Přečtěte si novou povídku Art of Living!

Srpen 2012

Dust of Time 15. kapitola

20. srpna 2012 v 21:32 | liška |  Povídky
Více jim k tomu rytíř neřekl. Své úlohy zde prý brzy pocítí sami a budou brzy o všem informováni. Blainovi i Bonnie se rozplynuly sny, jak ostatní zachránit. Toto již bylo více než vážné. Teď si budou muset vybrat mezi jejich životy a životy lidí z vesnic.

Dívka se po chvíli vrátila zpět do vesnice. Bloudila ulicemi, přemýšlela, bloumala. Ale celkově ji nebylo nějak dobře, točila se jí hlava a nedokázala se na nic soustředit.
Po chvíli narazila na Matta, jak zapadá do nějaké budovy, a jak bylo jejím oblíbeným - vydala se za ním. Okny koukala dovnitř budovy, ta banda zlodějíčků zde měla 'sraz'. Jen, co ji Matthew, s naštvaným výrazem uviděl, vyběhl za ní ven. "Ne, opravdu není slušné sledovat všechny okolo!" vykřikl na ní. Bonnie opět něco odsekla, ale poté se oba zklidnili. "Jsi nějaká bledá, děje se něco?" prohlížel si chlapec Bonnie s ustaraným výrazem. "Není mi nejlépe." "Neviděla jsi Leslie? Nemůžeme ji najít." Hned jak to Matt dořekl, Bonnie se zatočila hlava ještě více. Podlomila se jí kolena a dopadla by až zem, kdyby jí chlapec nechytil. Přivřela oči. Najednou už nebyla ve vesnici, ale koukala na Lesliino oblíbené místo a uslyšela jakýsi roh. "Bonnie!" vytrhl ji ze snění Mattův vystrašený hlas. Dívka se hned postavila na nohy, zhluboka dýchala a zmateně se rozhlížela kolem sebe. "Bože, co to bylo?" ptala se sama sebe."Bonnie?" zopakoval Matt její jméno. Cítila úzkost, strach. "Něco se stalo!" vykřikla, aniž by nad tím přemýšlela a rozutekla se ke koním. Matthew samozřejmě sprintoval za ní. Nebyla schopná už říci ani slůvko.
S koňmi běželi lesy, až na místo, které Bonnie viděla a oba ho velmi dobře znali. Dívka rychle seskočila z koně a rozhlížela se kolem. Oblohou se opět rozezněl hromový zvuk rohu, tentokrát blíže.
Dívka najednou uviděla jakousi postavu ležet u vstupu do lesa, okamžitě se k ní i s chlapcem rozeběhli. "Leslie…" hlesl chlapec. "To bude v pořádku, uvidíš. Určitě se jen o něco bouchla do hlavy." Chlácholila ho Bonnie. A opravdu, poblíž hlavy dívky ležel malý kámen a na jejím zátylku bylo trochu krve. "Vezmi jí, musíme do vesnice!" nakázala a už mu jí pomáhala dostat na koně. Po chvilce Leslie otevřela oči, stále se jí však motala hlava. Matthew jí držel před sebou na koni a neustále se na ní díval. "Matte pozor!" vykřikla hned, jak se probudila. Chlapec totiž hleděl na né a ne na cestu, takže málem koně navedl do příkopu.
V pořádku dojeli do vesnice a Leslie nedovolila Mattovi, aby jí dostal k lékaři, který právě projížděl kolem, či do postele. Hned se vydala k budově, kde na ní čekali zbytek jejich 'tlupy'. Matthew jí stále ještě chvílema podpíral, ale už jí bylo lépe.
"Omlouvám se za zpoždění." Pronesla, když vstoupila do budovy. Starý dům, obložený dubovým dřevem, to bylo jejich útočiště. Uvnitř lehce smrděl zatuchlinou, nikdo zde totiž již dlouho nebydlel. Byl malý, ale vešlo se sem několik dřevěných židlí, tak všichni mohli sedět.
Všechno kolem na dívenku působilo jako střepy. Tolik lidských očí, které se právě ubírali na ní, hlasy, šum… a ona stále byla bílá jako stěna. Matthew si sedl vedle ní a nepřestával ji pozoroval. "Kde jsi byla?" otázal se jeden muž, jeden z nejstarších, Leslie. A ano, všichni si zde tykali, znali se na to až moc dobře. "No, já…" chtěla si něco vymyslet, to by zde však nesměl být její "opatrovatel". "Našli jsme jí v bezvědomí v lese." Odpověděl za ní Matt. Leslie po něm hned hodila doslova vražedný pohled a vypadala, že po něm každou chvíli skočí. "Děkuju!" procedila mezi zuby. "Měla by jsi se šetřit. Neber na sebe tíhu celého světa" snažila se poradit jedna malá blonďatá dívka. Sice byla malá, ale asi o 7 let starší než sama Leslie. "Pořád jsi jenom člověk." Pokračoval někdo další. "Jo, to už jsem dneska slyšela." Opět procedila a sklopila Leslie hlavu. Tato věta odvrátila její paměť na chvíli, než omdlela. Nechtěla na Blaina myslet, kroutila hlavou, jako kdyby chtěla ty myšlenky vyhodit z hlavy, bohužel to nepomohlo. Žaludek se jí stále houpal, připadala si jako na lodi. Nejraději by se rozeběhla pryč a odhodila ze sebe své starosti jako kusy hadru.

"Ale pryč ode mě!" vykřikla, když konečně zvedla hlavu. "Sešli jsme se tady kvůli něčemu úplně jinému. Již dlouho jsme nikde nebyli a nic se nestalo. Je klid, nejspíše klid před bouří." "Nelíbí se mi to, něco se chystá!" přerušil ji černovlasý muž z vedlejší vesnice. "Musíme na hrad." Ukončila konečně Leslie svůj 'proslov'. Ze všech koutů místnosti bylo slyšet samé Cože? A Proč?, nebo Víš, jak to minule skončilo?
"Dobře, dělejte, co chcete. Já jdu na hrad, pozítří o půlnoci. Slíbila jsem to." "Komu proboha? Víš, jak to skončilo minule!" osočil se další z mužů. "Jak jsem byla pryč, pro lék a oni mi ho bez prodlení dali. Sama jsem dostala tu nemoc a oni mě tam vyléčili. Ale v té samé době, co jsem tam byla, Krug tam vyslal své vojáky. Vyrabovali tu vesnici a zajali ty, kteří na tento lék přišli. Jsou na hradě. Prosili mě, ať je zachráníme. Dlužím jim to! My všichni! Lék přeci nebyl použit jen pro Margaret, pro mnohé další. Pro vaše rodiny. Nemůže je tam nechat." postavila se a máchala rukama. Upoutala pohledy všech. Byla tak cílevědomá. Nic však nedělala kvůli vlastnímu užitku, kvůli tomu, jak myslela na ostatní. Byla tak nesobecká. Kvůli těmto vlastnostem se od ní všichni nechali vést, i mnohem starší muži i ženy. No, možná také, protože někteří muži nemohli překousnout, že to s mečem nějaká dívka umí lépe než oni, a když už se nějaká taková dívka našla, tak by neměla být v 'normálních řadách'… ale to byla maličkost.
"Ale stejně, víš jak to skončilo minule." Vmísila se do řeči postarší dáma, která seděla až vzadu. Všichni stále opakovali to samé.
Nejdříve postavila svou hůl a poté se s vypětím všech sil postavila. Sice nebojovala, ale vždy jim se vším pomáhala. Vymýšlela taktiku, rozmístění… bez z ní si to, co dělali, nedokázali představit. Všichni k ní chovali respekt. Teď se pomalu šinula dopředu ke stojící Leslie.
"Tolik zraněných a tolik neúspěchů. O tobě ani nemluvě, dítě." Zastavila se a hleděla dívce do očí. "Co když se stane něco horšího? Bylo jen velké štěstí, že v poslední době nikdo nezemřel. Nepočítaje tedy…" nedokončila větu, všem to došlo. "On není mrtvý!" vykřikla Leslie. Řeč byla o Blainovi, jen ona sama věděla, co s ním je, ale bavit se o dnešním odpoledni opravdu s nikým nechtěla. "Ale dítě. Nemůžeš si mazat med kolem pusy do nekonečna. Vím, jak tě to sebralo, ale musíš se vzchopit. Přejít to." Všichni viseli na slovech ženy. "Prostě to vím. Není mrtvý, Meredith." Všem bylo Leslie líto. Opravdu byli přesvědčeni, že je Blaine mrtvý a věděli, jak moc jí na něm záleželo. "Ale stejně. Ty sama jsi byla tak zraněná, že to vypadalo, že nepřešiješ! A poté ty probdělé noci… jestli se něco takového bude opakovat, zničí tě to." Pokračovala Meredith ve výkladu. "Přestaňte se už všichni starat o mé bezpečí. Umím se o sebe postarat sama!" vykřikla. "Copak jsem tu jediná? Copak se nikdy nikomu nic nestalo?" "Ale ne každý se z takovéto výpravy vrací ve stejném stavu jak ty. Většinou vynášejí tebe, ne ty je. Hold se na tebe sesype vždycky více vojáků a nakonec samotný Krug… bylo by divné, kdybys již neměla řezné rány na každém kousíčku těla." Tvrdě odsekla další žena z posledních řad. Meredith jí za to však hned věnovala naštvaný a opovrhovačný pohled. "Jak jsem řekla, dělejte si, co chcete! Pokud se ke mně chce někdo přidat, zítra ve stejnou dobu zde. Tak už mě odnikud nevynášejte, když Vám to tak vadí." Vykřikla a vyběhla z domu. Ještě přede dveřmi jí za ruku chytila Jessie, Leslie jí jen věnovala smutný pohled a ona pochopil, že si potřebuje poté popovídat.
"Leslie!" vykřikl Matthew a chtěl se vydat za ní, ale Meredith ho zastavila: "Nech jí jít." Tak se chlapec opět posadil a poslouchal. "Potřebuje si to všechno poskládat v hlavě. Je toho na ní moc."

