jsem měla pořád blíž, naplno jsme jim věřila a oni mně. Z Tanyi se stala moje nejlepší kamarádka, které jsem se svěřovala se vším, krom toho jednoho...
Léto bylo brzy pryč a byl tu poněkud teplý podzim. Ale bylo to již několik měsíců, co jsem neviděla ani mámu, ani Jeremyho. Co když na mě zapomněl? Asi by to tak bylo lepší... pro něj.

bylo zde další slunné podzimní odpoledne a já spěchala za Breem na pastvu, měli jsme domluvenou vyjížďku lesem. Hned jak jsem ho našla, tak jsme vyjeli. V lese bylo chladněji, ale i tak to bylo příjemné. "Drž se!" zakřičel v mé hlavě ten známý hlásek a my se roztryskali po lesní cestě. "Wóóóóóów!" křičela jsem, bylo to úžasné. Jak jsme nemohla mít ráda koně? Nechápu. "Slyšel jsi to brý?" zašeptala jsme najednou. Totiž z houští byl totiž slyšet jakýsi zvuk...

O několik hodin dříve, vypráví Jeremy: Pod sebou jsme cítil cosi studeného a tvrdého, když jsem začal pomalu otevírat oči a ucítil jsem silnou bolest hlavy. "Co to... ?" zeptal jsem se kohosi, viděl jsem zatím jenom obrys nějaké postavy. "No konečně ses bratříčku probudil. To jsme tě praštil, tak moc?" uslyšel jsme známý hlas a najendou jsem oěpt viděl ostře. Přede mnou stál můj bratr, Sam. "Kde to jsme, co se stalo?" "No... Jak to říci bratře. Copak to tady nepoznáváš?!" začal jsme se rychle rozhlížet a pomalu vstávat. začínal jsem to poznávat... ten hrad! "To jsi neudělal!!" vykřikl jsem "Kdybych to neudělal, tak bys tady asi nebyl... No, dělej, pojď, někdo tě tam čeká." "Ne, ne prosím..." procedil jsme mezi zuby a Sam mě jen popostrčil kupředu a rozrazil kamenná vrata do hlavního sálu.
"No konečně! Co jsem se tě načekala!" řekla jejím ledovým hlasem. Stráž po jejím boku mi přikázala poklonit jsem, raději jsem udělal, to co po mě chtěli. Seděla tam na trůnu, Andora, Andora IX.! Potom již zmiňované Andory. "jak jsem slyšela, milý Jeremy, tvá mise nijak nepokračuje... Pokud to tak bude dál, vloží se do toho někdo další, jako třeba tvůj nedočkavý brat, Sam." Vím, že to nepokračovalo, jak bych taky mohl? Snažil jsem se jí vyhýbat... Chtěla, abych jí sem přivedl! To nikdy neudělám. "Jinak víš, co se stane s tebou... a tvojí ubohou matkou?" "Mou matku, do toho nezatahujte...!" "Ale drahý, vždyť vlastně žije jen díky mě... Chceš být stejný zrádce jako ona? Nechala jsem jí přežít jen díky tvému otci, který byl věrný... Bohužel, podruhé, už to tak nebude, to si piš. Takže, bych se být tebou snažila... Byla by tě škoda."

Pokračování ve vyprávění Elisabeth: S Breem jsem zpomalila a blížila se k danému místu, odkud se ozýval zvuk. "Ááááááá!" vzepjal se najednou cizí, kůň... no, bělka, klisnička... a Bree jí samozdřejmně "napodoboval" a já sletěla a nestačila jsem už nic udělat a docela jsem se bouchla do hlavy. "Prrrr, Meo, stůj!" uslyšela jsme vcelku známý hlas a přes sebou uviděla osobu. "Jsi v pořádku?" "Nejspíše ne, protože mám halucinace." před sebou jsem uviděla Jeremyho. "A může tě ta halucinace obejmout?" Nic jsme neřekla a rovnou mu skočila do náruče

Tak dlouho se Chex a Quickstep hledali, až se našli!

19. února 2011 v 17:30 Potomci
Poslední dobou jsem našla celkem dost rodičů našich koní, či potomky, ale toto mě dostalo. Konečně jsme měla čas a prohlížela jsem rodné listy... a jedna věc mě u Quickstepa zarazila! Nikdy jsme nic nevěděli o jeho ridčích... sice nám bylo divné, že se k sobě Quickstep a Chexík nějak mají, ale toto nás nenapadlo. Chexík je totiž otcem našeho Quickstepa! Mají podobnou barvičku a hlavně povahu. Chexík je andílek a Quick i jako hříbě také.  
Takže třikrát hurá :D
Synek RO Quickstep
Quick
Quick
Quick

A pyšný tatínek RO Big Chex to Cash
Super zprávička, ne ? :) 

Fotopříběh- Zmatek nad Zmatek

19. února 2011 v 14:27 Fotogalerie
Mám tedy menší fotopříběh z dneška... no... fotopříběh... je to to nejzajímavější, co se dneska na ranchi dělo. Byl veliký úklid, ale nehce se to zvrtlo. No... bylo u nás živo :D

Vím, prostředí je nerealistické, ale tak kde jsme to měla fotit? A ještě k tomu, když se to doopravdy dělo? Jste nás dneska měli vidět...
Koníci už pokukují, co se to tam dole děje...
Je zde velký jarní úklid... Zrovna se rozděluje, kdo bude čistit sedlovnu, selda, uzdečku a kdo bude čistit ty fleky z nábytku. Proto se holky raději schovaly
Nakonec Lilly měla dostat hříbata ven, aby je pod vodou úplně vyčistili a prohlédly... všechna hříbata už tam jsou, kromě Creamy...
No jo, když si Creamy něco umane, tak s ní nehne ani Lilly... Opírala s ejak mohla, ale NIC, Creamy stála jak přibytá
A Chelsie dostala za úkol vyčistit všcehny poníky
No jo, hodně práce
Leslie: Cloude!! CLoude okamžitě stůůůj!!
Leslie zrovna dočistila Jazzbellku, kterou ani nemusela vázat a ona jí krásně stála. Potom přišel na řadu Cloud Nine, naše zlobidlo, a smaozdřejmně hnedka bežel na pastvu a utekl Leslie
Mezitím přišla Mia se Seattlem a Stuntkou zvenku, kde je myla vodou
Také se tu znovu objevila Lilly na Váje, si chtěla oddychnout, když tam konečně creamy dovlekla a rovnou vzala Valentýnku s sebou

