Přečtěte si novou povídku Art of Living!

Prosinec 2013

PF 2014

31. prosince 2013 v 23:50 | liška

Žádné prodlužování, i já bych Vám chtěla popřát šťastný Nový rok plný všeho, co si jen budete přát.
Držím palce, ať se Vám splní vaše sny, dodržíte novoroční předsevzetí a aby i tento rok se 4 na konci byl jen rok štěstí, pohody a úsměvů :)
A mírumilovnou kocovinu :D
ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!!

Půlnoc zní, přichází nový rok,
starý již odkráčel ten svůj krok,
s veselou jej proto vítáme,
náladu si zkazit nedáme.

Každý dnes by měl být veselý,
zpívat si může i nesmělý,
k písničce každý dát svou sloku
a s ní jít do Nového roku.

Ten starý odbil, nám pění víno ve sklenkách,
nový je zas pro dnešek ještě v plenkách,
přesto jej teď přípitky všichni slaví,
připijme též ťuknutím na zdraví.

Pak stisknem si ruce, v polibku láska dřímá
a hudba zní a nikdo neusíná,
ohňostroje, barevné létavice,
připijme též ťuknutím roku vstříce
Někdy po novém roce napíši i takové ohlédnutí za rokem 2013.
Teď si asi užíváme cinkání skleniček u známých :)


Ježíšku? Skončily už Vánoce?

30. prosince 2013 v 18:27 | liška |  Něco k ranchi
I když v tomto případě by měl spíše nadpis znát: "Santo? Skončily už Vánoce?" Proč? Mno...
... Jak asi již všichni víte, mám tetu v Americe. A s ní rovnou i dva malé bratránky, nejspíše sestřeničku ještě v bříšku :) a poté strýčka, pravého, nefalšovaného Američana, který vyrůstal na Floridě. S tetou a bratránky teď už přeci jenom pár let (myslím, že přesně 16) žijí na předměstí Washingtonu D.C. (předměstí, které je 5o km od centra... :D). Ach jo, proč tak daleko... vidíme je vždy přes skype a pak vyjímečně, když se poštěstí, když přiletí do Čech. Jako třeba teď. Teta přiletěla na pár dní zpět domů, do Čech a již 1.1. 2014 spolu s babičkou letí zpět za hranice Spojených států amerických. Původně jsem měla i já letět o prázdninách do Ameriky, ale jelikož bude mít teta to malé, tak bych spíš byla na přítěž.
A musím říci, že se teta, jako vždy, vyznamenala a zahrála si na skvělého Santo-Ježíška. Vždy když teta přijede, je tak hodná a nepřijede jen ak s prázdnou. