Přečtěte si novou povídku Art of Living!

Březen 2012

Fotogalerie - CLS 2012

31. března 2012 v 23:18 | liška |  Fotogalerie


Stejnak už jste je ais všichni viděli... ale kdyžtak, zde jsou fotky z dnešní skvělé akce :)
Fotila jsem já, Ája i Carrie, někdyi i jiné holčiny ;)
Ale nějak mi blblo ostření (viď Elen :DD). takže některé fotkly mají bohužel blbou kvalitu

Ale, vzhůru k fotkám, kdyžtak v minulém článků máte něco jako reportík ;)

Těžké přemýšlení, koho zvolit All Around Winerem :)

Zlaté CLS, aneb všichni chtějí zpátky

31. března 2012 v 21:08 | liška
We found love,... našli jsme naši společnou lásku, nalši jsme sebe lidi :)

Tákže, lidičkové moji... ani nevím, jak moje z dneška vypsat, stále se mi klepou ruce a srdíčko bije jak o život. Bylo to prostě úžasné :). Vážně lidi, milují Vás, všechny, bez vyjímek. Jste úžasní a i já, které furt připadá že nikam nezapadá, jsem sem konečně zapadla! Byla jsem mezi mýma blázínkama, mezi bláznama do úžasných modelů koní, ať už Breyerů, Peter Stonů, Schleichů, Safari, Collecťáků, či jiných... konečně jsem byla zase mezi svýma :).

Opravdu, bylo to perfektní.

Tákže, já od šeti už jsem byla vzhůru a mžourala do stropu. Vždycky si na chvilku klimbla a pak zase čučela. Vše bylo nachystané, připravené a mě bylo blbě :D. Naštětsí prášky na bolest pomohly ;). Potom jsme jeli pro holky, auto bylo přecpané a jelo se! Všichni jsme byli natěšení, jenom nás otravovalo to hnusné počasí a z velké části jsme jeli proti větru, takže pomalejš :/. Ale naštěstí jsme brzy dorazili :). Zatím tam moc lidí nebylo, tak jsme si rovnou s holkama, já Ája a Carrie, obsadili celý stůl :). Lépeřečeno, celou půlka stolu bylo moje a mých 50- ti koní :DD. ALe dobře no. Všechno jsme si vybavili, kecali s holkama, Lin jsme dali s holkama dáreček... a čekali na ostatní :). Při tom jsme zjistila, že se mi zbláznila zrcka, sama od sebe prostě přestala ostřit ;). Musím to ostařit sama takovým kolečekm... ale vždycky to šlo, když se polo-zmáčkne spoušť, tak to ostřilo, už ne :(. Půjdem s tím do nějaké opravny. Ale fotky mám, přesněji něco přes tři sta, již se nahrávají na rajče, v dalším článků Vám dám odkaz na ně, ale některé jsou mázlé, noo ;). Holky přijeli, my se vítali kecali... Pak jsme s holkama stěhovali TH krabici, to se mi moooc líbilo, těch Breyerků tam :). A rovnou jsem si tam vybrala, jelikož TH přivezlo i něco "Na prodej", nejen těch, co si něco objednali :). Hnedka jsem si koupila "Graceland Stable Play Set", set 2 Stablíků, vraného poníka a poté dalšího, u mě českého teplokrevníka, pojmenovaném po koníkovi, kterého jezdím. Alias po Sultánovi :). Poté jsem si ještě od TH koupila jednoho nenamalovaného Stablíka, "Pet Sitter Doll-Foal set", s roztomiloučkým hříbátkem, alias s Glorčou, kočičkou, pejskem a panenkou :) Poté jsem dala Naervon koníčka na přemal, vyzvedla si SM Appaloosáka od Mazla, koupila si dalšího koníčka od Mazla... :). A začalo se vystavovat.
Musím říci, že to tedy chvílema bylo fakt masové, především Thoroughbredi, tam byli koníčci hrozně namačkaní a byli až na oknech :D. Na dalším ringu byly různé kategorie Peter Stoinů, na dalším OF Stablíků, pak Cm Stablíci, další různá CMka... míchalo se to :). A kupodivu, já měla také někoho v Peter Stonech Standart Stockách? Jak to? No přes Nelu, a její sestru v USA, mi rodiče "konečně" si dovlolili koupit Stona!! Takže, Nela ke mě přišla jaká s dárečkem k Vánocům a podala mi ho.... ách, je myslela, že sebou kecnu na podlahu. On je táák úžasný! Na fotkách od Stona (ZDE), ale naživo je mnohem, mnohem hezčí!! Má úžasnou barvičku, krásné oči, skěvlý kukuče, narůžovělý čumáček, lehce pruhovaná kopýtka.... ách! Můj Zlaťák! Ano, konečně Vám říkám, kdo přijel :D. A úplně mě dostávalo, jak ho všichni obdivovali, oba jsme se tak červenali :). Takže se vystavovala, vystavovalo... já byla zprva zklamaná, protože ty, kterým jsme věřila, se neumístili ale nakonec jsme byla více než šťatsná a překvapená!! Máme tolik nádherných umístění :)
A ano, mám takovou povahu a budu se chlubit, jako každý jiný ;)

6. místa (6) - Bylo velké překvapení, že jsme získali tolik 6. míst :). Šestý se umístil Peter Stone Chips RO Temple Magnifieé v kategorii OF Peter Stone Cips Lights, dále saddlebred Brown Queen v OF SN Ganghorse, dále Classička Quatera Heidy v BH Tradi/Classic Stockácích v Quaterech, také Snow Stormy v Ganghorse u velkých OF koní, nový poník RO Inkareeron (Horseen vymýšlela :D, ale možná jsme ho trošku pozměnily...) a nakonec se 6.-ho místa dočkal náš nový Stoník, Harrísek!! Takže celkem 6 6. míst :)

5. místa (3) - Pátý byl roztomilýk Chispík Arábek RO Alejandro, také Jazzbellka (Její již třetí 5. místo :D) a Black Snow Star, jedna z Modrooček :)

4. místa (6) - Čtvrtá bylo roztomilounké hříbítko - Bella to Do, V Tardi a Classik Arabech náš Air Sharm, V SM Others Mosaic, ve velkých Draftech Winter, V Stock Appalooskách Lafire Layla a v OF Chipsících Others byl 4. Quater Michelangelo!

3. místa (2) - Třetí místa byla 2 a to pro RO Don Vittu, Chipsíka Appaloosáka, který soitěžil s mojí první halterkou na prcky :). a RO Mideiander, Francouzský klusák v Others stablících :)

2. místo (1) - Toto umístění získala roztomilá Say Cheesee, z Rakouska. Je to palomina Shirka a byla 2. v kategorii OF Stablemates Drafts :)

1. místa (2) - Tak toto pro mě byli největší překvapení celého dne. Jedno ze dvou prvních míst totiž získala malá klisnička, které si zatím nikdo na žádných výstavách nevšiml, ani o ni koutkem nezavadil!! První totiž byla naše RO Brown Queen, narozená u nás na ranchi, po Jazzbellce a Snow Stormym! No já čučela, to snad ani není možné!! Joo, Queenýý! :DD. A druhý koník byl ještě větší překvapení, další první místo totiž získal náš Waganeeska ve Stockách... a dokonce nám poté ještě vyhrál modrou kokardu za celkové 2. místo ve všech OF Stablících! No teda, páááni! :DD. Oba koníky jsem brala víceméně do počtu... a oni toto... jsem na ně pyšná :)

Ano, jedno překvapení za durhým. Sál pln úžasných lidí, všude perfektní koníčci s krásnýma ohlávkama... nádhera. Bohužel, vše muselo jednou skončit a toto odpoledne hrozně uteklo, bohužel. A aniž bych se nadála, zase sedím doma. Jako kdyby to byl jen úžasný sen, který utekl tak rychle... ale ne, vzpomínky z toho zůstanou, na dlouho, napořád :).

Jak jsme psala, bylo mi tam skvěle, lidičky... ach jo, až je mi z toho do breku. Vy jste moje rodina, lidé kam patří, Miluju každého z Vás. Konečně jsem měla možnost prohodit s Appou i s její mamkou více než jen "Ahoj", zase jsem kecala s holkama jako jsou Elen, Dede, Horseen, Ginny, Noe, Nellčou, Pháruškou, Karrčou (která nakonec úžasně hrála na piáno! A hrozně moc chci poděkovat za přívěsek, už ja na klíčích :)), Naervon... a mnoho dalšími. Poznala jsem nové holčiny, jako Samathu, Koníka... a mnoho dalších. A, Linuško, děkujeme za tak perfektní akci. Jsi vážně super :). Byla to nezapomenutelná akce, o třídu lepší jak minulý rok. Hlavně se už všichni mnohem lépe známe. Už teď mi chybíte :)

A teď lidičky, vzhůru na další akce, na další CLS... zase za Vámi ♥

CLS horečka :)

30. března 2012 v 20:17 | liška
Áno. všichni víme. Copak to asi je? Všichni se tolik těší, jsou nervózní, pečlivě vše připravují... a v kalendřái je 30.3. No jistě, zítra je CLS :).

S mamkou tak okolo deváté - čtvrt na deset, pojedeme pro holky, pro Carrie s Ájou a tradá směr Chrastava! Naštěstí to nemám nijak daleko, tak hodinu, max hoďku a půl :). Takže bychom tak na půl jedenáctou mohli být, chceme zde být, co nejdříve :) Tak uvidíme, snad nebudou žádné komplikace.

Já mám vše zbaleno, koníčci si těší... :). Ale nakonec budu muset odhlásit Smokieho (můj CM), ale vezu nakonec i Lafire Laylu, Classic Appaloosko, tak to dobřpihlásím na místě :)

Ale mě je nějak divně. Jsem nervózní, aby jste mě zase příjmuly a tak, zlatíčka :) Bylo mi blbě od žaludku a teď mi třeští hlava fakt jako... jako kdybych v ní měla kolík, či co. Auu. Si půjdu něco vzít a asi lehnout, chci být zítra v naprostém pořádku :)

A jak mě, popřípadě poznáte?? No, budu mít nejspíš černé ožený Conversky, džíny a černou mikinu s barevným nápisem New York City. Nakonec krabici z Intersparu neberu, nechápu jak, ale koníci se mi všeli do sportovní tašky :). A pak budu mít jenom krabici se Stablíkama a tak :)
Rozhodně jsem na to všechno zvědavám hlavně na Vás a na tu atmosféru!!

A bude to legendární!! To si pište :P
Tákže, kdo jede, ahojky zítra ;)

Velmi ospalý den, alias 29.3. 2012

29. března 2012 v 19:41 | liška |  Dny na ranchi
Yes, F*cking Perfect!!

• Chrupyty, chrupyty chrup. Také jste dnes tak ospalý? Já šla včera spát asi v jedenáct (nějak jsem si navykla začít chodit spát místo v derset v jedenáct...) a celý dnešek jsme hrozna ospalá, unavená, unuděná, nci mě nebaví a mám blbou náladu, tedy, minimálně ve škole :D. Byla jsem na ostatní dost protivná. No jo, když po mě kdosi hodí nějak hřeben, jo ho hodim do hloučku kluků a někdo na mě zařve kreténo, no to je jasné, že se musím ohradit, ne? ;) A pardón, že jsem kroutila očima nad tím, že spolužačka hraje na IPhonu Šmoulý vesnici!!! Mě stačí, že to hraje naše 8-mi letá sousedka na jejím Ipadu (Já chci taky Ipad :D)... a teď spolužačka a ještě na mě Ňoumanka začne řvát, že jsem nějaká protivná... A ještě k tomu nuda na entou. Matika absolutně, děják docela taky, písemka z Chemie - nic moc. Asi budu mít dvojku, protože jsme měli napsat využití síry, alespoň 2 a já tam 2 mám, ale chybí mi tam věc, kterou zrovna chtěla, takže i kdžy tam mám jinou... no jo, nic. Při Zemáku jsme dělali něco jako nějaký opakování průmyslu, z nějakej textů z jakýsi prapodivných atloso-učebnic, my s ájou naštětsí měli zpracovat nějaké grafy. A pak přednést před třídou... je tak skvělý, jak tě nikdo neposlouchá, ale když se člověk přeřekne, to je hnedka výsměch :D. No jo... a nakonec jsem klarinet mít neměla, učitel měl někam jet hrát, a on mi asi půl hodiny, před časem naší hodiny, že nikam nejde, a že klarinet je... a já s bráchama sama doma a mamka v práci... nakonec jsem to ales stihla. Ale hrozně mě bolí pusa. Ladili jsme nátisk, skoro celou hodinu.... Ještě jsme nezažila, aby s emi ta pusa klepala, to fakt ne :DD

○ Tákže, Stablíčci už jsou zabaleni, s nimi se do super krabice z Ikey vešla i Louie Louie, Brown Queen a jedna Modroočka :). A dnes s etaké chystám zabalit alespoň další část.. Koníčci jsou všichni moc, moc natěšení, já samozdřejmně taky :). Hlavně na Vás, zlatíčka, moje. Ale doufám, že se se mnou alespoň někdo bude bavit, znám to z ostatních LS, sliby chyby, viďte? :) A z CLS si přivezeme určitě 2 nové přírůstky, možná víc, kouknu :). A po CLS přijede ještě jeden, Zlaťáček ♥ A jak mě, kdyžtak poznáte? Budu mít moje oblíbené džíny, černou mikinu s barevným nápisem "New York City", modrou tašku plnou koníků a pak ještě krabici s obřím názvem "Interspar", to nepřehlédnete :D

Ale hrozně mi příjde, jak to říci... nějak ztrácím "kontakt" s většinou sběratelek. Třeba s Moni, už docela i Appou a tak... S Appou už asi 3 roky slibujem, že pokecáme, ještě nikdy se to nestalo. :(. No, jsem na to hodně zvědavá, ale jsem nervózní, jestli mezi Vás zase zapadnu. Jste můj život, ale já nevím... Je zde spoustu nových sběratelek, o kterých já nemám ani zdání a s těmi staršími už se ani mco nebavím, nevím, nevím... uvidíme :). Ale mám tu své stálé lidičky, viďte Steepluško, Elen, Nelčo, Silverko (ale lérající řízek nechci opakovat :D), Samí, Karčí, kiiki (snad si řeknem alespoň jednou víc, jak ahoj ;)) a snad i další, s kterýma jsem se na různých LS viděla a povídala si, či něco podobného... a smaozdřejmně nesmím zapoměnout na moje holky, Carrie a na Ájenku :) ♥

A já jdu vykoupat brášky, balit koníčky, připravit si do školy, dívat se na telku a spokojeně chrupat :). Už jen necelé 2 dny!!! Ouuuh jeeeee! :DDDD

Fotogalerie - Choťánky 28.3. 2012

28. března 2012 v 19:05 | liška |  Fotogalerie
Dnes další fotogalerie, ale trošku jiná. Jelikož "Ája jezdit nemůže", ale stejně nakonec se mnou na koně, ještě s jendou kámoškou ze třídy šla... a holky fotily :). Fotek je oooopravdu požehnaně (Něco okolo 220-ti). Ale nejhezčí jsou asi ty vzadu, ze skákání Sulti s Terkou, na kterého chodím soboty nebo neděle jezdit, je to zlatíčko :)
A smaozdřejmně, našim fotografkám jsem se nevyhnula ani já, takže tam jsem na Irušce. Já mám teda naprosto otřesné výrazy, samozřejmně, jako vždy :D. Ale ze cvalu nemám žádné, Mička se právě učila a ája byla pryč, snad příště :D.
Jsou zde fotky části areálu, jen pár koníčků, mě :D (na fotkách vypadám ještě víc nakynutě, super... ale to určitě dělalo to volné tričko :DD), Áji, kámošky Mičky, pejsků, koček, skoků Sulti a terky... a všeho možného, prostě takový miš maš ze stáje, kde jezdíme z dnešního odpoledne :) A musím upozornit, že ája fotila opravdu všechno :DD
Vím, fotky s blbou kompozicí a vším, ale zaprvé, něco i fotila kámoška, co to držela poprvé v ruce (nemylsím áju), ale to nic :DD, ale porstě jsou to takové uvolněné fotky :)
Kdo chce, ať se koukne. Nejsou zde modely, jsou to prostě fotky z "reálného života" :)
Alespoň, že mi tady není vidět do ksichtu :P
Sulťa a Fibča, oba koně Terky, kteří neustále drží pospolu :)
A toto je prostě naprosto kouzelný :)

Breyer Classic - Warmblood Stallion

27. března 2012 v 17:27 | liška |  CL - Conga Lines
Pro dnešní CL jsem vybrala kupodivu model Classic, ale můj velmi oblíbený a v ČR docela oblíbený :). Je to mold - Classic Warmblood Stallion nebo Hannoverian Stallion.

Model byl vytvořen Susan Carlton Sifton v roce 2008, která vytvořila například i mold Newsworthyho, Idocuse, Smarty Jonesem, Chexe, Cigara (Barbara/Sata), Flashe či již zmiňované Roxy :), dle mě vytváří jedny z nejkrásnějších a hlavně z nejreálnějších moldů Breyerů :).
Zakladatelem tohoto moldu byl Tivoli a Comanche. A teď už rovnou na jednotlivé koníky! :)


Tivoly: Velmi oblíbený koník, v ČR jich pár je :), plemene Appaloosy a zbarvení Grey Blanket, z roku 2008 pro Fun Daye :)
Dle mě je povedený, krásný, lae na Leoška, dle mě, nemá, muhahá :P
8/10

Comanche: Další koník z roku 2008, hnědák. Z Anglického Classic setu společně s uzdečkou, anglickým sedlem, dečkou, podsedlovkou plus boxem na sedlo.
Docela pěkný, ale takový obyčejný, jednoduchoučký... :)
7/10

Warmblood Stallion, alias Leošek: Další koníček z roku 2008, v setíku s malým hříbátkem.
Tohle je moje zlatíčko :). A Tvolimu opravdu podobný není, vůbec, má hezčí barvičku. I když už ho mám, jsem zamilovaná, miluji ho!!!
♥ 10/10 ♥

Bonanza: Paintík z roku 2009 v setíku s dalšími 3-mi Classiky.
Také moc pěkný, strakáči tomuto moldu sedí :)
9/10

Hannover Stallion: Hannover, který se dal/dá koupit stále u TH v e-shopu :). Vyráběl se v letech 2009-2010.
Je pěkný, ale také trošku nudný... a mě se podřel :(. Ale už je u Lin... sice rok, ale já si počkám :D Kdo si počká, ten se dočká :D
8/10

Classic 2010 World Equstrian Games Trio- Hřebeček z Tria pro WEG 2010.
Jednoduchý, ale také pěkný. Hlavně má moc pěknou barvičku :)
9/10

Tak co, jaký názor máte na tuto CL názor? Který se v8m líbí nejvíce a který naopak nejméně? :)
Stud Book - Starlight

26. března 2012 v 18:20 | liška
Jméno : Starlight

Plemeno : Quarter Horse

Zbarvení: Buckskin

Věk : 9 let

Odkaz na profil: ZDE

Rodiče : O - ?? M - ??

Potomci : xxx

Úspěchy : Vyhrál pár malích turnajů a závodů v Trailu, ale nic velkého

Zaměření : Trail, rekreace, chov, výstavy

Stručně o něm : Star je krásný hřebec Quatera s nepříliž hezkou minulostí. Ale nakonec skončil u nás a u Caroline, kterou má tak rád :) Je velmi hodný a reaguje na každou pobídku holení. U nás ho využíváme na trail a rekreaci

Připouští klisny plemene : Quarter Horse, Paint Horse, Appaloosa, atd.

Statistiky 19.-25.3.

26. března 2012 v 16:04 | liška |  Statistiky
Navstevnost za minuly tyden (19.3. 2012 - 25.3. 2012) je:
Pondeli: 32
Utery: 27
Streda: 50
Ctvrtek: 41
Patek: 29
Sobota: 0
Nedele: 55

Celkem: 234
Minule: 263 lidí
Zhoršení o: 29 lidí

Ale jo jde to. Ale komentujete docela pěkně, někteří, děkuji :). I když na to, kolik OR a SRek mám... ;)

SM Starlight

25. března 2012 v 17:09 | liška |  Stablemates
Jméno : Starlight
Přezdívka : Star, Stáry

Fotogalerie: ZDE
Rodokmen: xxx

Věk: 7 let

Pohlaví: Hřebec
Plemeno : Quarter Horse

Potomci : xxx
Sourozenci : xxx

Sire : xxx
Dam : xxx

Původ : Teta z USA
Stav : 10/10

Zaměření : Barel Racing, rekreace, chov a výstavy

Ocenění : xxx

Poznámka : Star, Stár... co o něm říci. U nás na ranchi je už celkem dlouho, máme ho rádi. Dozvěděli jsme se o něm na aukci koní, kde prodávali jeho maminku a poté tam její majitel rozvěsil i informace o jejích potomcích, mezi kterými byl i Star, který nám doslova padl do oka :). Je překrásné, s kratší hřívou a rošťáckým kukučem. Dokáže být velmi hodný, ale když má horší den... prostě s ním nikdo nehne. Postaví si hlavu, že ne, nepůjde a nejde. Hold, hodně náladový. Když k nám přišel, tak i kousal a kopal po ostatních koní, ale to jen než si na ně zvykl, teď už se přeci jenom sklidnil.
Jezdíme s ním Barel Racing, kde se i on dokáže vyřídit, pořádně vyběhat.

Seznam koní na CLS

24. března 2012 v 21:26 | liška |  Něco k ranchi
V sedm jsem se vrátila z koní, dopoledne jsme byli v Lysé (Nic moc. To není jaro s koňmi, to je nějká zemědělská akce, kde je pár vystrašených chudáčků... :() a já nestíhám. Teď jsme konečně začala zase dělat na čtenářáku a ...

A samozřejmně pokračuji v přípravách na CLS. A jelikož chci, aby zde něco přibylo, ale pořádně nevím co, proto Vám sem dám tento seznámek :). Když daný koník má profílek, je na něj zde odkaz (mám to... ták lehce od Naervon, viď že ti to nevadí? :D).
Vím, že to můžete najít na všech různých ranchích okolo, ale pročpak bych si to sem nemohla napsat i já? :) A prosím, neukamenujte mě za to, že do nějaké kategorie třeba vezu i 5 koní (do SM hříbátek), určitě zase nějaké zapomenu doma... ale když já se neumím tak dobře asi rozhodovat, jak vy :/

Kdyžtak klikněte na celý článek :)

Novinky 23.3.

23. března 2012 v 19:57 | liška |  Dny na ranchi
Tákže, po menší odmlce se opět hlásím :). Mám se docela okej, konečně už je pátek!!
Ve škole nás dneska ve škole opravdu tak pět a půl, 7 lidí na turnaji v sudoku a pak asi na 2 hodiny odešlo dalších 6 holek, to bylo nejlepší... ale bylo to také celé ospalé :).

Taky už nemůžete tomu uvěřit? že za 8 dní je CLS? Já tedy opravdu nee!!!!! Já sé táááák moc těším!! Na vás, lidičkové moji zlatí. A jsem zvědavá na výstavu, i když s ničím moc nepočítám, uvidíme :) Plně nabiju zrcinku a budu fotit jak o život :D. Nejvíce asi budu stíhat fotit ale až Performance, kde totiž nebudu mít žádného koně :).
A jak jsem s tím pokročila? Přihlášky tedy do limitu poslány, lístečky všechny hotovy, barevně vytisknuty... a vypadají tedy pěkně :). Jen je stačí vystříhat a popřípadě nalepit na čtvrtky, aby stály... pořád nevím, mám je udělat stojací, či ne? A asi jsem to s koníčkama lehce přepískla... koníčků berů přes 49, ale vystavovat budu 50. Totiž mi už na CLS přijede jedno zlatíčko!! Zlaťáček :). Už se na něj hrozně těším, má uhranující očička :D

Koníčci jsou v pohodě, užívají si už více slunečného počasí, jezdí se na vyjdy... :) A ti, co jedou na CLS se samozdřejmně na CLS těší :)

A co bych tak ještě napsala? Musím se prokousávat těm Povídkama Malostranskýma... a nejde mi, nechci se mi do toho... vůbec :(. Teď jsme u babičky, rodiče jsou na plese... a zítra babičku povezeme do Lysé nad Labem, tak mamka říkala, že se můžeme jít kouknout na výstavu :). Ale asi jenom na půl hoďky, což nemá cenu, pak zase musíme jet :/. A možná tam ani vůbec nepůjdem, uvidíme. Když zkusím něco vyfotit :). Tak já jdu, asi, zkusit číst. No jo, dneska krátce ;)

Vyráběcí mánie v plném proudu

21. března 2012 v 21:44 | liška |  Saddlery World Horses
Jistě si pamatujete, no spíše ne :D, jak jsme byla nemocná. Moje zatracená palice se točila, bolela, oči jsme měla jak velké bobule... A ani ne PC jsem bez nesnesitelné bolení hlavy nemohla. Sice jsme stále a stále byla unavená, ale alespoň něco jsem chtěla dělat. Přemýšlela jsme hodně na CLS... a dospěla jsme k závěru, že vlastně mám hrozně mála ohlávek pro mé koníky, no jo, většinou je vystavuji bez nich. Ale jo, chci to změnit, kupodivu :).
A jelikož mám doma spoustu jak kůže, různě vínové, hnědé, béžové a pak nějakou růžovou, černou a krásnou bílou koženku. A také jsem již dříve zkoušela pracovat s takovými "plíšky", vypadá to jako u pravých halterek. Ale ty bronzové jsme, nevím jak s emi to povedlo, ale ztratila. A zrovna to není levná záležitost. Ale v papírnictví jsem našla, jakoby náhodou, osamocený obal také s takovými plíšky... když si uvědomím, že ty bronzové stáli 3 A4 80 Kč... a já našla balení, kde jsou 4 různé barvy a je toho hrozné množství (velká rule) a stálo to 130 Kč! Vím, úplně za hubičku to není, ale dá se, hlavně se s tím perfektně vyrábí ;). Mám tedy plíšky zlaté, čerevné, modré a zelené barvy.
A jak jsem toho využila? To posuďte sami s fotkami u článku (za jejich kvalitu se moc omlouvám, fotila jsem je doma, když jsem ještě byla nemocná), neboli s mými novými halterkami a výstavními ohlávkami pro koníky :)

Moje úplně první halterka, byla tato. Z pravé až vínové kůže se zlatými plíšky. Kroužky kupodivu nejsou již předělané, či z toho pevného srátku, ale z toho jemňoučkého a ohebného od korálků, zhruba tak ke Stablíkům a chipsíkům velikostně sedí. Už chápu, proč většina lidí, když už dělá na tyhle prcky, dělá hlavně jednoduché ohlávky či arabky! Ta piplačky, což to byla, byla sice něco, ale lepidlo... to je pravé peklo, měla jsme ho po lepení takovýhlech minivěciček snad všude :D.
Ani jsem si u ní neudělala zapínání, protože by to byl zase takový hodně velký komponent. Ale tato kůže je dosti elasticá, ještě k tomu je ta ohlávka lehce volnější, takže není problém to jakémukoli koníkovi přetáhnout přes ouška :)
Má hodně much, ale na mojí alespoň trošku ucházející první pravou ohlávku na Stablíky a Chipsíky není zas tak špatné :)
Omlouvám se za přetočený podhrdelník, stalo se nedopatření :P
___________________________________________________________________________________

Další je no... něco na způsob arabky. Opravdu jsem neměla, co dělat, z výparů z lepidla mi už také začínalo být špatně... Tak jsem se pustila do něčeho nelepeného a vznikla z toho tato jednoduchoučká arabka. S tou moc spokojená nejsem, ta se mi moc nelíbí :/ No jo, všechno se hold napoprvé nevydaří :)
A fotky u toho jsou fakt neuvěřitelně příšerný
_________________________________________________________________________________________
A první u těchto "halterek" byla ohlávečka pro naší Blubellku. Vybrala jsme bílou s červenými proužky, tato kombinace mi pro ní přišla nejlepší. A kupodivu to Bluebellce docela sluší :)
________________________________________________________________
Další ohlávko-halterka byla pro našeho Francouzského klusáka Leoška. Doufám, že se nějak na CLS umístí, i když, co já vím, že. je to Classic v others, to se všechno uvidí :)
Tato kombinace s emi snad líbí ze všech nejvíce, prostě bílá a modré proužky. Leoškovi mco sluší a pojede nám v ní na CLS :)
Neotočila se fotka... mrška :/
_________________________________________________________________________________________
A poslední ohlávkou je opět modro-bílá halterka pro Starlighta, který v ní také pojede na CLS :)
On je takový jemňoučký, ona také není moc výrazné... ladí jim to :D tedy, alespoň doufám
Nevím proč, ale asi se mi líbí nejvíce, asi i ve spojení s tím koněm :)


Tááákže... jelikož na obchůdek jsme kupodivu ještě zcela nezapomněla, pokud by se Vám někomu nějaké ohlávka líbila, nejspíše je dám jako další zboží za obchůdku, pokud by jste tedy chtěli. Ale to určitě pardon, ale až po CLS? teď, opět lehce nestíhám :)

Tak co, jaké podle Vás jsou? Chci Váš názor, upozornění na mušky, všcehno! :D A kdo zase napíše jednoslovnou odpověď... už se fakt naštvu, zlatíčka ;) Ale budu moc ráda za vaše názory :)

Breyer Classic Chestnut Appaloosa 2012

21. března 2012 v 16:13 | liška |  Breyer novinky
Breyer o ní napsal: Plemeno Appaloosa je velmi známa díky svému specifickému zbarvení, různých možností. Jedna zástupkyně tohoto plemene je právě tato nová Classic kobylka pro rok 2012!