Leslie: Panebože!! Co tady dělá Snowy??? Chelsie, že ty jsi zapomněla zavřít?
Chelsie: Možná...
Leslie: Grrrrrrrr! Panebože, teď všichni utečou!
A Laura se otočila a zase někam běžela, ale tentokrát už ne za Cloudem
Leslie: Ššššš, klid! Sane! Ššššššš, klid, klid
Když Leslie přiběhl, San Domingo, který se dostal ze stáje se jí lekl a začal se vzpínat
Lauře s eho anštěstí nakonec podařilo zklidnit
Leslie: Šššš, hodný kluk... hodný
Leslie: Né, Bumblebee! Počkej! Bumble! Neutíkej alspoň ty !
A Bumblík už si to štrádoval pryč z ranche...
Kylie: Panebože, co se to tu děje!
Křikla kylie, která zrovna přijela. Byla u známých, asi 1km od ranche pro nějaké věci... Často tam jezdí, na koni, tentokrát jela jen tak bez sedla a uzdečky na Winterovi
Mezitím Caroline poklízela v klubovně, tak to na ní vyšlo
A Justin zrovna čistil sedlo na poníky, bylo celé od bahna

Ale ani jeden nevěděl, co se venku děje

Misty pokukovala, co se to tam dole děje, no jo, zvědavka
Potom už to šlo v klidu
Lilly dočistila poníky a pokračovala i s velkými koňmi
San Domingo dostal na uklidnění nějaké vitamínky... do... Jak se otmu říká ? :D
A Leslie přímo padla na deku. Říkala, že z dnešního pobíhání musela schodit několik kilo

Leslie: Tak co Caroline... je hotovo, čas odpočinku... Copak jsi nám uvařila?

Caroline: Nevařila jsem nic, nestíhala jsem. Musela jsme po někom vyčistit z pohovky ten flek od červenýho vína... Pamatuješ si na Silvestr ? Vůbec to nešlo dolů!

Leslie: Ouuu... Pardón. Ale oběd snad bude, ne ?

Caroline: Jo, objednala jsme pizzu

Leslie: A teď budu ž do večera spát...

Caroline: No to jen tak nebudeš. ještě nám zbýá dočistit asi 8 koní+ jejich boxy.... a jsou to ti naši zlobivci, jako by Cloudovi z oka vypadli v chování
Laura: Néééééééééééééééééééééééé!!

Naše Paradise of Elisabeth je mamkou RH Paradise for Eyes

19. února 2011 v 11:15 Potomci
Společně s Karčou jsme objevili, že naše RO Paradise of Elisabth je maminkou RH Paradise for Eyes! Elisabethka je moc ráda, že našla potom, ještě k tomu tak krásnou a šikovnou klisničku z Ranche Hvězdovec od Karči88 :)
Mamča RO Paradise of Elisabeth :)
Elisabeth
 A krásná dceruška RH Paradise for Eyes :)
Paradise
Paradise
Opravdu velká podoba, nemyslíte ? :)

Fotka Paradise of Elisabeth by me
Fotky RH Paradise for Eyes by Karča88: www.ranc-hvezdovec.blog.cz

První fotky Wintíka a Valentine!

19. února 2011 v 7:39 Fotogalerie
Tyto fotky jsem fotila ještě včera. Je na nich hlavně Witík a i pár fotek Valentine! Kvalita je strašná, přiznávám, ale jsou na nich celkem dobře vidět, ale Valentine potřebuje rpo focení více světla, je na nich moc tmavá- rada pro příště, fotit při větším světle

Fotky josu z naišch "vnitřních" pastvin... Měla jsme tam dát více stromků, keříků a více toho... ale já to tam jen tak naházela :D. Příště udělám mnohem lepší "diorama" a nafotím tam Stablíky.
Přeci jenom, ten poměr mezi Tradíkama a stromečkama max pro Stablíky... eh :D
Fakt to musím doladit, ještě k tomu je vzadu ta skříň... fotky i pastva je daná na rychlo, to´t ten důvod :)
Stromky jsou tam stejně asi jen na 2 fotkách, jsme je dala pry,č v porovnání s Wintíkem to bylo směšné :D
A už tu je Wintík :)
Poměr se stromečky... eh :D
Obřý kopyta a husté rousy :)
A tady na Wintíkovi Justin s Kylie :)
A už se odjíždějí projet :)
A tady (tmavá) Valča!
Ach jo, ta kvalita... a ve fo´táku to vypadalo celkem ještě přijatelně :/
A nejlepší fotka valči, její zadní nožka :D
Přednastaveno

Fotky z příjezdu new koníčků!!

18. února 2011 v 16:41 Fotogalerie
Jsou zde již slibované fotky z příjezdu našich nových koníčků. Kvalita nic moc, byli ještě v krabicích, ale jsou tam... Také mám pár fotek už koníčků venku z krabic, ale ty asi přednasdtavím na zítřejší dopoledne, když budu u kámošky. Psala jsem Vám to, z dneška do zítřka u ní spím :)
Takováhla obří krabice to byla... brácha hned jak jí uviděl, tak k ní přišel, začal na ní klepta a ptát se "Kdo je? " a bylo mu divný, že s emu nikdo neozývá... :D. Za to druhý brácha si balíku ani nevšimnul
Ááááá! Wintíček :D
Sexy flíčky... :D
Ta jeho Cute hlavinka... :) ♥
A tady už GG... Valentine tam ani není vdiět hlava... jak je na krabici ten odlesk :D
Toto jsou "zízračné" okamžiky, když vidíte Hearta,,, defakto je "ještě na houbách", jak my říkáme, ne ? :)
Kvalita hrozná, vím, vím, ale já spěchala a už letěla hnedka rozbalovat :D

Koníčciii jsou tadyyyyyyyyyy!

