Přečtěte si novou povídku Art of Living!

Leden 2012

Don Vitta a Walkís

31. ledna 2012 v 21:04 | liška |  Něco k ranchi
Dnes bylo vysvědčení, samozdřejmně si pro něj šli i holky "z našeho klubu", Lillian a Chelsie. Obě mají vyznamenání, jsou dobré, obě jsou v osmičce, měli odklad a je jim 14. Tedy, Chelsie až do dneška nebylo.
Ano, ano, naše blondýnečka Chelsie měla dneska své 14. narozeniny. A toto jsme jako ranch opravdu nemohli nechat bez povšimnutí :). Kylie si všimla jednoho velmi výhodného inzerátu o prodeji jednoho pětiletého irského coba, zaměřeného na jízdu pod anglickým sedlem a má už "nějaké zápisy ve výstavách". Je úžasně klidný a jmenuje se Just Walking in Pride, jednoduše Walkísek :)
Chelsie si vždycky přále Irského Cobíka, už se na ranchi stará a jezdí docela dost koní, ale hrozně mco někdy chtěla mít někoho "kdo by byl jen její", kde také né, že? :)
A tak jsme jí ho koupili, cena byla velmi výhodná a dnes Cobík přijel. Je nádherný, elegantní s dlouhou hřívou a spleteným ocáskem. Kupodivu nám to zrovna nějak dobře vyšlo s pěnezi a prostě jsme nikdo neodolali :).
Chelsie dnes normálně přišla na ranch, Lilly jí zavázala oči a přivedla jí k bráně ranche. A tam už jsme na ní čekali my s malým dortíkem a s Walkískem na vodítku. Vypadalo to, že na chvíli přestala dýchat, úplně stuhla, vykulila oči a až když řekal kylie "No, ten je tvůj" tak začala skákat a rozbrečela se. Je to krásné vidět někoho, tak šťastného. Pak začala zhluboka dýchat a rozešla s ek němu, jen se před něj postavila a koukala na něj, Wolkís zas na ní a divil se, proč jenom stojí a nic mu nenese. Po chvilce se ale odhodlola a přistoupila k němu ještě více a začala ho hladit po čumáku. Pak jen nechala ruku ve vzduchu a on si na ní tak položil hlavu ♥! Tohle jsem snad ještě nikdy neviděla, ale on je prostě úžasný!
Už se bohužel stmívalo a ještě se na něj neodhodlala vlést, ale vzala si ho alespoň na vodítko a hrozně dlouho spolu chodili po ranči a ona mu to jakoby ukazovala a zavedla ho do jeho nového boxíku :). Tak jim to spolu sluší...

Také dnes k nám přijel ještě jeden koník, ale už ne Classic, ale další jedinec v zastoupení Chipsíčků!!!
Je to nádherný Appaloosák, již nás šestý Chipsík :). A má jednoduchoučké jméno Don Vitta ♥

Pro Fotky koukněte do celého článku ;)

Pololetní vysvědčení

31. ledna 2012 v 15:56 | liška |  Dny na ranchi
Asi mám nějaký splín, či co.
Já nevím, zase jsme něka přišla na tuto písničku. Camp Rock jsem opravdu nikdy nemusela, nějak Disney moc nemusím, ale písničku odsud, hlavně tato... úžasné, bezkonkurenční! Rozhodně poslechnout ;) ;)
A řekněte to, jsem divná!!! :D


Áno, áno, budu jako všichni ostatní, kteří pořád mají povinnou školní docházku, či jsou na střední škole. Prostě Vám musím napsat, jak to dneska bylo :)

Ano, den poleletního výza. Já, která sjem rozklepaná vždycky ze všeho, jsem samozdřejmně už zase od rána byla nervózní a vyklepaná, i když jsme přibližně věděla, co zhruba dostanu.
Původně jsme měli psát z matiky, ale naše skvělá třídní řekla, že když se dává to vysvědčení, že si to napíše jen ten, kdo chce :). Tak pohoda. Hodiny nějak ubíhali, dneska docela nuda, nuda a zase nuda, tedy krom čtvrté hodiny, alias výza.
Bohužel od nás odchází jeden kluk, chytrá hlava, do Prahy na matematické gymnázium a dnes byl s námi naposledy ve škole. A má takové příhodné jméno - Kocourek, heh. A tak jsme se s holkama rozhodli mu koupit dáreček, s kterým na nás bdue mtí ještě dlouho vzpomínku. A co, že jsme mu koupili? Agátu... úžasnou malinkou bílou myšičku :). Vypadal, že se rozbrečí, když jsme mu to dali... achjo. Je úžasná, krásňoučká, roztomiloučká :). Kocourek dostal myšičku :)

A poté přišlo výzo... nejdříve nějaké celkové statistiky, takže máme 2. nejlepší průměr na gymplu, což jde. Před námi je jen prima (6. třída) a my jsme horší jen ais o jednu dvojku! Jsme machři :). My jsme tercie, osmička, prostě to musím říci - jsme dobrý :D :D. A co já? No, já jsem spokojená,až moc, nad očekávání. A průměr mého vysvědčení? Čistá jednička... takže... s emi to povedlo dát na samé jedničky :'). Takže mylsím, že s emi to docela povedlo, heh :D. Tercie a samé... heh :D. Já zatím vždy měla samé, kromě pololetí v sekundě, alias minulý rok. Doufám, že si to do konce roku moc nezhorším :)
A díky mému výzu k nám dneska na ranch přijede jeden prcek, Appaloosčí ♥. Ale ža přijede mamka, ta mi ho dá a já nevím, kde je, zlato :D
Uvidíte, napíšu Vám sme o něm, popřípadě dodám nějaké "domácí" fotky :)

S dneškem jsem spokojená, líbí se mi. Ale teď opět příjde to nejhorší - jdu se učit. Zítra píšeme dvě písemky, z Němčiny a z přírodopisu, to je v poho, ale asi zkouší z AJ, z nějakejch textů... ty první dva jsou v pohodě, ale ten poslední... to je prostě výpisek z nějaké odborné knížky o okupování Anglie... to prostě nejde převyprávět skoro ani v češtině, co teprv ta AJ :/

Novinky 30.1.

30. ledna 2012 v 21:58 | liška |  Dny na ranchi
• Čas nám až moc rychle utíká. Zítra je výzo, v pátek pololetní prázdniny a již v soboru odjíždíme na Kaprun. Moc se tam těším, ale trošku mu doslova zamrzl úsměv, když jsem slyšela, že má být nahoře na Kitzstainhornu -35°, ooh, to bude něco. Ale už přemýšlím, koho si s sebou vzít, co myslíte? Čí by jste chtěli fotky ze sněhu, protože u nás v Polabí se sněhu jen tak nedočkáme ?

○ No jo, již zmiňované výzo... nakonec jsem z něho šťatsná, moc, moc happy. Ještě Vám nechci psát, co mám, není to jisté, až zítra... a také by k nám zítra měl přijet další maličkatý přírůstek ♥ To bude zase něco vymyslet jméno :D

• Když už jsem u těch přírůstků... jak někteří vědí, o CLS k nám nejspíše dorazí další přírůstek, ale toho asi dostanu až k narozeninám, protože, pokud to výjde (což nevím nevím) těsně před CLS by k nám měl dorazit ještě jeden přírůstek... ale s ním, je to ve hvězdách, uvidíme :)

○ Pomaloučku začínám přemýšlet, koho vzít či nevzít na CLS... hm... Moc velké šance si nedáváme, lépeřečeno nulové, ale co :). je někdo, koho by jste chtěli vidět? Určitě Beru Rolničku, Locarna, Flashe a asi Jazzbellku a poté Chipsíky (Vím, šance bude opravdu mizivoučká, ale co už :)), naši stálý koníci objíždějící Live Shows. A poté nemsím zapomenout ještě ně Modroočky :). Tak co, je někdo, koho by jste chtěli vidět?

• Koníčci se mají vcelku dobře. Konečně svítí sluníčko, i když dosti přituhlo. Trénuje se jen v kryté hale, koníci jsou na pastvě jen chvíle, spíše jsou na takzvaných "krytých pastvinách", kde je alespoň trošku teplo. Ani s ejim mco ven nechce.
Ale samozdřejmně na vyjdy se jezdí stále, bez debaty, jako vždy. Jezdci se snaží projezdit, co nejvíce koní na vyjdách, mají různé okruhy... Tady je hdoně míst, kam jet, především jsou krásné lužní lesy a poté louky u golfu s přírodníma překážkama :)

○ Naervon my vnukla nápad. A to "Síň slávy". Byl by to jeden článek, kde by byli všichni naši koníci, kteříse nějak dobře umístili v nějaké Live Show, či Photo Show nebo Hobby závodech. Takže jí tu brzy čekejte, ale hodlám si s tím vyhrát, budu především fotit koníky například s těmi stužkami, ať to mají pěkné. Konečně to bdue celé přehledné :)
Snad to nikomu nevadí, když už to má, nebo tak

○ Zítra, bohužel, píšeme z matiky (zase, nedaj nám pokoj) a hned potom dostaneme "osudné výzo" :D. Ještě jsem dodělávala hnusný čtenářák (ty knihy, co máme číst by mi zas tak nevadili, ale ty naše příšerné otázky naší učitelky :/)... jsem docela znavená.
Tak jo, dobrou noc a zase zítra!

PS: Měla bych tu být brzo, nepůjdu na nauku, fakt, třetí ročník už jsem vychodila a berem tam takový blbosti... a ještě k tomu jsme si domluvila, že chodím jen jednou za 14 dní, takže... ;)

Fotogalerie- Temple Magnifieé

30. ledna 2012 v 18:43 | liška |  FotogalerieKonečně nám v neděli alespoň trošku vysvitlo sluníčko, proto jsem se vydala ven fotit naše nové Chipsíky.
Našla jsem na zahradě docela pěkné místo, kde tyto prckové vyniknou.

A teď již k fotkám.
První se mi dostal před objektiv nádherný ryzý hřebeček Hannovera jménem Temple Magnifieé.
Je úžasně roztomilý, takový droboučký, zabývá se spíše Drezurou, a má úžasný kukuček :) :)

A teď již vzhůru na fotky, je jich jen pár, postupně, ža budou další, mu je do fotogalerie přidám ;)

Statsitiky 23.-29.1.

