Přečtěte si novou povídku Art of Living!

Duben 2012

První fotky našich nováčků z USA

30. dubna 2012 v 22:14 | liška |  Fotogalerie
A jsou zde slibované první fotky našich nováčků :).
U mě je Luz de Luna hřebeček a bude to Andulasian. A arábek, krásný bujný hřebec, získal nádherné, sedící jméno od Appi, za které bych chtěla velmi poděkovat :). Jmenuje se Orinoko, takže na ranchi máme nového Oríska či Orina :)
V těchto fotkách jsou jak krabicovky, fotky z balení tak pár fotek jži vybalených krasavců. Fotky jsou však focené vevnitř a poté v naší zabordelené sedlovně a klubovně v jednom :D
Huráá na fotky!!!
Kluci v krabicích
A už jsou volní.
Ta svoboda, sladká a opojná svoboda :)
Luník je úžasne fotogenický. No, uznejte sami! :)
Ten roztomilounký pohled...
...barvička...
A kukuček :)
Zlatíčko, jsem hrozně ráda, že jsem se ho dočkala :)
A zde už je na poličce, vedle Sata a Rolničky :)
A zde už je druhý koník, Arábek Orin s velmi zajímavým zbarvením.
Také si mě hnedka získal.
Ať se Vám nelíbí, ale on je naživo úžasný, parfektní ♥
A opět velmi fotogenický :D
Ten uhrančivý pohled :P
Kuku
(To na nohách nejsou škrábance, on tam měl chudáček prach :D)

A to jsou pro dnešek všechny fotky.
Snad se budou líbit :)

Uííííííííí!

30. dubna 2012 v 15:02 | liška |  Něco k ranchi
Lidičkové mojiiii! Já, počkejte, popadnu dech... ach, hurá.

Dnes v dopoledních hodinách přiletěli prarodiče z USA (Z Washingtonu, ale byli na několika denním výletě i v New Yourku). Byli tam u tety, strejdy a bratránků... ach jo. Jak hrozně bych je chtěla znovu vidět. Pětiletého (možná čtyřletého, nepamatuji si, kolik mu je :D) bratránka jsme viděla, když byl malinkatý jednou a druhého, dvouletého ještě naživo nikdy, jen ze Skypu a z fotek. A tetu se strejdou jsme neviděla... ani nepamatuji. Silně doufám, že tam za nimi někdy poletím, je to jeden ze svých snů :). Mají úžasný, veliký barák, kde nemají zabydlené asi 5 místostí, nemají tam, co dát. A mají ohromnou pozemek, o velikosti asi našeho Poděbradského Anglického parku :D. Stromy, les, zeleňoučká tráva, dům...ke schránce na začátku příjezdové cesty jezdí autem, jinak by to byla taková... delší procházka :D. Musí to být zvláštní, nikde nikdo. V Čechách jsou rodinné domky ve vilových čtvrtích nasekané vedle sebe s minimálním pozemkem... musí to mít svá plus i mínus. Sousedi široko daleko, to ticho, po pozemku ti pobíhají srnky, želvy kladou vajíčka, páni :)

A takže, dnes babička s dědou přijeli, byli tam již podruhé a zase přijeli úplně nadšení, hlavně z návštěvy New Yourku :). Přivezli mně a mamce několik krásných tílek a mám suprové tričky z NY s Nápisem: "I Love NY" :D.
Ale pak tu byla další věc, s koníky. Napsala jsme tetě a babičce seznam, pokud by se jim některého z koníků podařilo sehnat... :) To samé udělali bráchové s autíčkama z CARS a s Gormity. No, ony to objednali z jednoho e-shopu v USA. Z něj jim neustále psali, že už to posílají a bla, bla, bla... A asi před 5-ti dnima, kdy měli prarodiče odletět jim napsali, že to, co objednali, vlastně vůbec nemají. Tohle, mi příjde jako vrchol drzosti, i kdžy jim teta psala, že to potřebují do to určité ho napsat a oni jí celou dobu tahali za nos, že ty koně a hračky mají!! Chudinka teta, kvůli tomu brečela, ani s ejí nedivím... to sjou s prominutím, kreténi.

Ale, najendou babička tady u nás doma, vytáhla dvě žluté krabice. Já právě jedla pizzu, jelikož mi jí přivezli z restaurace kde byli a jí zlstala doma, ale málem jsem dostala infarkt. Jedno z nich už teta měla déle, u sebe. A u toho druhého zaplatila nějaké extra vysoké poštovní, aby byl dopraven do druhého dne. Trošku jsme se styděla, že to takto udělali... to ho neměli objednávat. Ale, byla jsem jako zfetovaná, jako vždy. Jak si ti, co končí mohou nechat odebrat ten úžasný pocit, když před Vámi stojí ty 2 žluté krabice. A když pak zjistíte, že to jsou koně, kteří se Vám tak líbí a které tak moc chcete! Je to nádhera :)
A kdo, že to tedy jsou? Sama jsme tomu nevěřila, že někoho sehnali, je to úžansý, předčasný, dárek k narozeninám. Div mi netekli slzičky štěstím! A kupodivu se i oba moc líbí tátovi :). Jedním z nich je nádherný šedivý Classic Arábek, zatím bezejmený, jeho obrázek nad článkem :). Možná se vám na té fotce může zdát divný namodralý... ale ve skutečnosti! Je naprosto úžasný :). Ten pohled, světlejší zbarvení než na obrázku! Krasavec :). Ale bohužel, zatím nemá jméno. Pomůžete mi s tím? Žádné louhatánské arabské jméno, něco jednoduchoučkého :). Napadlo mě něco jako Moonlight Shadow, ale prosím, raději poraďte :)
A druhým je můj velký oblíbenec, po kterém dlouho toužím, již skoro 2 roky. je úžasný, jemňoučký, úplně perleťový s dlouhou hřívou...! A je tu žasný Paso Fino - Luz de Luna, již jsme Vám tady o něm psala. Barvičku má opravdu jako ta perleť z mušlí a ten kukuček... ach, ach :). Fotku pod článkem.
Je to sice Paso Fino, ale já přemýšlím, že bych ho spíše dala jako Andalusiana, Lipicána nebo PRE... co myslíte?

Tak, tak. Stále jsem celá z toho vyklepaná, překvapená... jůůů! Prosívás, neberte to jako vychloubání, jen mám zase ten úžasný pocit, který známe každý, když k nám přijeodu noví koníčci :)
A já teďka jdu rozbalovat a vyfotím je, navečer je Vám sem šoupnu ;).

Statistiky 23.-29.4.

30. dubna 2012 v 10:44 | liška |  Statistiky
Navstevnost za minuly tyden (23.4. 2012 - 29.4. 2012) je:
Pondeli: 65
Utery: 35
Streda: 38
Ctvrtek: 23
Patek: 31
Sobota: 43
Nedele: 45

Celkem: 280
Minule 343
Zhoršení o: 63 lidí

No, to je docela dost. Kupodivu se neopakuje stejné číslo :D. Ale doufám, že by to mohlo být lepší, když je zítra volno... doufám. Články se snažím přidávat, jak jen můžu a obíhat alespoň jakž takž, díky moc všem, kteří sme chodí, ale poté je mi líto, když u někoho komentuju a on sem ani jendou nemůže přijít... nojo, všichni to známe :)
Já jsem ještě dneska doma, dneska jsem zas měla horečku, grrr. Ale dnes už je mi rozhoně lépe, jenom pořád bolí v krku a hlava. Večer asi pojedeme na čarodějnice, to bude... kámoška bude někde se svým klukem, takže tam mezi jejími rodiči a mými budu za křena, to bych raději zůstala doma.
Ale alespoň vyrábím, cenky a do obchůdku... takže čekejte velké množství hlavně obšívaných deček se zapínáními jen sešité a tak :). Ale speciálně pro SLS dělám takové světlé zelené dečky, které se budou prodávat jen tam, protože víc é látky nemám a už jí nemohu sehnat. Ale snažím se marně vyšít na dečky zkratku "SLS", ale vůbec mi to nejde, vypadá to divně... nevíte někdo, jak vyšívat písmenka? :D

Breyer CM/Custom Esprit Dappled Palomino

29. dubna 2012 v 18:20 | liška |  CM - Customized Model
Dalším "přírůstkem" do této rubriky CM (Customized)je tento krásný přemalovaný Esprit :)
A kupodivu, je ro zase tmavý palomino :) A je to teprve 2. koník z "Montecello Studios Gallery".
Jeho vyvolávací cena je 114 dolarů a do konce aukce zbývají necelé 3 dny.

Mně se tedy líbí velmi. Model Esprita je úžasný, ta volnost a při tom elegance... :). A ten zbarvení! Krása! I když se většině z Vás nelíbí tmavý palominové, mě poslední dobou učarovávají! A ta pruhovaná kopýtka, lysinka a grošování! A ta krásně vystínovaná hříva... nádhera :).

Dotazy k SLS

28. dubna 2012 v 17:50 | liška
Čauky!
No, mně je pořád stejně, horečka je furt... ale je mi už lépe, jenom se mi lehce točí hlava a ta horečka, mno... snad se to zlepší ;) Ale alespoň jsem měla více času na přemýšlení, psaní povídky, čtením dalších a dalších článků o končení... ale hlavně, o naší LS, přesněji Symphony Live Show neboli SLS :)

A rovnou, mám k ní pár otázek, aby po zveřejnění webu k této ls bylo vše, co nejlepší :)
Vše je zatím na 98%, jelikož s námi ta ženská tak lehce,,, nehodlá komunikovat :/. ALe nějak to vymyslíme ;). No, ale datum je zatím dáno na 2. června 2012. Začátek a výstava bude nejspíše od 12 hodin, ale můžete přijíždět již od 11-ti :). A céle to bdue cca do pěti až do půl šesté.
Kategorií bude celkem cca 42 kategorií (všechny budou v češtině, jsme přeci češi :)) plus performace plus scénky. Celé to bude rozmístěné do 3 ringů, která by měli být uprostřed místnosti, okolo budou stoli. Ale další informace, až někdy jindy ;). Teď hurá k dotazům!!
Zaprvé k tomuto článku prosím piště vy, pokud máte nějaké dotázky zatím k naší LS, buď Vám odpovím/e na ranch, sem pod článek či na FB, mail atd... Ale také já mám pár dotazů.

U Schleichů a koní jejich velikosti zatím máme pouze 2 kategorie, a to CM a OF, protože nevíme, kolik zhruba koní do těchto kategorií by se přihlásilo. Pokud by se OF SCH Size rozdělili, museli bychom vak "poškrtat" někde jinde. Tak co, byl by zájem?

Dále, u OF Chipsů máme také jen 3 kategorie a to Araby, Americká plemena a ostatní. Chcete to tak nebo spíš například místo Arabů Tažáčky, či tažáčky přidat jako novou kategorii? Nebo Tažáčky nechat v ostatních i dalšími - poníky, teplokrevníky, plnokrevníky...

Dále jsme rozdělili Classiky od Tradíků, ale mají jen 3 své kategorie. Ale využijete toho? Pokud se do Classiků nepřihlásí moc koní, spojíme je s Tradíky. Zatím jsou zde kategorie - Pony, Ostatní (alias všichni krom poníků) a Hříbata. Tak co, dáte "šanci" Classikům? :)

A dále, určitě bychom uvítali některé vaše obchůdku na SLS. Kdo by chtěl, brzy bude mít příležitost se nám nahlásit, Obchůdky by zde měli mít vlastní prostůrek ;). Já s Pháruší zde budu mít také obchůdek, naše Saddlery w-h.