18. února 2011 v 13:59 Něco k ranchi
Hurá, hruá a ještě jendou hurá!! Koníčci dorazli k nám domů! Jeli jsme pro ně hnedka po škole, ale popravdě jsme se celkem s mamkou vyděsili, když jsme viděli ten balík :D. Takový mega.
Ano, dorazil ndáherní Winter a nádherná GG Valentine!... a s potomkem... který se teprv narodí, lépeřečeno ještě Valentine ani není březí ... ale brzy bude, hodláme jí nejspíše připustit s Flashem. "U nás" to bude angloarabka :).

Mám i pár fotek, určitě je sem za chvilku dám, ale koníčci jsou ještě v krabicích, hnedka je půjdu osvobodit.
Wintík je tedy naprosot obrvoský, takhle velký model jsem nečekala :D. A moje mamka se do něj zamilovala :). GG dvojka je úchvatná. heartík je úplně šíleně roztomilý. Jneom nechápu, jak někdo o něm mohl říkat, že je to velký model, vždyť je to takovej prcek, např. model mé Queenky... to je něoc jiného :D

Ale málem jsme se rozbrečela, mamka mi chtěla dát jen Wintera a GG schovat nejspíše k narozkám :(. Ale umluvila jsme jí! Mám je všechny!! Sice říkala, že už do naroze nic nebude, ale nebylo by ani nic tak, takžee.... takže... nic :D.
Ale jsme šíleně šťatsná! tak já na ně jdu, přeci nejmějí v těch krabicích zůstat ještě dlouho !!

Pá, za chvilku jsme tu s fotkama ;)

PS: Fakt to neberte jako chlubení, jen mojí neskutečnou míru radosti :) 

Malé Valentýnské překvapení alias Geraldine :)

18. února 2011 v 7:09 Něco k ranchi
K tomuto článku jsme se chtěla dostat už dříve, ale několikrát jsme na to zapomněla.
Na Valentýna v podvečer k nám totiž přijela nová klisnička, krásná TWH tmavá hnědka s červenými ribbonky v hřívě. Jmenuje se Geraldine (čti Džeraldine, nebo Jerry :) Jméno dostala od mé mamky, vím, žese taové "extravagantní" jako Kryšpínek, ale podle mě s ek ní ndáherně hodí. prý pochází z Francoužštiny :)

Dala mi jí mamka k Valentýnu, je z Elvis setíčku, už mám z něho Kryšpínka, takže... ještě 2 koníčci jsou někde schovaní :) Je to moje první klisnička na temto modlu, a tento model, i samotná klisnička, jsou naprosot úžasní :)

Mám s ní tady 4 fotky, foceny ještě na valentýna. Bohužl pod lampičkou večer a mají špatnou kvalitu, ale Jerry (její nová přezdívka :) je na nich celkem vidět. je to naše "valentýsnká černoška" :)
Roztomilost sama :)
Tak co na ní říkáte ?

Prosím opravdu to neberte jako chlubení ;)
Přednastaveno

Azhárek nalezl taťku na ranchi Perla!

17. února 2011 v 20:05 Něco k ranchi
Hurá! Na Ranchi Perla u kiiki jsme nalši ndáherného tatínka našeho Azhárka! Je jím RP Afire Storm, nádherný, důstojný arábek :). Afirek má prý vysoký temperament tak to po něm Azhar, rozhodně zdědil :).
A již zmiňovaná mamča "bydlí od nás kousek", je to RP Sandy :)

Synek Azhárek
Azhar

A úžasný taťka- RP Afire Storm
Stormík
Stormík
Fotka Azhíka by me
Fotky Stormíka by kiiki- www.ranchperla.blog.cz

Díky moc, Afirek je nádherný :)

Stud Book- Azhar

17. února 2011 v 18:10 | liška
Jméno : Azhar

Plemeno : Arabský plnokrevník

Zbarvení: Ryzák

Věk : 6 let

Rodiče : O - RP Afire Storm M - RS Sandy

Potomci : ------------

Úspěchy : 1. místo - Endurace všude a vždy 2008 Pardubice, 1. Místo - Endurace všude a vždy 2009 Pardubice , 2. místo - Výstava ročních Arabských hřebců
Zaměření : Endurace, rekreace, výstavy, chov
Odkaz na profil : Ano
Stručně o něm : Azhárka jsme koupili zhruba před rokem a to byl krátce obsedlý. zezačátku to s ním bylo těžké, ale Kylie se, při přirozené komunikaci, podařilo ho vcelku zklidnit, i když stále na něm raději jezdí zkušenější jezdci. Je to šikulka v enduraci. Má vysoký temperament i na arábka je celkem velký
Připouští klisny plemene : Arabský plnokrevník, Angloarab, Pintoarab... všcehny křížence arábků

Kaprun 2011- Kryšpínek

17. února 2011 v 16:15 Fotogalerie
A opět, skoro nic jiného tu není, jsou tu další fotečky. A tentokrát drezuráčka Kryšpínka, vím, že nekomu to příjde hrozné jméno, ale mě se líbí :D. Také budou dva dílky, ale druhý dílek ... no ty fotky budou "na jiný styl", však uvidíte
Zajímavá fotečka :)
Fotek je pár, ale jakýpak na ně máte názor ? :)

Dny pod psa

16. února 2011 v 21:13 Blog a moje kecy
Dnešek byl fakt den na prd.. no vlastně nejenom dnešek. :/. Hele, nemusíte čídt, toto jen mé takové vypsání před tím, než se opět půjdu učti, a to už jsme se dnes učila přes dvě hodiny, hrůza