30. ledna 2012 v 15:25 | liška |  Statistiky
Navstevnost za minuly tyden (23.1. 2012 - 29.1. 2012) je:
Pondeli: 48
Utery: 29
Streda: 29
Ctvrtek: 32
Patek: 31
Sobota: 61
Nedele: 77

Celkem: 307
Minule: 285 lidí
Zlepšení o: 22 lidí

No páni! Já tady skoro vůbec nebylo, článků za týden bylo doopravdy pět a půl, ani k Vám jsme moc nechodila a zlepšení!!! No páni, děkuji moc :)

Report z New Year´s Live Show 2012

29. ledna 2012 v 18:05 | liška |  Něco k ranchi
Úžasný Hermelínek, jsem zamilovaná :D

Jak jsitě víte, včera proběhla úžasný New Year´s Live Show 2012, které jsem se s Ájou také účastnila.

Bylo to skvělé, úžasné. Atmosféra bombová, lidičky bezvadný, konci neuvěřitelně překrásní ♥
Hrozně moc bych chtěla poděkovat pořadatelkám, Phárince a Anitce, holky jste skvělé, vše na ní bylo dokonalé a vy jste úžasný holčiny, jsme hrozně moc ráda, že jsem Vás opět mohla vidět :)
Skvěle jsem si pokecala s holčinama, zase se s nima viděla a lépe se szenámila. Nejlepší byl "pokec u žrádýlka", co holky? :D :D. Steepluško, Ginny, Horseenko, Lin, Noe, Karrčo, Elenko miluju Vás!!! ♥ Jste úžasný, děláte sběratelství tím, čím je :)
Fotek jsem udělala vcelku hdoně, krom samostatných tříd BH to jsem lehce nestíhala. Díky moc Elí a Áji, že jste mi tak pomohli, já byla v hrozném skluzu a skoro nci jsem nemohla najít... no jo, to jsem já :D
Koníčci to zvládali lépe než já, nebyli tak vystresovaní :)
Byla jsem u stolu s Ájou, Elen, Steepluší, Horseen a Ginny, byla s nima sranda ;). Potom jsme se přesunuli k pultíku s jídlem... kde jsme jaksi zůstali :D
Společně s Ájou jsme chodili stále kolo jiných stolů a obdivovali a fotili jiné koníky. Nádhera :)
Poté už přišlo na výstavy, nejdříve Tradíci, poté Classici, dále Stablíci, Miníci, Stoni a nakonec performace a scénky.
Byl to opravdu doslova "Masar", především u Tradíků lehkých plemen (byli jen dvě podkategorie) a poté Stablíci Lights.
A ano, jsem taková, musím se Vám pochlubit, jak jsme dopadli :D. Vyhráli jsme nakonec 2x První místa, 3x druhá místa, 4x třetí místa a 2x pátá místa! Bylo to pro naše reprezentanty velmi úspěšné :)
První na řadu přišla velmi obsáhlá kategorie, BH Traditional Teplokrevníci a plnokrevníci. Koně zde zabrali celé 2 ringy, opravdu masakr. A kupodivu zde náš nováček zabodoval. Náš Rolnička byl v této obrovské kategorii 5.!! Byla jsme velmi překvapená, je to šikulka :) Byla to jeho první Live Show tady v čr, určitě ho vememe i na další LS, překvapuje :)
Další kategorie byla Tradi Americká plemena, kde jsme měli celkem 3 koně. A TWH kráska Jazzbellka byla také 5.! Opět páté místo jako na CLS :). Poté Tradi hříbátke, kde se bohužel nikdo neumístil, a Tradi Poníci. Modroočky opět nezklamaly, a krásná Midnights Tango (SN-Little Miracle) byla třetí a její sestřička Black Snow Star pátá! Šikulky :) A poté velké překvapení, alias Tradi Draftíci. Brala jsme Wintera, ale s ničím jsme nepočítala, spíše, aby se rozkoukal, moc se mu na LS líbí. A on, šikulka, byl také třetí! Šikulka velkej leopardí :)
Poté byli Tradi CM, kde jsem si mohla oči vykoukat, úžasné! A vyhrál krasaveček od Lin, Hermelínek ♥
Poté přišli na řadu Classici. Já chytrolín Classic poničku, Dimitrý, zapomněla doma :D
Louie Louie byla celá vystrašená a neumístila se, ale její taťka byl druhý v kategorii Classic Lights! Šikula :)
A poté obrovské kategorie, Stablíci, což pro nás byli velkým překvapením.
Byla obrovská kategorie Stablemates Lights, která sčítala opravdz hodně koní. A zde bylo první překvapení, náš nový Appaloosák Waganeeska byl na skvělém 3. místě!! Poté hříbátka, kde malinkatá Love to Score také získala třetí místo, šikulové moji :) A poté velká překvapení. V poníkách byl drzý Chau Chau druhý a maličkatá Bluberry Bless dokonce první!!
A další veliké, největší překvapení byla RO Samatha, straší klisnička Shira, která ve své kategorii Stablemates Drafts vyhrála a poté v "rozstřelu" stablíků byla třetí a získala nám úplně první kokardu v historii ranche a to krásnou zelenou :) A nakonec v Cipsíčcích byl náš Michelangelo druhý, v této kategorii jsme měla koně jen já a Naervon :D
Jsme více než spokojení ♥
Naše "památeční fotka šampionků žampionků" :)


Tato akce byla perfektní, zase jiná než ty ostatní... a jak už jsem psala na FB - Co jiného dodat? Snad už, moc se těšíme na další ročník :)

Fotogalerie - New Year´s Live show 2012!!

28. ledna 2012 v 19:22 | liška


Ano, ano, nebudu to dále protahovat. Tady máte obrovskou fotogalerii z dnešní úžasné, bezkonkurenční New Year´s Live show 2012!!!
Byla to úžasná, nezapomenutelná akce plné těch nejsuprovějších lidí, úžasných koní, ehm, ehm - jídla (Viďte holky :D :D)... prostě to bylo skvělé!!!!
Hrozně moc, moc, moc, děkuji!!! Bylo to skvělé, úžasné


Reportík napíši nejspíše až zítra ;) (Pokud to tedy vydržím :D)
Steepluška a Hermelínek ♥ :)

Pár hodin do NYLS

27. ledna 2012 v 22:49
Omlouvám se, že vůbec nepíši, nestíhám. Ve škole je toho hdoně, plus kroužky... plus přípravy na NYLS :)

Vše je zbaleno, hotovo, nalapeno, vystisknuto.
Vezu nakonec obří sportovní tašku, kupodivu se mi tam vešli úplně všichni, jen o Jazzbellku se bojím, tak tu budu držet v ruce :)
Zítra Ája (děkuju, hrozně moc, moc moc moc!!!) mě okolo 10-té ráno vyzvednou a pojede se, Prahu zas tak daleko nemáme, 50 km do centra, takže, pokud nebudou žádné zácpy ani nic podobného - pohoda :)
Koníci už jsou celí nedočkavý, poskakují, jsou neklidní, ale stejně jako já - hrozně moc se těší!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hrozně moc se těšíme na ostatní koníky, na tu úžasnou atmosféru, ale hlavně na Vás, na Vás všechny ostatní ♥.
Dnes jsme to všechno s Elenou v našem hodinovém rozhovoru přes Skype prodiskutovali, co? :D
Tak já už si půjdu lehnout, aŤ jsme zítra čerstvá, ale jak s eznám, zas od 6-ti od rána budu koukat :)
PS: Možná Vám sem na zítřek hodím nějaký článek, nejspíše po dlouhé době, další díl povídky :))

Fotogalerie - Night Snowflake

25. ledna 2012 v 20:23 | liška |  Fotogalerie
Promiňte, omlouvám se. Ale čas se rovná minimu, nálada nule a nápady jsou pod bodem mrazu. Nestíhám, nestačím, zítra mám hodiny klarinetu a jedna pitomá skladby mi vůbec nejde, zkouší z nějakého příběhu z AJ, píšeme z chemi a z Fyziky z motorů!! Chápete to, motory!! Ježiš...

Ale tak Vám sem alespoň dávám fotogalerku jedné z Modrooček, té mladší, Nights Snowflake.
Také ta jede na Nyls, ať se zase rozkouká, zlatíčko :)
Fotky sjou ze Žernova léto... hmmm ♥ To bylo ještě všechno úúplně v pohodě

Doufám, že se fotky budou líbit a já se jdu zas učit, ahoj ;)
A na dobu, co budu na Kaprunu, tak asi nestihnu nic přednastavit, takže šmitec. Prostě tady týden nic nebude... max zase napíšu z ICE Campu ve 2500 metrech nad mořem na Kaprunu :D

Již třetí narozeniny ranche

23. ledna 2012 v 18:15 | liška |  Něco k ranchi


Je to jako včera, když jsem celá natěšená svírala v ruce malou SCH Falabellu, a přišla na internetový portál blog.cz s cílem vytvořit si svůj vlastní internetový ranch. Přes rameno jsem volala na mamku, jestli by mi nepomohla s názvem pro Ranch.
A tak to vzniklo - Ranch Ohájo

A kupodivu, jsou tomu již tři roky.
Bohužel nevím přesné datum vzniku našeho ranche, nikam jsem si to nezapsala, nevím, jak to zjistit a většinu úplně prvních článků chytře smazala. ALe stoprocentně vím, že je to někdy kolem dneška, alias 23. ledna, 23. ledna 2009 :)

Tři roky, zajímavé číslo.
Popravdě nemám slov, nevím, co napsat. A6 mi vběhávají slzičky do očí. Tři rok... je to moc? Či moc málo? Těmito roky tady s Vámi strávenými, bych řekla, že už se s ranchem vcelku můžeme počítat ke "straším sběratelům", ale podle toho, jak se mnou většina sběratelů jedná, jsem jenom ubohá a naivní 13-ti letá holka, která vlastně ani pořádně ničemu nerozumí, do všeho kecá... dříve se pokoušela nějak urovnat rozbroje a spory mezi ostatníma, v dnešní době jsme raději v ústraní, protože vím, kam mě to v minulosti dostalo. Náš ranch zná, bohužel, čím dál tím méně lidí.
Je mi to hrozně líto, chtěla bych zase být "ve středu dění", abych znala zde, co nejvíce lidí, bavili se se mnou a já nevím, co. Teď mám jen opravdu malou hrstičku holek, které se se mnou normálně baví, děkuji Vám hrozně moc. Áji, Steepluško , Elenko, Karrči, Nellinko ♥ (A pár dalších, prosímvás nezlobte s ena mě, pokud tady nejste). Ani nevíte, jak hrozně moc pro mě znamenáte. Jste úžasné holky, které mě a ranch vždycky dokázali podržet, tolerujete mě. Známe se už hrozně dlouho, snad od začátku.