A dále k cená. Samozřejmě, budou stužky kolem krku (to bude to udělat!!), diplomky, kokardy... ale ráda bych z obchůdku přispěla i pár dalšími věcičkami :). O co by popřípadě byl zájem? Nějaké dečky, podsedlovky (o sedla se pokoušet ani nebudu :D), nylonové ohlávky, nějaké uzdečky (anglické či westernové), kamaše, či třeba Arabské ohlávky nebo výstavní halterky? Tyto věci určitě budou i k prodeji v našem obchůdku :). Pokud by ovšem někdo s nějakými věcičkami z obchůdku, či například nenamalovaným modýlkem, prostě čímkoliv chtěl zasponzorovat, budeme jenom, jenom rádi :)

Brzy chceme už konečně dát více informací, abyjste sebe i své koníky mohli nahlašovat, snad se nám v průběhu týdne povede slečnu zkontaktovat, kyž ne, musíme počkat až do čtvrtka :)

Sunshine on Sky

28. dubna 2012 v 13:50 | liška |  Traditional
Jméno: Sunshine on Sky
Přezdívka: Sunny, Sunnynka
Fotogalerie: ZDE
Rodokmen: xxx
Věk: 9 let
Pohlaví: Klisna
Plemeno: Arabský plnokrevník
Potomci: xxx
Sourozenci: xxx
Sire: xxx
Dam: xxx

Původ: Trinity Holdings
Stav: 10/10
Zaměření: Rekreace, Hobby parkurové závody, chov a výstavy
Ocenění: Účastnila se pár hobby parkurových závodů, ale o výsledcích a místech konání nemáme záznamy
Poznámka: Sunnynka je úžasná, nádherná Arabka, kterou jsme nedávno, kolem Vánoc, odkoupili ze soukromého vlastnictví jedné slečny z Kutné Hory, tedy kousek od nás. Žena se právě vdala, čekala dítě a chtěla se s novým mužem přestěhovat do centra Prahy. Takže Sunnynku prodávala hlavně z nedostatku času. Tak je u nás :). Dokáže být velice hodná, ale i tvrdohlavá a nenechá si nic líbit. Když jí na pastvě otravuje nějaký hřebec, kope, kouše. Ale na ostatní je moc hodná. Dříve jezdila nějaké parkurové hobby závody, ale už je to dávno. Ale tuto sezónu s ní na ně opět začínáme jezdit. Když s ejí chce, krásně skáče a cválá pěkně pomalu, ale když má blbou náladu, lítá jak splašená a blbne... No jo, v tomto ohledu s ní bude ještě hodně práce :)

Přejetí parním válcem

27. dubna 2012 v 11:31 | liška
No, ahoj.Poslední dobou stála obhajuju někde internetové ranche, ale už je to pár dní, co jsem sama nepsala. No jo, škola s učením, večírek s klarinetem a já chcem nachcípaná. Právě ležím v pasteli, skoro nemůžu mluvit, mám zvýšenku... a samzdřejmně tak otravná rýma a teče mi z očí :/. Snad to bude zase brzo dobré. No, to jsou vcelku důvody, proč nepíšu.
Také jsem marně čekala, že by se zde mohlo objevit více komentů než 2 u povídek, nic.

Je to hrozné, jak e-ranche poslední dobou skomírají. Silně doufám, že je to jen nějaké období. Už skončilo hodně sběratelek, a to nemyslím jen s ranchem, celkově. Doufám, že se toto nebude více rozmáhat, byla by to hrozná škoda, opravdu. Jen tak smazat a zahodit půl roku, roky, či dokonce roky "práce".

No a teď zase pryč od chmurnějších témat. Vypadá to velmi dobře s naší LS! Máme už náměty i pád diplomků, víme, kde to budeme tisknout, máme navrhlé kokardy, děláme kategorie a ringy ... jen dodělat drobnosti a zveřejníme Vám náš web a dáme to na Facebook jako událost :). Budete tedy chtít přijet?
Bude to tedy pro všechny koníky, všech velikostí, ale zatím jsme koně velikosti SCH rozdělili jen na OF a CM, damozdřejmně, pokud by se koní velikosti schleich (tím je myšleno i Papo, Bullyland, Safari atd. ...). Kdyžtak napište, ale aby s enám to celé vešlo max do 3 ringů :)
Tak, zatím ahoj a PS: Copak by jste kdyžtak chtěli za články, pokud vůbec nějaké chcete? A budete sem ještě chodit... psolední dobou jsem SRko naprd, vím, ale teď budou ve škole maturity a my budeme mít volnější školu :)

Dust of Time - 9. díl

24. dubna 2012 v 19:13 | liška |  Povídky
Leslie hned bezmyšlenkovitě běžela k domu, kde vyrůstala. Pomalu otevřela dveře a rychle klouzla do světnice. Nikdo v ní nebyl, George už musel být jistě na poli a pracoval, ale Leslie vyšplhala po žebříku do druhého pokoje domu plného 2 postelí, ona sama spávala dole na malé peci. V posteli se zde převalovala starší žena. Leslie si dřepla vedle otvoru pro žebřík v podlaze a pozorovali jí. Po chvilce se na Leslie zadívala a rozzářili se jí unavené oči. "Vrátila jsi se! Pojď ke mě, holčičko" ukázala rukama na Leslie, ať jde k ní. "Vypadáš už mnohem lépe, Margaret" pronesla Leslie, když k ní pomalu cupitala. A opravdu, vypadala lépe. Již včera v noci jí cosi napatlala po rukou a nohou a ohromné červené fleky se začali ztrácet. To byl důvod, proč na tak dlouho odjela. A opravdu, Margaret vypadala lépe. Stále byla velmi unavená a bledá, ale vypadalo to, že i posledních pár týdnů opět přibrala na váze a nebyla to jen kost a kůže. Stále se jí pod očima rýsovali kruhy, ale již byli menší a né tak výrazné. A celkově vypadala rozhodně plnější života. I když se Leslie George s Margaret ujali, když jí obyvatelé jako malou našli v lese, nikdy jim neříkala "Mami/Matko nebo Tati/otče". Vždy doufala, že jednou najde někoho, komu tak bude moci opravdu říkat. Ale Margaret ani Georgovi to nevadilo.
Leslie mezitím došli k Margaret a hezky jí objala, ale ta jí lehce a starostlivě odstrčila. "Nenakaž se, zlato" pohlédla na ní pohledem smutného psa. "Neměla bych to dostat znovu." zašeptala Leslie a znovu ji objala. "Znovu?" kroutila hlavou postarší blondýnka. "To byl důvod, proč jsem byla tak dlouho pryč. Nejdříve oni museli vyléčit mě. Ale... bylo to zvláštní. Taková podivná vesnice. Bylo sice těžší se dostat přes hranice, málem mě chytili vojáci, ale Tara, jako vždy nezklamala." usmála se dívenka. "Leslie, prosím, přestaň s tím. Už nebuďte proti nim... nemám z toho dobrý pocit" ztvrdl najednou výraz Margaret. "Nemůžeme." šeptala potichoučku Leslie. "Kdyby Kruga nezajímal jen on sám, nemuselo by na tuto nemoc tady zemřít tolik lidí." pokračovala Leslie, ale Margaret jí přerušila a pokusila se vstát, neúspěšně. "Jak to myslíš?" "Oni mají na to lék. Zjistili, že v té vesnici, kde jsem pro něj byla já, ten lék objevili... a krátce po té, co jsem přijela tam byli jeho muži a všechny vzdělané lidi odvedli, vše... vzali. Mě tam dovolili bydlet u jedné rodiny. Vypadala jsem v té době podobně, jako ty, měla jsem horečky... nevěděla, co se děje, Margaret. Ale prý o mě slyšeli a proto mě zachránili. A řekli mi, ať jim pomohu, ať ty muže dostanu zpátky. Až pro Kruga nebudou nic znamenat, zabije je" vybrávěla Leslie. Pomalu oddychovala a měla skoro vytřeštění výraz. "Zlatíčko, nesmíš si brát na srdce starosti všech." hladila Margaret malou dívenku po tváři. "Veřili mi, já toto musím udělat. Když né nic víc, tak toto." hleděla do země a odsekávala každé slovo. Poté se bez rozloučení zvedla a rychle vyběhla ven. Margaret si jen zase lehla a snažila se usnout. Ale díky snům za posledních pár ní měla čím dál tím větší strach o Leslie.
Dívenka za chvilku doběhla do stodoly, kde stála její krásná hnědá kobylka. "Pojď Tari, jdem ven" mávla rukou a čekala, že za ní její kobylka půjde, jako vždy, ale ona jen stála a koukala. "Taro?" otočila se na patě Leslie. Pomalu pro ní šla, tahala za otěže, ať jde, ale ona stála a prosebně na Leslie koukala. Až když Leslie vyndala jablíčko, rozpůlila ho a podala jí ho. Samozřejmě Tara hned poslušně ťapala. "Pěkně tě tam rozmazlili, to jablko mělo být pro mě!" smála se dívka a konečně kobylku dostala ven. Hned na ní vyskočila a rovnou pobídla do cvalu a poté do trysku.
Jak oboum hrozně chyběla ta okolní příroda. Smíšené lesy na pomalu svažujících se svazích, občas nějaká ta louka či palouček a hlavně řeka. Ta úžasná řeka, vytékající z dalekých hor, čistá hluboká.
S Tarou dojeli až k této řece a zastavili na nejkrásnějším jejím úseku. Poklidná říčka zde padala z výšky několika metrů do malého "jezírka". Leslie ladně seskočila z Tary a nechala se jí napást. Sama si klekla k břehu říčky a hleděla vzhůru po vodopádu, z kterého kdysi skákali do průzračné vody pod ním. bylo to úžasné, místo, které jí vždy uklidňovala. Bylo to jen jejich místo. Její a hnědookého Matthewa.
Najednou za ní cosi zahlučelo a Leslie hned nadskočila, málem spadla do vody. Ruce měla na rukojeti meče u pasu a roztřeštěně rozhlížela se po okolí. "Počkej, počkej. Přeci nechceš opakovat scénu z rána." vypotácela se zpoza stromu Bonnie. "Ty? Co tady děláš? Sledovala jsi mě?" vyletěla Leslie, sundala ruce z meče a pomalu postupovala k ní. "Ne... jenom jsme utekla tvému překrásnému klukovi z jeho spárů. To je hrozná stíhačka, no a asi jsme měli stejný směr" křenila se ale stejně nevěřícně se dívala na dívku před tebou. "Chtěla bych začít od začátku, takže, jsme Bonnie." řekla a podala vystrašené Leslie ruku. Leslie na ní jen divně koukala. "Ty... měla by jsi mi taky podat ruku." než se Leslie stihla otázat proč, prohodila Bonnie jen něco ve smyslu "je to slušné". Leslie se tedy neochotně dotkla ruky druhé dívky a kousek odstoupila. "Co jsi zač? Jak je vůbec tohle možné... jak můžeš být stejná, jako já?" začala na Bonnie Leslie valit hromadu otázek. "Na to samé, bych se zeptala ráda i já tebe." chvíli se takto "švitořili", ale po chvíli konečně začala Bonnie o sobě. A Leslie řekla všechno, samozřemě však vynechala svou návštěvu na hradě. "21. století? To... vážně?" kroutila Leslie nevěřícně hlavou. "Jo, moje reakce byla stejná." smáli se obě, ani jedna nemohla pochopit, co se stalo. "A teď by jsi měla být na řadě ty, Leslie." pronesla po chvíli Bonnie. Leslie se do toho zpočátku moc nechtělo, ale po chvíli jí Bonnie opravdu přemluvila a hnědooká dívenka začala povídat příběh o dívce, kterou jako malou našli vesničané v lese.
Obě dívenky teď seděli v trávě u potůčku a povídali si. Už zde ani jedna nebyla za postelí, či nemířila na tu druhou mečem, jednoduše si povídali. Vypadali něco, jako kamarádky. "Víš, možná nebudeme tak odlišné, jak jsem si nejprve myslela" usmála se Leslie na Bonnii a ta jí neoporovala. Možná Leslie mohla být fajn holka, ale ona byla vázána slibem a stále jí ho nebylo líto, že ho kdysi Krugovi dala. Hold bude muset těmto usměvavým lidem brzy úsměv na tváři pohasnout.

Statistiky 16.-22.4.

