Přečtěte si novou povídku Art of Living!

Leden 2013

Losing a memory

28. ledna 2013 v 14:13 | liška
The night is slowly closing
But my eyes are slowly opened
And I see that somewhre in you
There is a good heart
And there is a good soul
Ano, ano. Jsem to hrozný člověk.
Sliby chyby, jinak bych to asi nepopsala.
Chci se Vám všem hrozně omluvit... naslibovala jsem, že sem budu chodit, přidávat, obíhat a ono nic. Je zde konec měsíce a já se tady na to slušně řečeno vykašlala.
Důvod? Ten Vám asi jen tak bravurně nevyseknu. Škola, nechuť, čas, škola, jiné zájmy... zná to snad každý. Do školy jsem trochu mákla a vypadá to, že na vysvědčení budu mít jednu dvojku. Jemi líto, že jsme to nevytáhla na samé, ale z 1,8 by se mi to vážně nepodařilo :/ Lepší než původní výhled asi na 5 dvojek. Vcelku jsem spokojená :)
Jinak o mé náladě raději nemluvit. Puberta jede na plné obrátky, v jednu chvíli tančím po pokoji a v té druhé mám chuť ho rozmlátit ;). A právě teď ležím doma v posteli s čajem plným medu a citrónu... mám chřipku, snad po několika letech mám horečku... a dnes mi asi ta nemoc či cosi přeskočilo na hlasivky, takže nemůžu ani přoádně mluvit. Lepší už to být nemůže :). Ale poslušně ležím, v pátek v noci odjíždíme na týden na hory do Rakouska a opravdu nerada bych brchlala.

Dále naplno hraju tu hru (mimochodem tam mám další postavu, Rebeku... mno, ovládám celý TVD Barbie team, Caroline a Rebekah :D), o které jsem se Vám zmiňovala a píšu... popravdě mě to "naplňuje" více než psaní sem.

Například jsem byla i na horách, které jsem si skvěle užila :) A já blázínek jsem si tam začala stahovat staré díly TVD a začala jsem na ně koukat :D. Pokud to někdo sleduje, tak jsem převrátila hodnoty. Až do začátku 4. série jsme byla Stelena, teď jsem jasná členka Teamu Salvatore Brothers... ať ta Elena už vypadne a jsou šťatsní oba Salvatorovic bratři!! A pak jsem rozhodně Forwooďačka... :) Alias Caroline+Tyler. Caroline prostě miluju, je to tam rozhodně bezkonkurenčně nejlepší ženská postava a ten její vztah s Tylerem... je to nejčistší druh lásky, jaký jsem snad kdy viděla. Prožili si toho tolik (řekla bych, že mnohdy více než samotná Elena, ale o ní se mele furt že ano)... a nemohou být víc jak chvilku šťastní. Klaroline mám také moc ráda, tu chemii mezi nimi... Ale prostě na Forwood to nemá (teď je zde několik srdíček, na minibooku je dělat neumím :D) Jo a abych nezapomněla, jsem do toho ještě větší blázen než před tím ;)

Dále jsem ještě byla na v sobotu na NYLS... a chci všem hrozně moc poděkovat. Bylo to naprosto dokonalá LS, plná skvělých lidí, dobře uspořádána... uch, chci tam znovu!! Bylo to prostě neuvěřitelné :)
A naši koníčci byli více než úspěšní :D Na účet RO došlo mnoho krásných umístění a pak dokonce i 2 zelené, 2 modré a 2 růžové kokardy!! A naše jedno z nejnovějších kobylek na ranchi získala dokonce titul Reserved to reserved champion a vyhrála obří oranžovo-růžovo-žlutou kokardu!!! Ano, naše Classic Haflingerka Gretel (Jednoduše Mařenka, Mařena nebo Máří :D) vyhrála kokardu, která je větší snad než ona sama... :D Bylo to neuvěřitelné... :D Jak napířklad v "roztřelu" u Classiků jsem měla 3 Classiky (ze 4) s červenou stužkou... :D
Ale suprově jsem si tam s holkama pokecala, krááásně jsme si nacpali bříška... :D Znáte to. A už se nemohu dočkat CLS!!!
Mimochodem, zda je pár fotek: http://ranchohajo.rajce.idnes.cz/New_Years_Live_Show_2013/
Ale moc jich není a jak tak na to koukám, že ta kvalita je naprosto příšerná... Mno, lítala jsem tam jak čamrda a neměla jsem zrovna na focení čas ani náladu ;)

A také, jak jsem právě dopsala na FB, tak nás holky na NYLS lehce nalomili. S holkama (Ájou a Carrie) jsme stále byli na vážkách, zda pořádat durhý ročník SLS. Proto se ptám i tady, měl by někdo zájem, aby na konci května (předběžně tak 25. května) pořádala Live Show v Poděbradech?
Prostory by byli stejné, tím pádem velký sál (taneční sál, pořádají se zde různé plesy či taneční) s pódiem a stolů kolik si jen poručí. Tak, co vy na to?
Poděbrady jsou 5o Km od Prahy, ale po dálnici je to pouhých 2o minut.

A také jsem se ještě chtěla rozhodnout co s tímhle tady. Ano, už zase. Já chci přidávat články psát, fotit, ale nikdy se k tomu pořádně nedokopu. A už vůbec ne k obíhání... žrout času je to neuvěřitelný, jak můžete říci jistě i vy. Mazat to nechci v žádném případě... stačilo by Vám, kdybych sem přidávala jen jednou za čas? Nějaká shrnutí, fotky, já nevím... Já vážně nevím. Možná až se rozhodnu, tak Vám to napíšu.

Mno, tak se asi zase rozloučím. Zas mi stoupla horečka, tak asi půjdu na chvíli spát, jsme hrozně unavená. A jíst by to také možná chtělo.... možná :D Mějte se zlatíčka :)
A snad ještě, někdy.

PS: Nad nadpisem nehledejte smysl, je to jen název jedné úžasné písničky ;)

Fotogalerie Baldwin

7. ledna 2013 v 21:33 | liška |  Fotogalerie


Slibovala jsem Vám fotky, tak tady jsou ;)
Co víc k tomu říci? Nejsou nic moc, bylo to jen rychlé vyblejsknutí nováčka, takže si dovedu představit, že zde kritiky bude dositosti ;)
Zapadalo sluníčko, tak jsem hold chtěla máknout... rozhodně ho chci ještě někdy přefotit mnohem lépe :)
A ano, chtěla jsem se sem vrátit naplno, a pořád samozřejmě chci, jen teďka toho je víc do školy... omlouvám se :/ Ale snad to chápete, pololetí ;)

Předsevzetí a PF do roku 2013, ohlédnutí nad rokem minulým

4. ledna 2013 v 19:54 | liška
Nechte tuto písničku rozjet a třeba Vás uchvátí tak, jako mě ;)
Po dnešku jsem lehce polomrtvá. Ve škole to byla jedna spací hodina za druhou... pak příjdu domů, asi hodinu jsem hledala nové boty na tenis, přišla jsem na něj jen tak tak. Můj spoluhrát samozřejmě nepřišel, takže jsem trénovala sama s trenérem, který mi dal pořádně do těla... a samozřejmě při prvním pořádném úderu se mi odporoučel nedávno vypletený výplet! A pak po cestě domů kráásně zmoknu... prostě můj den :D
A teď jsem se ještě hádala s nějakou pipkou o fotku na FB. Jen tak si do své nové stránky pro "koňáky" (napsala jsem jí, tedy, že jde o fotku toho palomino ČT... a ona mi poslala fotku jednoho tmavého hnědáka, jestli je to ona... když vede stránku pro koňáky mohla by alespoň rozpoznat rozdíl mezi hnědákem a palominem, božee!!) použila moji fotku nějakého koně (lépeřečeno Sulti), já jí slušně napsala, ať jí smaže, že tím porušuje autorská práva "fotografa", že je ta fotka moje (a že se toto použití fotky nelíbí ani mě ani majitelce koně, který mě na to i přivedla) a ona se se mnou hádala, že nemůžu dokázat, že je ta fotka moje. Takový lidi miluju. Asi asi minimálně ty fotky živých koní začnu podepisovat. Sice mi příjde, že se ti alespoň trochu kazí ta fotka, ale už vím proč jí tam dát. Sakra, ta mě nakrkla. Už jsem jí tu fotku chtěla nahlásit, ale na poslední chvíli jí smazala.