Můj názor: No... na to, kolik a jací ndáherní sjou noví Classici pro rok 2012, tato kobylka mě moc nezaujala. Pokud vím, tak je na tomto moldu arabská kráska Samirah, která má mnohem větší kavlity, než tato. Má hezkou dečku, jinak... já nevím, nepříjde mi ani moc vystínovaná a kdžy už na tomto starším moldu... No, každý na ní může mít jiný názor, ale pro mě je to jeden z nejslabších článků, možná i nejslabší z nových Classiců :)

Jaký na něj máte názor Vy? :)

Fotogalerie- Cori de Locarno

20. března 2012 v 19:22 | liška |  Fotogalerie


Ještě s troškou sněhu se náš několikanásobný tatínek plemene A1/1 se porbíhal na pastvině a mě nenapadlo nic lepšího, než ho vyfotit :). Proto na výše uvedeném odkazu můžete nalézt jeho fotogalerii ;)


PS: To jsem já, zase nestíhám. A teď jsem zjistila, že do příštího týdne máme mít hotový čtenářák... závidím Vám ty vaše. vy k tomu (doufám) nemáte minimálně 10 debilních otázek. Jak s emám zažrat do povídek malostranských, mně se to tedy vůůbec nelíbí


Statistiky 12.-18.3.

19. března 2012 v 20:56 | liška |  Statistiky
Navstevnost za minuly tyden (12.3. 2012 - 18.3. 2012) je:
Pondeli: 46
Utery: 45
Streda: 36
Ctvrtek: 33
Patek: 22
Sobota: 34
Nedele: 47
Celkem: 263
Minule: 292 lidí
Zhoršení o: 29 lidí
Zhoršení, ale což, stále sem alespoň někdo chodí díky ;)
Proč jsme tady tak pozdě? Byla jsem na KMD v Praze... docela nás s holkama dostalo, že když jsem přijeli dříve, tak nám učitelky, která nás neučí, tak nám dali rozchod po Praze, no, ehm... A šli jsme za kelímkama z Mekáče jako :DD. Ale představení bylo moc pěkné... ale měla to být komedie a toto podle mě bylo hodně na zamyšlení a chvílema i dost smutné... ale líbilo se :)

Přípravy na CLS vrcholí :)

18. března 2012 v 17:30 | liška

Jakpak se všichni máte? Já už jsme konečně v poho, až na tu stále točící se hlavu, úplně okej :). Včera jsme byla u kámošky na oslavě narozek, to bylo super a hlavně už konečně svítilo sluníííčko! A taky jsem se dozvěděla hodně zajímavých věcí... který si asi ještě dlouho nechám pro sebe. Doslova mi nasadila kámoška brouka do hlavy :P

A jak to pokračuje s přípravami na CLS? Právě dělám lístečky pro koníčky. I kdžy, bdue to docela oříšek... vždycky jsme je dělala stejné a stojací, ale letos je dělám přes PF s texturou (ája radí :D), ale hodně přemýšlím - do jaké barvy to dát? Asi to udělám tak, že pro klisničky je udělám dorůžova a pro hřebce a valachy do modra, co myslíte? Normálně je vytisknu, ale poté nastane další dilema, udělat je jen pod koníky, či stojací? Vždy jsem dělala stojací, ale nevím, nevím :)

PS: Takto zhruba vypadají původní návrhy na lístečků + jsem ještě udělala zase jinak barevné pro hříbátka :)

Přihlášky jsem konečně poslala, uuf. To bylo dilema. No, moc velké šance si nedáváme, ale zkusíme to ;).

A také, jsme zjistila, že máme závratně malý počet výstavních ohlávek. Má jich pár a většinou jsem vystavovala koníky bez ohlávek. Ale jak jsme byla nemocná, z PC mě bolela hlava... a měla jsem doma spostu kůže a koženky, začala jsme tvořit. A co? jednoduché výstavní Halterky s "plíšky" postranách :). Řekla bych, že se docela povedli, ale o tom v dalším článku. Jak vypadá asi nejpovedenější, můžete vidět pod článkem na Starlightovi :)

A koho, že to všcehno beru? Jak jsem si znovu a znovu prohlížela moje přihlášky, napadá mě, že jsem se asi zbláznila. Koníků tedy beru opravdu požehnaně. Určitě mezi mé stále koníčky, kteří nevynechají žádnou výstavu, beru Locarna, Flashe, Snow Stormyho, El Jazzbell, Brown Queen, Bluebellku, Modroočky.... pak beru našeho Leoška s Louinkou, Heidy, Starlighta, kupodivu Manco Capaca a Wintera. Pak samozdřejmně beru Chipsíčky (i když bez šancí, ale což ;)) a dosti, dosti Stablíků. jak tak koukám na počet přihlášených koní... šance opravdu mizivé. A pak do Peter Stonů jsme už rovnou přihlásila také jednoho nováčka, který k nám již na CLS přijede!! Juppííííí! Krasaveček můj :) Do Perfomance jsme nikoho nepřipravila. Na scénky věci mám, ale nestihla bych to udělat a do nromálně, bez scenérie... Nemám na to zas tak dobré vybavení. A třeba Isadorku neberu, která by byla dobrá na western :). Prostě budu v tu doba hlavně už asi balit a fotit :). Do CMek zase beru koníky od Silvery, plus... já začala CMkovat, ale možná nakonec nevezmu ani jendoho a odhlásím je, nemám s nimi šanci ;)


Prosím, odpovězte mi na otázka, na které se Vás v textu ptám :). A jak to u Vás s CLS vypadá?

Dust of Time - 6. díl

16. března 2012 v 11:31 | liška |  Povídky

Minulý /5. díl - ZDE

Se slovy "Najdou tě" zanechal vousatý muž samotnou Bonnie na paloučky, kde jí před tím našli. Ale stále bloumala nad tím, jak jsem se sem jen mohla dostat. Jsem v minulosti, dobře... je to součást nějakého fantasy filmu? Očividně si ale vedu dobře. A když udělám všechno, co chtěl, opravdu mi pomůže, dostat se zpět? Dobře, mám se jim dostat pod kůži, chtít, aby mi věřili, chovat se přesně jako Leslie, možná i lépe, aby si mě oblíbili jako jí. Zničit j, její životi. A pak BUM, celé to jejich obrovské divadlo se rozpadne v prach! Ti špatní budou potrestáni a já volná a snad se konečně, podle slov Kruga po nějakém tom pobytu u něj na hradě dostanu zpátky, ano, přesně tak. Přemítala si Bonnie v hlavě a své budoucnosti tady. Nic z toho nechápala, ale byla schopna udělat, to co jí bylo uděleno.
Tak zde jen seděla a čekala, přišlo jí to absurdní. Když na to čekají tak dlouho, to si nemohli vymyslet něco lepšího? Ne, všechno zbylo na ní.
Tak tady tak seděla, ležela, přemýšlela, když tu najednou... kap, kap, kap. Z předchvílí ještě blankytného nebe na zem začali padat malinkaté kapičky. Déšť pomalu stékal po listech. "Panebože! Né, horší to být nemůže!" dořekla plavovláska zrovna, když uviděla blesk a uslyšela hrom. Jen tiše zasténala a kupodivu se při bouřce vydala ještě hlouběji do lesa. Zběsile se kolem sebe rozhlížela, hledala místo, kde by se mohla ukrýt. V tu chvíli se stal zázrak, uviděla chaloupku. Rychle s ek ní vydala a začala zběsile bušit na dřevěné dveře malebné roubenky, "Tady není žádné útočiště pro poutníky!" ozvalo se po chvíli usilovného Bonniiného klepání, ale nikdo se neukázal. "Chci se jen ohřát, prosím pusťte mě dovnitř" naříkala stále Bonnie, nikdo neodpovídal. Tak si sedla před domovní dveře, opřela se o ně a choulila k sobě svá vlastní mokrá kolena. Avšak po chvíli se dveře otevřeli a Bonnie doslova vpadla dovnitř. Nad ní se skláněl jakýsi muž, který jí pozoroval a zastavil se u jejich očí. Bonnie se rychle postavila a celá nervózní hleděla na muže. Ten rychle zavřel dveře a zničehonic přitiskl Bonnie k zavřeným dveřím, pod krkem jí držel malinkatý nožík. Bonnie se již teď celá klepala a nebyla nic schopná udělat. Muž bez jediného výrazu na ní hleděl a konečně po chvíli promluvil: "Takže je to pravda?" "podle toho, co myslíte" sykla Bonnie jemným hláskem i přes knedlík skrývající se v jejím krku. "Nejsi Leslie, že?" tázal se znovu. "Ne." odpověděla čistě a muž jí pustil a dýku skryl zpět do pochvy. "Nebránila jsi se..." hlesl a poté se otočil a šeptal si něco pro sebe, čemu Bonnie nerozuměla. "Tak to se tedy, velice omlouvám, madam" otočil se zpět k ní a hluboce se uklonil. "Kdo jsi?" otázala se nesměla Bonnie, které se stále podlamovala kolena. "Jména nejsou důležitá. Ale... mám co dočinění s panovníkem a jeho družinou. Stavil se zde jistý muž, který Vás nedaleko lesa vysadil, vše mi řekl. Jsem na Vaší straně." začal jí vykat, což jí velmi potěšilo a dodalo sebevědomí a konečně se dívence přestala třást kolena. "Dnes tu můžeš přenocovat a zítra tě odvezu do jedné z vesnic v okolí, tam si tě najdou spíše než v lese."