23. dubna 2012 v 20:00 | liška |  Statistiky
Navstevnost za minuly tyden (16.4. 2012 - 22.4. 2012) je:
Pondeli: 73
Utery: 46
Streda: 31
Ctvrtek: 40
Patek: 32
Sobota: 60
Nedele: 61
Celkem: 343
Minule: 343
Popravdě, jste machři! Na chlup stejně lidí, páni! A to jsem psala jen do úterý a pak včera :D. Děkuji moc ;)

Dust of Time - 8. díl

22. dubna 2012 v 22:36 | liška |  Povídky
Opět zatím slabé paprsky procházeli malými škvírami prkenné stodoly a šimraly na nahé kůži její 'obyvatele'. Dole, u vchodu, za kupou voňavého sena spal pár koní a nad nimi, v dalším 'patře' stodoly, kam se dalo pouze vyšplhat, spali dva lidé. Dívka v objetí většího chlapce. Oba tiše spali, mělce oddechovali.
Zhruba kolem osmé rodiny, se oba dva, jako lusknutím prstů, naráz probudili. Nic neříkali, jen se posadili a dívka se opřela o chlapcovu hruď, on jí prstem hladil po vlasech a pomalu se začali oblékat.
"Matte? Matte!" proletěl jako blesk hlas dívenky stodolou. Matt vykoukl z horní části stodoly dolů a uviděl zde svou, o rok straší, sestru a nejlepší kamarádku Leslie v jedné osobě, Jessie. "Víš, mohl by jsi mi vysvětlit, co ta osoba..." začala vykládat, ale najednou se vedle Matthewa objevila Leslie a pohlédla dolů. "Ahoj" zasmála se, rukama se zhoupla na dřevěném prkně a přistála dole na podlaze se slámou. "Ouu, Leslie! Jsem tak ráda, že tě vidím!" rychle k ní běžela a smála se. "Ani nevíš, jak ráda jsem zase doma" zašeptala Leslie. "Kdy jsi přijela?" začala se vzpamatovávat Jessie, ale stále se usmívala. "V noci..." chtěla Leslie něco doříci, ale Jessie nasadila naštvaný výraz: "Nepřeji si, aby s mým bratrem zde pobývala v noci" vzápětí na to se ale obě dívky rozesmáli. Matthew jen protočil oči a přistál vedle nich.
"Tak já Vás nebudu rušit a půjdu se podívat... do města. Kvůli něčemu jsi snad přišla, ne Jess?" chystala se otevřít dveře od stodoly Leslie. "Víš, ono se to tak trochu asi týká y tebe Leslie." nahodila Jessie a vtáhla jí zpět k nim. "V čem se mě to má týkat?" "Leslie, ty jsi věděla, že máš asi dvojče?" zkoumavě si Jessie začala Leslie prohlížet. "Dvojče?" vytřeštila na ní oči Leslie. Pohledy obou dívek ale sklouzly na jediného chlapce ve stodole. "Chtěl jsem Vám to říci, vysvětlit oboum. Ale jaksi... asi nebyl čas." "Jo, to by jsi asi měl vysvětlit, proč někdo hoodně podobnej Leslie právě leží v tvé posteli, viď? Spíš Les... jste snad... stejný" vyvalila na Matta mnoho otázek Jessie. Leslie jen stuhl úsměv na tváři, rozrazila dveře a vyběhla ven. "Leslie! Leslie stůj!" křičel za ní Matt, ale ona ho už neslyšela. Běžela za ono osobou, která jí má být tak podobná.

Bonnie se rozvalovala opět v krásných, nadýchaných peřinách. Na její vkus byla ale postel až moc tvrdá, ale šlo to. Rozhodně lepší, nežli předešlá noc na zemi. Až, dle jejího vkusu, otravné sluníčko vlézalo do pokoje a jí do tváře. Povzdychla si a opět se zachumlala do peřin. V ostatních postelích v místnosti (a že jich nebylo málo) již neležel nikdo, dávno byli venku na polích a pracovali.
Bonnie ještě tak v polospánku zaslechla z předešlé a jediné další místnosti domu jakýsi hluk a nenapadlo jí nic lepšího než se zachumlat ještě více do peřin.
Ten hluk udělal Leslie, když chytře zakopla o jídelní lavici a jen sama nad sebou kroutila hlavou, jak jen může být tak nešikovná. Z pochvy u svého pasu jedním tahem vytáhla meč a s držela ho před sebou a hrdě šla dále po domě. Pomalu zatáhla po klice s trčila do dveří, které se rychle rozrazili. Pomalu došla až k poslední posteli, kde obvykle spával Jeremy a na které jako jediné nebyli ustlané peřiny a někdo se pod nimi krčil.
Když si konečně Bonnie dodala odvahu a vykoukla zpod peřin jen zaječela. Před ní stála tvář, jí až moc známá a mířila na ní ostrým mečem. "Proboha, co to děláš!! Chceš mě snad zabít?" pištěla vysokým hláskem a celá se klepala. "Kdo jsi?" dala Leslie hlavu na stranu a úplně ztuhla. I když tento pokoj znala velmi dobře, rozhlížela se, jestli někde v něm není jakési zrcadlo. Podivnou osobu, která vypadala jako její odraz, se choulela pod peřinami, zírala na ní a mluvila podivně vysokým a vystrašeným hláskem. Leslie na ní jen nevěřícně koukala a divně klepala hlavou. "Kdo jsi?" zopakovala. "Dej pryč ten meč, hned" vykřikla na ní Bonnie a posouvala se v posteli čím dál tím dál od Leslie... až se jí povedlo spadnout z postele. Leslie jen dala oči v sloup, ale meč dolů nedala.
V tu chvíli Matthew rozrazil dveře pokoje a celý udýchaný vykuleně koukal na obě dívky. "Leslie, klid, klid. Dej to dolů, dobře?" popadával dech a střídavě se koukal na obě dívky. Při pohledu na Bonnie, svalenou a vystrašenou za jeho postelí, se musel pousmát, ale když se podíval na Leslie, popadl ho zvláštní pocit. Takhle vypadala, když naposledy byli na hradě, nepřepadávali jen malé vozy s jídlem a tak, ale odvážili se jít na hrad pro jednoho od nich z vesnice, kterého neprávem odsoudili, za to, že jim pomáhal. Šlo tehdy o vlastně Lesliiného jediného a nejlepšího kamaráda, černovlasého chlapce jménem Blaine. Ani se k němu nedostali a Leslie a vypadalo to pro všechny bledě. Leslie přesně v takovéto pozici zde dlouho stála a mířila na Kruga. Nikdy nechtěla nikoho zabít, ale u něj se o to alespoň chtěla pokusit, ale pak málem Krug... zabil ji. nedopadla po této zkušenosti moc dobře, ani fyzicky, ani psychicky. Ten chlapec byl něco jako součást její rodiny, znala ho jako prvního zde ve vesnici, když se jí Margaret a George ujali. Nežárlil na ní, věděl, doufal, že jsou a vždy byli jen přátelé, ale s Blainem se nikdy v lásce neměl. S ním bývala Leslie zcela jiná. Ale poté, co se jim těžce podařilo z hradu uprchnout dlouhé dny byla jako bez duše a dlouho jezdívala do lesa, sama. Ale nechápal, proč při této pozici vypadal stejně zde i na hradě, nechápal souvislost.
Teď dívenka stála bez hnutí, celá napětí s podivným výrazem, kde se odrážel jak smutek a bolest, tak i hněv a napětí. "Zlato, v klidu." chlácholil jí stále z dálky. "Zlato? Proboha, uklidni si jí!" pištěla přes celý pokoj vyděšená Bonnie, ale Matt přes ni jen mávl rukou a hleděl na Leslie. Byla tak silná, ale přitom uvnitř tak slabá a křehká. "Les, jmenuje se... ehh" a marně se snažil rozpomenout na její jméno. "Bonnie" dodala dívenka stále se krčící za postelí. "Bonnie?" promluvila po dlouhé odmlce konečně i Leslie jakýmsi přidušeným hláskem.
Konečně se Matthew dostal až k ní a pohladil jí po rameni. Leslie okamžitě povolili napjaté ruce, spustila je podél těla a meč zandala opět do pochvy.
"Jsi ji musel utěšovat, jak nějakýho psa" odsekla Bonnie, když se konečně odvážila se zvednout.Matthew opět jen protočil oči a obrátil se zase k Leslie. "Omlouvám se. A teď znovu, kdo vlastně jsi?" zahleděla se hnědooká dívenka do zelených očí druhé. "To bych se spíš měla ptát já tebe. Nevím co tady dělám, proč tu sem, ale asi by to mělo mít nějaký důvod spojený s tebou, předpokládám...." začala pomalu odcházet z pokoje. "Jo, ty, krasavče, nemáte něco k snědku?" zabručela na Metthewa a zmizela za rohem. "Tak krasavče jo?" usmála se Leslie na Matthew, který jí stále hladil ruku a právě jí za ní chytil. "Jsi v pohodě?" nasadil ustaraný výraz, hladil jí po tváři a hleděl jí do očí. "Jistě, jistě... jen si asi musím zvyknout, že jsme opět doma." znervózněla a začala se pohupovat na chodidlech. Už se v tom nechtěl více vrtat. "Víš co, asi půjdu za Tarou, pročistit si hlavu." dodala po chvíli. "Mám jí s tebou?" šibalsky se usmál chlapec. "Víš, asi ne. Chci být chvilku sama." né moc přesvědčivě se usmála ještě lehce roztřesená Leslie. "Hlídej ji, prosím. Pojedu ven a utřídím si myšlenky, než se mi do nich vejde něco dalšího... třeba o podivné dívce, který je shodou okolností stejná jako já..." zavrtěla hlavou "Bože." zasténala vysokým hláskem. Pocity v ní sváděli doslova boj na nože. Byla ráda, že je zpět, ale čekalo jí zde nemilé překvapení, byla smutná i rozčilená zároveň a ještě k tomu se jí nelíbilo, jak se ta dívka kouká na Matthewa, jestli na něj šáhne, zpřeláme jí prsty. A poté ještě Margaret... Ajo, byla z ní naposledy v noci, ona byla důvod, proč odjela. Musí se za ní ještě zastavit.
"Dobře, tak jdi. Ale, pak je zde ještě pár, již příjemějších věcí, které bych ti chtěl říci" začal se culit a v té chvíli vypadal jak cukrkandl. Leslie se musela rozesmát. "Dobře" zašeptala mu do ucha, ale on jí nepřestal hladit po tváři. Konečně jí stiskl ruku a pustil jí a ona zmizela za rohem, jako před tím Bonnie.

Breyer Highland Pony 2012

22. dubna 2012 v 21:32 | liška |  Breyer novinky

Breyer o něm napsal: Higland je krásbý pobík původně pocházející ze skotské vysočiny a ostrovů. Jednoho ze zástupců tohoto plemene můžete nalézt jako Breyer novinku pro rok 2012!

Můj názor: Mold je to rozhodně hezký, ale od Breyera toto rozhodně není originální poník. Velmi pdoobný byl v jendom pony setu někdy z minulého ři předminulého roku, ne? A ještě k tomu mi příjde hrozně takový... tmavý a nevýrazný, nevím. Prostě zlatý Strikey :)

Sbírání?

21. dubna 2012 v 22:26 | liška
Další perfektní písnička... shodou okolností byla použita v soundtracku k TVD :D ♥

Poslední dobou, z různých reakcí ostatních, váhám, co si pod tímto pojmem vlastně ostatní představují.
Tolik úžasných lidí v poslední době skončilo.... někteří naštěstí se jen nechtěli již účastnit/být součástí dalšího e-ranchovského povyku a nepřestali sbírat, jen zrušili svůj ranch. A některé to zabalili úplně. Ať už z důvodů jakýkoliv, prostě, skončili. A bohužel je to většinou tak, že je koně omrzeli, ach jo...

Co pros Vás vlastně to samotné sbírání znamená? Má to pro Vás opravdu velkou váhu, či je to takové spestření/okořenění normálního nudného života? Velmi mě zajímá Váš názor. Ať už jste BH a PS maniaci, či Schleichaři, sběratelé Safari či Papo nebo i těch China koníků, stále jste sběratelé :)
A co že to znamená pro mě?
Pro mě je to prostě něco... život. Součást života. Vlatsně s živými koňmi tvoří zhruba většinu mého života. Miluju to. Miluju atmosféry jak závodů tak různých LS... to těšení, když ti má přijít nový koník... ty rozzářené oči při prohlížení něčích fotek, či nějakých nový koní... ty rychlé bušení srdce, když otvíráme balíček, či dveře do "našeho světa"... a jaká je tu skvělá parta. Jak je vidět, když Vám na někom záleží, píše Vám opravdu od srdce, má Vás rád... máte společné zájmy, to jsou praví přítelé :). A i to všechno nás dělá osobami, takovými, jakými jsme :)
To teplo, přátelství, i když se vidíme maximálně parkrát do roka... a k tomu ještě ty úžasné modely, to je ta věc, co jednoduché slovo 'sběratelství' znamená. Bohužel, cítí to tak čím dál tím málo lidí a budu citovat z několika článků z různých- Bojím se, že z nás brzy, sběratelů, co to berou takto, zbude opravdu hrstka. Již teď nás zde není tolik, kdo by to takto prožíval.
Přece člověk nemusí mít každý měsíc 5 nových koní, aby byl zapálený sběratel, či něco! O to nejde, jde o to, jak to cítíte. Je jedno, ať je Vám 9, 14, 16 či třeba 20 nebo 26. Teď budu citovat slogan TH, ale: "Nikdy nejsi příliš mladý na sbírání, nikdy nejsi příliš mladý na to, aby sis hrál" To, to vše vystihuje perfektně :)

Still Alive

21. dubna 2012 v 13:25 | liška |  Dny na ranchi

Říkejte si, že je to další blbost s upírama, je mi to jedno. je to Vaše chyba, o co přicházíte ;).
Je to úžasný, propracovaný seriál, ona, jsou tu čarodějové, upíři, vlkodlaci a bla bla bla... ale je to prostě úžasné (miluju jejich výber soundtracků ♥). Lepší seriál by jste těžko hledali ;). Je to tak úžasně "jemné" (to berte se rezervou, i pár hnusnějších věcí je zde na denním pořádku), ta romantika- je v tom víc :)... a Elena je husa. Chudák Stefan... nejdřív čeká na Stefana, pak najendou neví jde za Damonem a stále neví, co udělat. A příště akorát zas Stefanovi zlomí srdce, už to vidím. Ona není ta jemňoučká dívka, jak jsem si myslela, je mrška, která se čím dál tím více podobá Katherine ;).
Ale včerejší díl, nejlepší z celé série, dokud tedy přehlédnu tu scénu... s Damonem a Elenou :D

Ale tato písnička je ze straší epizody, ale ten úžasný ples ♥ A to video k tomu.. ♥
Jak úžasné okamžiky, tak i doslovné bodnutí
Kdo si to pustí, mám můj obdiv :D

Jej, od úterý jsem se neozvala.

Klik na celý článek

Dust of Time - 7. díl

17. dubna 2012 v 22:43 | liška |  Povídky
Do jedné z největších vesnic v království/panství se začalo sjíždět mnoho zvláštních lidí. Před napohled jemné dívky až po velké a statné muže. Všichni však měli něco společného - byli to velmi chudí lidé, kteří společně s "hnědovláskou" kradli a loupili na panském a vracely to do chudých vesnic po celém území. To Leslie je vedla.

Matthewův kůň doslova plachtil přírodou. Nemusel ho ani pobízet. Sice se Matthew kůň netěšil ani tak na Leslie, jako na její krásnou kobylku Taru, ale plnil přání svého jezdce. Matthovi oči zířili, ale při tom se v hloubi bál, že od této chvíle bude už všechno jinak, minulé noci neměl zrovna hezký sen. Viděl Leslie na opačném konci řeky, než byl on sám, kříčel na ní, mával. Ona nic, jakoby ho nevnímala, jen se stále koukala do čisté hladiny poklidné říčky, ruce sepnuté v klíně a tělo napjaté. Vypadalo to, jako by se chystala každou chvíli skočit. Poté pohlédla do jeho očí a skočila do zatím klidné řeky, která se v tu chvíli vzbouřila. Chtěl skočit za ní, ale něco mu poutalo nohy, nemohl.
Matt nechápal, co měl sen znamenat, nebo jestli vůbec měl nějaký význam, ale vždy když na něj pomyslel, mu tělem proudila nehezká energie, která začínala u srdce a ostře se ztrácela s každým nádechem. "To bude dobrý" říkal si sám sobě a poplácával svého koně po plecích. Srdce mu zběsile poskakovala. Byl nervózní, bál se, ale proč vlastně? Má vidět po dlouhé době opět dívku, kterou miluje, která pro něj tolik znamená. Ještě nikdy od sebe nebyli tak dlouho a ona mu tak chyběla... ale stále cítil u srdce to prázdné místo. Rychle se otřásl, jako by chtěl chmurné myšlenky ze sebe oklepat, a podíval se před sebe, kde se začínali rýsovat krajní domky vesnice, ze které vyšla zpráva, že se Leslie vrátila.
Brzy zajeli do jedné z úzkých uliček vesničky a Matthew seskočil ze svého statného grošáka. Chtěl vyběhnout k hostinci, odkud o 'Leslie' slyšel, ale uslyšel za sebou těžké odfukování svého koně, "Co se děje?" hodil na něj podezřívavý výraz. Grošák je svěsil hlavu a stále těžce odfukoval. Matt ho vzal za otěže a pomalu postupovali dále. Najednou se ocitli na větší 'křižovatce' ulic, kde stál i hostinec a u něj na sudu seděla hnědovlasá dívka se zavřenými víčky. Dívka, která byla Matthewovi až moc povědomá. Hned mu jen tento letmí pohled vykouzlil úsměv na tváři. Grošák však zastavil a nechtěl jít dál. Naštvaně si odfrkl a naštvaně pohlédl na dívku. Matthew na něj chvíli nevěřícně koukal, ale poté když se rozhlédl, hned to pochopil. Nikde zde nestála Tara, Lesliina krásná hnědka, za kterou chodíval právě Mattheův grošáček. Matthew se jen rozesmál, prohodil něco ve smyslu, že se určitě jen šla napít a rozeběhl se k dívce.

Zelenooká dívka stále seděla na sudu a nechala si svou kůži prohřívat slunečními paprsky. Slyšela kolem sebe různé hlasy, ale nic jí nedonutilo svá těžká víčka otevřít.
Matthew jí chtěl překvapit, ale jen co už si před ní stoupl a zamezil tak příchod slunečních paprsků na její kůži, dívka otevřela své oči. Matthew se široce usmíval, když však dívka otevřela oči, úsměv mu lehce pohasl na rtech. Ano, byla to Leslie, musela být, ale při tom vypadala nějak... jinak. Dívka se pomalu postavila a zadívala se jeho čokoládových očí a nasadila podivný výraz. Tedy, pro Leslie podivný, Matthew ho neznal a při tom Leslie byla něco jako jeho pravá ruka. Pomalu si jí prohlédl, ale nechtěl na sobě nic nechat znát. "Jsem rád, že jsi zpět" pronesl, ale zdráhal se jí obejmout. Dívka mu stále hleděla do očí, ale až teď si všiml, že tyto oči jsou jiné, než v kterých se vždy ztrácel. Nebyli tmavě hnědé, tyto byli zelené. I rysy měla tvrdší. Byla nádherná jako ona a krom těch očí byli úplně stejné, ale... nemohla to být ona. Přece jí tak dobře znal.

Bonnie si všimla, že si i chlapec očividně něčeho, co nesedělo všiml, a jen slabounce pronesla: "Ahoj" a stále se nemohla odtrhnout od jeho očí. Matthew už to nemohl vydržet, naklonil s eblíže nad dívku a pošeptal jí potichu do ucha: "Kdo vlastně jsi?" Bonnie hned poznala, že první plán, který Krug navrhoval, nevýjde a ani v něm nehodlala pokračovat. "To je, velmi dlouhý příběh." zašeptala mu také do ucha. "A kde je Leslie?" odtáhl se již vyděšená Matthew. Div se nezačal klepat. Dívka najednou výrazně změnila výraz a jen odsekl: "To by jsi měl říci spíše ty mě." a vydala se kamsi do vesnice. Matthew zde chvíli jen udiveně stál na místě, koukal na bílou stěnu hostince a nebyl schopen mluvit ani se pohnout. PO chvíli se však rozběhl za dívkou a zavalil jí již delším seznamem otázek. A do západu slunce, již byli u nich ve vesnici.

To, co se dělo se zdálo Mattheovi šílené, hrozivé a neskutečné. Ale ať se štípal, jak jen mohl, probudit ze snu se nemohl. Dívka mu řekla vše, představila s emu a pověděla mu její nepochopitelný příběh, jak si jen pamatuje, že uléhala do jejích peřin a najednou se probudila na vlhkém paloučku a kolem sebe viděla svůj obličej všude po stromech však s cizím jménem. Chtěl si to vše nechat projít hlavou a proto jí nechal spát u něj doma, v jeho posteli a sám spal u koní, jako to vždy dělávali s Leslie. Překvapením nebylo však tento den konec.
Hnědooká dívenka div neusínala, ale její kobyla stále nebojácně šlapala nocí, jen při svitu hvězd a měsíce, v dál. Najednou kobylka zařechtala, až se úplně dívenka na jejím hřbetě probudila. Ta jen co zaostřila na světla před sebou pronesla: "Jsme tady". Najednou byla opět plná síly, pobídla kobylku a ta rychlostí blesku vyrazila ke světlům. Nakonec z ní ladně seskočilaa rovnou běžela do domu, kde prožila své dětství. Rychle, ale potichu, nahoru po žebříku, aby nikoho neprobudila, ale ženě nahoře pomazala něčím ruce a nohy a opět utíkala dál, do stáje své kobylky. Ta už přiběhla do jim již snáme stodoly, kde už se radostně vítala s krásným grošákem.

Mattheova probudilo hlasité řehtání koně pod sebou... né však jednoho koně, více koní.Rychle vstal a podíval se, co se děje dole. Chvíli trvalo, než zaostřil na 2 objekty pod sebou, jen při svitu svíčky, ale když se mu to konečně povedlo, spatřil pod sebou svého hřebce a malou, hnědou klisničku. "Taro?" zašeptal, ale žádná odpověď a koně ho ani neslyšeli. Opět se posadil na slámu a najednou před sebou spatřil dívku. Byla podobné té, kterou dnes opět potkal, ale při tom nebyla stejná. Toto byla dívka, kterou až moc dobře znal. "Že bych stále ještě spal?" "Popravdě si to taky říkám" zachichotala se dívenka se rychle si sedla na měkoučkou slámu. "Už mě nikdy, nikdy nesmíte nikam nechat odejít na tak dlouho. Vždyť měně už chyběly i ty malé děti s vesnice!" zakřenila se zase. "Ani nevíš, jak jsem rád, že jsi tady, víš ale jt u pár věcí, které..." Leslie ho nenechala domluvit, přiskočila k němu a položila mu svou ruku na pusu a zakroutila hlavou. "Nene, nene. Dneska už nich nechci slyšet ať je to cokoliv o čemkoli." "Počkej, ale" snažil se Matthew stejně promluvit, marně. Leslie mu raději dala pusu, která ho jistě umlčela. "To si nechám líbit" opětoval to Matt "Prosím, alespoň dnes nechci nic slyšet. Dnes, už se chci soustředit jen... na tebe. Na chlapce, kterého jsem skoro 4 měsíce neviděla a který mi chyběl. Na tebe" on jí jen rychle objal a políbil. Ne, toto si nenechají ničím zkazit. Konečně přijela dívka, kterou miloval a všechno ostatní šlo stranou.
V objetí zůstali celou noc. Dva lidé, kteří se mají rádi, je snad něco krásnějšího? Jen tyto krásné a šťastné chvíle, jim tak dlouho nevydrží.