Ale chci samozdřejmně poděkovat i Vám všem ostatním. Vám, kteří sme chodíte, doufám, že i rádi, čtete mé, často velmi nezajímavé, články. Komentujete, děláte mi radost. Hrozně moc děkuju, jste zlatíčka, mám Vás moc ráda :)
Jsme ráda, že jsem se o spoustě lidí dozvěděla mnohem více věcí, začali se s emnou bavit... Jako například Samatha, děkuji :)
A zase je mi hrozně líto, že jsem se s pár lidmi přestala "stýkat" úplně. Jako například s Appou
A hrozně moc úžasných lid skončilo, bohužel. Třeba kiki.mich, Adéla a Tinkerka, moje zlatíčko :)
Spoustu lidí prodává své Breyery jen kvůli tomu, že šetří na foťák... to také naprosot nechápu...

Pamatuji si, když jsme na ranchi měli jen jednoho Tradíka, Salpíka. Poté s ním Bexooty s Nukuhe a 4 Stablíky. Je to až neuvěřitelné, jak se nám rozrostla sbírka :)

Je to zvláštní ohlédnout se na začátky. Na první člínky tady, na ostatních ranchích, u Appy. Na fotky a reakce z prvních Live Shows, na první soutěže. Bylo to jiné, řekla bych, že takové "dolechčené", v psolední době všechno každý bere hrozně vážně. nejlepší kamrádi spolu přestanou mluvit, protože jeden pomluví jinou věc, čímž urazí dalšího, nebo protože jen projeví svůj názor...
_______________________________________________________________________________________________________________
Ale jejej, k čemu jsem se to zase dostala. Tohle měl být článek o třetích narozeninách ranche! A já jaksi... no, je z toho něco jako můj výlev a mé srhnutí posledních 3. let.

Ale teď zpátky k ranchi :)
Tento ranch, první, byl stvořen někdy kolem 23. ledna 2009. Zde byl jen pár měsíců, poté byl přesídlen na wbs a poté opět sem.
Prožili jsem s ním i s Vámi spoustu dobrého, bohužel i to špatné. Prožila jsem toho s ním hodně, také mu za hdoně vděčím. Udělal ze mě, co jsem.
Podrželi jste mě, když jsme to potřebovala, povzbudili, když jsem to potřebovala, a když jsme nevděla, co už dál.
Ať jsi ten, kdo poctivně čte články a třeba si i na mě někdy vzpomene, nebo jsi jen ten, kdo článek rychle prolítla, či ani nepřečte a jen okopíruje něčí komentář, nevadí, i tak díky ;)

Ještě jednou a milonkrát budu děkovat, i teď děkuji. Děkuji Vám za všechno.
Za pomoc, za různé Live Show, za to, že jste takový, jací jste. A také velmi děkuji rodině Sládků, kteří nám vůbec úžasné modely koní značky Breyer umožnili sbírat :)
Děkujeme

A co teď? Jak to bude dál? To se musíme nechat všichni překvapit :)
Ale, všechno nejlepší ranchi a hodně úspěchů do nového roku :)
Moje snad první fotka Salpíka našeho prvního Tradi Breyera... smrk :')

Statistiky 16.-22.1.

23. ledna 2012 v 16:56 | liška |  Statistiky
Navstevnost za minuly tyden (16.1. 2012 - 22.1. 2012) je:
Pondeli: 45
Utery: 35
Streda: 34
Ctvrtek: 31
Patek: 35
Sobota: 44
Nedele: 61

Celkem: 285
Minule: 310 lidí

Opět zhoršení, ale nu což. Já sem nechodím, k Vám pořádně nechodím, tak co bych chtěla, že?
A ještě k tomu jsem byla na horách ;)

Appross

22. ledna 2012 v 21:19 | liška |  Stablemates
Jméno: Appross
Přezdívka: Appi, Approsek

Fotogalerie: ZDE
Rodokmen: xxx

Věk: 13 let

Pohlaví: Hřebec
Plemeno: Appaloosa

Potomci: xxx
Sourozenci: xxx

Sire: xxx
Dam: xxx

Původ: Trinity Holdings, JAH Set
Stav: 10/10

Zaměření:Barel Racing, rekreace, chov a výstavy

Ocenění: Zatím nevyhrál nic velkého

Poznámka: Approssek je koník s ndáherným a velmi zajímavým zbarvením a se skrytým talentem. Je to krásný Appaloosák, který vyrůstal na malém westernovém ranchi u hranic Čech a Německa. Tento ranch byl zaměřen výhradně na Barell Racing, ale Approssek zde sloužil více méně jako školní kůň. Děti i dospělí se na něm s Barell racingem seznamovali, a když už ho více méně ovládali, "přešli na jiné koně", podle majitelů na vrcholový Barell racing vhodnější.
Ale dělali tím velikou chybu. Approsska už prostě nudilo den ode dne na sobě vozit nějaké nevychované spratky a stále dělat to samé. Tak býval pomalejší a pomalejší. Nic jiného s ním ani nedělali. Když už byl pro ně "skoro nepoužitelný" tak ho za směšnou cenu prodali. Nakonec zkončil u nás. Jezdkyně se mu plně věnují, objevil i něco takového jako vyjížďky, skoky v přírodě... chudák. A když jsme ho chtěli zkusit v obávaném Barll Racingu, zpočátku byl nervózní, ale nakonec byl úžasný, oslňující! Appik je prostě úžasný hřebeček, který byl bohužel více méně "zanedbáván" a u kterého se mu po dlouhou dobu nepodařilo projevit svůj talent. My však doufáme, že se vše, s novou sezónou a novými soutěžemi změní :)

Koho bereme na NYLS

22. ledna 2012 v 14:19 | liška
Promiňte, ale opravdu už nevím, co psát. A kdy dokončuji konečně přihlášky na NYLS, které už je kupodivu už jen za necelý týden!, tak proč je sem i nedát?
Ale prosím, neberte to.. já už ani nevím, jako co. Asi jsem se zbláznila, beru vcelku dost koní.
Stablíků beru celkem... hmm, počítám... 18.
2 Stablemates Poníky, Chau Chaua a Blueberry Bless, 3 Stablemates hříbátka ( Bellu to Do, Love to Score a Lazy Little Sue), 4 Draftíky (Greyppla, Samathu, Down of Creationa a Ol´Majora - děkuju mco holky za pomoc se jmény :)), poté 2 CM Stablíky od Silvery a zbytek sjou koníci do lehkých plemen. Mezi nimi jsou většinou noví Stablíci z Vánoce a poté Brown Chery či Kryšpínek :)

Asi Vám to nic moc neříká, nemám ještě bohužel u většiny fotky, dnes svítilo sluníčko, ale teď odpoledne to vypaád, že se každou chvíli rozprší :(

Dále, i když víme, že nemáme žádnou šanci (jedou si spíše přičuchnout k výstavní atmosféře :)) se mnou jedou naši noví Chipsíci. Arábek Alejandro, Hannover Tample Magnifieé, Percheon Silnet Hill a Quarterek Michelangelo :)

Dále sjou tady Classici. Do Pony Classiců beru naši Dimitrý, do hříbat Louie Louie a do Classic lehkých plemen beru arábka Air Sharma a Leonarda. A ještě jsem váhala mezi Marigold, Platinkou a Heidy. Co mylsíte, mám nějakou z nich vzít? Kdyžtak koho? :)

A teďka Tradíci. Do Tradi Draftů bere Wintera, do poniček naše Modroočky (Midnight Tango a Night Snowflake), do hříbátek Bluebell a Brown Queen. A teď je zde velká skupina lehkých plemen rozdělená do dvou podkategorií - do americkýxh plemen a plnokrevníků a teplokrevníků. Do Teplokrevníků a plnokrevníků přihlašuji Flashe, Locarna a Rolničku.
A v Amerických plemenech mám zatím zapsanou jen Jazzbellku a Snow Stromyho, TWH dvojici. Ale ještě ráda bych sem přihlásila někoho dalšího. Rozhoduji se mezi Salpíkem, Livin la Videm Locou a Bumblebeem, tím palomino strakáčem z Westernového setu. Prosím, poraďte mi :)

Takže zatím celkem beru cca 37 koní. Možná nějaké ještě dovezu "navíc" či naopak, je skvělé, že se dají kdyžtak koníci i dohlašovat na místě.

Co mylsíte, je to dobrý výběr? Mám ještě někoho vzít? Koho?
Nebo jestli dokonce jedete a chtěli by jste někoho vidět? prosím, poraďte mi.
I v článku jsem se Vás na něco ptala, tak bych byla moc ráda, kdyby jste mi tedy odpovědlěi, děkuji :)

Domove, sladký zasněžený domove

21. ledna 2012 v 16:12 | liška
♥ Tohle je prostě neuvěřitelná písnička ♥


Dnes, okolo půl desáté ráno, jsme vyjěli z hor, ze zasněženého Benecka.

Jak jsme se měli?
Krásně, jinak to nelze popsat.
Ale ... Když jsme ve tředu navečer dorazili, bylo tam nádherně, paprsky sluníčka se odráželi od sněhu, bylo nádherně.
Avšak od druhého dne, snežilo. No sněžilo, včera to spíše připomínalo sněhovou vánici. Člověk jak vyšel ven, tak z něj byl rázem sněhulák.
Pro mě a pro tátu do byla docela síla, lyžovat, když se vám vločky doslova zapichují do očí.
Já teda potom našla (na helmě :D) nějaký brejle, přes který jsem skoro nic neviděla, ale alespoň jsme neměla "rozbitý oči", jako táta, měl je úplně rudý.
Drhý den jsme si konečně koupili s tátou nějaký pořádný brýle na lyžování a pohoda. Mám nějaký "dvojity" a ty se absolutně nemlží. Pro mě novinka, že se nějaké brýle mohou nemlžit :D. A jsou i mco pěkný, na fialový gumě, bílé s takovejma stříkancema na rámu :)
Snowboards jsem si ani do tý chumelenice nebrala. Maximálně jsem se na něm byla projet parkrát předevčírem, co to husté sněžení ustávalo. A docela mě překvapilo, že jsme to nezapomněla. Přes 2 roky jsem na snowboardu nestála a jde to :). Jenom ten vlek mě štve, jezdím levou dopředu a já už potom do ní na tom vělku měla úplný křeče. V Čechách mají tak blbý vleky :/ Ale hrozně jsem si to bála na snowboardu pustit, alespoň jsem nespadla, maximálně jsem "dříve sesedla z vleku :D". S lyžema to s tou rychlostí už bylo lepší, ale stejně jsem s ebála nějak hodně si to pustit. A včera odpoledne už ty sjezdovky byli jak rozritý od prasat.