"Ale Krug zítra odjíždí, a sním snad i skoro půlka vojáků, co normálně bývají na hradě. Mohlo by to jít." Po krátké konverzaci o jiných věcech se zase ozvala Meredith. "To myslíš vážně?" vykulil zase jeden z mužů oči. "Ano. Zrovna tvou manželku zachránil ten lék, není-li to pravda Petere?" Peter si opět sedl a lehce se začervenal. "Je to výzva, ale věřím, že se povede. Ptám se, kdo půjde?" zdvihla ruce a otázala se všech v místnosti. "Já" pronesla jako první dívka u vchodu, Jessie. "Já" jako další se postavil Matthew. A poté další a další člověk. Muži i ženy. A ti, kteří nakonec zůstali sedět, nechtěli vypadat jako zbabělci, postavili se také. "Já věděla, že mě nikdy nezklamete" usmála se.
_______________________________________________________________________________________________________________
Tak co, jak se to líbí těm, co ještě čtou? Hmmm? :)
A ano, přidávat nebudu, viz předešlý článek ;)

Fotogalerie - Highway to Hell

19. srpna 2012 v 17:05 | liška |  Fotogalerie


Poslední dobou zde není nic jiného než Mch a fotky, fotky, fotky.
Snad Vám to nevadí, lepší než moje nudné výlevy a prapodivné plky, ne?
Zase se někdy vypíšu, potřebuju to, ale teď ne.
A také bych se Vám chtěla omluvit, ale do konce prázdnin zde asi nic přibývat nebude. Nemám na to náladu. Foták mám dost, ty možná někdy přidám, výjmečně nějaký ten článek, ale do začátku nového školního roku (bléé) mě tu nečekejte. Nebude nejspíše ani obíhat ani přiddávat. Omlouvám se SR a OR, ale snad počkáte.
V mém živoě se děje až moc věcí najednou a já si to všechno musím utřídt v hlavě a neudělat žádnou blbost.
Tak mi držte palce ;)