Ano vím, je již 4. ledna roku 2013, ale jelikož jsem se k blogu opět dostala až 2. ledna a včera jsem neměla čas (utápěla jsem se v rezistorech, anoo! Fyzikaa... jak já jí "miluju" :P), tak to musím všechno shrnout teď a tady. Takže opět a zase obsíhlejší článek. Inu, já nikdy nebyla na rozsahově mini články ;)

Ohlédnutí za rokem 2012
Tak, nejdříve bych se ohlédla za minulým rokem. Rokem, kdy měl řekla bych nejednou skončit svět, dostalo se na světlo světa nespočet nových filmů, knížek, písní (a jejich interpretů) náš svět opustilo několik vážených a cenných osobností (RIP pro všechny z nich...)...
Každý si v tomhle roce najdeme něco, to určitě, ale teď bych se na to podívala trochu z jiné stránky. Z mé stránky a ze stránky Ranche Ohája.

Prožila jsem tady s Vámi většinu roku 2012 a chci Vám všem za hodně věcí poděkovat. Leč se ta naše komunita začala pomalu ale jistě rozpadat, já si tu našla spoustu úžasných lidí. Blízkých přátel, něco jako mé druhé rodiny. A zhruba za 20 dní bude tento internetový ranch slavit již 4. narozeniny... páni, toto ubíhá :). Nejdříve Vám chci rozhdoně poděkovat, že tu se mnou tolik let vydržíte... a snad tento rok není poslední :)
Z pohledu ranche byl tento rok určitě ve znamení nových možností, objevů a nových úžasných přírůstků. Rozšířili jsme své řady i o nádherné koně Peter Stone Standard (celkem 4- Harison, Donnatelo, Shepard a nejnovější Baldwin) a o dalších řádků Breyerů všech velikostí :). Brzy se chystám udělat každoroční velké sčítání vše koní a zaměstnanců na ranchi... již minulý rok v lednu se celkové číslo koní vyšplhalo na 121 koní, jsme zvědavá, do jakých výšin vyšplháme tento rok :D

Navštívili jsme u spoustu krásných akcí (CLS, WLS, NYLS), okud jsme si přivezli plno krásných ocenění a v neposlední řadě jsem u jednu pořádali. Společně s Ájou a Carrie jsme uspořádali SLS, neboli Symphony Live Show, která se uskutečnila zde v Poděbradech a sama za sebe mohu říci, že se i docela vyvedla :). No, posuďte sami ti, kteří jste na ní byli ;) Jestli bdue další ročník? To je zatím ve hvězdách... ale propos, měl by někdo zájem?

Dále, abych pokračovala ve výčtu, jsi například i můj pokoj prošel nedávnou rekonstrukcí (o které jsem Vám psala), můj šatník také prošel malou rekonstrukcí :D Škola začala nabírat na obrátkách a řekla bych, že i já jsem se dost změnila. Ano, pořád jsem ten vikuk z druhé lavice uprostřed, co miluje koně a TVD (a je s tím znám široko daleko :DD), ale určitě jsem se změnila. Za tento rok se stalo několik věcí, co opravdu stojí za zapamatování, ale dále i pár věcí, které neměli zrovna dobrý konec. Nějaký čas to chtělo, ale myslím, že i to špatné mi něco dalo :) No,doufám, že nejsem tak blbá a neskočím zas do něčeho po hlavě ;) Puberta se mnou mlátí, jak stará známá a dává mi dokonale co proto :D No, znáte to. Ty nehorázné změny nálad, přemrštěné reakce... a také se mi krásně odráží na pleti obličeje :/ Ble, ble, puberto, zmiz!! :D
Ale ne, to bych nebyla já, aby se něco na první pohled tak pěkně vyhlížejícím roce něco nepokazila :D
Ale jak tak po sobě čtu to své vyjadřování, ve psaní jsem se zhoršila teda dokonale :D :D