Znáte to jistě, ty blbé dny, to hnusné období. A u mě už je to zase. Ve škole mi to nejde, nechápu látku a ty písemky... Když konečně nemáme tělák s tou naší krávou (pardón, ale na ní je kráva slabý slovo, sorry za sprosté slovo, ale jinak... se pojmenovat nedá) alias KK (Kráva Ku... *její příjmení*) tk jsme měli na supla Adama, úžansýho učitele, kterého jsme na tělocvik měli minulý rok. Je s ním neuvěřitelná sranda a je prostě suprový, nej učitel na škole!! Tak jsme ho měli a já si samozdřejmně zapomenu tělák. Nakonec jsem cvičila a s holkama jsme udělali "džínovej protest" a nakonec nás ais 5 cvičilo v džínách, ale jsem myslela, že s epřizabiju.
Školu vůbec nestíhám, klidně s eučím i do 10 večer a to od té doby, co příjdu ze školy.
Včera sjem musela jít na tenis, vůbec s emi tam nechtělo a musela jsme jet na kole... no... dotazila jsme tam a nikde nikdo. Chodí nás tam, když tam jsme všichni, asi 6, ale prostě nikdo nepřišel. Takže jsem hrála sama a chvílema jsem myslela, že jsme dostala další alergickej záchvat, jsme vůbec nemohla dýchat. Ještě k tomu hrajem v hlae, takový ty nafukovací... a se jim rozbila ventilačka, takže tam bylo i k padnutí, i kdybyste hodinu nehráli na plno :/. Potom sjem zpátky na kole, který mi zase nebrzdilo, ale smao, kdybych nešlapala by nejelo ani z kopce a kouřilo se mi z hlavy- měla jsem jen helmu.  
Dneska škola taky na nic jako... A dostala sjem dvojky z dějáku, z mýho nejoblíbenějšího předmětu!!! Mojí první dvojku z dějáku!! Kvůli jedny otázce... základní charakteristrika zaltý buly sicilský! jsme se ještě při písemce učitele ptala, jeslti stačí jedna věc, co byla v Bule a kdo jí podepsal a třeba, co je to bula... říkal, že jo a te´d kvůli tomu mám za 2 :/.
Z AJ jsme psali projetk, s tátou jsem ho dělala fakt do 23:00 večer ... hledám ho před hodinou, nemůžu ho nikde najít... potom ho najdu zmuchlaný na dně tašky . Učitelka mě už i tak nesnáší, a by jste jí měli vidět, jak se akorát šklebila... Zítra s ní píšem písemku, musím jí napsat na ejdničku jinak... by jste měli vidět, jak se vždycky šklebí, když mi tam nenajde žádnou chybu
Potom sjem přijela domů, vystoupila z auta a smaozdřejmně první do čeho jsme šlápla bylo ho... psí exkrement.
Na koních jsme si šla pro Iru, klisničku, na které jezdím, a začal za mnou dolýzat jeden hřebec. zezačátku nic, ale pak do mě jako fakt začal strkat a když jsem ho okřikla, či odstrčila, tak se mě pokusil kousnout a několikrát i kopnout! A k Iře mě nechtěl pustit! Potom na chvilku odešel, s emi ulevilo, ale kopnul jendoho koně, kousnul dalšího a vrátil se ke mě. Jako fakt jsme se bála, jsem se málem rozbrečela :(
Bylo by toho víc, ale i tak mě to do slova ser... štve. Ach jo. A teď s ejdu lidičky opět učiti, jako fakticky super :/ :/ Hlavně, že hnedka za každou dvojku dostanu od rodičů vynadáno ... To se jako fakt potom člověk bojí přijít domů s dvojkou či něčím horším
Ale mám jendo povzbuzení, koníčci jsou na poště!! Zítra nebo v pátek pro ně pojedeme, alespoň, že tak :)
Tak mi prosím zítra držte palečky, ať to výjde. Po škole mám jít pro bráchy do školy a potom s nima být do 5 doma, ale určitě se tu objevím, pokusím se :)
A ještě jedna, pro mě dobrá, zpráva- v pátek jdu spát ke kámošce. Je sice starší, ale známe se už takříkajíc od narození a je suprová, moc se tam těším :)


Článek na prd, omlouvám se... fakt jsme s epotřebovala vypsat

A prosím, přihlašujte se do Pony Photo Show! Docela mě mrzí, že je zatím přihlášený jen jeden koník, ale za něj moc děkuji ;). Nebo jeslit se chcete řpihlásit až na poslendí chvíli, tak prosím, ale měli byste si napsat o ty údaje, znovu opakuji- jedu na lyžák! Takže Vám je v t době fakt nepošlu

Breyer stablemates Animal Rescue Set

16. února 2011 v 6:52 Breyer novinky
...........
Breyer o něm napsal: někdy zvířata potřebují trošku více pomoci, když jsou v potížích. Ať už jde o záchranu Mustanga ve volné přírodě, nebo pomoci zraněnému koťátku, které uvízlo na stromě, nový Animal Rescue set vždy pomůže! Zvíře může být bezpečně dovezeno zpět domů či do nemocnice

 Můj názor: Jak roztomilé! jenom mě štve, že koníčci nejsou součástí balení, ten dospělý Appaloosáček je sexy :D. Ale jinak mylsím, že je to celkem dobrý nápad, ale lehce na nic. Líbí s emi to, ale nechtěla bych to, raději smaotné koníky ;)

Jaký je Váš názor na tento setík ?
Přednastaveno

Kaprun 2011- Third Times a Charm 2. díl

15. února 2011 v 21:46 Fotogalerie
A rychle Vám sme dávám druhý dílek, ať to opět není tak "rpzlezlé". Já už si pádím lehnout, jsme šíleně unavená :). Zítra zde možná budu, ale jdu na koně... uvidím. A promiňte, že jsme poslendí dobou tak příšerné SRko a semka málo píši :(

A podle mě jsou tyto fotky celkem lepší než první dílek, užijte si je :)
↑Proč mi tato fotka připadá tak Vánoční, jakoo ?? :D
↑↓ Tyto fotky, jsou jedny nej z "celého Kaprunu" :)
To je hold roztomilost sama :)
A to jsou všechny fotky. Tak co, líbili se Vám alspoň trošku ?