A dnes tady pro Vás mám další fotky a to malé poničky jménem Highway to Hell, kterou jsme získali naprostou náhodou z Rakouska :)
Docela se fotky povedly, dle mě, co myslíte?
Highinka krásně zapózovala a já si hrála s malým objektivem a makrem :)

Model Challange - 29. den Model s nejdelší hřívou

15. srpna 2012 v 8:09 | liška |  Challenge/Výzvy

Opravdu jsme hřívy nepoměřovala, ale když rychle zkouknu všechny mé koně, mám jasno.
Kobylku s Moh=rem mám jen jednu a to krasavici "My Princess" malovanou Naervon :).
Bílé hříva se jí svůdně kroutí kolem těla... no, není to krása? ;)

Model Challange - 28. den Nejnepraktičtejší model

14. srpna 2012 v 7:56 | liška |  Challenge/Výzvy
Jak to tak vypadá, přidám se k ostatním holkám.
Opravdu asi kiiki tento den "vymyslela přímo na model Nokoty".
Je to sice úžasný model, skvěle se fotí a nádherně vypadá, ale člověk se bojí tohoto koníka kamkoliv brát. Rozevlátá hříva a ocas, hubené nožky... No, znáte to.

Fotogalerie - Strikey

13. srpna 2012 v 20:18 | liška |  Fotogalerie


Na dnešních fotkách můžete nalézt krásného Haflinga jménem Strikey, který si právě užíval na dovolené na Corfu :)
Fotek je pár, budu ráda, když mi napíše Váš pravdivý názor ;)


Statistiky 6.-12.8.

13. srpna 2012 v 19:24 | liška |  Statistiky
Navstevnost za minuly tyden (6.8. 2012 - 12.8. 2012) je:
Pondeli: 63
Utery: 59
Streda: 48
Ctvrtek: 52
Patek: 48
Sobota: 43
Nedele: 45
Celkem: 358
Minule: 154
Zlepšení o: 204 lidí
Děkuji! Děkuji! Je krásné vidět, že sem stále někdo chodí, opravdu díky :)

Model Challange - 27. den Model s nejkrásnější hlavou

13. srpna 2012 v 9:09 | liška |  Challenge/Výzvy
Opět bych zde dokázala vyjmenovat opravdu hodně koní, ale vbyrala jsem "často opomíjeného" hnědáčka z mé sbírky.
Harry Potter/Ravel, jak mu chcete říkat.
Kůň udělaný na úžasném moldu, krásně realistický, propracovaný a namalován podle živého koně. Vždy ho poznáte, stačí se podívat jen na tu jeho hlavičku, uvidíte lysinu ve tvaru "blesku" a je jasné, na jakého koníka se právě koukáte :)

Model Challange - 26. den Model, kterému to nejvíce sluší pod sedlem

12. srpna 2012 v 9:00 | liška |  Challenge/Výzvy
Dlouho jsem se rozhodovaa mezi Justýnkou (S Justadream) a právě Flashem, ale nakonec "vyhrál" Flash.
Tento Angloarabák tvoří skvělou Endurační dvojíc s Miou Mallsová, naší jezdkyní zaměřující se právě na Enduraci a Cross Country.
Pokud mu to pod sedlem sluší či ne, posuďte sami na fotkách u článku. Podle mě je to krasavec, jak se sedlem, tak i bez :)

Model Challange - 25. den Model, u kterého jsi nikdy netušila, že jej získáš

11. srpna 2012 v 7:09 | liška |  Challenge/Výzvy
Zase jich bude více, ale vyberu asi Harríska.
Hrozně dlouhou dobu jsme si ho moc, moc přála, ale stále byl v nedohlednu. Byl hold v mém hledáčku již dlouho.
A najednou se vyskytla možnost ho díky Nele mít, tak jsem utvořila "menší" nátlak na rodiče, sama si ho zaplatila... A na letošním CLS se ke mě konečně dostal :)
Nikdy bych nečekala, že se objeví na mé poličce (lépeřečeno vedle televize na komodě), ale je zde. Je to roztomilý Miláček s velkým M :)
Možná bych název tohoto dne změnila na: Model, u kterého jsi nikdy ani nedoufala, že ho získáš. ;)

Novinky 10. srpna

10. srpna 2012 v 13:51 | liška |  Dny na ranchi
Říkejte si, co chcete.
Miluju pomalé a procítěné písničky, to je hudba, ty procítěné tóny, melodie.
Jako každý rád zrychlí, i v hudbě, ale takovéhle písničky... skvělé k zamyšlení a k bláhovému snění :)

Čau.
Zase několik řádků mého nudného plkání, jen pro velmi nudící se.