Předsevzetí do roku 2013
Snad na všech blogách a ranchích si můžete přečíst předsevzetí do nového roku... proč bychom zrovny my měli být vyjímkou? ;) Pár věcí by se zde našlo, a to ze všech směrů

- Rozšířit řady koníků o další nováčky :)
- Začít psát kvalitnější a poutavější články... ten můj styl psaní s emi začíná čím ádl tím víc příčit
- Konečně dokončit a nafotit CM, co se mi válí na skříňce :D
- Rozhodně jet na další skvělé LS, potkat další nové sběratele a konečně si pořádně pokecat s těmi, co znám :)
- Zlepšit své focení, co nejlépe to půjde. Začínám se na některými ze svých fotek trochu stydět ;)
- Dopsat nějak smysluplně Dust of Time, možná to sem i zveřejnit (vymyšleno je, už je udělána něco jako struktura... jen to nějak ze sebe vymáčknout ;), ať to zde není takové neúplné
- Pořádně se věnovat mému zatím nepojmenovanému projektu, který píši... dávala jsem sem, pokud vím, i ukázku :) To už je také promyšlené, jen to dostat na papír
- Mít nejlepší možné známky, zlepšit se v klarinetu
- Naučit se pořádně, doslova ukázkově (anoo, můj sen :D) cválat a začít pořádně skákat
- Užít si tenhle rok naplno, pořádně olsavit patnáctiny a hlavně zažít bezkonkurenční taneční! :)
- A teď několik požadavků, které mám sama na sebe- Nebýt na dále tak naivní, sobecká, víc věřit (být si alespoň jistá v kramflecích ;)), začít si víc sama sebe vážit a zhubnout... :)

PF 2013
A posledním bodem, abych neplkala zas jen o sobě, tu mám něco malého pro Vás. Je to sice opožděně, ale alespoň něco :)
Tak Vám přeji pohodový a klidní vstup do Nového roku končíčí třináctkou, ať se Vám vyplní všechna vaše předsevzetí, přání a sny... a ať si tento rok náležitě užijete :) Jen to dobré! Ať je lepší než všechny ostatní :)
Taková malá slátaninka, ale nic lepšího se mi neodařilo vytvořit :D Snad se líbí ;)
A závěrem tohoto, trochu obsáhlejšího (jak tak na to koukám, trochu jsem se zas rozšoupla :D) článku bych Vám chtěla oznámit, že se tedy s plnou platností vracím :) Snad mě vy, rancheři a blogeři, opět vezmete mezi sebe ;)

PS: Rovnou jsem se přihlásila do jedné fotosoutěže u Lissy, odkaz zde: http://ranchvelvet.blog.cz/1301/narozeninova-fotosoutez
Konkurence je obrovská a holky nafotili přímo neskutečné fotky... čumím jen s otevřenou pusou :D
Pokud by se ale někomu líbila některá z mých dvou fotek (Za Ranch Ohájo soutěží Flash a S Justadream :)), budu samozřejmě ráda za hlas ;)

Still Alive

2. ledna 2013 v 18:52 | liška
... It´s the last chance to feel again...

No ano.
Zhruba po 2 měsících jsem se donutila k napsání článku. Omlouvám se, že jsem Vám ani nepopřáala Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok, ale tato přáníčka na Vás určitě vyčuhovala odevšud, takže je to v podstatě jedno.
A ano, já stále žiji :)
Co já tady? Popravdě na tento i jiné blogové ranche zavítávám velmi často, jen jsem se ještě neodhodlala psát. Ale jak tak na to koukám, v této době končí skoro všichni... to je taková škoda. Na ranche už nepíše skoro nikdo, sbírky rozprodává každý druhý... ach jo.
Jak jsem se měla za tu dobá já a jak se mám teď? Mno, žiju. Zažila jsem překrásné Vánoce a opravdu povedený vstup do Nového roku 2013, to si nemohu stěžovat. Ale jinak... škola mě dostává do kolen... a popravdě nejen ta škola. Někteří lidé jsou oravdu záludní človícci. Někdy si tak hrozně přeji číst myšlenky, nebo alespoň vidět závěry ostatních. Snažíš se si udržet odstup- selhání. Už něco se mezi Vámi odhrálo... prošli jste si nehorázným naštváním, nenávistí... a když už to opadlo, tak se to začíná dít všechno od znova? A zas mi leze pod kůži? Ať už se jde vážně bodnout.