Fotogalerie - Raphael

17. dubna 2012 v 16:58 | liška |  Fotogalerie

Ano, ano, zase fotky.
Dnes se na nich ukže náš nováček z CLS od Mazla, Mustang Raphael :)

Nestíhám a když mám čas, trénuju na klarinet na večírek a s holkama děláme již na SLS :). Máme vyhlídlé prostory, i bezbariérové, prostorné, prostě skvělé, ale dozvíme se až ve čvrtek, zda je budeme moci použít. Jina kdyžtak máme v záloze další ;) Takže se bude konat na 99% procent!! Termín bude nejspíše první či druhá sobota v červnu , to vše ještě doladím. Již máme e-mail, začínáme pracovat na webu, na kategoriích... Vše Vám dáme včs vědtě, hlavně s tím webem, až bude všechno jisté ;).
A máme další skvělou zprávu! Již máme dohodnuté porotce. Nebudeme to tiž jen my 3, já (liška), Carrie a Ája, ale ještě tři holky, naše spolužačky. Které ale o koních dohromady nic moc nevědí, natož o Breyerech, takže nevědí, která je cenný, který ne. Budeme hodnotit spolu, takže budou hodnotit "jak oči Breyer maniaků :D", tak i lajků, takže šanci má opravdu každý ;).
A nakonec pro Vás máme takové menší překvápno, celá LS se totiž ponese v určitém duchu.... více však, ale až na webu, až bude hotov ;)


Důležitý dotaz

16. dubna 2012 v 17:29 | liška |  Blog a moje kecy
Tak, jak to říci.
Kdo je na Facebooku, určitě postřehnul, jak jsem psala do skupiny "BH and PS CZ".
Je nám moc líto, že CSE není, ach jo... ale co naděláme.
Jo a jelikož jsme s holkama (Ájou a Carrie) opravdu maniaci, musíme Vás vidět. A jelikož už to také plánujeme opravdu, opravdu s holkama dlouho (no, poprvné tento nápad "zazněl" v září 2010, kdy jsem to sem i psala :D: Prostě by to bylo takové předprázdninové setkání Breyer, Schleich, Papo, Byllyland, Peter stone (a tak dál) maniaků společně s výstavou.
A s holkama máme takové lehce šílenější nápady na ještě Tématickou LS, s tématickými (velmi zajímavýma :D) scénkama.

Kdo to vezme jako nějaké další "opičení" a další levnou, obyčejnou LS malých děcek, no, už nevím, co na to říci. Nebudu to nikomu vymlouvat, obhajovat se. Každý na to může mít svůj vlastní subjektivní názor a komu by se to nelíbilo, tak by jednoduše nejezdil a blíže se o to nezajímal ;)

Takže se ptám, mohl by/chtěl by, jen orientačně, popřípadě tedy někdo přijet na naší LS do Poděbrad (50 km od Prahy, 20 minut po dálnici) nejspíše někdy začátkem června či koncem května? Kdo by kdyžtak jen tak orientačně mohl, prosím, napište sme do komentářů, popřípadě na FB. Vše by se ještě doladilo, čekáme na vyjádření majitelů prostor a až poté by se mohlo stanovit přesné datum. Vše by se to nejspíše odehrávalo ve velikém sále DDM Symfonie, kde se pořádají i plesy, taneční... Opravdu velký prostor :) Zváni by byli, samozdřejmně všichni
Ale ptám se, mělo by to vůbec cenu? Přijeli by jste?

Předem děkujeme za odpovědi
liška, Ája98, Carrie22

Statistiky 9.-15.4. 2012

16. dubna 2012 v 16:59 | liška |  Statistiky
Navstevnost za minuly tyden (9.4. 2012 - 15.4. 2012) je:
Pondeli: 67
Utery: 46
Streda: 45
Ctvrtek: 48
Patek: 36
Sobota: 38
Nedele: 63

Celkem: 343
Minule: 363 lidí
Zhoršení o: 20 lidí

Zhoršení malé, nepatrné, děkuji lidičky :)

Fotogalerie - Parkurové závody Poděbrady 14.4. 2012

15. dubna 2012 v 13:01 | liška |  FotogalerieJe tu slibovaná fotogalerie fotek z včerejších Parkurových závodů V poděbradech :). Chytla mohla fotit jen pár koní ze ZL a poté tedy z L, kde bylo 70 dvojíc, fíha.
Některé fotky jsou povedenější, některé ne.
Fotek je opravdu hodně, a to jsme ty nejhorší smazala :D. Nafotila jsem jenom já, ale i Terka... a některé fotky sjou... všeljaké :D. Ale já se pokoušela tam ty koníky fotit celé :D. Jsem si to focení parkurů okoukávala , příště budou fotky lepší :P.
Ale hrozně mě to bavilo, být mezi koňma... vůbec mi nevadilo, že jsem musla stávat ještě dřív, než vstávám do školy, že jsem tam byla necelých 12 hodin, že mě Sulťa málem pokopal,že tam potom dělal vylomeniny, když se tam splašili koně a že jsme s ebála, aby se mnou nezdrhl... :D. ALe, bylo to skvělé :). Hlavně, jak jsme jako fotografové mohli být i u prostřed parkuru, tam jsem ještě nikdy nebyla, úžasný pohled na vše okolo ♥.
Úplně stejný postoj, jak Flash a Starlight :D
(jen na druhou stranu ;)

Někteří si krásně cupitali, vyhazovali... :D
Ale všichni to byly skvělí skokani :)

A nakonec Terka se Sulťou, který jí po této překážce tu další 3x odmítl a pak, když vedle kolbiště chtěla dokončit dobrým skokem, jí schodil a utíkal zpět do kolbiště :D

Dnešní Parkurové závody v Poděbradech

14. dubna 2012 v 21:02 | liška
Čauky! ANo, dnes jsem měla kráásný den. Ráno v sedm ve stáji a až do šeti na Poděbradské jízdárně, dke s epořídali parkurové závody :). Pomáhala jsem kámošce, která zde závodila se Sulťou, kterého chodím jezdit :).
Sulťa už byl od rána celý nerivní, podupával po boxe, ale naštěstí nakládání bylo v pohodě, to samé i vykládání (byl v převozníku ještě s jendím koněm). Na závodech jsme byli jako první, čistilo se, sedlo, uzdilo... :). A pak se šlo se Sulťou na opracoviště a za chvilku byla prohlédka jak jezdců, tak i na koních prnvího parkuru, jen pro děti. Zde bylo přihlášených pouhých 6 koní, a mezi nimi Terka se Sulťou, spolužák na jeho prvních závodech... no 6 velkých koní a jeden úžasný poníček ♥ Který se dělil s ještě jendou kobylou nakonec o první místo :D. Sulťa jendu schodil, ale byl 4. a má krásnou fialovou stužku, byl šikovnej :). A nejlepší bylo to vítězný kolečko ♥ Ta hudba k tomu a jak si tam tak všichni hrdě cválali, to bylo úžasný :D. Všechna vítězná kolečka byla skvělá :).A pak jsem šla já Sulťu vykrokovat, nejdříve pod sedlem a pak jsem ho vodila do lesa a zpět (už ze země), jelikož kdžy stojí je hrozně nervózní a do dalšího závodu, který jel, bylo docela daleko :). Tak jo, pohoda a pak už se začal pomalu ten třetí závod, už se zase jelo to "Vítězné kolečko" a pustili tu hudbu nějak moc a Sulťa, kterého jsme právě držela, začal trojčit, Tam skákal kolem mě, kopal... fuj, jsem měla, co dělat, abych ho nepustila. No a pak se šlo jezdit. Přijeli s epodívat naši a přivezli mi zrcku, takže jsem začala fotit :). První část jeli suprově, ale pak Sulťa odmítl poprvé skok, pak podruhé a nakonec i potřetí a tak byli diskvalifikováni. No tak si šla vedle toho parkuru ještě jednou skočit, aby si to zakončili dobrým skome, že jo (nebolo to opracoviště, ale prostě se tam čekalo, kdžy už jsi měl přijít na řadu, cválalo se tam a byl tam jeden skok :)) No a Sulťovi už se nechtělo a nějak divně to skočil... a Terka byla dole. A najendou se Sultán řítil k plůtku, tam mezera, o který nikdo nevěděl, a rovnou do kolbiště mezi překážky :D. Ho tam jedna ženská chtěla chytit a chytilo ho za třem a ho vytrhla, naštětsí jen vytrhla :D. A pak se zase vrátil zpátky k tomu plůtku... Sultán jeden :D. Potom byl úplně celej vyjukanej a bál se snad všeho :/. Tak jsme ho šla zase krokovat, ale mimo opracoviště, tam bylo moc lidí, na takový plácek u aut. Tak poskakoval, přešlapoval... pak tam šli další koně, za nima se vyřítil nějaký, co utekl, když ho nakládali do přepravníku, za chvíli tamtudy profrčel další se sedlem, ale bez jezdce... :D. Jsem se docela bála, tak koně kolem nás se začali plašit a Sulťa byl úplně naplej... Naštětsí v pohodě ;). Tak jsme koně zase naložili a jeli do Choťánek. Tam jsme mu jenom umyli nožky a pustili ho do výběhu. Terka má dva koně, Sulťu a Fíbí a Fibča je na Sultánovi úplně závislá, doslova :D. Kdyý zaznamenala ráno, že s ní není ve výběhu, vypadalo, že to tam protrhne nebo alepsoň přeskočí :D. A jak jsme ho tam pustili a ona byla na druhé straně výběhu, jak ho zmerčila, ona tak řechtala tím jejím vysokým hláskem a běžela za ním ♥. To bylo tááák krásný :). To by jste museli vidět... láska, ať už kamarádská či mezi zvířaty, to je úžasná věc :)
A a poté jsme se ještě vrátili na závody, hlavně fotit. Fotili jsme ještě s pár holkama a byli jsme i uprostřed kolbiště! A odtamtud fotili, to bylo bombový ♥. Fotky Vám sem dám, až se mi uráčí se nahrát, je jich hrozně moc, moc, moc a to už jsme jich dost vymazala :P. Bylo zde... hmmm, 5 kategorií ale v jendé bylo 50 a v další dokonce 70 koní, docela mazec.

Ale prostě, dnešní den suprový, ta atmosféra již od rána...koníci, parkur, focení ♥ Ach, co víc si přát :). No už vím, jednou startovat na jeďněm z těchto závodů ;)

Pátek 13. dubna 2012

13. dubna 2012 v 18:46 | liška |  Dny na ranchi
Pátek 13. . Asi je nejlepší na něj vhazovat vinu, když se něco tento den nepovede. Podle mě je to úplně normální den, kdy jsou maximálně všichni ještě protivnější, než obvykle :D. Dělali jsme od úterka do dneška na škole sbírku, projekt Já bčan (neustále nám říkají, jak se to dělá navíce školách, ale ještě jsme nikdy neviděli nikoho jinýho, kdo by to dělal, krom našeho a Nymburského gymplu :/), prostě projekt, kam se máme nějak zapojovat, dokázat a bla, bla, bla. My už druhý rok pomáháme záchranné Stanici v Pátku pro handikepovaná zvířata, a děláme již druhým roekm sbírku. Minulý rok se vybralo něco kolem 6000, letos, zatím 1800 a z toho 500 Kč dala naše třída. Sice jsme ještě nějaké třídy neoběhli, ale i tak :/. A primánci, debílkové naši malinký, po nás hodili prázdnou obálku se slovy "Naserte si terciáni". Hlavně to vykřikla jedna taková, s promunitím kravka, která je docela.... jak to říci při těle (abych to řekla slušna. Zrovna já mám, co říkát, ale je dokonce víc, jak já) dívenka, která nosi výstřihy až bůh ví kam, maluje se (dost nevkusně) a nosí všechny takové ty "tretkové" náramky, prstýnky, řetízky... tfuj, jí na obědě to jedna z jejých topíků, přesněji tričku zase až s vystřihem bůh ví kam, jí spadla a ukázala celou podprsenku, taková to je dívenka. A dne spo obědě tam začala po někom házet brambory. Ještě jednou od ní něco takovýho uvidim, tak jí dám ais přes držku, frackovy jednomu. A pak jsme ještě v jiných třídách schytali krásný výsměch. Jo, takto člověk dopadá, když se snaží. Miluju ostatní, co nic nedělej a jenom buzerujou a sami by se na nic takového ani nezmohli ;).
A minulý rok jsem byla "kapitánkou" našeho týmu já (vymyslela jsem ten nápad, a tak :D), ale letos je jiný kluk. A mě příjde, že on neumínic jinýho, než buzerovat a komandovat. Dnes jsem ho několikrát setřela, ale ke konci už jsme taky myslela, že ho snad skopnu ze schodů, by se pěkně kutálel :P. Jojo, úplně obyčejný pátek, ejnom každý už je unavený, naštavný... nějak tak.