Zase začnu mnou, kde jinde se vypsat než tady.
Stále víc a víc na mě doléhá puberta, nejenom hnusným akné v obličeji, ale hlavně tou náladou. Ráno bych se nejraději rozbrečela a utekla od všeho, ničemu bych nevěřila a setřásla všechny starosti a povinnosti. Dopoledne je mi lépe, al mám choutky, jako ve filmech (a meme komiksech) vše shodit ze stolu a stůl převrhnout, ulevilo by se mi? A teď je těsně po obědě, poslouchám všeljaké slátaniny a jsem zas okej.
Já to nechápu a nevím, co dělat. Silně doufám, že se vše rozmotá za necelý týden. Prosím, prosím, prosím. A ať to není jako minulý rok. Bolí to. A taky doufám, že si to tímhle zoufáním nepřivolám. Prosím, prosím, prosím. Dokonale se utápím ve svých myšlenkách a plavat očividně moc dobře neumím. Sny mám také prapodivné... mám to všechno pod kůži, kruciš.

A pozor, je ze mě chva na plný úvazek! Staráám se o bratránka, zlatíčko. Jmenuje se Daneček (Daniel) a je mu 9 měsíců. To je takový chechtadlo! Leze jak tryskomyš a když ho držíte za ručičky tak už i ťapě. A je to hrozný zvědavky a krásně posiluje otvíráním a zavíráním šuplíků. A vypínač na světlo, to byl taky objev! Ale chudáčkovi kuliočkovi rostou zoubky, tak brečí :(. Je mi ho líto. A stále něco žvatlá a žvatlá, tak rád by si s námi popovídal. No, už to dlouho nebude trvat a sami žvatlat bude :)

Ve focení docela slibně pokračuji. Jsou vyfoceni všichni stablíci krom 2, jen u velkých se mi do focení moc nechce. Mám zatím vyfocené fotky jen Cefa a Shepíka (Sheparda), snad se do toho pustím. Ale dnes odpoledne jedem do města a ještě k tomu má pršet.

Znáte to, když se konečně vydáte s připraveným foťákem, dekou a vyčištěním koněm ven. Máte to odhodlání fotit a jak vylezete, začne pršet. Jop, taky to doslova miluju.
To se mi stelo právěže s Shepardem. Naštěstí máme tady na chalupě (No, doslova chaloupka. Tak trochu největší barák v obci, bývalý krám a hostinec) na zahradě takovou tu stříšku. Takže já ten déšť proběhla, všechno si nanosila pod stříšku a fotila Shepíka tam :D. Jen nohy mi koukali ven (no jo, aby ho objektiv zabral) a fotilo se. Ale takový křeče, jako já mývám při focení, no nepřeju Vám je zažít. Ten malý objektiv je úplně v pohodě, ale dají se s ním fotit dobře jen prckové (SM/Chips) a podobné věci. Ale například na Tradíky a Standardy je jako dělaný ten větší. Jen si musím dát od koní odstup (pár metrů to bude), ale když si člověk asi hodinu hraje ještě s ručním ostřením... no, lehce necítíte ruku. Je docela těžké to podpírat, hnusné křeče. Vidíte, co pro to focení dělám :D. Snad alespoň některé fotky větších koní budou stát za to.