A dále se udála jedna velká změna, taky už to chtělo,konečně :D. Po 13. let, co jsem obývala můj pokoj (přistěhovali jsme se sme, když mi byl rok) si prošel pokojík totální změnou. Vše se vystěhovalo, já spala pár dní (cca 2-3 týdny) na né zrovna pohodlném gauči... ale pak to bylo. Mám pokojík, který jsem si vždy přála. Na zdech tmavě fialová (strop a zkosení však bílé), obrovská třímetrová šatní skříň, velký pracovní stůl, jedna velká vitrína na koně plus ještě takové ty cik cak poličky/knihovnička, kterou obývají jak knížky, tak Tradi koníčci :). Jsem z něj nadšená! Tolik místa, vše takové čisté... a prostě úžasné! :D Možná Vám ho někdy nafotím... ;)

Ale konec o mě! Chtěla jsem se s Vámi podělit o pro Vás daleko zajímavějšími věcmi :)

V průběhu Vánoc k nám přijeli plno nádherných nováčků. Budu Vás teď o nich lehce informovat :)
Ještě před Vánoci přiletěla babička z území USA, kde byla za tetou a přivezla mi nádherné nováčky :). Jedním z nich je překrásná, zatím bohužel ještě bezejmená, Classic Haflinger kobylka :) No, kdo by jí neznal. Je to ohromná krasavice, ale musím říci, že je opravdu malinká :D. Mimochodem, nenapadá Vás pro ni nějaké jméno?

Dalším z nich je nádherný ryzáček, také z novinek 2012. Někdo nejspíše řekne, že je obyčejný, ale je naprosto kouzelný. Já mám prostě pro jednoduché koně a ryzáčky slabost :). Je to Bonanza Sport... chci ho přejmenovat, to určitě, ale nenapadá mne zase jméno... Návrhy? :D Ale zatím mu nikdo neřekne jinak než Sporťák :) Slaďoučký, někdy až moc energický Sporťáček :)

A poté přišli Vánoce.
Na cca 2 hodiny skoro celým Poděbradům vypadl proud, takže to vypadalo, že se letos neudějí žádné Vánoce... ale naštěsí vše dobře dopadlo :). Dostala jsem plno úžasných věcí, především hadříků, nějakou tu knížku... a dokonce, což jsem vůbbec nečekala mi Ježíšek nadělil makroobjektívek! Je úplně opravdu mini, menší než ten základní, ale co on dokáže... zatím jsem s ním dělala takové pokusy a nestačila jsem se divit :). A poté jsme jako rodinný dárek dostali Ipad. Používá ho máma místo PC, bráchové na něm hrají... a já si ho také dostatečně užívám :D To je vážně věcička ;)
A abych nezapomněla na nováčky, kteří k nám na Štědrý den!!


První z nich je naprosto nečekaná kobylka, kterou jsem si však již dlouho přála. Je to úžasná Partly Cloud! Mamka jí koupila od TH na našem SLS, takže si u ní nějaký ten pátek pobyla :D. Je opravdu nádherná. Od narozenin mám Sunny a tu si nemohu vynachváli, ale Partly je ještě vypracovanější, to stínování, flíčky... už se nemohu dočkat, až jí půjdu vyblejsknout ;) (U ní si všichni dovede vybavit, jak vypadá ;))

Dalším je opět zatím bezejmený (pokud toto někdo okomentuje, budu velmi ráda když mi zkusí navrhnout nějaká jména pro tyto bezejmené jedince :D) zlatavý heřebeček Painta, opět Classic novinka 2012. Velmi se mi líbil již na fotkách, ale naživo je ještě mnohem krásnější. Je to slaďoušek s jiskrou v oku, to mám ráda :)

Také k nám zavítala trojice překrásných SM, od Cof :). Ještě jendou chci velmi poděkovat za ně, i za Routa... u něm však mamka řekla, že si musím počkat až do konce ledna, že ho dostanu za pololetní vysvědčení... a nepohnulo s ní zatím nic :D
(Fotka by Cof!!)