A co fotky?
Ano, slibovala jsme, koníka jsem vzala, na pokoji řádně vybylali a těšila se, kdy bych mohla jít fotit.
A nakonec nemám ani jednu fotku. Proč? Právě kvůli neustávajícímu sněžení. Skoro nic nebylo vidět ( nemyslím takové to pohodové sněžení, tady fakt hdoně prudce sněžilo a foukal silný vítr, blbě se i šlo, co teprve lyžovalo, či by se fotilo), fučel vítr, sluníčko nebo alespoň nějaké světlo nikde a člověk, když vyšel z chalupy, byl jak sněhulák. Co teprve koníci? A zrcka? Opravdu sjem to nechtěla rsikovat. Fotky i tak by nestáli za nic a ještě k tomu, by mi určitě nasněžilo a nateklo do zrcky. Tak to snad chápete :)

Ale teď se u nás krásně rozsněžilo, sníh zatím drží a je ho vcelku hdoně, tak pokud vydrží do zítřka a trochu ostane to snažení, vyrazím s foťáčkem ven :).
A budeme mít konečně první fotky ve sněhu!! Juhůů :)

A já zase pádím, mohla bych konečně dodělat přihlášky na NYLS :)

Conga Lines - Model Roxy

20. ledna 2012 v 7:07 | liška |  CL - Conga Lines
Pro dnešek jsme vybrala CL u nás vcelku oblíbeného moldu, moldu Roxy.

Model byl navržen a poprvé vyroben roku 2009 a navrhla ho Susan Carlton Sifton, která navrhla také model Newsworthyho, Ruffian, Mon Gamina/Ideala, Chexe/Smarty Jonese, Idocuse, či Flashe. Takže navrhuje a dělá úplně neuvěřitelné koně, moldy, které u Breyera patří rozhodně k nejoblíbenějším :)
V normální produkuci od tohoto moldu byla a je však jen jeden koník v normální produkci - Bet Yer Blue Boons, u které bylo skončena normální produkce minulý rok (2011).

Bet Yer Blue Boons: Jistě nejznámější, nejomýlanější, jediná z toho moldu v normální produkci a možná i nejlepší klisnička, vyráběná v letech 2009-2011. Ano, naše Betynka :)
Je ndáherná, úžasná. Silná a při tom jemná.
Prostě westernová kráska
Moc bych jí chtěla, ale pochybuji, že s ek tomu dostanu, než zmizí od TH :)
10/10

Glossy Bet Yer Blue Boons: Glossy verze Betynky. Vyrobeny pro Breyerfest 2010, pouhých 37 kusů.
No, glossy verze tedy Betynce moc nesluší. Nic moc :/
5/10

Roxy: Nejspíše zakladatelka moldu. Vyrobená pro Breyerfest 2009
Obyčejná vraná klisna, obyčejná, ale i tak vcelku pěkná. Ale na Betynku nemá :P
9/10

Glossy Roxy: Opět vraná klisna Roxy, pro Breyerfest 2009, vyrobeno 12 kusů.
Z jedné fotky to lze těžko poznat, ale nic extra. Ale patří, dle mě, k lepším glossy koníčků, já glossáky totiž moc nemusím :)
6/10

Shining N Sassy: Ryzá klsinička vyrobená také roku 2009, vyrobena pro soutěž s modely- Lone Star Experience, vyrobeno 200 kusů.
Docela pěkná, ale zase trošku obyčejná :)
8,5/10

Buckskin Tobiano Paint Roxy: Vyrobena, zase pro Breyerfest 2009, jen 1 kus pro aukci.
Nádhera!! Strakáče je miluju... a tomuto moldu to hrozně sedí :) :)
10/10

Spot On: Appalooska vyrobena speciálně roku 2010 pro JAH, vyrobeno 350 kusů.
Jůůů! NO pánejo! Appalooska jedna ♥
Úžasné fleky a ten čumáček :)
♥ 10/10 ♥

Wimpy´s Little Chic: Palominka, vyrobeno 500 kusů roku 2010 pro Světové jezdecké hry.
Zase úplně neuvěřitelně krásná klisnička. Palominka jedna nádherná!
10/10

Fontana: Klisnička vyrobena minulý rok, 2011, Special Run, vyrobeno 300 kusů.
Už mě to začíná štvát. Fakt, snad skoro všichni nádherní koně jsou pro Breyerfesty či sjou nějak limitovaná! To není fér!
Je sice také taková obyčejnější, ale moc pěkná :)
8/10

Grulla Roxy with Chrome: Vyrobena pro Breyerfest 2011, jen jeden jediný model.
Úžasná, nádherná, perfektní!!!
Moje favoritka :)
♥ 10/10 ♥

Kdo se Vám z tohoto moldu líbí nejvíce? Jak se Vám líbí celkově? :)
Přednastaveno

Fotogalerie- Seattle Slew

19. ledna 2012 v 10:21 | liška |  Fotogalerie


Opět fotečky, ještě z prosluněného léta.
Tentokrát mi za´pozoval nádherný dostihák, Seattle Slew.
Fotky jsou z chalupy, ze Žernova.
Snad se budou i líbit :)


Breyer Great Spirit II Stallion and Foal Gift Set - Legend of the Wolf

18. ledna 2012 v 14:52 | liška |  Breyer novinky
Breyer o něm napsal: Special Run set pro rok 2002. Oba mají skvrny ve tvaru vlka.

Můj názor: Rozhodně zajímavý setík. Kdybych se nedočetla o těch vlcích jako skvrnách, ani ybch si toho nevšimla. To je opravdu zajímavé :). Ale rozhodně se mi tento steík líbí. Krásný strakáč na moldu Rascala a poté to roztomilé hříbátko, ač starší mold, tak i moc krásné. Kdyby byl normálně ke koupi, rozhodně bych neváhala :)

Jaký je Váš názor na ně? :)
Přednastaveno

Jedem za sněhem :)

17. ledna 2012 v 21:46 | liška |  Blog a moje kecy

Dnes ráno jsme se probudili do krásného zasněženého dne, i dopoledne sněžilo, avšak večer zase vše roztálo, bohužel.

V pokoji se mi nabíjí zrcadlovka, koníci připravení, rozpláclá učebnice Němčiny na stole... a sbalený kufr vedle skříně.
Co to znamená? Již zítra odjíždíme na hory, přesněji na Benecko.
Zítra hned po škole, dáme věci do auta a jedem za sněhem :)
Hrozně s etam těším, berem samozdřejmně lyže a já si beru snowboard, už si zase musím zajezdit... chápete? Nejezdila jsem na něm přes rok! Zlatíčko moje bílý-staro růžový a fialový ♥, ale snad na miláčkovi nějak blbě nespadnu a nepraštím se do kostrče. PO těláku už se bojim, že bych to jen tak nerozchodila :/
A nejspíš si i s tátou půjčíme běžky :)
Samozdřejmně budeme chodit na snowtubing (příště Vám kdyžtak popíšu, co to je)... no jo, znáte to :)
Přijedemě někdy navečer v sobotu.

A samozdřejmně s sebou beru i nějaké koníčky. A koho? Flashe, Rolničku, Silent Hilla, Libretku a další dva Stablíky, kteří ještě nemají jména.

Snad chápete, že nebudu obíhat a články jsem nějak přednastavila, moc jsem si s tím hlavu fakt nedělala ;)
Ale táta bere notebook a net tam je, tak se možná přihlásím :)

Tak se mějte pěkně a já si jdu snít o sněhu ♥

Seattle Slew

16. ledna 2012 v 20:15 | liška |  Traditional
Jméno: Seattle Slew
Přezdívka: Seattle, Seattlík, Seattlouš

Fotogalerie: ZDE
Rodokmen: xxx

Věk: 5 let

Pohlaví: Hřebec
Plemeno: A1/1

Potomci: xxx
Sourozenci: Nevlatsních po otci (nevíme matky)- RMH Headdley Brittania, SKS Rachel Alexandra, WHR Paloma Girl, RS Barbaro, RKS Alexis Rachel te Busque a SSD Zennyata de Callente Alexis

Sire: RO Cori de Locarno

Původ: Trinity Holdings
Stav: 10/10

Zaměření: Dostihy, rekreace, chov a výstavy

Ocenění: Na svém účtě má mnoho výher, dokonce se i velmi dobře umístil na Kentucky Derby

Poznámka: Seattle je nadějný hřebec, krásný tmavě hnědý dostihák po našem RO Cori de Locarnovi.
Seattle se specializuje na dostihy, ve kteréch vyniká. Hlavně je přeborníkem v krátkých dostizích, vytrvalost je tak trochu jeho slabina. Všechny chody má rychlé, někdy by se dalo říci, že až příšli spěchá, prostě se už vždycky doslova těší na cval a trysk :)
Je také docela tvrdohlavý, což má po tatínkovi :D. Když se něco vezme do hlavy je jak mezek a nejde s ním hnout. Ale má zlaté srdíčko a pro kamarády by se mohl rozkrájet, nedá na ně dopustit.
Před závody je žu jako prefesionál, ani nebývá moc nervózní, jen tak "zdravě", zvědavě kouká po ostatních účastnících a snaží se uklidnit vždy až moc nervózní Miu, která s ním u nás na ranchi dostihy jezdí

Jména pro nové koníky

16. ledna 2012 v 17:56 | liška |  Něco k ranchi
Moc Bych Vás chtěla o něco poprosit.

Jelikož ais víte, jaká jsme hlava na jména, potřebovala bych pomoci.
Se setem Breyer Stablemates Horse Lover set, kde je celkem 10 koníků. A já mám jména zatím jen pro jednoho :D
Jméno zatím má pouze Blue Roan Paso Finku, která se jmenuje La Libreté.
Hrozně mco Vám prosím o pomoc, pro jména pro kohokoli... a prosím, nepište, že jste třeba blbí na jména... alespoň jedno pro jednoho koníka, hrozně moc mi tím pomůžete :)

A já se jdu ven projít, konečně sněží :)

Statsitiky 9.1.-15.1.