Večer plynul a Bonnie se od muže dozvěděla spoustu nových věcí, především o své "sokyni", Leslie. "Ale jakto, že jí nemohou chytit?" zeptala se, když byla z vědra čisté přírodní vody. "Nevíme. Nejspíše jí lidé věří. A víra pouhých vesničanů je pro ně cennější než víra vlastnímu králi." ale u slova král se muž zarazil. "Ale říkal jste, že Krug není král, jen této zemi vládne." blábolila dál dívenka. "Vlastně ano. A i o to se Leslie postarala. S jejich 'skupinou' se postarali o to, aby Krug nikdo nemohl být korunován na krále. V této Zemi to tiž může udělat jen vrchní představitel křesťanství s korunovačními klenoty... a ty oni ukradli. A kvůli tradici, nemůže být král této země korunován ničím a nikým jiným než těmito věcmi. To je mrcha pousmála se nad vlastními myšlenkami Bonnie. "A to se takto všichni honíte jenom za tlupou nějakých zlodějů?" neustávala se svými otázkami. "Trošku horší a větší tlupou zlodějů, největší v zemi..." a poté se zarazil. Má jí říci pravou pravdu, proč jí vlastně král čím dál tím urputněji hledá? Ne, raději ne, Leslie se to hned nesmí dozvědět a nevědí, jestli 'dvojnici! mohou úplně věřit. "A to je vše. Víc v tom nehledej. Jen se panovník chce zbavit dalších otravných brouků" oba se tím už více nezajímali a dalšího dne jí muž, jako obchodník jedoucí prodávat na trh, vzal do nejbližší vesnice. Také jako jediný jí dokázal dát normální dobové oblečení, aby všude nemusela chodit v té strašné bílé noční nemocniční košili.
Muž jí, podle jejich dohody, nechal na kraji vesnice. Chvíli zaváhala, zda má vstoupit, ale pak si sama sobě dodala odvahy a přeci jenom krok učinila. Zhluboka dýchala a hlídala si každý svůj krok. nejenom, aby vypadala majestátně, ale hlavně aby do něčeho nešlápla, přeci jenom, vesnické 'ulice'.
Lidé na ni koukali a po tvářích se mnohým z nich začal rozlívat úsměv. Nechápala to, ale jako kdyby si jí vážili. Že by předci jenom ta Leslie byla něco lepšího, než o ní Krug říkal? Že by byla lepší než ona? Nenene tyto myšlenky opravdu rychle zapudila. Ale bylo to zvláštní, být někým, kým vlastně není. Být někým jiným. Ne, stejným a při tom jiným! opět všechny své myšlenky zlehka zapudila a krok po kroku si vykračovala dál a dál a jen očekávala, jak to bude dál.

A jak bylo u vesnických babiček zřejmé, informace se začali šířit rychlostí blesku. Od jedné osoby k druhé, od růžku k růžku, od uličky k uličce, od pole k poli, od obchodníka k obchodníkovi. Přes cesty brázděné obchodníky až do další vesnice. I zde se úsměvy se začali rozlévat po obličejích občanů.
Avšak, když se tato zpráva dostala k jednomu mladíkovi, hned vyskočil na koně a hnal se do další vesnice.
Bonnie stále čekala a čekala a z toho samého 'počekávání' si dřepla na jakýsi dřevěný sud u rohu hostince. Sluneční paprsky, stále silnější a silnější, jí pronikali až na kůži. Zavřela oči a promítali si uplynulý den. Snažila se ve své mysli dostat ještě hlouběji, ale spíše než by si na něco vzpoměla, rozbolela jí hlava. Jediné, co si z doby než se sem dostala, bylo, jak jí nějaký kluk psal stále a stále omluvné zprávy na mobil, "Zlatá civilizace" pousmála se opět sama sobě, a poté jak uléhala do saténového měkoučkého povlečení její postele. Ale jméno toho kluka? Ne, na tuto vzpomínku ani nechtěla vydat to patřičné úsilí v přemýšlení.
________________________________________________________________________________________________________________
Tak a máte tu další dílek, snad si to někdo přečte :). A já si jdu zase lehnout, nevím, co to se mnou je :/

Like a plastic bag

14. března 2012 v 20:09 | liška
Jo, tak nějak se cítím.
Včera u ortodontky... hlavně, že mi moje zubařka, říkala, jak mám krásně rovné zuby. Přijeli jsme tam včera, za mamčinou kámoškou... no, ona s emi koukala do pusy a pak, že zuby mám pěkný, ale že mám vylezlý špičák, a že v mém věku už to změní jen fixy, neboli rovnátka napevno. A minimálně na 1,5-2 roky. No já koukala jak pulec. Hlavně, že bych se nikdy k žádný ortodontce nedostala, kdyby mě tam mamka nevzala, kvůli bráchovi, kterého tam doporučili a kvůli tomu, že tu doktorku známe... ať se prý rozmylsím, že je to přeci jenom na dlouhou dobu. A v mém případě možná až do tanečních. Tak, mám z toho obří hlavu a stále přemýšlím. Ale, že bych měla mít kvůli jednomu zubu dráty v puse... a ještě se přeučovat nátisk kvůli tomu na klarinet a mýt tedy od toho i rozdrápaný dásně... ne, díky. Raději budu mít křivý zub, než toto. Věřím, že někdo je má a má je rád, zvyknul si na mě, ale to bohužel/bohudík není můj případ. S tím klarinetema nástiskem na něj by to byl přeci jenom velký oříšek.
Poté jsme se stavili v Europarku na kraji Prahy. Mamka zde klukům koupila další gormity... a já se koukala na Schleichy. Očividně jsme už velmi dlouho nebyla v hračkárně, protože většinu koní jsme ještě od SCH neviděla! Hlavně ty spousty hříbátek. Ale některé jsou takové... až moc umělé... Třeba to hříbě Haflinga či myslím tennessijského mimochodníka. Ale hlavně dospělí sjou překrásní :). A docela mě udivilo, v jakém byli stavu. Znám, vím, jak teďka jsou všude podření, všichni. Tady od každého měli tak 5-10 kusů a odřený byl max jeden :). A mamka mi v Gatu koupila nádhenrou černou mikinku ♥
No, ale už když jsme včera jeli autem domů, bylo mi nějak zle. Že by to bylo tím s těmi rovnátky? Nemám zdání, ale točil jsem mi hlava, bolela mě a měla jsem zvýšenku. No a dneska ve škole... bylo mi blbě, jako už dlouho ne, byla jsme hrozně ospalá ... a jak ve škole přestali topit, tak jsem se chvílema klepala jak ratlík. A dneska jsem ani nešla na koně, je mi zle. Ale nechápu to! Jsme náchylná na chřipky, ale tohle...?? Mám horečku/zvýšenou teplotu, všechno mě bolí, bolí mě hlava a oči, příšerně se mi ta šiška motá a jsme strašlivě unavená a to už jsem dneska 2 hodiny odpoledne spala :/. Že by nějaké vyčerpání? Vůbec nevím, ale do zpěvu mi není. Mamka říkala, že to nemá cenu, zítra ve škole nic nepíšem, tak jestli mi bude jako dneska, že mě nechá doma, ať se vyležím... fakt nechápu, co se to poslední dobou se mnou děje. Pitomá puberta. Nervy v kýblu, zdraví očividně taky , hormony skákaj ke stropu... kruciná, kdy zas budu normální??

A prosím, omluvte moje věčné stěžování, ale snad, až minimálně toto horší období "puberty" skončí, bude to lepší a já zas budu ta naivní, stále se usmívající lištička ;). nebo to bude jiné a já už se sbeou ani ve škole nenechám házet? To se musím nechat překvapit

Teď ještě jednou promiňte, zítra tady asi nebudu, jsem ráda, že ležim, uvidím. Ale chci dobarvovat koníky a vyrábět, pokud to bdue jen trošku možné :). Jak vidíte, i s mojí náladou to jde od desíti k pěti, a velmi se mi začíná líbit ta sladká ironiie, čím dál tím více. Takže dobrou a já jdu sledovati První krok, Mentalistu a potom spinkati

PS: Tyhle moje výkyvy nálad budete asi muset snášet zlatíčka :D

Starlight

12. března 2012 v 20:39 | liška |  Traditional
Jméno: Starlight
Přezdívka: Star, Stirík, Stari, Starlouš, Starie, Starlie, Zlaťák