A posledním hřebečkem je přírůstek do řad našich Peter Stone Standardů, kteří přijel z USA a dostal se až k nám na Ranch Ohájo díky TH a rodině Sládkovým :). Chci za něj ještě jednou velmi, opravdu velmi poděkovat! Je naprosto překrásný!
Je to hřebeček jménem Baldwin, kterému přezdíváme Balďa (díky naší skvělé Ájence se mu tak začalo říkat... jeho přezdívka je "bohužel" založena na reálném základu :D). Perfektně se skamarádil se všemi na ranchi a zatím to vypadá na zcela bezproblémového koně s výbornou dostihovou budoucností :)
(A toho jediného jsem si stačila alespoň nějak odfotit :))

Dále jsme se zúčastnili skvělé WLS, za kterou opožděně musím pořadatelkám velmi poděkovat :), Krásná akce, kde jsem se nemohla cítit jinak než skvěle. Pokecala jsem s ostatníma, viděla opět další sběratelky a jejich kousky, spořádala hoodně čokoládových muffinků... :D... a ještě k tomu si z této akce koníčci přivezli opravdu rekordní počet ocenění. Neuvěřitelné!
Spousty prvních míst, dále hodně míst stále na bedně a pak i diplomky do 5. místa... dále se někteří z koní probojovali dál a například Harrison vyhrál úžasnou tmavě modrou kokardu! Dále tuto tmavěmodrou kokardu dostal i SM Rio de Janeiro (zlatý SM teplokrevník) a společně s Harrískem se dostali do velkého "finále"!!! A co se nestalo! Rio de Janeiro se stal Res. All Round Winnerem a vyhrál stříbrnou sošku a velkou bílo-modrou kokardu!! No já na to čuměla, jak puk!! :D Toto byl prostě den plný překvapení... :D. Snad s emi to podaří někdy všechno sepsat :D
To mi připomíná, že bych mohla nahrát fotky z WLS... :D
(Photo by Horseen!!)
Ještě k tomu k nám odtud přijel přemalovaný Azhar, kterého jsme poslali k úžasné Horseen :). A je doma... přesně podle mých představ. Je z něj grulla Appaloosák! :D Již na WLS dostal přezdívku, která mu do teď zůstala, a to Rain Man. Nejspíše mu ještě jméno změním, ale toto jméno dostal, jelikož jsem nedávno před WLS byla právě na Rain Manovi v divadle a toto představení ve mě zanechalo hodně :). To bylo úžasné... brzy mám v plánu se kouknout i na ten film :)

Tak, to by bylo vcelku vše, co jsem Vám chtěla sdělit... i když, ještě je tu jedna věc.
Přemýšlím, zda se vrátit sem na blog nebo ne. Sbírat opravdu jen tak nepřestanu, tohle hobby mi určitě zůstane nadosmrti,ale nevím, co s tímto ranchem. Mazat ho určitě nebudu, to jsem tady nechala pěkný kousek svého života... ale co s tím? Při psaní tohoto článku jsem dostala obrovskou chuť psát :D. Ale jak tak na to koukám, chodil by sem vůbec někdo? Určitě bych nepsala tak často, jako dříve, ale kdyby byla nálada objevil by se tady nějaký článek (což by u mě byla často, znáte mě lidičkové :D)... a to převážně vaše oblíbené fotky :). Tak co, chcete mě zpět? :)

A abych nezapomněla, Šťastný Nový rok! A ať se Vám vyplní vaše předsevzetí... nejspíše ještě opožděně udělám PFko :)

Vaše Lišule :)

PS: Omlouvám se za slinty, co jsem tady vyvřela. No, je vidět, že jsem dlouho nepsala :D Píšu sice povídku stále aktivně, pak stále hraji tu "hru", o které jsem Vám psala, ale nějaký souvislejší text... Mno, vidíte sami :D