A zítra se chci omluvit, jelikož tady nebudu. Jedu jedné holce, u které jezdím na Sulťovi, pomáhat na parkurové závody. Mám být ráno v sedm u nás ve stáji, rodiče mysleli, že mě přizabijí :D. Ale už se těším. Budu ho krokovat, pomáhat jí různě... to bude něco :). Možná si vezmu i zrcku a fotila bych, ale uvidím, bojím se, aby mi jí tam někdo "nevzal" ;). Sice určitě, ještě jeden kluk, který tam taky bude závodit od nás ze stáje (a při tom je to můj spolužák) zas bude mít nosánek v nebi, ani mě nepozdraví a bude naštvanej, že tam budu, ale na něj z vysoka... ehm, kašlu ;). Takže tady asi zítra nebudu.
A minulý týden, co tjsem sem asi nepsala, jsme poprvé byla na mé první cvalové vyjížďce ve stáji, kde jezdím. To bylo úžasný :). Sice jsme parkrát měla vítr, že mě Sulťa schodí o strom, pak si jen tak ve cvalu začal kousat přední nohy a snažil se vytahávat otěže, aby dohnal ostatní, tak místo klusu cválal :D. ALe byla to sranda. ;)

Koníci u nás na ranchi se mají kupodivu dobře. Sice se jim jako mě nelíbí to aprílové počasí, jeden den prší a je ošklivo, pak je dvacet stupňů a svítí sluníčka a pak je zde den, kdy se to prolíná všechno... Ale choděj na pastviny, začíná se zase pečlivě trénovat, přeci jenom pomalu začíná závodní sezóna :). Strikey se krásně zabydluje, rozumí si hlavně s poníkama a kupodivu s Harrískem :). Harrísek je pod sedlem úžasnej, westerňák, jak se patří. Holky jsou z něj nadšené :)

A co vy? Co pátek 13.?
A všem, co zítra jeodu na MLS přeji hodně úspěchý a moc, moc si to užijte. Moc ráda bych tam byla také ;)

Stud Book - Inkanceron

13. dubna 2012 v 14:42 | liška
Jméno: Inkanceron

Plemeno: Shetland Pony

Zbarvení: Vraník

Věk: 17 let

Rodiče: O-??? M-???

Potomci: xxx

Úspěchy: 6. místo CLS 2012 - Kategorie OF Stablemates Ponies

Zaměření: Dříve Hobby závody v Parkuru, dnes rekreace, chov a výstavy

Fotogalerie: ZDE

Odkaz na profil: ANO

Stručně o něm: In je krásný vraný poník a nadaný skokan. Dlouho pobýval u své první majitelky, Pavlíny, ale to ho kvůli nedostatku času musela prodat a proto se dostal k nám. Vozíme na něm malé děti, In miluje malé dětičky a kupodivu má rád, když se kolem něj něco děje :)

Připouští klisny plemen: Všechny plemena poníků

Krásný a roztomilý, nový obyvatel ranche :)

12. dubna 2012 v 15:27 | liška |  Něco k ranchi
Včera k večeru k nám přijel nový, krásný a při "né zas tak velký" obyvatel ranche :). Zlaťák přijel od kiki.mich. Je mi hrozně líto, že končí už i ona, ale alespoň doufám, že se u mě bude mít alespoň trošku dobře, i když to nebude takové, jako u ní, původní majitelky :).
Tím novým obyvatelem je můj veliký oblíbenec, po kterém velmi toužím. Je to úžasný Palomino Hafling , velikosti Traditional - Strikey! Ano, ano, Zlaťáček!! Jsem z něj úplně unešená, ten kukuček, barvička, zajímavý výžeh ♥. Zlaťáček :). Hnedka se "přiřadil" k Cefíkovi, Misty, Dimitrý a Modroočkám, prostě ke všem poníkům, vypadá to, že z nich budou kamarádi. Naštěstí není nijak lekavý, spíše zvídaví, až by někdo řekl, že i oprsklý :). Ale je to pohodář, a s ostatníma zatím vychází :). Má úžasné ty grošíky, ujíždím na nich :D
Ze všech jsmě moc nadšení a chtěli bychom ještě jendou kiki.mich moc poděkovat a alespoň, že si s tebou stále mohu psát po mailu :)
A to je on, nový krasaveček, Strikey :)

Fotogalerie - Sunshine On Sky

11. dubna 2012 v 17:40 | liška |  Fotogalerie
A je tu další z fotogalerií :). Toto byli vlastně první fotky našich koníšků s novým objektivem, musím říci, že je to velmi zajímavé :D. Abych koníka zabrala,tak jako nahoře, musím ležet na zemi asi 3-4 metry od ní :D. A hrozně od toho objektivu bolí ruce a za krkem. A moc s tím detilíky fotit nejdou, max celá hlavička, na to budu muset používat ten starý, až mi ho opraví, ale výborně fotí koně z dálky. Jako jsou fotky u článku :). Je zde hooodně fotek, zkoušela jsem, experimentovala s manuálním zaostřováním... a docela se to na některých fotkách vyplatilo. Ale mylsím, že se docela povedli :)
Takže na fotkách můžete nalézt překrásnou arabku Sunshine on Sky, neboli jednoduše Sunny :)
Byla bych ráda, kdyby jste napsali k těm fotkám něco více než třeba "dobrý", zlatíčka :)
A právě přijeli noví koníčci na ranch, jdu za nima! :D

Stud Book - Ravel

10. dubna 2012 v 19:49 | liška

Jméno : Ravel

Plemeno : Oldenburg

Zbarvení: Tmavý hnědák

Věk : 13 let

Odkaz na profil: ZDE

Rodiče : O - ?? M - ??

Potomci : xxx

Úspěchy : Zúčastnil se i vyhrál pár jednoduchých a malých soutěží v Parkurovém skákání

Zaměření : Parkur, rekreace, chov a výstavy

Stručně o něm : Ravel je krásný tmavý hnědák, plemene Oldenburg, vášnivý a velmi dobrý parkurák. Bohužel jeho minulost nebyla úplně růžová a procestoval mnoho různých stájí a bohužel i majitelů. A právě kvůli těmto zkušenostem je docela plachý a jezdíme s ním jen na blízké závody, bojí se dopravníků. Ale má ladné chody a krásně skáče :)

Připouští klisny plemene : Oldenburg, Hannoverian... a další teplokrevná plemena :)

CM Palomino Andalusian

10. dubna 2012 v 7:55 | liška |  CM - Customized Model
Vlastně prvním koníky v této Rubrice CMek je tentro Andulusian na moldu Templada, Kryptona či Black Andalusiana :).
Je to krásný palominu Andalusan, z e-baye a samozdřejmně že od Debby :).
Ten koník se jí tedy opravdu povedl' Má úžasnou barvičku, překrásné stínování, zajímavé groše, krásné oči, zajímavá kopýtka, bílou lysinku na hlavě... Byl v aukci, do konce zbývá něco málo přes 5 hodin a zatím je jeho cena na 100 USD, již od včerejška a dokonce je zatím bez příhozu, což nechápu. Sice jeho cena není zrovna nejmenší, ale na CMko od deby to docela jde a navíc, tento je opravdu překrásný. Miluju palomiňáčky :)
Jaký názor na něj máte Vy? :)
Přednastaveno

Narůžovělý jarní Design, opět od Áji98 :)

9. dubna 2012 v 12:13 | liška |  Grafika
Skvělá Ája98, nám zase udělala Design.
Je naprosot úžasný! Ta řada skvělých koní nahoře, především ten palomino napravo :)
Ještě jendou chci velmi Áje poděkovat, děkuji, děkuji, moc :).
Růžovou jsem nikdy moc nemusela, ale psolední dobou se mi líbí čím dál tím více a zde je úžasná.
Jak se líbí Vám? :)

Veselé Velikonoce!

9. dubna 2012 v 11:51 | liška |  Blog a moje kecy

Velikonoce.
Další ze svátků. Pro Křeťany má velký význam a jaký pro "nás ostatní"... ? Vejíčka, sladkosti, pomlázky, beránci, králíčci, mazance a tak dále a tak dále... Již od rána k nám přichází koledníci, já zůstávám nahože dívám se na The Big Bang Theory, leduju si rozduplej palec a mamka otvírá :D. A nejspíše odpoledne, jako každé Velikonoce, půjdeme ven grilovat :).
A včera jsem byla na první cvalové vyjížďce v naší stáji, na Sulťovi :). Bylo to super, i když jsem se dost bála... a v lese ve cvalu mi lehce blbnul, normálně si kousal ve cvalu přední nohy, chápete to? A pak si vykopl, kluk jeden, bála jsem s,e abych se udržela :).

A na ranchi také moc neslavíme. Koníci měli takovou velikánskou vyjdu, která se několikrát opakovala, aby se projelo, co nejvíce koní, holky včera barvili vajíčka (Caroline bude dneska dělat vajíčkovou pomazánku, mňam :P), kluci je dneska vyšlehali, pohoda :).
A jak to probíhá u Vás?
Takže, Veselé Velikonoce!
:)

Statistiky 2.-8.4.

9. dubna 2012 v 10:12 | liška |  Statistiky
Navstevnost za minuly tyden (2.4. 2012 - 8.4. 2012) je:
Pondeli: 61
Utery: 63
Streda: 48
Ctvrtek: 45
Patek: 41
Sobota: 50
Nedele: 55

Celkem: 363
Minule: 340
Zlepšení o: 23 lidí

Děkuji, krásné zlepšení!! Děláte mi radost :). I já se pokouším více psát a více obíhat, tak snad se to vyplatí i do budoucna :)
Ale copak by jste chtěli za články, Lehce strácím nápady....

Peter Stone Standart

8. dubna 2012 v 20:24 | liška

Klisny

Cheynne xxx nefunkční xxx
Appaloosa / 7 let

Eméli xxx nefunkční xxx
American Paint Horse / 5 let
První CM Peter Stone na ranchi :)

Hřebci

Bubble Tea xxx nefunkční xxx
American Paint Horse / 8 let
Baldwin xxx nefunkční xxx
A1/1 / 7 let
xxx nefunkční xxx Roi Leau du Rovet
A1/1 / 6 let
Earl Grey xxx nefunkční xxx
Morgan / 7 let
xxx nefukční xxx Shepard
Morgan / 10 let
xxx nefunkční xxx Donatello
Paint Horse / 6 let
Harrison xxx nefunkční xxx
Quarter Horse / 8 let
Náš první Peter Stone Standart na ranchi :)

Inkanceron

8. dubna 2012 v 18:42 | liška |  Stablemates
Jméno: Inkanceron
Přezdívka: In, Kacer, Kančík

Fotogalerie: ZDE
Rodokmen: xxx

Věk: 17 let

Pohlaví: Hřebec
Plemeno: Shetland Pony

Potomci: xxx
Sourozenci: xxx

Sire: xxx
Dam: xxx

Původ: Trinity Holdings
Stav: 10/10

Zaměření: Dříve Pony Hobby závody v parkuru, dnes rekreace,

Ocenění: Zúčastnil se i vyhrál několik jednoduchých hobby závodů
6. místo CLS 2012 - OF Stablemates Ponies

Poznámka: Inkanceron k nám přijel nedávno, koupili jsme ho za vcelku malou cenu od jisté dívky, která jezdí již dlouho, ale nikdy si neudělala licenci. In je na Shetlanda docela velký poník, na kterém dívka jezdila. Skákala s ním nějaké parkurové hobby závody a byli docela úspěšní. Dívenka, mylsím že se jmenovala Pavlína, byla velmi dorbná, takže na něm mohla jezdit až do svých 18, které jí byli právě leots. Již poslední dobou na něj moc neměla čas a teď, když tento rok maturuje a poté půjde na vysokou, ho prodávala. Chtěla ho dát do dobrých rukou a my jsme se jí očividně líbili, tak je u nás :). Je docela hodný, ale hlavně náladový a někd bohužel kouše. Marně se to snažíme odnaučit, ale zatím opravdu neúspěšně. Když k nám příjdou malinakté, opravdu malé tak pětileté děti, se jen tak povozit, vozíme je na něm. To se mu, kupodivu, i líbí :)

První fotky Harrisona

7. dubna 2012 v 22:33 | liška |  Fotogalerie


Jak jsem psala, nedávno jsem byla poprvé fotit Harríska, našeho prince :).
Ale bohužel ještě s lehce pochroumaným foťáčkem, takže některé fotky jsou... nijaké, divné.
Ale co k tomu ještě dodat, kdyžtak, pokud chcete, se podívejte :)

Poptávka

7. dubna 2012 v 14:38 | liška |  Saddlery World Horses
Když jsou konečně prázdniny a my můžeme být doma, ani vystrčit čumák nemůžem. Venku je sotva nad nulou a leje a leje... opravdu zákon schválnosti. No nic.
Já jsme doma, učit se mi opravdu nechce, fotit ven jít nemůžu... a proto koukám na filmíky a vyrábím.