Díky za prohlédnutí a dobrou noc ;)

zase jedu pryč, tentokráte od 27.2.-6.3.

15. února 2011 v 19:09 Blog a moje kecy
No jo, už je tomu tak, už Vás zase opustím. Ale mylsím, že Vám moje žvásty fakt chybět nebudou, lépeřečeno, to vím. Ale tentokrát se tam úplně maximálně těším, jeud totiž na svůj první lyžáááák!!! Jochóóóóóóóóóó!! Sice s náma jede ředitel (Tfuj jako), naše učitelka na zemák alias roztleskávačka a jeden učitel, co mí říká pampelišková (od toho alergickýho záchvatu) :D. Ale opravdu se tam těším. Jen doufejme, že na Dvoračkách v Rokytnici bude sníh.
Pokusím se zase přednastavit nějké články, uvidím, jak to stihnu

A promiňte za včerejšek, dsti dlouho jsme se učila na PC jsme neměla ani pomyšlení

A teď se jdu zas učit zemák, 109 pojmů a slepý mapě :/. Ale kupodivu, to celekem umím :D
Možná se tu ještě zjevím, pápá !

Kaprun 2011- Third Times a Charm

14. února 2011 v 15:22 Fotogalerie
Konečně zde mám nějaké fotky z Kaprunu. A zrovna teď, je tu první část foteček, tentokrát Third Times a Charmíka! budou 2 dílky, takže druhý tu bdue brzičko :)
Charmík :)
Tady mají fotky takový zvláštní světlo... ach jo :(
Tak zvědavě kouká :)
A to jsou všcehny fotky!
Budeme rádi za komenty :)

Já vím, že jsou tmavé... ale ve foťáku vypadali tak krásně :(

Statistiky 7.-13.2.

14. února 2011 v 13:32 Statistiky
Navstevnost za minuly tyden (7.2. 2011 - 13.2. 2011) je:
Pondeli: 25
Utery: 23
Streda: 29
Ctvrtek: 26
Patek: 30
Sobota: 68
Nedele: 62

Celkem: 263
Minule: 364
Zhrošení o: 101 lidí

Je to zhoršení, ale byla jsme pryč a moc díky, že sem alspoň někdo chodil! Ale ta sobota s nedělí mi udělali radost, opravdu jste mě potěšili :). A doufám, že to zase zlepšíme :) 

Psala jsem celekm dlouhej článek, ale zase mi "vyskočil" blog a ani se mi neuložil, takže otrava. Teď se jdu učit, nazdáár

30.1. 2011- fotky Night Snowflake 2. díl

14. února 2011 v 7:44 Fotogalerie
Je tu druhý dílek fotek s naší Flaký! užijte si je :)
Hlavinka s modrým očkem :)
A toto je pdole mě dost pěkná fotka :) ↑
A to jsou všcehny fotky :). Díky za prohlédnutí!
Přednastaveno

Objednaní new koníčci!!!

13. února 2011 v 21:43 Něco k ranchi
Ano, anóóóóó! Po "delší" (to "delší" berte s rezervou) době jsme přemluvila rodiče a opět si někoho objednala!!! Juchůůůů! Ani nevíte, jak jsem šťastná! A kdo že to je ???
Nužeee

Nemůže to být nikdo jiný než úžasný tažáček, po kterém toužím už tak dlouho, ale přitom "nešel jen tak sehnat", až do teď.... Už tušíte ? :D Jistě, že ano! Je to ten úžasný tažná Appaloosaáček, Winter! Je úžasný! Mám moc ráda tento modelek, a přitom na něm žádného koníčka nemám a když se naskytla příležitost pro někoho tak úžasného... :). Už se všichni na něj moc těšíme 

A kdo, že "jsou ti další"?No jasně, že ta úžasná GG dvojka! No... lépeřečeno...
Justin s kylie se rozhodli našemu ranchi koupit jednu úžasnou Angloarabku z jendoho útolku od Prahy a "darovat" jí ranchi k Valentýnu, prý projev, že jsou velmi rádi, že tu mohou žít, a že nsá všcehny mají rádi :). A ta klsinčika má přívětivé jméno- Valentine. Takže tímto přijede na ranch i nová klisnička! A by jste měli vidět Flashe, jak slintal :D :D
Heart se narodí, ale jeho taťka bude Flashík, takže Valentine bude připuštěna až u nás na ranchi :)

Prosím, vůbec to neberte jako chlubení! Jen jsme neuvěřitelně přešťastná!!!!! :D :D

Nový, lehce Valentýsnký kabátek

13. února 2011 v 19:51 Grafika
Konečně po dlouhé době má náš ranch další kabátek. A znovu dělaný mnou

Původně měl být zcela Valentýnský, ale nakonec se z toho vyvinulo toto.
Není zcela růžový, jak měl být, nakonec jsem zvolila losovou barvičku, mojí oblíbenou a s prvky bílé a lehounce narůžovělé.

Z fotek zde jsou na levém okraji dva namalovaní koníčci, přišli mi také romantičtí :). Dále je tam Majestad s růžičkama, dále dva nádherní Paintíci, kteří se zjevně rádi opravdu mají a jako poslední je zde skokan Ňufík, jak skáče přes "srdíčkovou" překážku.
Je sice s Valentýnskou tématikou, ale určitě tu zůstane i déle :)
Původně jsme chtěla dát na záhlavko Spotíka, ale když už ho zde mělo tolik lidí, tak proč opakovat :)

Je opět dosti jednoduchý, njn, co já také se svým Photofiltrem více mohu dokázat, ale u tak se mi celkově líbí. Minulý se mi tedy líbil více, ale i tak myslím, že tento celkem jde :)
Já osobně Valentýn neslavím, nemám s kým, ale koníci a zaměstnanci na ranchi to doopravdy slaví, jak psala kiiki- njn Amíci :D

A jaký je Váš názor na něj? Prosím chci vše! budu ráda za pochvali a vezmu si poučení z kritiky a příště to zlepším ;)
Díky za komentíky!