Fotogalerie: ZDE
Rodokmen: xxx

Věk: 9 let

Pohlaví: Hřebec
Plemeno: Quarter Horse

Potomci: SSR Dollor
Sourozenci: xxx

Sire: xxx
Dam: xxx

Původ: USA, od tety :)
Stav: 10/10

Zaměření: Trail, rekreace, chov a výstavy

Ocenění: Vyhrál pár malích turnajů a závodů v Trailu, ale nic velkého

Poznámka: Stár, Starlight, Zlaťák... kde u něj začít? Asi tam, kde to všechno začalo i s ním :). je to původem "Coloredec", zde se narodila vyrůstal v malé westernové stáji/farmě, kde se koně z nahánění dobytka vypracovali až na závodní dráhy :). Na westernové závodní dráhy, hlavně v Cuttingu a později i v Trailu. Bohužel Starlight, ačkoli by zrovna nebyl úplný antitalent, skončil v této stáji jako "školní kůň. děti se na něm učili jezdit. A to si asi dovedete představit, jak to vypadalo. Vůbec nevěděl, komu má věřit, na co při jízdách regovat, když do něj kope bůh ví kolik dětí, které ani neumí jezdit, nepobízí, ale kopou a div mu různými pohyby v sedle nevyrnou udidlo z huby. Ale snášel to, no musel že, i zde si pár již zkušenějších dětí oblíbil a poté, jak rosti a pro malé a malé děti se začali dávat jiní koně, on rost s nimi. Vypracovávali se, bylo to lepší a lepší, on se lepšil. Jakoby se mu vyměnilo u něj unavené a líné, nezduché ranné mládí a on teď byl jako mladý - čilý, svěží. Sice občas, když například při cvalu ho někdo moc tahal za hubu, tak dělá kozlíky, to mu vydrželo do teď (a i parkrát u nás takto jezdce shodil), ale určitě je to lepší. A jak se dostal k nám? Jedním z již straších dětí, kteří na něm jezdili byla i Caroline, které kousek odtud jezdila, když byla malá. Společně s Bumblebeem, kterého zde měla ustájeného a dnes je u nás :). Star a Caroline byli krásná dvojka, věřil jí úplně nejvíc ze všech lidí, které znal. Ale jak šel čas, všechno se změnilo. Caroline, neboli Kristýna, jejíž rodiče imigrovali do Ameriky, když byla malá se přestěhovali zpět do Čech, kde se Caroline dostala na nás ranch a ustájila si zde Bumblebeeho, malého nezbedu a velkého kámoše právě Starlighta. Bylo to pro ní se rozloučit, i když Star nebyl její. Ale citíla k němu něco jiného, než zase k svému Bulmblovi. Bylo to těžké, ale musela odjet a se Starem to začalo všechno od začátku. Ale zhruba po 2 letech měla tato stáj finanční problémy a byla nucena právě tyto školní a rekreační koně prodat. Skoro všechny s ejim podařilo prodat, ale se Starem to bylo nějaké těžší. V tu si někdo vzpoměl na Caroline a jejich lásku, každý si jí tam pamatoval byla to sluníčko celé stáje :). Nevím jak, ale vyštrachali na ní kontakt a opravdu jí kontaktovali s prosbou, jestli by Starlighta nechtěla odkoupit. Bohužel, Caroline sice již pracovala zde na ranchi, ale moc peněz neměla tak bohužel s pláčem a se vzpomínkami na Stara to odmítla. Nic by se nestalo a nikdo by se to nedozvěděl, kdybych zrovna neměla blbou náladu, neseděla venku při měsíčku a nevyslechla celý jejich rozhovor. A jelikož jsme zrovna sháněli nějaké novéhjo westernového koně, peníze ze závodu vydělané byli... Tak trošku nelegálně jsem se zbytkem zaměstnanců vzali Caroline mobil... a už to jelo :). Prodávali ho až za směšnou cenu... a za pár týdnů, byl tady! Caroline vypadala, že dostane infarkt, myslela si, že má vidiny, ale ne... Star ji poznal a již zdaleka radostně řechtal. A toto je příběh krásného Quartera menšího zvrlstu, který má příhodné jméno "Starlight", neboli "Hvězdné světlo", on totiž je hvězda. Zářící hvězda, jejíž záře pronikla do našich srdcí. je to úžasný hřebec s obrovským srdcem, kteráho jsme si všichni rázem zamilovali :)
Tak toto je náš malinký Starlight :) Prosím, má dost zajímavý a pro nás, kteří to zažili i docela dojemný příběh, tak alespoň jeho profil zde "nezneuctěte" jen výkřiky do tmy - krásný, nebo ještě lépe - krásná. Přečtěte si jeho příběh, zaslouží si to, zlaťáček :)

Statsitiky 5.-11.3.

12. března 2012 v 17:26 | liška |  Statistiky
Navstevnost za minuly tyden (5.3. 2012 - 11.3. 2012) je:
Pondeli: 31
Utery: 33
Streda: 46
Ctvrtek: 47
Patek: 37
Sobota: 53
Nedele: 45

Celkem: 292
Minule: 312

Zhoršení o: 20 lidí

Jde to, jde to, díky Vám, lidičkové moji ;)

PS: jenom ty statistiky se sem snažím dát celé odpoledne! Taky Vám tak nefunguje blog.cz? Až teď mě to sem pustilo

Novinky 11. března 2012

11. března 2012 v 20:32 | liška |  Dny na ranchi
Ohhh! Miluju tu písničku, a když je ještě k tomu tak dokonale nazpívána ;)


• Tak co, lidičkové, jakpak se máte, jak jste strávili víkend? Naši rodiče jeli pryč, tak nás hlídal děda s babičkou :). Já psala povídku, malovala koníčky, vyráběla miniHalterky a arabky na Chipsíky a Stablíky... Včera jsem byla 4 hodiny u koní, jezdila jsem doslova na kozlíkovi :D. Sulťovi se nějak cval včera nelíbil a lehce kozlíčkoval, zlaťák jeden :D Ale chudinkovi se taky začínají dělat podlomy, jako má i druhá kobyla té holky, Fíbinka :/. A dnes dopoledne jsem byla s kámošku nakupovat v Kolíně v obchoďáku. Nejhorší bylo nevědět, jestli jedem správným vlakem, takový napětí :D. Nakonec jsem si koupila jeden takový krásný oranžový šátek... a hlavně jsme tam jeli kupovat dárek k narozkám pro kámošku. No, nejvíce času jsme stejně strávili v knihkupectví. Já si tam prohlédla hrozně moc knížek a bloumala a zkoumala je :). Nakonec jsme koupila 2 a to: Šerochodec a Čarodějnice z Hex Hall s tím, že jí jednu dám k narozkám... ale mě se obě tak strašně líbili, že jsme tam došla znovu a koupila jí jinou knížku :D. Ty dvě si nechám a už se hrozně těším, až si je přečtu, vipadají dokonale! Obě Fantasy a jedna obsahem lepší jak druhá :). Ta nabitý víkend :)

○ Jak jsme na tom my a CLS? No, hrooozně se všichni těšíme, hlavně na Vás lidičkové moji!! A také ještě na něco/někoho... muhahá :DD. Přihlášky hotové, jen je ještě kontroluji a chci je ještě večer poslat. Asi jsem s ezvláznila, ale beru hroozně moc koní :D. Především Stablů. Ale jsem poučená a přesně vím, jak to udělat, abych již v tom neměla zmatek ;)

• Koníčci frkaj a jsou protivní, protože venku zas celé dny prší, s tím bohužel nic neudělám. Ale také se těší na CLS :). Bohužel jelikžo je bahno a tomu se nevyhneme ani my tady na ranchi, tak se některým koním začínají dělat podlomy :/. Tak čistíme, dáváme pryč stroupku, mažeme Indulunou :) Snad se to zlepší ;)

○ Jinak vše okej, jenom zítra je zase škole. Ale mám s druhou půlkou spojenou Výtvarku, tak určitě budeme dokoukávat Piráty z Karibiku :D. A zbytek se snad, krom odpoledky :/, dá přežít, uvidíme :)
Já pilně stahuju všechny možný písničky z netu do Ipůdka a ty Covery!! Já čumim, mnohdy jsou lepší než originál!
A teď se s Vámi loučím, jdu se dívat na Hlas :)

Fotogalerie- Jinglle Bell "Rolnička"

10. března 2012 v 20:27 | liška |  FotogalerieOpět fotogalerie, tentokrát však i vpodstatě první fotky tohoto koníka.
Koho, že to na nich můžete vidět? Krásného Arábka, Jinglle Bella, kterému však nikdo neřekne jinak než Rolnička nebo Pan Rolnička :)
Tohoto krasavce vezu i na CLS :)

Foceno je, obojí na sněhu, ale každé jinde. První část fotek je focena u nás na zahradě, druhá v Kaprunu v Rakousku.
Tak si, snad, užijte fotky ;)

A já jdu vyrábět, přemalovávat... ať alespoň trošku do CLS stíhám.

PS: Povídkáři, chcete další díl povídky teď, nebo až "déle" ? Silně doufám, že si minulý díl přečtou i ty holky, které jsou teď bohužel pryč a právě nevím, zda ještě s dalším dílkem "počkat na ně", či Vám ho sem rovnou hodit ;)Hudba, základem života

10. března 2012 v 0:36 | liška
Nadpis, jak výstižný, Hudba nás doprovází celý nás život. Od ukolébavek a říkanek, když jsme byli maličcí, přes "Vařila myšička kašičku", první písničky ve škole do školy. Poté, pokud se tomu chce někdo dál věnovat tak do sborů, na nástroje a dál? Kdoví kam nás odvede
Hudba je můj živel. Ale nic, co by drásalo uši, žádné hrdelní zpěvy, žádný Metal a podobné. Ráda si poslechnu něco rychlejšího, tvrdšího, ale jen když mám náladu. Ale vždy se najdou písničky, které je poslouchat.
Byla bych ráda, kdyby jste si písničky poslechli a například napsali Váš názor. Určitě Vás chytne alespoň jedna za srdíčko, všechny jsou překrásné :)

Ani nevím, jak mě tento článek napadl. že by to bylo tím, že celý den poslouchám různé písničky, opět? Nebo tím, že píši dál a dál povídku a velmi důležité 'stíny' (obrazně řečeno) tam vrhá právě hudba? Jistě to bude obojí.
Zaprvé, jsem Vám chtěla ukázat, to, že to vlastně poslouchám, schválně, jestli se schodneme ;). Ale upozorňuji, že tyto písničky, jsou moc "lehké", příjemné. Mám nějakou... zvláštní náladu :)
A zadruhé - Podle mě je příběh bez nějakého zvukového podtextu takový "suchý", nedokáží se slovy vyjádřit všechny emoce a tak. A proto jsem si na youtube udělala speciálnění kanál s takovým, něco jako soundtrackem pro povídku o mršce Bonnie a nebojácné Leslie. Písničky, které by přesně vystihovali danou atmosféru příběhu. Zatím zde mám 7 písniček. Sedm úžasných písniček. většina však přezpívaných, které tak mají ještě větší kouzlo :). Ale úžasné, mnohdy lepší než originál.
Takže povídkáři, těšte se, u každého dílu asi i bude hudba/video, které si k lepšímu požitku ze čtení bduete moci pustit :) I tak mylsím, že to zas tak špatný nápad není, uvidíme.
A zde jsou již slibované skladby. Skladby již s "logy" povídky... já jedna, jako kdybych neměla co dělat, jsem se s tím tak pěkně patlala ;)
Krásná písnička, jak v originále, tak i tak. Fix you od Coldplay. Má úžasné kouzlo, takovou jemnost, lehkost a přitom skrytou sílu :)