Pamatujete si ještě někdo na naše WH Saddlery, neboli saddlery World Horses /Někdy jako Saddlery World of Horses/? Vlastním ho já společně s Phárlap a máme stránky na www.saddlery-w-hwebnode.cz , odkaz je kdyžtak pod záhlavím :). Vyráběli jsme různé věci, já dělala různé akcičky, kupónky... no jo. Ale poté zde byl přímo nával obchůdků a my se na to něja, slušně řečeno, vybodli. Lidé přestali mít peníze a takovou chuť si nové vybavení kupovat. Buď jich měli hodně, nebo naopak vůbec, nebo nejčastěji si raději vyrobí vlastní.

S Pharlap bychom chtěli alespoň zkusit tento obchůdek obnovit. Přidáme nové věci, já například ty Halterky :), ale hlavně, chtěli bychom, když pojedeme zase na nějakou akci, prodávat tam. Co vy na to, brali by jste? Pokud pojedem na CSE, tak rovnou i tam :).
Ale proto se ptám, co by jste chtěli navyrábět? Co by jste si eventuelně koupili? Vím, že vždycky byl docela zájem o dečky, začínám na nich pracovat, ale hlavně na těch obšívaných. Ale kdyžtak, na jaké velikosti mám dělat? A co dále by jste chtěli? Například ty hlaterky, jak je například fotka na článkem a byl zde s nimi článek? Či nromální nylonové ohlávky? Postroje pro práci ze země na prcky? Či úplně něco jiného? Právě prostřednictvím tohoto článku se Vás ptám, co bych ais tak například na CSE, či prostě do budoucna, měla vyrábět, Popřípadě by z toho tady byl takový malý výprodej :). Popřípadě s ekouknete k nám do obchůdku, odkaz výše, a do komentářů napište, co co by jste eventuelně měli zájem (nebojte se, není to závazné). Abych věděla, co kdyžtak dělat :)
Proto prosím a předem děkuji za odpovědi ;)

VVP - Velká Velikonoční překvapení!

6. dubna 2012 v 23:33 | liška
Jak jinak toto nazvat.
Dnes jsme se vrátili z Prahy a já hnedka jela k babičce, pomocí ji s velikonočním vařením. Byla jsem celá od čokolády z beránků, naučila se třené těsto... při krájení housek a rohlíků na nádivku padl v oběť můj prst, ukazováček na levé ruce )jediný prst, ze kterým vždycky něco mám... zlomený, podvrknutý, přetržené vazy... a několikrát pořazený. A už mi z toho všeho rostě docela nakřivo, chlapec ://). Furt by z toho tekla krev, fuj. Já tam jenom nevěřícne koukala na můj prst, jako by se nic nestalo, začalo to pálit, až když si toho všimla babička :D. Jsem si chytře řízla jakoby z profilu polštářku prstu a nůž zajel až pod nehet, fuj. Ale čistá práce nože, to se musí nechat, byl dobře nabroušený ;)
V Parze to taky bylo super, na večeři jsme zase byli v Pasta Pizza ... A byla jsme hnedka až moc, moc překvapená z několika věcí. Zaprvé, mám nové krásné tričku z Vero Mody a pak nějaké nové spodní prádlo a poté, dvoje úžasné nové boty. Nejdříve Niky, polobotky. Šedo-růžové a naprosto k sežrání, fotky kdyžtak ZDE. A poté jsme dnes dopoledne objevili na Flóře (byt máme nad tátovou prácí, pod kopce, kde je Flóra) úžasný obchod... Měli tam asi 20 druhů Conversek ♥. Ať se každýmu líbí, či ne, já je miluju. Miluju jejich jednoduchost, která s ehodí ke všemu, jejich barvy... ale sjou i tak pohodlné ♥. Zlatíčka. Doma mám dvoje, vysoké-černé-kožené a poté, které už mi jsou bohužel menší bílé-hvěudičkované-vysoké. Hrozně se mi tam jedny líbily, kostičkovaný... ale bohuže, 40-tku neměli, byla jsem sklamaná :(. Ale poté jsem objevila TYTO !! Ta červenááá :DD. Moji noví, červení miláčci.
Ale včera... no, čekali jsme na tátu na Fóře a nějak jsme se zatoulali do obchodi Applu. Samozdřejmně jsme tam s bráchama na Ipadech, které zde byli jen tak... pro případné budoucí koupení, jako ukázka :D.... hráli "Angry Birds", jasný. No a po chvilce přišel i táta. Měl vést odpoledne zrcku do servisu, co že to s ní vlastně je. Tak přijel, tak jsem se na svého Miláčka hnedka ptala. A táta říkal, že naštěstí nebyla chyba v přístroji samotném, ale v objektivu, a že lidé v servidu hned odhadovali, co že se to ais stalo, že je to docela časté. A tak, že si ho tam nechají a bude to trvat tak měsíc. Ježišmarjá, měsíc bez zrcky! Samotnou zrcku jsem měla, ale jako jen tak náhodou se nám doma nějaké objektiv na Canonku neválel... tedy, doposud ne. Ale, když to táta vyprávěl, všimla jsme si, že přes ramenomá stále brašku se zrckou a... nějak je to tam nacpané. Tak jsme na to chvíli s vykulenýma očima koukala, a taťka jen se zachichotáním dodal - "Lehce se nám to zvětšilo... Asi budeme muset koupit novou brašnu. " a to už mi nacpanou brašnu podával. Já to vytáhla a myslela jsem, že dostanu infarkt. Na zrcce byl objektiv, ale né ten základním, ten 18-55 mm, nene. Tento, byl poněkud větší, mostróznější... táta říkal, že to bere jako investici pro celou rodinu. V tom servisu měli i něco jako "bazar", kde měli jak stativy, celé foťáky, všeljaké příslušenství a objektivy. No a ta´tka se tam byl podívat... a koupil toto. Není s ním nic, jen si tento objektiv někdo jako nový koupil, pak zjistil že mu asi nevyhovuje a rpodal ho "do bazaru" (v tomto oboru slovo bazar nesmíte chápat, jako taková ta vetešnictví atd.). Cena i tak, docela vysoká (když jsem zjistila. kolik stál původně... lehce jsme zase zírala s pootevřenou pusou a vykulenýma očima... víc jak celé zrcadlovka a základní příslušenství :DD). Dic jsme se tam štětsím nerozbrečela. je to úžasné... a když se roztáhne, tak má objektiv, jen tak mimochodem kolme 19 cm na délku, dovedete si to představit??? To je teprve dělo :D.
Fotí se s tím zase úplně jinak, má úžasný zoom, ale jiné ohniskové vzdálenosti. V mm je to 75-300 mm, neuvěřitelné rozmezí. Hlavně dokáže úžasně přibližovat, dělá krásné detaily, vše úžasně ostří, jen nesmíte stát příliš blízko. Já jsem schopná ze dveří pokoje s tímto nafotit portrétky hlav koní na protější zdi, cca 5 metrů ode mě! Chňápete to? Já pořád nestačím valit ty moje modrý kukadla :D. Je to něco jiného, hlavně fotky budou úplně jiné, zcela jiné, Budou mít jinou hloubku, lehce jiný styl... jen se nechte překvapit, zítra zkusím nafotit nějaké první zkušební fotky s nvoým objektivem :). Skvělý bude halvně třeba na focení... závodů, třeba hned příští sobotu, budou zde v Poděbradech parkurové závody, tak tam jistě Mazlíka vezmu ;)

Prostě jedno překvapení zadruhým... a dnes další - balíček s nováčkama je již na poště!!! :D

PS: Prosím, neberte to jako vychloubání já... sice nevím, jak to jinak nazvat, ale... jen přežijte mou obrovskou radost :DD

Fotogalerie - Alejandro

6. dubna 2012 v 10:01 | liška |  Fotogalerie


Ááá, další fotogalrii zde máme od roztomilého PS Chips Arábka s hvězdičkou na hlavě... je to Alejandro :)
Je to takový malý rošťák již od pohledu, ale srdíčko má zlaté :)
Přednastaveno :)

Breyer 2012 Classic Bay Arabian

5. dubna 2012 v 9:00 | liška |  Breyer novinky
Breyer o něm napsal: Další koník z řady našich nových Classiků pro rok 2012, tentokrát hnědý Arab.

Můj názor: Další novinka pro tento rok a další Classik... no, co říci. Tento mold mám moc ráda, hrozně s emi líbí a zatím na něm mám jednoho koníka a to Air Sharma, red roana :). A ten s emi popravdě líbí mnohem více, než tento, obyčejnýhnědák. ALe je hezký, ale až moc obyčejňoučký, u mě vede Sharmík :)
Přednastaveno

Novinky 4.4. 2012

4. dubna 2012 v 22:26 | liška |  Dny na ranchi
Čau, čau. Tak, co jak s emáte? Já dneska měla docela zázračnej den :D. Měla jsme dopisovat z NJ, odložila to, nejspíše i z AJ, na to zapomněla... měla zkoušet z AJ, nezkoušela :D. A odpoledne, koně. Já už s ebála předem, že to zas bude, šla jsem totiž na Matýska. Já nevím, to je prostě a jednoduše pro mě nejezditelný kůň, hlavně přes zimu. Je mu 18-náct, ještě by měl v pohodě jezdit. Ale začalo to jeho kašlem a byl čím dál tím línější... dířv se na něm i skákalo a nedávno ho pořádně uměla "projezdit" jen trenérka a jedna holka. Ale opravdu nechápu, co se to dnes stalo. Byl celý, jak vyměněný, již od začátku. S Ájou jsme koníky sedlali na jízdárně, dke zatím nikdo nebyl... div mi tam neusnul, klučina jeden :D. Tak v pohodě, nasedlali jsme a šli jsme jezdit. Již v kroku byl takovej živější, což mě překvapil. Vždy je hrozně líný... a klus, což bývá kámen úrazu.. I když trenárka má bič a my jezdíme okolo ní.... to mu většinou ani nevadí :/. Bývám vždycky úplně zoufalá, člověk si na něm fakt hooodně mákne a ještě k tomu žádné výsledky. No jo, když na něm se učí děti... má již, jak to říci, "okopané břicho". Ale dneska, klus naprosto bez problémů. A pak mi trenérka řekla, ať si zůstanu na kruhu a ať si zkusím nacválat... no, já už to na něm zkoušela tolikrát a vždy bezúspěšně. Tak jsem to tam zkoušela, bůh ví, jak dlouho... parkrát mi zaskočil do cvalu, ale nějak s emi nepovedlo udržet :D. Až po chvíli... no já myslela, že sním! Já cválala na Matýskovi, kapiš to? :D To je sen! Na každou ruku 2x přes celou jízdárnu... má jiný cval než Ira, tak jsme tam chvíli lítala, až při cvalu zjistila, že jsem asi měla dlouhé třmeny, protože mi vypadávali... Ale jako super :D. Spokojenost největší!! Já cválala na Matesovi!! Nevěřííím :D. A myslím, že ho ta dobrá nálada přejde (i když jsem se dneska opravdu hodně snažila a nenechala mu nic líbit, ale určitě to nebylo dnes mnou ;), tak to zas bude horor. Ale dneska dokonce ani tolik nekousal, zlatíčko :). Ano, toto bude zážitek na dlouho. I když jsem tam lítala, jak největší tele a ostatní, co tam byli, na mě jen divně čuměli... prostě já cválala na Matýskovi a jsem z toho úplně paf :DD. Že jo, na Irušce cval, pohoda, ale cval na Matesovi... to je něco jako "Nedobytná pevnost"! V tomhle je Iruška zlatá :D