Night Snowflake

13. února 2011 v 14:12 | liška |  Traditional
Jméno : Night Snowflake
Přezdívka : Snow, Snowík, Snowí
Show Name : Black Snow Star

Fotogalerie: ZDE
Rodokmen : xxx

Věk : 8 let

Pohlaví: Klisny
Plemeno : MiniHorse

Potomci : xxx
Sourozenci: RO Midnight Tango

Sire :

Původ: Teta z USA
Stav : 10/10


Ocenění : Vyhrála pár menších výstav společně se svou sestřičkou
2. místo Celebrating Live Show 2011- Kategorie Ponies Traditional a Classic

Poznámka : Snowík je druhou polovičkou našich modrookých sestřiček. Alenenechte se zmást přezdívkou Snowík, která je mužského rodu, ale toto je opravdu klisnička.
Je to přesný opak její ségry. je sice mladší, ale o to plažší, klidnější a nerada na sebe upoutává pozornost, raději se schovává za svou sestřičkou. Vyhrála několik menších výstav, ale u těch větších je vždy ve stínu Midnight, její starší sestřičky. je na ní opravdu "závislá". Na ranchi není pořád se svou sestřičkou, jako dříve, ale rozumí si i s ostatními. Její velkou kamarádkou se stala Dimitrý, také ponička. Na Snowí se učí jezdit malé děti, či za ní chodí i nějací senioři, skvěle si spolu odpočnou, a jakoby vyzařovalka takovou energii, která je povzbudí :)

13. února- CBG Diary

13. února 2011 v 11:50 CBG Diary
Flash a Mia
Po delší době zde mám zase nějakou zmínku o CBG

Včera jsme byli s bráchama v lesíku, já jsme jim tam udělala takovou malou bojovku a sama jsem do baťůžku vzala Miu s Flashíkem a Clee Dunyho s Alicí. Duník s Alicí trénovali bega Cross, jsou fakt sehraná dvojka a Mia s Flashíkem přímo lítali po lese, skoro jsme je nestačila fotit. Flashík s Miou trénovali na Enduraci, ale těm to s polu sluší opravdu úplně maximálně. Nakonec byl ještě Flash s Miou se projet v takovém malém potůčku, z toho mám také pát fotek

Fotek bylo celkem 104, ale už jsem některé vymazala, protože byli špatné a je jich tedy "už jenom" kolem 80, ale i tak je to docela číslo

Takže se doopravdy těšte na nával fotek, a to z Kaprunu, trénink Horsemanshipu Kylie a Stuntky, trénink Bega Crossu Clee Dunyho s Alicí a trénink Endurace Mii a Flashe :)
Takže se doopravdy máte na co těšit!

Jinak všichni pilně trénují. Již zkončilo první kolo Reiningu, vypadá to dosti drsně, hm...

Teď se nejvíce připravujeme na Bega Cross, který už také brzy odstartuje

Jejda, to bdue asi vše, no mco jsme toho nenspsala
U článku máte fotky Clee Dunyho a Flashe z včerejšího tréninku na CBG :)
   
Duny a Alice

Pony Photo Show 2011!

12. února 2011 v 18:57 Soutěže
POZOR, POZOR! Startuje první ročník Pony Photo Shows, čili konečně nějaké soutěže pro poníky!

Hodnoduché zadání- Nafoťte co nejlépe vašeho koníka!

Bude se nahrávat na Photobucket. Vím, není to nejoriginálnější, ale mě to přišlo jako dobrý nápad, a ani Lin to nevadí :)

Je celkem 6 kategorií:
Traditional/Classic- Sem patří všichni Classic a Tradi poníci

Stablemates/MW- Sem patří všichni Stablemates a MW poníci

Youngstock- Sem patří všechna hříbátka poníků

Performace- Prostě koníci pod sedlem. patří sem westronové i anglické ježdění. Může to být
jakkákoli disciplína, dokonce i fotka z vyjížďky, ale měla by obsahovat jezdce a minimálně ohlávku či uzdečku

Horsemanship- Nafoťte vašeho poníka při přirozené komunikaci!

Valentines Photo- Speciální kategorie pro příležitost Valentýnu. Nafoťte svého koníka ve valentýsnkém prostředí. Mohou tam být srdíčka, může to býr u růží... Cokoli! Vůbec to nemusí být foceno přesně na Valentýn, ale měla by z té fotky "sálat" romantická atmosféra :). Zde může být koník s čímkoli, může mít i nějaký speciální kostýmek. Nemusí zde být koník sám, může zde být několik koní, třeba klisnička s hřebcem, či dva koně s jezdci, kteří se drží za ruce... no nechám to na Vás :)

○ Fotky mohou být z jakkéhokoli úhlu, v jakkémkoli prostředí, ale měl by tam být koník vidět celý  

○ V kategoriích kromě performace a Horsemanshipu musí mít koník max ohlávku

○ V každé kategorii můžete mít neomezený počet koní :)

○ Hodnotit bude mnou vybraná porota

○ Z každé kategorie se vyberou 3 vítězové a potom 3 fotky ze všech kategorií

Přihlášku "pište pod danou fotku", vždyť víte, jak to chodí. A v přihlášce má být: Jméno koně*, plemeno koně, Ranch a jméno majitele

To je vše. Pokud s ebudete chtít přihlásit, tak mi napište na e-mail eliskapacalova@seznam.cz či na Facebook a já Vám dám potřebné přihlašovací údaje :)

Cenky budou vcelku lákavé, i věcné :)

Konec přihlašování je 6.3. 2011!
Ale radím Vám, o přihlašovací údaje si pište, co nejdříve, od 27.2.-6.3. jsem na lyžáku, takže bych Vám tyto údaje nemohla napsat!


Takže šup, šup! přihlašovat!