Nádherná písnička od Jasony Mraze , I Won´t give up, opět přezpívaná, avšak od úžasné profesionální zpěvačky. Opět jemná, pomalejší písnička, ale... tato mě prostě chytá za srdce stále a stále ♥

Již několikrát i zde na webu zmiňovaná Tiffany Alvord přezpívala zrovna tuto písničku od Miley Cyrus se jménem When I Look at You. Písnička má úžasnou ústřední melodii, krásný text a je perfektně zazpívána :)

V originále lehce "tvrdší" (mylslm vůči ostatním zde) píseň od skupiny Paramore , ale taková... nijaká... Takto přezpívaná, opět od Alex G ♥ Jojo, Monster ;)

A tohle je prostě klasika ze všech největší. Hallelujah. Písničky lehoučká a při tom se silným "posláním", úžasně přezpívána. Jak z pohádky :)

Adele, její texty a její hlas, neuvěřitelné! Miluji jí! Ale tato písnička, podle mě od ní nejlepší, je opět přespívána. V hlase této zpěvačky je zase něco jiného, krásného. Mám moc ráda jak originál, tak tento profesionální Cover :)
A ano, ujíždím na tom :D

A toto, co na to říci. Někdo jí nenávidí. Mě nikdy nevadila, a teď mě ty její pomalé písničky odstávají. Říkejte si, co chcete, Jo jsem měkota, srab a já nevím, co všcehno... ale prostě, Miley Cyrus a The Climb!! ♥

Quarterflash

9. března 2012 v 20:49 | liška |  Stablemates

Jméno : Quarterflash
Přezdívka : Quartík, Quar, Flash, Flashík

Fotogalerie:ZDE
Rodokmen: xxx

Věk : 7 let

Pohlaví: Hřebec
Plemeno : Appaloosa

Potomci : xxx
Sourozenci : xxx

Sire : xxx
Dam : xxx

Původ : Triniti Holdings
Stav : 10/10

Zaměření : Western, rekreace, výstavy

Ocenění : 1. místo - Výstava hřebců plemene Appaloosa (Colorado) 2006, 2. místo - Výstava hřebců plemena Appaloosa (Colorado) 2007, 1. místo - Výstava hřebců plemene Appaloosa (Colorado) 2008, 2. místo - Western Freestyle Riding Varšava - 2008, 1. místo - Western Freestyle Riding Varšava - 2009, 1. místo - Freestyle riding in Western Berlín - 2009
3. místo Celebrating Live Show 2011- kategorie Stock 1 (APH a Appaloosy)
3. místo CSE 2011 - Kategorie Stock

Poznámka : Flashík je andílek i ďáblík . Pod sedlem je to andílek, kliďas, který reaguje i na sebemenší pobídku a vždy zcela svému jezdci věří, ale jak poblíž není žádný člověk a je u svého nej kámoše Approsa, tak je z něj rázem ďáblík ! Ale né, že by byl zlý, to ani náhodu ! Nejraději má western a v něm hlavně Western Freestly riding ! Doufám, že víte, co to je :D . Je to úžasné ! Vždy jezdec vybere hudbu a na koni se snaží "dělat" nějaké cviky, které si do toho kůň i jezdec sami zařadí a tím se také snaží vyjádřit jistý "dej" hudby, bu´d jak jí vnímají, nebo vymyšlený . Ve Western Freestyle Ridingu je Flashík náš šampion :) . Také 2x vyhrál výstavů Appalossáčků a jednou byl 2. což je úžasný úspěch ! Jsme moc rádi, že jsme tohoto výborného Appalosáčka mohli koupit !

Monster

8. března 2012 v 17:08 | liška |  Blog a moje kecy
Ano, budu zlá a budu Vás zatěžovat mými problémy. Kde nechce číst, nechtěj, ale je toho na mě hodně. Přeci jenom, na své stránky si každý psát, co chce ne? Normálně to také nechci dělat, ale poslední dobou se myslím, že se zcvoknu

Dust of Time - 5. díl

6. března 2012 v 22:02 | liška |  Povídky
Krug rozkázal, ať Bonnie odvezou na místo, kde jí našli. Protože její 'party' jí v domění, že je to Leslie jistě brzy najde.
Bonnie seděla na koni za mužem, který jí před tím praštil. Kůň těžce oddechoval pod tíhou dvou těl a vyšlapoval si to po neuhlazené cestičce směle dál. "Jak si můžete myslet, že Vám to výjde?" otázala se muže před sebou Bonnie a stále se rozhlížela po okolí, které jí bylo tak známé a přitom jakoby cizí. Tuto přírodu pevně znala, akorát o pár stovek let později. Muž neodpovídal a stále hleděl před sebe. "Halooo? Jak víte, že nás nikdo spolu neviděl?" muž ztěžka oddechl a přes rameno se na ní otočil. "Zaprvé, jsou tři hodiny ráno slečinko. Zadruhé, jediný, kdo nás viděl byli muži od nás z posádky a ti jsou vázani slibem. Pokud by ho porušili, mrknutím oka by byli na šibenici. A za třetí, tím samým slibem mlčení jsou vázani všichni obyvatelé městečka kolem hradu. Stačí říci nepravé slovo nepravému člověku a hup, už se houpou. A teď jedeme lesem, tady nás může vidět jen divá zvěř." dával důraz na každé slovo, Bonnie z jeho hlubokého hlasu až běhal mráz po zádech. "Dobře tedy, ale né všechno mohou slyšet vaše uši a vidět vaši oči. A co mám tedy dělat já?" "Ty? Jelikož skoro za poslední dva měsíce se nestala žádná loupež proti koruně... prozatím se vydávej za Leslie. Očividně někam musela odjet... nebo v lepším případě se jí něco stalo. Buď jí, poznej jejízvyky, rodinu pokud nějakou má, přátelé... A poté, jestli se opět objeví, buď jí nejlepším přítelem. Nám nos zprávy. O zbytek se mi už postaráme." mluvil bez emocí a opět pečlivě odsekával každé slovo od slova. Bonnie jakoby nic neslyšela a dále jela svou: "A co bude se mnou? Co bude po tom všem se mnou? Král mi dal slib." "A ten dodrží. Až bude po všem, budeš moci s ním žít na hradě. A pokusí se tě dostat zpátky k tvé rodině." Popravdě Bonnie ani zas tak nechtěla domů, začínalo se jí tu líbit. "Udělám všechno, abych očistila své jméno... no spíše své tělo, které poskvrnil někdo jiný." začala mluvit 'vznešeně' a vážně. Muž se neotočil, jen se hluboce zasmál. "Opravdu všechno?" stále se smál dál a Bonnie jen přikývla. "Dokázala by jsi i zabít?" konečně se na ní muž otočil s tvrdým výrazem ve tváři. Bonnie se nejdříve celá otřásla, polil jí studený pot a naskočila jí husí kůže, když jen pomyslela na něčí smrt.
Najednou však, nevěděla čím to bylo, jí také ztuhli rysy a se zcela vážným výraz se podívala muži do tváře. Před černovlasým mužem už tu nestála nějaká pomatená a rozmazlená šestnáctiletá dívka. Stále před ním dívka, které byla odhodlaná udělat vše. "I zabít." odsekla a její výraz ve tváři zůstal i nadále bez emocí a tvrdý. Bonnie nechápala, co se to z jejích úst vyloudilo, ale v tu chvíli si byla vědoma, že to co řekla, by byla bezprodlení schopna udělat.
_______________________________________________________________
"Slunce dávno za vrcholky zapadlo a mraky plují oblohou,
A já se domů tiše ploužím sotva stojíc na nohou.
Pohledem zkoumám dáli, zkrvavenou červánky.
Strachu plný jsem, že mě pošlou do války."