16. ledna 2012 v 16:18 | liška |  Statistiky
Navstevnost za minuly tyden (9.1. 2012 - 15.1. 2012) je:
Pondeli: 46
Utery: 47
Streda: 30
Ctvrtek: 28
Patek: 40
Sobota: 63
Nedele: 56

Celkem: 310
Minule: 367 lidí
Zhoršení o: 57 lidí

No jo, kolísá nám to. Jednou změnšení, jednou zlepšení... ale nevadí, jsem ráda, že sem někdo chodí, moc. A hrozně pěkně komentujete, ono to vždycky zahřeje u srdíčka, když si někdo s něčím dá práce a kupodivu to i někdo ocení :)
A já tady minulý týden byla málo, chápu ;)

A dnes, při našme chytrém těláku... jsem si opět hnula se zádama, které mě pořád pobolívali od toho pádu. Bolí mě to ais 10x tolik než před tím a bolest mi vystřeluje až do nohy... jsem fakt šťatsná :/. Snad půjde lyžovat

Objednávka pro Nelu

15. ledna 2012 v 21:44 | liška |  Saddlery World Horses
Konečně sme dávám fotky objendávky pro Nelu, kterou zítra konečně odesílám :)

Omlouvám se za kvalitu fotek, fotila jsem je ais před 10-ti minutama ;)

Objednávka celkem obsahovala: Jednoduchou Anglickou uzdečku, "Arabku", obšívanou béžovou dečku a dvě obšívané světle modré obšívané dečky
A teď už fotky :)
Nejprve zde máme černou, jednoduchou anglickou uzdečku s otěžema :)
_______________________________________________________________________________________
Dále jsou tu dečky, nejdříve obšitá béžová
_________________________________________________________________________________
Teď první modrá obšitá
____________________________________________________________________________
A teď druhá modrá obšitá dečka a Arabská ohlávka
(pardón, že arabka je na Seattlovi :D)
A detailík bambulky :)


Zítra tedy výrobky jedou na tvou adresu Neli :)

Fotogalerie - Appross

15. ledna 2012 v 13:47 | liška |  Fotogalerie


A máme tu další fotogalerie.
Opět prosluněné fotky, z léte z chalupy, ze Žernova.
Řekla bych, že se obzvlášť vydařili, inu, to už posuďte sami :)

"Dvojitá" porce hor

14. ledna 2012 v 16:59 | liška |  Blog a moje kecy

Včera u nás porpvé za letošní zimu napadl sníh. No sníh, lépeřečeno jen takový poprašek. V nocei opět sněžilo, i dopoledne, avšak bohužel odpoledne vše roztálo.
Já si čistila venku věci ze středy z koní (tam byla snad tuna písku... :D) a byla jsme úplně zmrzlá, hlavně už jsem vůbec necítila prsty, takže už jsme opravdu fotit nešla. Jezdecké rukavice jsme vyprali jen v ruce, ale aby se nesrazili, tak je mám teďka na rukách... a docela blbě se s nima píše :D
Také jsme dnes byli ve městě a mám nádhernou novou bundu na lyže. Je úžasná! Šidovo, starorůžovo fialová! Tu Vám také musím vyfotit :D

Ale teď, abych došla k tomu, co jsem chtěla psát - Chci Vám oznámit, že jedu na hory.
A kdy?

Nejdříve jedeme na Benecko, od středy do soboty.
Beru si s sebou lyže, snowboard a nejspíše si i s tátou vypůjčíme běžky, mají tam krásný okruh a já se to musím na nich naučit někde jinde než na zmrzlé červené, no uznejte :D
Určitě s sbeou beru foťák, takže i nějaké koníky.
Ale i teď mám dilema, koho vzít.
Koho by jste htěli fotky ve sněhu?
Asi vezmu Rolničku, tomu by to tam mohlo moc slušet.
Ale koho dál? Poraďte :). Ještě bych vzala jednoho velkého, možná dva a nakonec nějaké Stablíky. Prosím, poraďte, číé chcete "sněhové fotky" :)

A za druhé, pojedeme lyžovat do Alp, do Rakouska. Kousek od Zell Amm See, do městečka Kaprun na horu Kitzstainhorn. Jedeme týden před jarníma prázdninama, takže budu mít dva týdny jarňáky ♥. Jedeme tam tedy od 5.-12 února.
Jedeme tam již počtrté, bylo to tam skvělé, už se tam hrozně těším. Jedem se sousedama, takže u srandu bude také postaráno :)
A hlavně to lyžování... ani náhodou se to nedá srovnávat. Je to tam prostě úžasné, vcelku můžeš sjíždět několik kilometrů... hrozně se tam těším :)
Jen doufám, že mi tam zase nebude blbě, jako minulý rok :/
A tam také absolutně nevím, koho vzít. Co myslíte?


Jenom oznámko... a já se jdu dívat na další díl Once Upon a Time. Je to prostě dokonalý :D
Také jsem si, jen tak mimochodem, dneska koupila další barvy na Stablkíky... mám ještě pár bílých :)

Seriálový večer alias pátek 13. ledna

13. ledna 2012 v 22:45 | liška |  Dny na ranchi
Dnešek bych opravdu jinak nazvat nemohla. Mám takovou tu... línou nálaud, znáte to. Čas by byl, ale vůbec s emi nic dělat nechce, snad se to třeba zítra zlepší :). Na tenis jsme nešla, furt mě bolej ty záda ze středy, jsme ráda, že lezu... a to ještě se honit za míčkem, to sotva :D
Škola až moc velká nuda, skoro deste lidí od nás chybělo, tak pohoda... takový volný hodiny.
Jak jsem psala, i The Sims ( S domácíma mazlíčkama) jsem zapla asi deset minut (a před tím deset minut jsem se to pokoušela marně spustit...) a pka je vyplo, protože už nai to mě nebavilo.
Ale celý den jsem se těšila na večer... alias... ne nejsem blázen... až budou titulky k novému dílu TVD! Nepřestávaj mě překvapovat.... jenom je mi hrozně líto, jak se Stefan změnil. A dneska na tom mostě... bych tam bejvala přiběhla a vpálila mu takovýho facana, že by sám přepadl přes okraj. Kdo nezná a neviděl, nepochopí :D
Ale TVD je prostě bezkonkurenční ♥
A rovnou jsem také samozdřejmně shlédla nový díl Mentalisty, 11. díl již čtvrté série a opět bylo čekání na titulky. Ale v promo bylo, jak se vrátí dávný nepřítel - Rudý John (Red John) no... a maximálně jim poslal vzkaz zase a vido... popravdě jsem se docela bála, co bude na konci videa a nechtěla jsem vidět dalšího rudhý smajlíka na zdi... ale dopadlo to vcelku dobře. Ale drsnej vzkaz pro Patrika :D

A také, když jsem měla čas, jsme pátrala v seriálech, na které bych se podívala. A docela mě jeden zaujal, zase něco úplně jiného než všechny ostatní. Možná Vám to někomu může připadat jako blbost, ale náhodou je to moc pěkně udělaný... tohle je pravý útěk z reality. Jsem sice teprve někde u poloviny druhého dílu, ale zatím se mi to moc líbí. Jmenuje se - Once Upon a Time, v překladu bylo nebylo. Sice takový pohádkový námět, ale dokonale zpracované, pokud budete mít čas, doporučuji se na to podívat, alespoň na první díl, je to hrozně hezký. Takové "lehké", kouzelné (teďka nemylsím přímo čáry máry) a hlavní hrdina, Henry, jakožto desetiletý kluk je úplně dokonalej :)

Dnes je pátek 13.?
Stalo se někomu z Vás někdy něco na pátek 13.? Já tedy pověrčivá nejsem, ale musím uznat, že kdykoli byl pátek 13. tak dny před tím se mi něco stalo. Teďka pád z koně, minule čtverec z matiky... co to bude příště? :D
Ale hodně lidí je dneska takových odtažitých, bojí se, nechápu. Je to jenom, pověra :)

Koníci jsou v pohodě. Opět se budu opakovat - vyjížďky, pastva, vyjížďky, skoky... pořádně s ena ranchi nic velkého neděje, nuda.

Koníky jsem začala pomalu přihlašovat do Photo Show k Silveře, o které jsem tady již psala. Byla jsme první účastník a hrozně moc mě mrzí, že zatím jsme přihlášená jen já a s pár koňmi Cof. No táák, lidi, přihlašte se, co tím můžete ztratit? Nic, naopak získat. Všichni fotíte, tak proč se nezúčastnit nějaké Photo Show, hmm? :)

Chtěla bych napsat, že jsme pokročila s vybíráním koní a sepisování přihlášek na NYLS, to by ale byla lež. Každý den si složku s přihláškami otevírám, ale nikdy nevím, koho tam odpsat. To ještě bude rozhodování, ale tento víkend to chci dodělat.
Chtěla bych tam vzít i někoho z nových Stablíků, ale největším problémem budou jména. Popřípadě koníkům udělám pár základních fotek a poprosím Vás o radu se jmény :)

A zase jsme se rozepsala v povídce. Co nejdříve, až se k tomu rozhoupu, Vám sem šoupnu další díl. Doufám, že si to někdo přečte a budu mrška... ale počkám si, až u povídku bude alespoň 1 koment, než napíšu další článek, hehe :D

Celý nde se nudím, nic mě nebaví, teď je skoro jedenáct, já už budu muset jít spát a zrovna jsme dostala chuť psát články... jako na potvoru :D. No jo, zákony schválnosti

Chtěla jsme napast ještě něco, ale už mi nějak usíná mozek, alias jsme to zapomněla.
Tak zase zítra

A děkuju moc, za vaše komenty. Každý mě hrozně moc potěší, jsem tak ráda, že sem někdo chodí a podle komentářů to vypadá, že sem chodíte i rádi. Děkuju :)
Po dlouhé době jsem se zase vcelku rozepsala... no jo, vše se vrací do starých kolejí :)

Zlatovláska? :D

13. ledna 2012 v 18:39 | liška |  CM - Customized Model

Nemám, co dělat.
Chtěla bych psát, nevím co. Fotky sem dávat furt, profílky koní s emi ani nějak vymýšlet nechtěj, stejně je nikdo nečte, jenom to rychle projede ke komentářům, maximálně koukne na fotku nebo na pohlaví a napíše: Krásný, Roztomilý, či co já vím.
The Sims jsme zapla, hrála asi 10 minut, zase vypla, prostě a jednoduše nemám na nic náladu.
Pokud by jste opravdu ěmli návrhy, co bych se měla zase dávat, řekněte.
Třeba mě docela bavilo, jak jsme psala o těch zajímavých plemenech, přečetla sjem vždy několik článků a udělal z toho výpisy, dodala tam videa, fotky ... a tak
či mám napsané další díly povídky, ale má to sem vůbec cenu dávat, ptám se Vás zase a zase - ČTE TO VŮBEC JEŠTĚ NĚKDO?

Ale teď, co původně mělo být hlavní náplní článku.
Tak jsem bádala po internetu... a co jsme nenašla.
Je to taková blbost, ale... co jsem ho uviděla, vyprskla jsem popravdě smíchy :D
Když on mi příjde tak strašně legrační... Ví, že má mohér do červena, ale nenapadlo mě nic jiného, naž mu říci - Zlatovláska.
Je to CM z Classic Red Roan Araba (našeho Air Sharma).
A má řpidělaný opravdu velký mohér... no, posuďte sami :D
Je dosti.,... eh... zajímavý :D
No prostě zlatovlasák :D


PS: Nevím, kdy sd zase ozvu. Opravdu nemám vůbec nápady :(Novinky 12.1.