Tak já se zase loučím, papá. Užívejte prázdniny a nemějte je s depkou, jak já ;)
A tady ochutnávka z fotek Shepíka :)

Model Challange - 24. den Můj vysněný model

10. srpna 2012 v 9:00 | liška |  Challenge/Výzvy
Tak toto je jednoduché. Jistěže mám nějaké koníky, po kterých moc toužím, ale tohle je prostě TOP, vršek pyramidy.
Tohoto koníčka chci od první chvíle, co jsem ho poprvé u Appy uviděla.
Jistě všichni znáte nádherný film Ohnivý Oceán:Hidalgo a toto je jeho hlavní hrdiny. Statečný mustang Hidalgo :)

Vždy bylo mým snem ho mýt. Ale stále tento koník zůstává jen ve fázi snění, a tam také nadobro zůstane

Fotogalerie - My Princess

9. srpna 2012 v 11:06 | liška |  Fotogalerie


Aby fotek nebylo málo, hnedle Vám nesu další.
Foti jsem je včera a krásně mi zapózovala naše jediná Mohér klisnička namalovaná Naervon (přemýšlím, že si nechám namalovat i někoho dalšího, je opravdu nádherná :)).
Velmi dobře se fotí, především vynikají její modrá očka.
Podle mě se alespoň nějaké fotky povedli, ale posuďte sami, ráda bych slyšela Váš upřímný názor :)

Model Challange - 23. den Nejrealističtější model

9. srpna 2012 v 8:32 | liška |  Challenge/Výzvy
Na realistické modely si potrpím, nesnáším nějaké "umělotiny". Realistických koní mám opravdu hodně, ale pro dnešek jsem vybrala Valentine. Hnědou krasavici Angloaraba, maminku rošťáka Heartbreakera.
Celý mold je úžasně realistický, ty naplé svaly při kroku, šlachy, žíly.
Je to, jednoduše řečeno, nádherný model, který opravdu připomíná živého koně :)

Model Challange - 22. den Model s nejdelším ocasem

8. srpna 2012 v 8:08 | liška |  Challenge/Výzvy
Ocásky jsem začala letmo poměřovat a snažila se vybrat koníka, kterého jsem ještě v MCH nezmínila.
A tak jsem nakonec vybrala Sunny, celým jménem Sunshine on Sky, Arabskou krásku :).
Má krásný huňatý, bílý ocas, lehce zatočený, vlající ve větru :)

Fotogalerie - Third Times a Charm

7. srpna 2012 v 22:18 | liška


Ahoj, ahoj!
Píši od Babičinna Údolí, z chaty, a přináším Vám pár (no, víc) dnešních fotek.
Objektivy jsem nakonec vzala oba a dnes se s malým vydala fotit celkem 3 Stablíky, fotky dalších dvou sem postupně přidám.
První mi přišel pod ruku právě Third a hned mi několikrát krásně zapózoval.
Podle mě se fotky docela povedli, ale jsem zvědavá na Váš názor. Líbí s emi to rozmazané pozadí a svtlo na fotkách :)
Hodně fotek je na jedno brdo, ale tak jsem si hrála a blbla (dobrou hodinu) a když se to vše nahrává na rajče, proč jich tam nenechat více? :)
A rada nakonec - není nad ruční ostření a nastavování všeho růčo, žádný automat ;)

Novinky 7. srpna

7. srpna 2012 v 10:59 | liška |  Dny na ranchi

Už je to dlouho co jsem nenapsala nějaké novinky, no jo.
Ale POZOR, jsou to další z mých plků (jak jsem někde četla). Kdo nechce, raději nečtětě abyste nebyli otrávení či bůh ví co. Jojo ;). Ranch jsou každého stránky, tak proč se zrovna na nich nevypsat.

Nesnáším pubertu! Myslím, že se mnou všichni můžete soihlaasit, bože to je věc. Znáte to - v jednu chvíli nahoře, pak dole. Nejdříve se směješ na celé kolo a pak máš chuť brečet. Nevíš, komu můžeš věřit, komu říci všechno, komu se můžeš svěřit. Mám nějaké divné období, chtělo by to jít se někam vykřičet, vyplakat a pak se všem vysmát do obličeje. Dá se lidem věřit? Dá se věřit pouhým smskám, když nevidíte člověku do tváře? To bych opravdu chzěla vědět, než zase někomu skočím na špek a pak bude opět smutná a budu proklínat sama sebe. Nesnáším, když mi někdo zamotá hlavu a já nevidím konec provazu, abych ten uzel mohla rozmotat.
Mimochodem, také se tak nudíte? Já příšerně. Za chvíli odjíždíme na chatu, kde nejspše budu dělat jen Operku malému bratránkovi a bratrům, to bude teda zábava. Beru si s sebou notebooček, měl by tam být net, ale kdyžtak mám i filmy a skvělý žrout času a něco k odreagování - Simáky!