Darkness Lives- 21. díl

12. února 2011 v 13:58 Povídky
Darkness Lives
Všude bylo bílo, když jsem se zvedala z čehosi studeného. Koukala na mě jejíma očima připomínající trochu tmavší led, opravdu, takhle světlé oči jsem ještě neviděla. Její pokožka bez jediné chybičky, byla bílá jak sama místnost, kde jsem s ní byla. Počkat, místnost? Jaká místnost? Otáčela jsem se ze strany na stranu Nic zde nebylo. Jen bílo. Žádné stěny, žádná podlaha, žádné dveře či okna, nic. Jen bílo, já a ona. "Už jsi viděla, co dokážu, a to ani nejsme v plné síle." v tu chvíli jsme to pochopila. Asi doopravdy to byl záchvat, jak říkal Brý. "No tak? Už jsi to konečně pochopila?" vyšel z jejích úst další zvuk. Byl chladný, bez sebemenšího naznačení emocí, a přímo řezal do uší. Chtěla jsem se pohnout, ale jako kdyby mi ztěžkly nohy. Také jsem chtěla mluvit, ale jako kdybych mluvila na prázdno. Ať jsem se snažila jak jsem se snažila, tak z mých hlasivek nevyšla jediná hláska. "A to je jen část toho, co dokáži. A neboj, neplatí to jen na tebe. Sice by mi to obralo více síly, ale co už... můžu jen já či mí stoupenci ublížit komukoli a nedělá mi to žádný problém." při tom na mě opět pohlédla jejími oči a mně běhal mráz po zádech. Chodila kolem mě dokola a pokračovala. "Víš, něco jsem se naučila." držela v rukou nějaké fotky. "Fotky?" naznačila jsem pusou, když jsem nemohla mluvit. "Ale ano má milá, fotky. Neboj, nejsme tu sama, mám plno přívrženců." vytáhla jednu z kupy fotek
a ukázala mi jí. "Toto je Tanya nemám pravdu? Tvá spolubydlící a jedna z nejlepších kamarádek. zajímavé děvče. A toto Chelsie. Drobná dívka, ale není taková, jaká se zdá býti." pokračovala. Jak- drobná dívka, která není, jaká má býti? pomyslela jsem si. Co ví více než já? " A toto jsou dvojčata. Ta upovídaná Amy a ten krásný Mike. Hmmmm. Jak sladcí jsou." potom však ukázala na něco, co mě překvapilo. "Tady tvá bývalá nejlepší kamarádky, Alis. Áááá a kohopak tady máme?" zůstala jsem stát s otevřenou pusou a začala rychle dýchat. Na další fotce byla celá má rodina. Já ještě jako malá a moje sestra s tátou a mámou. Andora se jen tajemně usmívala. Najednou všechno odhodila a stoupla si těsně přede mě, až jsme cítila její studený dech na mé kůži. "Takže si dávej pozor, má milá. Pokud nebudeš dělat to, co ti řeknu, či se dokonce zpouzet. Nedoplatíš na to ty, ale oni." oči se mi začínaly plnit slzami. Najednou jsem se mohla pohnout i mluvit. "To neuděláte!" vykřikla jsem se slzami v očích. "Vsaďse." odsekla mi. Rozběhla jsem se, bylo to asi ubohé, ale chtěla jsem jí praštit. Rozběhla jsem se a švihla, ale ona zmizela a objevila se za mnou, kde mi podsekla nohy a já opět ležela na zemi. "Tak si to pamatuj, má milá." řekla a potom se vše začalo rozplývat a já konečně znovu procitla. Ležela jsem na jednom z mnoha lůžek u nás ve škole na ošetřovně a koukalo na mě několik obličejů. "Elis, Elis!!" vykřikla Tanya a objala mě. "Tak jsem se o tebe bála." objímala mě a smála se se slzami v očích. Já také, akorát jsem se nesmála. Bála jsem se, že to co Andora říkala, by doopravdy mohla udělat. "Tys nám tedy nahnala strach." stály také v místnosti Amy s Mikem a vzadu se krčila Chelsie. "Ani nevíte, jak jsme ráda, že Vás vidím." procedila jsem skrz zuby. "Ale, ale klid! Tak běžte, slečna Carenssová potřebuje klid." uslyšela jsme za sebou slabý hlas naší ošetřovatelky. "Prosím," podívala jsme se na ošetřovatelku "já už jsem v pořádku. Je to až neskutečné, ale já jsem v pořádku." prohlížela jsem sama sebe, ale nenašla jsem nic, co by připomínalo incident včerejší noci. "Musím jít ven." řekla jsem. Všichni se udiveně podívali na mě, ale já je nechápala. "Ale slečno Carenssová.." "Jsem v pohodě. Prosím. je to divné, ale jsme úplně v pořádku." a opravdu, ani po chřipúce ani stopy. "Dobrá, dobrá. Ale večer se mi přijďte ukázat slečno."řekla ošetřovatelka přísným hlasem. "Nebojte a děkuji." "Ale kam jdeš?" ozvala se konečně Chelsie. "Řeknu Vám to, ale né teď. Promiňte mi." řekla jsem přes rameno a už jsem mizela ve dveřích.
Běžela jsem rovnou na pastvu a rozhlížela se všude kolem. "Brý, Brý?" najednou jsem uviděla, jak ke mě přiklusal bílý oblak. Byl to Brý, ale přes slzy jsem ho neviděla pořádně. "Brý..." pošeptala jsem mu do ucha a zabořila hlavu do jeho jemné hřívy. "Brý.. Co bude dál?"

Kaprun- z pohledu někoho dalšího...

12. února 2011 v 13:37 | Kylie Mallsová |  Koníci vyprávějí
Takže ahoj. Jmenuji se Kylie Mallsová, možná mě znáte, a jezdím, pracuji, dokonce i bydlím tady na Ranchi Ohájo. Liška my sme dovolila napsat, alspoň jsem odběhla od zmatku, který je teď na ranchi :D.