12. ledna 2012 v 16:22 | liška |  Dny na ranchi
• Asi bych začala mnou. Jsem přetažená a vysílená ze školy, no jo, kdo také v tomto písemkové a zkoušecím obdobím ne. Ale se známkama to vypadá dobře... Budu být 1 dvojku, ale samý už to nevytáhnu, což je mi líto... ale i tak myslím že je to na tercii (8. třída) slušný :). Tak z toho mám docela radost. Poslendí písemka z AJ, která mi rozhodovala o známce se mi povedla, takže z AJ mám jedničku a zkoušení ze Zemákun také v pohodě... takže jenom ta dvojka z Němčina. Je to škoda, ale jsem za to moc ráda :)

○ Včera jsme byli s Ájou po dlouhé době na koních. Vezla nás tam poprvé moje mamka, protože kupodivu nešla do práce. Tak tam s náma chvilku byla a potom na nás koukala jak jezdíme :). No, krásně jsme poté na Irušce cválala, pohoda... ale vedla si nějaký lidi, kde dříve měli nějaký truhlářství či co, no a udělali si tam, jako anschvál, jízdárnu. Přesně koukaj na nás a mezi našema jízdárnama je jen takový malý plůtek. Taky na to trenérka pěkně nadávala. No, ale tak jsem cválala po obvodě a oni tam do tý jejich jízdárny jen tak pustili koně, měl skákat ve volnosti, ale všichni trenéři stáli mimo jízdárnu a jenom do ní postavili překážky a pustily toho koně. No a iruška nesnáší, kdžy při jízdě okolo ní jsou nějaký koně. A ještě k tomu ten jejich hřebec jenom stál u toho plůtku a vykopl po Iře. Ta místo cvalu začala tryskat, ale tak jsem to ustála (cválala /tryskala poprvé bez třmenů :D) a Irušku uklidnila a v pohodě a byla taková vylekaná. Ale v pohodě. A pak už jsme krkovali na volný otěži, že s epotom půjdem projít mimo jízdárnu (jenom kouske k další ohradě a zase zpátky). Tak jo, dobrý. Ale ten magor kůň (pardón, ale jinak se mu ani říci nedalo, tam lítal a kopal po ostatních koní, i když ty jezdili u nás na jízdárně... i ty jejich trenéři s eho báli a nechtěli k němu jít) tam pořád lítal. No, tak jsem opět chodili po obvodu jízdárny a ten prevít po Irušce zase vykopl. A Iruška se lekla a vykopla zadníma a já, jak jsme to nečekala... tak jsem s ehold skutálela, udělala tak trošku salto ve vzduchu a svalila se do bahna (to jste měli vidět to oblečení... :/). Iruška se úplně vylekaná, málem se rozběhla, ale jak viděla, že jsem spadla pod ní (kdyby se rozbehla, tak je po mě, spadla jsem jí těsně před první nohy) zastavila a ještě pár krůčků couvla, aby na mě náhodou nešlápla. A potom normálně stála a čekala, než jí chytnu. Ta chudinka byla víc vykulená než já. Iruška je prostě zlatíčko :)
Ale ty kreténi, co tam pouštěli toho koně se mi ještě akorát smáli... tak je trenérka trošku sjela, no :D. A říkala, že to tam vede jedna mladinká holka, která ani pořádně koním nerozumí. A že tam si už prostě konečně musí dát nějakou zástěnu, protože to nejde.
Oblečení mám teda naprosto úžasný, jelikož jsem zrovna spadla do bahna. Ale jsem fakt hrozně ráda, že jsme měla helmu a pátěřák. Mám naraženou kostrč a nějaký naražený lopatky, blbě s emi sedí. Včera se mi i dost točila hlava a bolěla mě, ale to je v pohodě. A záda snad také přejdou. No jo, pády ko koním patřej, jasný (u jsem před rok nespadla :D), ale tohle mě dopálilo. Nerozuměj těm koním a jen tak je tam jdou pouštět navolno... ani žádné pásky tam neměli...

• Koníčci se mají dobře, blbnou na pastvinách, pomalu se zase začíná trénovat, především nějaké jednoduché skoky, ale opět se nejvíce jezdí na vyjížďky. Ale hádají se a vychvalují se, koho beru například na CLS či již na blýské NYLS. Popravdě v tom ještě vůbec nemám jasno :). Ale Stablíků asi vezmu hodně

○ Asi kouknu na nějaké ranche, pokusím se napsat komentíky, popřípadě sem přidám třeba nějaký profílek. Ale za hoďky mi začíná klarinet, a také bych se ještě měla učit... mno :D

Classic Scale Barrel Racer

10. ledna 2012 v 22:05 | liška |  Breyer novinky
Breyer o něm napsal: S novým rokem 2012 samozdřejmně k Vám přichází také noví koně. Mezi nimi je i tento strakatý Arab, který zastupuje Westernový Barell Racing.

Můj názor: Breyer s ehold rozjel s novým rokem s novou velikánskou várkou Classiků. AŤ už samotných či v setech. Vyjímkou není ani tento koník: Palomino strakatý Arábek s westernovou výstrojí a modrým barellem pro barell racing.
Podle mě docela hezký setík :). Sice úplně nesnáším Classic vybavení od Breyera, je celé umělé a při "druhém pohledu" i na koni dosti nerealistické... ale například Barel alepsoň ve velikosti Classic se hodí. Mohli by ho udělat i k nějakému Tradíkovi, docela by se hodil :) A teď samotný koník. NO krása. Naposledy byl na tomto moldu udělán koník v roce 2008, už ho to chtělo "zase ho oživit". Sice poměrně straší mold, ale mě s emoc líbí. A toto zbarvení k modelu opravdu moc seíd, je takový roztomiloučký :) Jen má až moc vysoko zvedlý ocas, vypadá to, že se tak dá lehce ulomit.
Ale pokud mi výjdou finance, docela bych tento setík chtěla :)

Jaký názor na něj máte Vy? :)

January Photo Show u Silvery!

10. ledna 2012 v 19:31 | liška |  Něco k ranchi

Po delščí době, kdy bylo po rančích s nějakými normálnějšími soutěžemi doslova mrtvo (krom Vánočních na téma se sněhem... no... jak tam fotit, když není sníh? ;)) se objevila jedna Photo Show na Ranchi u Silvery.
Přesněji je to January Photo Show na Ranchi of Silvera Pearls, na tomto odkaze :
Prostě ta nejlepší možná Photo Show. Nahrává se na určitý web do spousty kategorií a vše nakonec hodnotí nezávislá a nijak nezaujatá porota.
Pokud by jste sé chtěli přihlásit, klikněte na více uvedený odkaz a napište na e-mail Silvery, který je zde zadán a ošlete jí e-mail o přihlasovací údaje :)

Já se dnes nebo nejdéle do konce týdne přihlásím, přihlašovací údaje už mám, jen vybrat ty nejlepší fotky, popřípadě dofotit :)

Zatím jsem prý jediný přihlášená osoba, proto bych opravdu byla ráda, kdyby jste se přihlásili, šanci má každý a byla by opravdu velká škoda, kdyby se tato Photo Show neuskutečnila :)
Je pro všechny BH a PS
PS: Já nejspíše, ža se mi podaří vyhodnotit tu "Summer Photo Show" (já sjem strašná :D) tak ybch podobnou také chtěla uspořádat. Porstě normální Photo show, kategorie, nahrávání... znáte to :)
Chtěli by jste také? :)

Statistiky 2.-8.1.

9. ledna 2012 v 19:40 | liška |  Statistiky
Navstevnost za minuly tyden (2.1. 2012 - 8.1. 2012) je:
Pondeli: 65
Utery: 44
Streda: 41
Ctvrtek: 30
Patek: 58
Sobota: 81
Nedele: 48

Celkem: 367
Minule: 280 lidí
Zlepšení o: 87 lidí!

No pááni! Udělali jste mi velikou radost, to je skvělééé!
Děkuju moc, moc, moc :)
Je to krásné, snad se to udrží, díky moc :)

Ale opět se ptám, co chcete za články? Vůbec nemám nápady :(


Dny na ranchi 8. ledna 2012

8. ledna 2012 v 13:07 | liška |  Dny na ranchi
Neuvěřitelně krásná písnička, můžu jí poslouchat pořád a neomrzí.
A Transfíci... jendi je milují, jiní, kteří je ani neviděli ja zase odsuzují, to je rpostě kapitola sama o sobě

• Po dlouhé době, zase nějaké ty dny na ranchi, popravdě si ani moc nepamatuju, co všcehno sem mám psát :D

○ Já se mám vcelku dobře. jenom do školy toho máme zase hodně, no jo, učitelé vše dohánějí. Tak jsem zvědavá na výzo, ale do tří dvojek (na který to asi vypadá :() "něco" prý dostanu... hehe... lépeřečeno nový mini přírůstek na ranch :)

• Koníci jsou na tom také dobře. Nachlazení někteýrch koní se zlepšuje a dnes jsme je konečně zase všechny mohli vypustit ven na pastvu. Dnes alespoň chvílema vysvitává sluníčko, normálně je zataženo celý dne, je zima, fouká a prší. Moc se netrénuje, maximálně se chodí na vyjížďky, či jezdí děti, které se u nás učí jezdit na koních. Špatné počasí se rovná špatná a ospalá nálada. Ale máme takový velký okruh na vyjdy i s přírodními skoky, tak to vše docela vynahrazuje. Salpíka si Justin bere do haly na Barell Rancing... pohoda.

○ Noví koníčci se skvěle zabyldují. Rolnička už si našel kamarády, Sata, také nové koníka z Vánoce, Flashe Starlighta a Seattla s Chexem, s kterými je na poličce. Sato si také dobře zvyká a Ravelek si zase dobře rozumí se Salpem, Locarnem, Chubascem a Snow Stormym. Naopak Sunynka si všechny získala, hříbata jí kupodivu nedělají žádné naschvály a psoloucají jí, což je u našich uličníků nevýdané. Rychle se skamarádila se všema klisnama, kromě Kuchi, s tou na sebe jen prskaj.