Zněla obzorem melodie písně, kterou si robotníci zpívali při práci. Velký a silný vůl silně oddechoval a pomalu za sebou táhl těžký kovovo-dřevěný pluh a pomalu se ploužícího muže. Kolem se ploužilo dosti různých lidí. Avšak i když byli unaveni po práci na svých polích a teď musí pracovat na panských pozemcích u jejich vesnice, chtěli si to co nejvíce zpříjemnit. Všude byl slyšet smích, děti zde pobíhaly a sázeli nové sazeničky do právě vyryté zeminy. Postarší ženy seděly za polem ve stínu stromů a marně mlátili do obilí. Jiní si tu samou melodii prozpěvovali při sekání mohutných stromů. Další popadli lopaty a kopali novou strouhu pro potok, aby se do vesnice dostalo více vody. A někteří se vystavovali přímému sluníčku, když obraceli sušící se seno. Mladé dívky v dlouhých šatech a v bosých novou a chlapci či muži je pošťuchovali.
_____________________________________________________________________
Malé bosé dívčí nožky se rozběhli po rozpálené louce, za nimi další, již těžší s tvrdšími dopady, mužské. Kroky doprovázel i křik. Chlapec stříkal vodu z vědra po dívce před sebou, která doslova pištěla. "Já tam budu první!" rozeběhl se chlapec, hledíc na holku ke stohům slámy s vědrem vody pro osvěžení pracujících lidí. "To se ještě uvidí , Matte" přidala do běhu i dívka. "Jste jako malý!" rozkřičela se do toho postarší dámy a hrozila na ně vidlemi, kterými převracela slámu. Oni si jí však nevšímali a běželi dál. Když konečně doběhli ke stohům trávy, postavili na zem vědra a rozvalili se do slámy po poli. "Vidíš, vyhrál jsem Jessie" chichotal se udýchaně Matt a koukal na svou sestru, Jessie. "Pro tentokrát..." Jessie ještě něco dodala a mumlala, mumlala a znovu mumlala, jak bylo v jejím zvyku. Ale bratr jí ani pro tentokrát neposlouchal. Ležel na prosluněné slámě a sledoval oblohu, jak po ní pomaličku pluli malí bílí beránci. Jak jsme jednodušší a při tom zajímavý. Již obletěli celý svět, viděli jeho krásu, ale i zlo, zradu, žárlivost a všechny zlé vlastnosti světa, ale to si nechávali pro sebe na své další cestě.
Matthew si pamatoval, kdy se naposledy takhle zahleděl na oblohu. bylo to opět po práci na panském, ale povídal si při tom s překrásnou hnědovlasou dívkou, která mu ležela na prsou. Kterou miloval, více než cokoli na světě.
"Co myslíš, že se s ní stalo?" nepřestal se koukat na nebe a tímto přerušil Jesiiino mumlání. "S Leslie? Nic, proč by se mělo něco stát?" "Je už hrozně dlouho pryč, skoro dva měsíce." "Kdyby se jí něco stalo, poznala bych to, to si piš" zvedla se pomalu Jessie do sedu, popadla hrábě a začala pomalu převracet seno na louce. "Bojíš se o ní?" Otázala se najednou, aniž by se na svého bratra podívala. "Neboj, bráško. Ona se o sebe umí postarat" jako kdyby tato slova Matta doslova bodla do zad a on se rychle nahrbil, postavil se a rozhodil rukama. "Ale stále je to jenom člověk! Dokonce dívka!" rozkřičel se, až se po nich začali otáčet ostatní pracující. "Zrovna křehotinka to není..." rozesmála se Jessie, když si představila Leslie, jak se rychle ohání mečem. "Bratře, uklidni se." položila mu ruku na rameno,: "Ano bojím se o ní, je to jako moje sestra. Sice už několikátá, ale jako sestra. Nejlepší kamarádka. Ale věřím, že se o sebe dokáže postarat, znám ji, dýl než ty, už od mala. Tak prosimtě, přestaň tady ze sebe dělat šaška a na," rychle mu podala další vidle, "A dělej. Vím, jak ti na ní záleží. A i kdyby... co mělo se stát, stane se. Takže šup, do práce, ať nás nepomluví, že mi mladí jenom lelkujem." zhluboka si oddechla i ona sama a dále pokračovala v obracení sena. Ale opravdu se také bála. Leslie o ní věděla všechno a naopak, prostě nejlepší kamarádky, jako sestry. Mohli si ve všem věřit, důvěřovat si a pomáhat si. Sice nejdříve byla lehce Jessie opařená, že Leslie a Matthew, její o rok mladší bráška... ale budiž.
Také vždy věděla, co na Matta platí, takže ho uklidnila a umlčela i tentokrát. V něm se city přímo bili o sebe, ale věřil sestře. "A věř mi, brzy se vrátí, určitě" Matthew už nic neříkal a snažil se tomu věřit a raději se přidal k opětovanému refrému písně písně:
"Slunce dávno za vrcholky zapadlo a mraky plují oblohou,
A já se domů tiše ploužím sotva stojíc na nohou.
Pohledem zkoumám dáli, zkrvavenou červánky.
Strachu plný jsem, že mě pošlou do války."

Hickstead

6. března 2012 v 20:07 | liška |  Breyer novinky
Breyer o něm napsal: Nový hnědák, udělán podle slavného olympijského koníka. Novinka pro rok 2012!

Můj názor: Tak, co říci... Koník, no, může se někomu líbit, ale mě moc né. Starší mold, obyčejný hnědák a... jak to říci... připadámá mi jako Locarno, ale úplně doslova! Jen Locarno běží! Ale jinak, kopie, především ta hlava! Někdy se podívejte na fotky Locarna a na tohodle... taková podoba :DD
Určitě se hodně z Vás líbí, ale já mám radši Locarníka a tento je pro mě takový "moc obyčejný" ;)


Jaký na něj máte názor vy? :)

Fotogalerie- Down of Creation

5. března 2012 v 20:58 | liška |  Fotogalerie


Něčí skoro každý článek je další profil koníka, u mě to jsou pro změnu fotogalerie :). Takže tu máme další.

Tentokrát se nám představí krásný Fríský kůň se jménem Down of Creation, focen v malebném a mrzivém městečku Kaprunu nacházející se uprostřed malebných Rakouských Alp :)
PS: Dneska už konečně zítra čekejte nový dílek povídky, s novým logem ;)

Statistiky 27.2.-4.3.

5. března 2012 v 17:35 | liška |  Statistiky
Navstevnost za minuly tyden (27.2. 2012 - 4.3. 2012) je:
Pondeli: 53
Utery: 50
Streda: 41
Ctvrtek: 43
Patek: 39
Sobota: 31
Nedele: 55

Celkem: 312
Minule: 346 lidí
Zhoršení: 34 lidí

Tak jo, zhoršení je, ale nic hrozného a když sem nestíhám chodit, je to můj problém. Díky Vám ;)

... Set Fire to The Rain...

4. března 2012 v 11:44 | liška |  Dny na ranchi
Nejlepší, nejhezčí, nejbestovnější ♥

Fuu... tak co, jak se máte lidičkové?
Já jsem tady unavená :D. No, v pátek 3 hodiny tancovat, pak ke kámošce domů, tam jsme se koukali na Andělé a Démoni, pak si do 4 povídali... v sedm stávali, v 9 na bowlingu :D. Doma na oběd, pak s tátou na kolo a pak jsme s mámou jeli do Prahy a vrátili se až v deset večer... ano, ano... a dneska mám od dvou asi do 5-ti koně :D. Do toho ještě učení, psaní laborek, uklízení doma, psaní přihlášek na CLS... promiňte, ale opravdu to tady vůbec nestíhám, odumírám :D. Jsem celá rozlámaná, ale na dnešek se těším, na Sulíska ♥ A příště konečně asi budeme i skákat, jupíííjéj :D.

Koníci se mají skvěle, je krásně, konečně zase mohou být celé dny na pastvě. Užívat si vyjdu, v této krásné Polabské přirodě... :). Všichni jsou spokojeni.

Netrpělivě očekáváme CLS? což bude opravdu úžasné ♥ Yes!! :D. Pomalu dávám dohromady přihlášky, asi povezu víc Tradíků a Classiků, než jsem si myslela, uvidí se ;). Kdyžtak - je u mě někdo, koho by jste na CLS chtěli vidět?
A ještě se na CLS těším i z jedné věci, co už pár lidí ví, muhehééé!!! Zlaťák můj :D. Ano, ano, bude nejspíše nový přírůstek ;)

Tak co, jakpak si žijete vy? :)

Air Sharm

2. března 2012 v 16:42 | liška |  Classic

Jméno : Air Sharm
Přezdívky : Sharm, Sharmík, Sharmouš

Fotogalerie: ZDE
Rodokmen: xxx

Věk : 6 let

Pohlaví : Hřebec
Plemeno : Arabský plnokrevník

Potomci : xxx
Sourozenci: xxx

Sire: xxx
Dam: RS Sandy

Původ : Od tety z USA
Stav : 10/10

Zaměření : Parkur, rekreace, chov a výstavy

Ocenění : 5. místo Celebrating Live Show 2011- Kategorie Arabians Traditional a Classic

Poznámka : Sharmík je zajímavý a krásný zástupce svého plemene Arabský plnokrevník, zbarvení Red Roan. Sharm miluje rychlé běhy přírodou a také je to vášnivý skokan, úspěšný v Parkurech. Na Araba není moc temperamentní, ale když něco chceš, tak se zapře a nikdo, nikdo s ním nehne ;). Na pastvě a ve volnosti je to docela četík, rád ostatní pošťuchuje, ale naštěstí ani po ostatních nekope, ani nekouše. Ale pod sedlem je to zlatíčko, který má rychlejší a při tom jemné chody a skvěle lehké skoky :)
Ale spíše na něj dáváme zkušenější jezdce, než začátečníky, jen pro případ ;)

Shrnutí měsíce února 2012

2. března 2012 v 15:32 | liška |  Statistiky
• Než jsme se rozhoupali, zvkyli si na únor, no lépeřečeno snad i nový rok 2012 a je tu již měsíc 3. tohoto roku, je zde březen :)

○ Napsala jsem 32 článků, no, co na to říci. Měla jsem nějaký divný měsíc, takový ospalý... že by to bylo tím počasím? Uspěchaný, také ... Tak se omlouvám. K Vám všem jsme chodila minimálně, jsem sem málo psala... ale chci to změnit :)

• Zas tak nic zásadního se v tomto měsíci nestalo. Jenom jsem konečně začala psát přihlášky na CLS, které chci již brzy odeslat. Už mám zhruba rozmyšleno, koho beru. Jenom, co myslíte, mám vzít do Tradi/Classi Stock - Livin la Vida Locu, Bumblebeeho, Lafire Loylu, Heidy, Stunt Double, Isadorku či Starlighta? Poraďtee :)

○ Získali jsme skvělá umístění v CABHB Photo Show a u Photo Show u Silvery :)

Co do dalíšho měsíce?
Více psát, více obíhat... a hlavně, užít si tu skvělou akcičku CLS 2012!!
PS: Dneska jdu na takovou "akcičku"/ maškarní... do devíti večer, pak půjdem spát ke kámošce a zítra dopoledne na Bowling... mám nepilno, pardon :D

Fotogalerie- Ravel

1. března 2012 v 16:41 | liška |  FotogaleriePromiňte, moc, moc, moc. Ale opět, nestíhám. Ta škola :/.
Ale stíhám sem dát alespoň něco, a proto, je zde další fotogalerie :)


Povídku také počlivě píši, mám i vymyšlenou (od kámošky) takový "střední linii, takovou písničku, či nápěvěk, muhehe :).
Tak, jdu s eučit a za chviličku zase na klarinet ;)

Užijte si fotečky jednoho z našich dalších hnědáčků, Ravelka ;)