Nakonec se mnou jede dost koní a dokonce asi 5 zaměstnanců, ale bude to pouze dámská jízda. Takže fotky čekejte od Sheparda, Donnatela, Cefa, Stunt Double, Gatheringa Storma a spousty Stablů. No, uvidím, jak budu stíhat fotit. Ale beru tedy i dosti zaměstnanc a vybavení, tak bych po dlouhé době mohla nafotit zase něco jiného než suché fotky modelů, třeba nějaká vyjížďka, trénink, Enduraci... uvidíme :). Beru si na Zrcku i oba objektivy, velký na Tradíky a malý na Stabloše, tak snad budou fotky k světu.

Dneska se omlouvám, nebudou žádné slohy, musím se jít převléknout.
Jen mám otázku - Co byste chtěli za články? :)

Model Challange - 21. den Model, který má nejkrásnější oči

7. srpna 2012 v 7:34 | liška |  Challenge/Výzvy

Každý koník má krásné oči, v každém oku se schovává jiná jiskra, těžké to vybírání.
Ale přiznejme si, že Peter Stoni mají předsi jenom propracovanější a celkově lépe udělaná očka, proto jsem na dnešek vybrala našeho nováčka - Sheparda.
Má nádherné hnědé oči, a když se podíváte blíže, můžete vidět že ta hnědá je taková metalízovaná, třpytivá. Úplně mě jeho oči uhranuli, Vás snad ne? :)

Nový kabátek ranche

6. srpna 2012 v 18:37 | liška |  Grafika
Jak jste si určitě všimli, náš ranch dostal nový kabátek.
A hádejte od koho je? Jistěže opět od Úžasné Áji98/Alushy98.
Podle mě je tedy perfektní, sice tmavší, ale velmi elegantní a to se mi hrozně líbí :).
Chci Áje opět moc, moc poděkovat, že toto pro mě dělá. Děkuji :)
Jaký názor na něj máte vy? Líbí se Vám?
Omlouvám se, za krátký článek :)

Americký nováček

6. srpna 2012 v 13:36 | liška |  Něco k ranchi
Již jsem Vám o tomto koníčkovi něco málo psala, jen jsem nechtěla přesně prozradit, kdo to je.
Tak a to je on. Úžasný tmavý hřebec plemene Morgan pocházející z Francie, drezurně založený, Peter Stone Standart s krásným jménem Shepard :)
Byl koupen přes tetu, která ho dovezla sem do Čech, mám ho jakoby od rodičů ještě k narozkám a vysvědčení.
Nemohu si ho vynachválit, je naprosto úžasný :). Grošíky, kukuč, oči, lysinka a celkově zbarvení a hlavně tam roztomilý a vcelku drobounký mold. Je to prostě krasavec, včera jsem lítala po domě jak blázen, nedivte se :D.
Je to již náš třetí Peter Stone Standard a to jsem nikdy ani nedoufala, že bych někdy některého mohla mít.
A teď pár fotek, jak mé, tak nakonec 2 i od Stona. Miluju je :)

A prosím, neberte to jako chlubení ;)

Model Challange - 20. den Model, který jsi nikdy nechtěla a přesto je v tvé sbírce