Cesta byla sice poměrně dlouhá a úmorná, ale vše proběhlo v pořádku. Koníci to zvládli nadmíru dobře a to jsem s ebála. jen Stuntce bylo zezačátku trochu špatně, ale naštětsí to po chvilce přešlo. O ní jsme s ebála, protože na převozy není zvyklá.

Ale ta cesta opravdu stála za to. Bylo úžasně! Nádherné počasí a ta atmosféra... Bydleli jsme v Kaprunu, v malém městečku v údolí. Tam jste vystoupili před chatu a tyčily se tam obrovské hory! Lyžovat jsem tedy nebyla, popravdě jsem na lyžích stála sotva dvakrát, ale ani mi to nechyběla. Blbla jsme s koníkama. Bylo úžasné jet na Stuntce nebo Stormovi tím údolím... to by jste měli zažít.

Hodně jsme se Stuntkou "trénovali" na CBG Horsemainship... no trénovali, spíše jsme tak blbli. jendou jsme od jednoho člověka, co se doopravdy věnuje Horsemainshipu slyšela- "Je jedno, co se svým koněm děláte, hlavně že jste si blízcí." A to u mě a Stuntky rozhodně platí, je to takové zlatíčko.

Jak bych to celkově shrnula? No bylo to úžasné. Atmosféra, nálada, prostředí... i jídlo bylo v restauraci výborné. Skvěle jsme si tam odpočinula

A tady liška vyfotila nějaké fotky z příjezdu. Jinak já už musím jít, Mia se jde zas projet a ptá se jestli bych nešla s ní, takže se Stuntkou jedem, pá :)
Celá "naše" polička :)
Stormík
Stuntka
Dimitrý
Third
A Kryšpínek :)

Takže příjezd z Kaprunu

12. února 2011 v 11:19 Dny na ranchi
Jak jistě víte tak jste tento týden měli jarní prázdniny a já je strávila s rodinou na Kaprunu. Kaprun je malé horské Rakouské městečko, poblíž velkého lyžeřského "centra", hory Kitzstainhornu, kde jsmme také lyžovali. Má zhruba 3200 m a dá se jezdit až do 3000, kde jsme také byli.

Naštětsí se na lyžování počasí vydařilo, až na psolední den. Na hoře ndáherně svítilo sluníčko, sníh suprový... já jsem si lyžování velmi užívala. Hahá a jezdím rychlejš než táta a skoro jak máma :D :D. Ale popravdě mě dost bolí nohy, každý den jsme lyžovali cca 5 hodin. Jen poslední den, to bylo zataženo, fučelo a sněžilo a já si musela nasadit lyžařské brýle... Chápete to, já a lyžařské brýle!! Můj nepřítel

Hotel byl suprový, ale kupodivu jsme byla v bazénu jen jednou. Ale první dny mě bylo po každém, jejich úžasném jídle, šíleně blbě od žaludku, a vůbec jsem se nevyspala. Ale pak mi mamka dala takový prášek na spaní... eh... A spala jsem konečnš další 3 noci úplně v klidu :)

Koníci si to také mco užili, mám přes 180 fotek, takže se těšte na nával fotek!

A také jsme byli ve městě a co sjem ta nenašpla... Hádáte Breyery ? Špatně :D. Plstě. Nevíte, co to je? No z toho prostě vyrábím dečky, podsedlovky atd. ;). A měli tam plno barev a cca o 10Kč levnější než tady v ČR! Koupila jsem přímo 10 kusů takové moc hezké, světle oranžové. Potom jsme také chtěla koupit víc kousků a nádherné tmavě růžové... ale bohužel zbyl je poslední kousek. Takže z této barvy bohužel "normálně" vyrábět nebudu

Ale na Kitzstainhornu byl suprový kempík, z kterého jsem Vám i psala. Všechno z ledu.. dokonce na ěco byly i skleničky vytvořené z ledu! A potom tam byla taková malá Iglů, kde jste s emohli ubytovat... a ještě k tomu když tam svítilo sluníčko... pohádka :)
Za chvilku sme pustím kylie, aby Vám napsala o Kaprunu a dám sem nějaké fotky z příjezdu na hotel :)

Statistiky 31.1.-6.2.

12. února 2011 v 10:19 Statistiky
Navstevnost za minuly tyden (31.1. 2011 - 6.2. 2011) je:
Pondeli: 49
Utery: 57
Streda: 55
Ctvrtek: 56
Patek: 81
Sobota: 30
Nedele: 36

Celkem: 364
Minule: 358 lidí
Zlepšení o: 6 lidí!

Lidičky, já Vás miluju! Já byla celý týden pryč a vy jste sme tak úžasně chodili!!!!Děkuji moc! udělali jste mi nevídanou radost :). JInak jsme se včera večer vrátili z dovči, no zhruba ve 22:13, přesně :D. Cesta byla úmorná, ale naštěstí kolem Mnichova nebyla zácpa. No jo, te´d jdu s ekouknout k některým SRkům, ale nemyslete si, doopravdy nestihnu okomentovat všechny články, to ani náhodou. Více o naší dovče napíšu za chvíli, teď KONEC!

A doopravdy díky :)

Breeding Certificate- RP Shadow

12. února 2011 v 7:06 Breeding Certificate
Po dlouhé době tu mám zase najký Breeding certifikátek. Tentokrát pro RP Shadow, jejíž táta je náš RO San Domingo a jejíž mamka je SSR Isadora Cruce!
RP Shadow
Fotka Shadow by kiiki- ranchperla.blog.cz
Fotky Isadory Cruce by Appa- allabouthorses.cz
a fotka San Dominga by me :)
Přednastaveno

30.1. 2011- fotky Midnight Tango 2. dílek

11. února 2011 v 5:22 Fotogalerie
Je tu druhý díleček fotek Midnight Tango, Midíčka našeho :)
Užijte si je !
Ty modré oči mě vždy uchvátí :)
Tady místo Midí zaostřeno na trávu, zajímavé :)
Snad se fotky líbily!
Přednastaveno