• Stále více, častěji a intenzivněji přemýšlím, jaké koníky vzít na NYLS. Přihlášky již dávám pomaloučku do kupy. Určitě beru: Rolničku, Locarna, Flashe, Leonarda, Louie Louie, Air Sharma, Bluebell, Brown Queen a modročky (Midnight Tango a Night Snowflake). A také přemýšlím, že vemu Chipsíky. Sice třeba oproti koníkům Naervon opravdu nemají ani tu nejmenší šanci,a le alespoň "nadýchají" tu výstavní atmosféru. Jediného koho z Chipsíky nevezmu je Dolby, který má na zádech nějaké divné černé šmouhy :(. Ale koho mylsíte, že bych ještě měla vzít?
Nebo pokud jedete, koho by jste chtěli vidět?
Přemýšlela jsem ještě o Jazzbellce a Snow Stormym... Jazzbelka asi pojede, ale nevím, jeslti vezmu Stormyho. Či třeba Livin la Vida Locu? No tak, koho myslíte, že mám vzít? Každý povinně napište, koho mylsíte, že bych měla vzít, nebo koho chcete vidět :D
U Stablíků to bude taky něco je vybrat... příští víkend se do toho vrhnu :)

○ Venku je konečně více světle, než jiné dny, tak přemýšlím, že bych šla fotit. Minimálně Ravelka a Rolničku :).
Sice právě zase sluníčko zalezlo, ale stejně se mi dole vaří rýže, takže až potom bych je ais šla fotit. Snad mezitím nezačne zase pršet.
Ale kdyžtak to ais budou nci mco fotky, světlo je příšerný :/

• A další otázečka na Vás - Času jsme měla přes víkend docela dost, chtěla jsem psát články... ale totálně mi dochází inspirace. Poradíte mi? příjde, že sme stále dokola dávám jen zhruba 3 nebo 4 věci: Profílky, fotky, CL a nějaké ty hodnocení Breyerů... ach jo. Chci to tu něčím obohatit, ale čím? prosím, poraďte :)

Fotogalerie: Air Sharm

7. ledna 2012 v 15:07 | liška |  Fotogalerie


Já si rpostě s fotkama nedám pokoj :D
Fotky jsou ze Žernova a najdete na nich krásného Red Roan Classic Arábka, našeho Air Sharma.
Naparoval se před foťáčkem, ale řádně mu to tam sluší :)
A na konci ledna navštíví svou celkem 3. Live Show :)

A popravdě s emi moc dobře nefotil. A ani tem nemá fotky z nějakého "poloboku", to se musí někdy dofotit :)
A některé fotky nejsou ani moc zeostřené... to sjem měla zrcku čerstvě :) Je to ještě z krásného prosluněného léta

A jdu ke kámošovi, zatím čauky :)

Conga Lines - Model Idocus

7. ledna 2012 v 13:05 | liška |  CL - Conga Lines
Na řadě je další CL.
Dnes se pod hledáčkem objeví oblíbený mold Idocuse :)

Model byl poprvé navržen roku 2009 a narvhla ho Susan Carlton Sifton. Což je úžasná návrhářka modelů posledních let, navrhla například dále velmi oblíbené a reálné modely u Breyer, např: model Newsworthyho, Ruffian, Ideala, Chexe, Flashe či model Roxy (Bet Yer Blue Boons), který mám přednastavený na dobu, kdy budu na horách.
Já tedy její výtvory obdivuji a rozhodně patří k těch nejreálnějším a nejlepším od Breyera :)
Tento mold je úžasně realistický
V normální produkci byli dva koně, zakladatel Idocus a Ravel, kterého jste mohli najít u TH v e-shopu.

Idocus: Zakladatelem této Conga Lines nebude nikdo jiný než sám krásný Idocus. Výreběl se v roce 2009 v nromální produkci.
Je to krásný hnědák s roztomilou hvězdičkou a ponožkama.
Je to krasavec, tak jak živý kůň na fotkách... Je úžasný, neznám nikoho, kdo by řekl, že se mu nelíbí, u něj to snad ani nejde.
Ale popravdě.... Ravelek se mi líbí více :D
10/10

Glossy Idocus: Bylo vyrobeno 37 kusů pro Breyerfest 2009, tohoto glossy Idocuse.
Tak tomuhle koníkovi opravdu glossy nesedí, ani trošku. Z jeho krásné barvy se stala nějaké vyblitá, až oranžová.
Nenene, glossy patří k jiným koníkům
4/10

Valiant: Tento dapplet grey s etaké vyráběl v roce 2009, bylo vyrobeno 350 kusů speciálně pro JAH.
Je krásný, nádherný. Zebrování na nožkách a nádherné grošíky, jenom mi příjde zvláštní ten světlý konec ocasu... si ho namočil někde v mléku? :D
9,5/10

Buttercream: Neuvěřitelně úžasný buckskin, vyrobeno 1250 kusů pro Breyerfest opět roku 2009.
MIluju ho! Prostě ho miluju!! Neuvěřitelný kůň, dokonalost sama :D.
Už se těším na NYLS nebo CLS, kam ho, určitě Horseen vezme, musím ho vidět naživo ♥
10/10

Ravel: Tmavý hnědák, koník v nromální výrobě v roce 2010.
Všemi známý, Harry Potter.
No prostě, Ravelek, kůň roku.
Je to moje zlatíčku, Pottřík jeden, právě na mě kouká, co píšu.
je mi líto, že ještě nemám jeho fotky, ale dneska, pokud bude alespoň trošku více světle (vypadá, že se stmívá), tak ho chci jít fotit. Má ndáhernou barvu, krásné stínování a v očíčkách tu "jiskřičku" :)
10/10

Glossy Ravel: Ravel, udělán o rok později (2011) v glossy verzi. Vyrbeno 30 kusů pro tehdejší Breyerfest.
Ravelek je sám o sobě úžasný koník, ale ani na něj moc glossy verze nesedí. Je to tedy lepší než u Idocuse, to rozhodně, ale stejně je 10000x lepší maté :)
6/10

Camelot: První strakáč na tomto moldu, vyrobeno 10 kusů pro Breyerfest 2011
Krása, krása. Flíčky tomuto moldu sedí, snad udělají i nějakého flekouše v nromální produkci :)
I když mi příjde, ža jak jde ten velký flek přes krk, hřívu a plece... no, že je až moc velký, Více by mu slušeli menší fleky :)
9/10

Ja vím, opět skoro u všceh koní kladné hodnocení... no jo :D

Jaký názor máte celkově na tento mold vy?
Který koník se Vám líbí nejvíce? :)

Breyer 2009 Treasure Hunt Grey Stallion

6. ledna 2012 v 22:55 | liška |  Breyer novinky

Breyer o něm napsal: Další z letošní série nádherných koní Fun Foal , vzpínající se Mustang.

Můj názor: Vcelku pěkný, Grey vzpínající se mUstang. Tento mold je moc krásný, mám na něm San Dominga a nemohu si ho vynachválit :). Tento koník mě popravdě nikdy moc nezajímal, ale poslední dobou se mi dost začal líbit. Színování, grošování... na fotce od Breyera není nic moc, ale když se podíváte na nějaké fotky tohoto koníka někde na netu... vypaád mco hezky :). U TH je ještě pár kusů... možná se k nám někdy časem dostane :).
O ČR vím, že ho má Adéla. nevím o nikom jiném, zatím. Hlavně má úžasná, živá očka, krasaveček jeden Mustangovej :D

Jaký názor na něj máte vy?

Louie Louie

5. ledna 2012 v 21:59 | liška |  Classic
Jméno: Louie Louie ( Lují Lují)
Přezdívka: Louie, Louínka

Fotogalerie: ZDE
Rodokmen: xxx

Věk: Asi 3 měsíce

Pohlaví: Klisna
Plemeno: Francouzský Klusák

Potomci: xxx
Sourozenci: xxx

Sire: RO Leonardo da Vinci
Dam: xxx

Původ: To je složitější. Přes Áju a jednu paní... hehe :D
Stav: 10/10

Zaměření: Do budoucna by se asi jako mladší mohla po tatínkovi být celkem dobrá v klusáckých závodech, nebo v Drezuře po mamince

Ocenění: xxx

Poznámka: Louínku na ranchi všichni doslova milujeme. Je tak neuvěřitelně roztomilá, že i když něco vyvede, tak to svým kukučem srovná a ještě dostane jablíčku nebo mrkvičku. No jo, někdo toho hold umí využít :D. Ale ne, je opravdu okouzlující. JIž teď je vidět, jaké má úžasné a vznešené chody, vždy běhá s ocáskem nahoru a hlavu vztyčenou, už zhruba ve třech měsících vypadá velmi majestátně. Na svého taťku, Lea/ Leoška (RO Leonard da Vinci) nedá dopustit, ani on na ní. Jsou to nerozlučná dvojka. Přijeli na náš ranch začátkem října 2011 přímo z Francie.
Louina je moc hodňoučká, ale až moc zvědavá, často strká ten její roztomilý čumáček, kam nemá. Ale je zážitek jí pozorovat, například na pastvě po dešti byli velké kaluže. Ona k nim přišla, nejdříve se lekla, protože viděla na sebe z vody čučer někoho stejně roztomilého jako byla ona, ale nakonec se na "dalšího koníka v kaluži" dlouze zadívala a do jeho obličeje strčila kopýtko. Voda byla dosti ledová, tak ho zase rychle vytáhla a celá se otřepala. A hrozně jí štvalo, že ten "neznámý návštěvník v kaluži" dělal to samé, co ona. Bála se ho, ale i tak ho neustále "škádlila" a pozorovala ho. Ale ještě jí nedošlo, že to byla ona sama :)

A nakonec pár fotek s tatínkem :)

První fotky Chipsíků, plus jejich jména

4. ledna 2012 v 21:26 | liška |  Něco k ranchi
nes jsme po škole s Ájou přijeli k nám domů. Převlékli se na koně a vyrazili tam. Ale začínalo pršet a hnusně fučel vichr, ale tak jsme dojeli na koně. V jízdárně se procházel jeden ryzáček a koukal na nás. A všude zamčeno a nikde nikdo.
Tak jsme se nějak dokopali k tomu, aby ája zavolal mamce a ta zavolala trenérce, jestli vůbec koně jsou. No a prý, že v takovémhle počasí se nejezdí ( když jsme v tom před Vánoce jezdili, sice jsme z toho ještě doteď nachcípaná, ale jezdili). No, tak jsme se otočili a jeli domů, mohla nám tedy alespoň trenérka zavolat, no :D

Ale tak ája chviličku byla u nás :)
Prohlídli jsme si Breyer novinky na tento rok, pokecali o nich, sdíleli naše,trošku i odlišné, názory... :)
A ájika jsem zaúkolovala. Pomohla mi vymyslet jména pro některé nové koníky!! Lépeřečeno, pro nové Chipsíky a jednu Stablici z Vánoc.