6. srpna 2012 v 0:22 | liška |  Challenge/Výzvy
No, vždy si vybírám koně, které na 120% chci, toužím po nich, opravdu si nekupuji koně do počtu, ale asi jednoho koníčka bych sem mohla zařadit.
Jejím poměrně nový koník, kterého mi mamka koupila na SLS, kam Triniti Holding dovezlo pár koní. Líbilo se mi tam více koní a mamka mi, až jsem byla překvapená, vybrala tohoto krasavce, ASPCA Benefit koníka ze setu ještě s kočkou a psem.
Nikdy jsem po tomto koníkovi nijak zvlášť netoužila, ale když jsme ho tam viděla, achh... Byl, tak sladký! Tento mold mám moc ráda a toto zbarvení k němu jednoduše sedí :)
Avšak ještě stále krasavec nemá jméno, napadá Vás nějaké? :)

Model Challange - 19. den Nejúspěšnější model

5. srpna 2012 v 16:33 | liška |  Challenge/Výzvy
Považovat některý model za neúspěšnější mi příjde docela těžké, nemohu si vybrat. Moc úspěšné koně nemám, ale již dva Stablíci mi vyhráli kokardu, máme hodně 4.-6. míst, ale výš umístěné máme v menším počtu, to je jedno.

Ale nejúspěšnějším model jsem nezvolila ani jednoho ze dvou Stablů s kokardou, ale Locarna, hřebce A1/1 celým jménem- Cori de Locarno. Mnohonásobného tatínka a skvělého dostiháka.
Nejlépe se umístil hned na své první soutěži a to ještě na FD Kacanovy, kde zvítězil v kategorii OF Trraditional Lehká plemena. Poté má ještě jedno 3. místo z CSE z Thoroughbredů.
Ocenění z FD beru jako největší úspěch, jelikož tato kategorie byla opravdu obsáhlá.
Teď už se dlouho nikde neumístil, ale neodpustila bych si kdybych už ho s sebou nebrala. Stále se mnou jezdí a bude jezdit na další a další výstavy :)

Zmrtvýchvstání

5. srpna 2012 v 12:08 | liška |  Bleskovky
Asi tak se právě cítím. Asi vybuchnu jak ten ohňostroj :)

Začít by se vždy mělo pozdravem, tak nejspíše ahoj.
Včera jsem se vrátila z tábora/soustředění s tenisem. Nebylo to špatný, to vůbec ne, ale minulý rok to mělo tu... šťávu :D. Přežilo se běhání, v tenisu jsem překvapila sama sebe... sice jsem se parkrát rafla s kámoškou, ale což, to se stává. Byly super ty vodní bitky, nakonec jsme kámošku hodili do bazénu a všichni za ní v oblečení naskákali, to bylo bombový. A pak se stalo pár věcí z kterých jsme hrozně zmatená... Znáte ten pocit- hrozně, hrozně dlouho něco chcete po něčem toužíte, ale když to "leží před Vámi" vlastně vůbec nevíte, co máte dělat? Pokud ano, tak jste mí lidi. Právě teď se takto cítím já. Nevím jestli mám tomu doopravdy věřit, plakat či se řechtat na celý kolo. Chci konečně poznat své pravé pocity, protože se v sobě nedokážu vyznat... pomůžete mi někdo? Nevím, co mám dělat, bojím se.

Po dlouhé době jsem doma zase sedla za velký počítač, promazávala jsem fotky a čistila počítač, takže si "dědulka" mohl po dlouhé době zase říci "Aaccchhhh".
Teď jsem do úterý doma, poté odjíždím na chalupu kde by měl být také internet a pak až do posledního víkendu o prázdninách bych měla být doma, takže chci přidávat. Stejně například na chalupě něbudu mít, co dělat.
Chtěla bych pokračovat v MCH, kde jsem přestala, jen nevím, jak udělat ty další dny. Asi to udělám podle kiiki nebo Naervon, nevadí? :). A mezitím chci samozřejmně přidávat nějaké ty zajímavosti, fotky, profílky, povídku, někdy nějaké to info a tak dále. Nebo co byste chtěli?

Na chalupu si určitě vezmu nějaké koníky, tak od koho by jste chtěli fotky? :) Napište prosím nějaké jméno, někoho. Přemýšlím jestli spíše vzít prcky a tím pádem menší objektiv, či Classiky a Tradíky a velký objektiv. Prosím, poraďte

A ještě dnes tu máte pokračování MCH a nejspíše i fotky :)