Jak jsem psala, zítra jedeme do Prahy a budeme tam do pátku. Budem nakupovat a tak, znáte to. A zaneseme zrcu do opravny, tak uvidíme, snad to vezmou na záruku. Docela se těším, na zítřek máte zase nějaké hodnocení koní a na pátek další fotogalerku :)

Koníčci se mají fajn, někteří jsou ještě vykulení z CLS, asi tak, jako já. Trénuje se, noví koníčci se zabydlují... pohoda. Harríska si všichni, včetně mě, velmi oblíbili, hlavně naši westernoví jezdci, ty si ho užívají. Na western je velice všestraný :). A již brzy čekáme další úžasný přírůstek, jupííí jéj :D

A chystáme se, alespoň trochu, opět rozjet naše WH Saddlery, viď Phár? za zkoušku nic nedáme, co vy na to? :)

A teďka, dobrou noc a sladké sny :)

Shrnutí měsíce března 2012

4. dubna 2012 v 19:47 | liška |  Statistiky

• A rok zase letí a letí... a je za námi již 3. měsíc roku 2012.
Měsíc, plný překvapení a krásných okamžiků :)

○ Na ranch jsem napsala pouhých 33 článků... co k tomu říci. Nějak jsme tady na to vůbec neměla náladu. Nestíhala jsem, ona, "zlatá škola", zase vzala za své a pořádně nás podusila.
Školy bylo hodně ale hlavně... bylo plno příprav na CLS!

• Ano, ano CLS. Úžasná akce, nezapomenutelná, který bohužel hrozně utekla. Lidičkové, zlatíčka moje. Ani nevíte, jak hrozně jsem Vás viděla, a ještě jendou bych hrozně chtěla poděkovat Lin, že byla ochotná a tak výborná pořadatelka takovéto akcičky, smekám Linuško :).
Bylo to skvělé, ta atmosféra, tolik úžasných lidí
Co jiného asi k tomu říci? Snad jen, že už se nemůžu dočka na Další CLS či na další akci :)

○ Na ranch k nám přijelo celkem dost nových koní z CLS, a náš první Peter Stone Standart, Harrison :). A brzy k nám přijede další obyvatel :)

A nějaká předsevzetí do dalšího měsíce?
Snad jen napsat více článků, více obíhat. A snad, do konce měsíce bude opravená zrcinka, doufám, zítra jí povezem do opravny :)

Ravel

3. dubna 2012 v 17:35 | liška |  Traditional
Jméno: Ravel
Přezdívka: Ravlík, Ravelík, Rav, Ravelek, Harry, Pottřík :D

Fotogalerie: ZDE
Rodokmen: xxx

Věk: 13 let

Pohlaví: Hřebec
Plemeno: Oldenburg

Potomci: xxx
Sourozenci: xxx

Sire: xxx
Dam: xxx

Původ: Trinity Holdings
Stav: 10/10

Zaměření: Parkur, rekreace, chov a výstavy

Ocenění: Zúčastnil se i vyhrál pár jednoduchých a malých soutěží v Parkurovém skákání

Poznámka: Ravelek je velmi zajímavý hřebeček, tmavý hnědák, plemene Oldenburg. Upoutá hlavně výrazem, krásnou lysinkou s tvarem "blesku" na hlavě, pro kteoru je přezdíván "Harry Potter" :D a poté svou povahou. Byl obsednut poměrně mladý a když k nám přijel, báli jsme se, aby neměl nějak špatná záda, kvůli časnému obsednutí, ale naštěstí ne, až je to obdivuhodné. Bohužel, nikdy pořádně dlouho nepobyl a za celý život toho hodně procestoval. Narodil se v obyčejné stáji u malého města a nejdříve sloužil jako školní kůň. Ale byl to docela dobrý skokan po rodičích a jelikož v této stáji neměli nějaké profesionální využití pro tohoto parkuráka, rozhodli s eho za docela vysokou cenu prodat... a už to s ním jelo. Vystřídal asi 7 majitelů!! To je prostě pro koně hrozné. Chudák. Majitelé s ním jezdili po soutěžích skoro každý víkend, ale poté je nejspíše omrzel a prodali ho. A dál a dál a dál... Byl to skvělý skokan, ale prtsě... vůbec nevíme, proč si tímto prošel. A poslední majitelka ho měla asi nejdéle, 4 roky! Byli spolu docela sehraní... ale potřebovala nějakou "novější krev" a proto si koupila novou parkuračku, čtyřletou bělku. Na Ravelka již neměla čas a proto ho prodala. A tak se dostal k nám. Oblíbila si ho především Kylie a poté děti, které sem chodí jezdit, především nová naše členka Ráchel. Je velmi hodňoučký, má rychlé a ladné kroky a krásně skáče. Bohužel je docela lekavý a hlavně má docela hrůzu z "vozů na přepravu koní", je vždy hrozně vystrašený a utíká. Proto ho raději bareme jen na velmi blízké závody, nechceme, aby měl z cesty nějaká traumata. Ale my ho u nás máme rádi a ROZHODNĚ ho nehodláme prodat!

Fotogalerie - Inkanceron

3. dubna 2012 v 12:12 | liška |  Fotogalerie


A máme tady další fotogalerii. tyto fotky jsem fotila včera a můžete na nich najít našeho nováčka z CLS, Shetlanda Inkancerona. Kupodivu, se mi i dobře fotil (i když je to vraník a ty jsem já nikdy fotit neuměla :)), nuže, posuďte sami na fotkách ;)
Přednastaveno

Naši noví obyvatelé, z CLS

2. dubna 2012 v 20:15 | liška |  Něco k ranchi
Jak jsem slíbila, mám tady malé info a hlavně fotky o nových koníčkách, kteří k nám z CLS přijeli :). A že jich zrovna není málo :D. A to ještě v nejbližší době čekáme jednoho nového krasavce :).
Dnes jsme dokonce s taťkou a s bráchama se byli podívat venku, na našem Poděbradské, polabském "ostrově". Tak jsem s sebou vzala 2 nové stablíky, poníka Inkancera a mustanga Raffaela :). Ale krmily jsme tam kačenky a ony potom šli za náma... takovej sprint :DD

Ale teď už rovnou k fotkám a k infu o nových koníčcích :)

Prvním z našich nových přírůstků je krásný Leopard Appaloosa hřebec, specializující se na Stop Sliding :). Přijel k nám od Mazla, kde mě hnedka okouzlil, je překrásný, miluji toto zbarvení :)
je jméno ještě stále nemá, nemůžu mu přijít na kloub. Nemáte nějaký návrh? :)
______________________________________________________________________

Dalším novým pokladem je úžasný, šedý Mustang, též od Mazla! ten mě okouzlil, hned jak ho viděla. Přesně někoho takového, jsem hledala :).
A dostal jednoduchoučké, ale výstižné jméno - Raffaelo
Už skoro budu mít všechny Želvy Ninja jako :D. Donatelo k nám přijede na konci května :P. Ale né, žádný želvy, přeci malíři a umělci, néé? :D
______________________________________________________________________________
Dalšími z přírůstků jsou dva koníci od TH, po kterých jsem hnedka skočila :). Jendím z nich je krásný vraný poník, kterého pojmenovala Horseen :D. Jmenuje se Inkanceron a na CLS rovnou získal ocenění ve své kategorii :)
_______________________________________________________________________________________________
dalším koníkem ze stejného setu, jako koník předešlý, je ten krásný zlatavý koníček, u nás Český teplokrevník, pojmenován Sultán, po koníčkovi, na kterého někdy chodím jezdit. Sultánovi fotky jste nedávno mohli vidět na fotkách z Choťánek ;)
Tento koník má úžasný a roztomiloučký pohled, také jsme si ho hned zamilovali :)
_______________________________________________________________________
Další, naší "novinkou", je malá, roztomilounká klisnička Painta. Nejspíše necháme připustit ais Platinku, a bude hříbátko :P. Již teď dostala od Áji jméno a je to malá Glorie, prostě Glorča :)
_______________________________________________________________________________________
V tomto samém setíku, jako Glorča, byl i krásný malý Beagle, kočička a panenka. Pes a kočka ještě nemají jméno (nechcete poradit? :D) a nová panenka se jmenuje Ráchel, ale říkáme jí spíše Roxy, taková přezdívka :)
__________________________________________________________________________________________

A naším, vlastně největším, a nejzářivějším novým přírůstkem.. je ON. Harrison.
Nellča ke mě přišla, jako by mi Vánoční dáreček nesla. Bublinkovou fólii a v ní on. Zlaťák. Harrison, nad kteýrm přemýšlím, že ho přejmenuji na Prince Harrisona! One je prostě úžasný. je na místě, kam, když s eprobudím, se podívám jako první, takže mě každé ráno budí :).
Má úžasnou barviřku, krásný pohled, krásně namalovaná očka, růžový čumáček... ♥
Stále se z toho ještě nemohu vzpamatovat.
On je můjjj! Paneboože :DD.
ACh, ach ach... na ranchi s epomalu zabydluje a již netrpělivě čeká na svého nejlepšího kamaráda, Donatela, který přijede v červnu!!! Jupíí :D.
Nevydržela jsem to a byla jsem venku, fotila ho.. on je ták fotogenický, zlatíčko :)
Ale omlouvám s,e zde sjou zatím jen fotky z domova :)
Tákže, to je náš nejnovější a poslední přírůstek. A brzy na RP bude mít brášku
A já pádím, Adios Amigos ;)
:) A to naživo, je stokrát lepší :)

Statistiky 26.3.-1.4.

2. dubna 2012 v 16:33 | liška |  Statistiky
Navstevnost za minuly tyden (26.3. 2012 - 1.4. 2012) je:
Pondeli: 39
Utery: 53
Streda: 30
Ctvrtek: 37
Patek: 48
Sobota: 43
Nedele: 90

Celkem: 340
Minule: 234 lidí
Zlepšení o: 106 lidí!!
Nooo, páni! Takovéto zlepšení jsem snad ještě neměla! Ale už jsem přišla na to proč :P. V minulém článku mám odkaz na fotky z CLS, tak se určitě každý chtěl podívat, Jak to tak vidím, zase to o hooodně klesne ;).
Ale trošku jste mě sklamali... že i toho reportu, který jsem psala hned po CLS, aby jste to kdyžtak, ti, co nejli, měli ještě "za horka" a v podstatě jeden komentář. ACh jo, alespoň někdo si to mohl přečíst :(. Docela jste mě tím odradili na další psaní a to jsem včera měla tolik nápadů... Nu což, pokud uvidím, že tady alespoň dnes někdo je, tak to sem šoupnu dneska, kdyžtak přednastavím na čtvrtek a pátek, alias Velikonoční prázdniny, což budem v Praze.
Nafotila jsem už Harríska no... ale zrcka mi prostě přestala automaticky ostřit, takže musím používat to manuální ostření, kde si to uděláš celé sám... docela mě to baví (Ale trvá to hrozně dlouho a nemůžu tak fotit řes hledáček), ale zrcku povezem asi na opravu (přeci jeno, úplně za hubičku nebyla a teď, že by neměla fungovat... mám jí od srpna). Ale fotky mám :). Kdyžtak v do dalšího článku jsem alespoň zběžně nafotila nové koníky, kteří k nám z CLS přijeli :)