Čtyři z těchto koníčků sice symbolizují čtyři světové strany. Ale my jsme je pojmenovali zcela jinak :)

Chtěla jsme mít alespoň orientační mé první fotky Chipsíčků, tak jsem je dneska vzala a rychle nafotila. Fotky jsou doslova strašné, především pozadí. Ale už byla skoro tma a venku pršelo, tak kde fotit. Opravdu, jen "orientační fotky" :)

Prvním koníčkem, které jsem vyblejskla alespoň ty 2 snímky, je nádherný ryzý Hannover.
Úžasně vznešený, ale i temperamentní.
Jeho odznak na pravidelný hlavě mi, nevím jestli někomu dalíšmu :D, znak Templářů.
A dříve, než dostal jméno, jsme m říkala Templík, nebo Templář.
A jeho jméno je Temple Magnifieé
Přezdívkou... prostě Templík, Templář :)
____________________________________________________________________________________
Další koník je úžasný, temperamentní a vznešený Arábek.
Na hlavě má velmi zajímavou hvězdičku :)
Dlouho jsme vymýšleli jeho jméno, ale nakonec Ája navrhla nádhenré jméno, k něm přesně sedící.
Je to Alejandro :)
_________________________________________________________________________________________
U tohoto, zajímavě a krásně "kobinovaného" (jak jsme mu s ájou říkali) Paintíka bylo jeho jméno také oříšek.
Nakonec je pojmenován podle jednoho živého koníka.
Má výstižné, jednoduché a jednoslovné jméno - Dolby :)
_____________________________________________________________________________________________
Do tohoto koníka jsem se zamilovala doslova na první pohled.
Zlatíčko, Cremellák jeden s nádhernými modrými očky ♥
Z e-shopu, z kterého jsme Chispíky objednávali, byl tento poslední. Je tak neuvěřitelné krásŇoučký, roztomilý :)
Tomu jsme dala jméno sama, od první chvíle.
Je to prostě můj Miky, můj Michelangelo :)
__________________________________________________________________________________
A v poslední Chipsík avšak určitě né poslední, mi před foťáček doslova skočil tento nádherný draftík.
Jeho srst je překrásná, vypadá, jako kdyby byla poseta hvězdami, která na tmavé noční obloze září :)
Jeho jméno mi pomohly vymyslet holky na Facebooku, děkuju hrozně moc.
Je to takový kliďas, tak k němu toto jméno opravu sedne.
Je to tajemný Silent Hill, prostě Silík :)
____________________________________________________________________
A úplnou náhodou jsme narazili na jméno tété krásce. Nádherná Blue Roan Paso Finka.
Nějak jsme hledali jména pro CHipsíky, překládali... znáte to, ne? :)
A Tak tato klisnička dostala jméno.
Kdybych si jméno trošku nepozměnila, znamenovalo by to v překladu do češtiny z francouzštiny svoboda. Prosté, jednoduché, ale krásné a výstižné.
Tato klsinička se jmenuje La Libreté :)

Třeba se zase pohnu s tolika mými novými SMky a někdo mi třeba pomůže vymyslet jim jména :)

A já jdu chrupčit dámy a pánové, brou noc ;)

Menší zprávička...

3. ledna 2012 v 21:31 | liška
No, mám takovou menší zprávičku.
Jistě všichni víte, o dalších akcích, které se v blízké doě budou pořádat.
No a mezi nimi je u NYLS, které se pořádá nedaleko v Praze v Letňanech.
Nuže... a po dešlím překecávání... rodičů. No... jaksi... rodiče mi povolili tam jet!!!
Chápete to? Mý rodiče mi dovolila jet na další Live Show! Wohohouuuuu!
Já myslela, že proskočím štěstím strop :D :D
Už se tam hrozně mco, moc, moc těším!
Ale teď ještě vědět, koho vzít sebou. Nechci sebou zase brát konvoj všech mých koní, to né :D. Ale určitě beru Rolniču, Air Sharma, Locarna, Flashíka, Starlighta, Shining Sensation, Modroočky a Michelangela (Chipsík). Ale koho dál? Koho bych podle Vás měla ještě vzít? :) Mám vzít třeba LIvin la Vida Locu? Snow Stromyho?
A další otázka - kdo jede také?

Když jsme to byla říci koníkům, byli moc rádi. Ale stále přemýšlím, koho vzít a koho ne.... prosíím, poraďte :D
Já jsem tak šťatsná a ráda! Teď jenom přežít školy do NYLS :)

Shrnutí roku 2011

3. ledna 2012 v 17:17 | liška |  Statistiky
Rok 2011 byl určitě zajímavý, plný jedničke, překvapení, nových přírůstků, ale i strastí a propadů
• Z pohledu ranche byl tento rok velmi úspěšný
- Na náš ranch přijelo celkem 37 nových koní!
A mezi nimi i 5 Peter Stonů :)
- Také jsme navštívili dvě skvělé akce, CLS a CSE, kde jsem získali skvělá umístění, ale hlavně, potkala jsme se s těma nejlepšíma holkama, která na tomhle světě vůbec jsou :)
- KOníci s etaké účastnili mnoho soutěží, účastnili jsme se i CBG
- Dostala jsme také skvělou, neuvěřitelné zrcadlovku, přesněji Canon EOS 1100D, mého mazlika
S ní s emoje fotky ais 100x zlepšili, ale stále je, co zlepšovat :)
A můj život?
Směle jsem vkročila do tercie (Osmá třída), kde už to tedy všechno pořádně začalo... úkolů nad hlavu, čtenářák, referáty a písemek také dost.
Zažila jsme světlejší stránky, jako lyžák, tak i jedny z nejhorších období mého života, no jo, časy se mění. Z nevinného dětství bez starostí nacházím tu tmavší stránku dětství. Pubertu, první lásky, více školy... každý si tím prošel a projde. Neustálé změny nálad, prožívání nadmíru všeho...
Ale prožili jsem úžasné Vánoce, skvělé tábory (viďte Steepluško, Áji a Domi :)), dvakrát jsme byla u moře, dvakrát na horách, navštívila ty skvělé akcičky, dostala zrcku... správně bych si neměla na co stěžovat :)

Fotogalerie - El Jazzbell

2. ledna 2012 v 13:55 | liška |  Fotogalerie


Dalšífotky z léta a tím je tu další fotogalerie našheo koníka!
A po dlouhé době, co tuto úžasnou klisničku mám, jsme jí až v létě pořádně nafotila.
A toto jsou fotky z léte. Jsou sice ze zrcky, ale mco tak vypadají. Ty detailíky jsou docela povedené, ale calá Jazzbellka...
Ale Jazzbellka je moc fotogenická a krásně mi pózovala :)
Tak fotky posuďte sami ;)

Novoroční sčítání koníků - Začátek roku 2012

1. ledna 2012 v 20:03 | liška |  Historie
Nebudu dlouho okounět a rovnou se do toho dám.
Vychází nám tedy moc, moc pěkné čísílko :)


Jezdci
Celkem: 9 + SM Kovář
Traditional a Classic: 7
Kylie, Justin, Caroline (Karolína), Mia, Laura, Chelsie a Lillian (Lilly)
Stablemates: 2 + kovář
Kovář, Hedvika a Silva
____________________________________________________
Peter Stone Chips
Celkem: 5 (a všichni hřebci)
Michelangelo a 4 zatím bezejmení
_____________________________________________________
Stablemates
Celkem: 63 koní
Z toho:
Hříbat: 12
Klisen: 24
Hřebců 27
___________________________________________________
Classic
Celkem: 11 koní
Z toho:
Hříbat: 2
Louie Louie, Nookuuhe
Klisen: 6
Dea Appendix, Heidy, Platinum, Marigold, Lafire Layla a Beexooty
Hřebců 3
Onyx, Air Sharm, Leonardo da Vinci
______________________________________________
Traditional
Celkem: 42 koní
Z toho:
Hříbat: 8
Creamsicle, Bluebell, Caravele, Stormy, Quickstep, Heartbreaker, Takoda a Brown Queen
Klisen: 12
El Jazzbell, Stunt Double, Sunny, Valentine, S Justadream, Isadora Cruce, Paradise of Elisabeth, Dimitrý, Misty, Midnight Tango, Kuchi a Night Snowflake
Hřebců: 22
Starlight, Flash, Sheik, Big Chex to Cash, Seattle Slew, Rolnička, Sato, Livin la Vida Loca, Ravel, Salpicado, San domingo, Cef, Winter, Snow Stormy, Bumblebee, Earth, Cori de Locarno, Chubasco, Chili, Kripton Seni, Cloud Nina a Manco Capac
_____________________________________________

Celkem koní na ranchi
(Breyer Horses + peter Stone Chips)

Celkem máme na ranchi 121 !!


To je číslo... no páni! Na konci minulého roku jsme měli celkem 84!
I to bylo magické číslo, ale tím pádem jsme za tento rok "přibrali" neuvěřitelných 37 koní! NO páni :D
(A z toho, 21 v prosinci :D)
Mám ohromnou radost!
Ale o minulém roce až v dalším článku, dke udělám takové zhodnocení celého roku.
Tento článek ale spíše čekejte až zítra :)

Shrnutí měsíce prosince 2011

1. ledna 2012 v 17:05 | liška |  Statistiky
• Napsala jsem celkem 58 článků, což je o 16 článků více než v listopadu. Jsme spokojená, tak okolo 60-ti článků je podle mě tak akorát. Ani sem neházím jeden článek za druhým a jsou tu snad kratší odmlky, pokusím to ještě trošku zlepšit :)

○ Tento měsíc byl perný, ale i úžasný. Byla jsem týden doma nemocná, ale kašlu a smrkám stále, ale samozdřemně byli i Vánoce. Krásný čas, plný rodinné pohody a ... i dárečků :)

• Přijelo k nám celkem 21 koní! NO páni, to je číslo!
Z toho 5 Chipsíků, Sato, Rolnička, Sunny, Ravel a set 10-ti Stablíků a poté Play setík od Áji :)


A nějaké předsevzetí do ledna?
Koníci nepřijedou žádní, z Vánoc máme na nějakou dobu zase vystaráno.
Určitě bych chtěla opravdu pohodový vstup do toho nového roku 2012, ať se nám všem všcehno daří, učitelé a´t přestanou šílet :)
Chtěla bych napsat více článků, než tento měsíc, ale vzhledem k tomu, že jedeme na hory a budou se uzavírat známky ve škole... o tom pochybuji.
Ještě Vám dnes/zítra napíši celkové shrnutí roku 2011
A teď, jdu sčítat koníky do každoročního sčítání koní na ranchi, který se tady objevuje každým začátkem roku :)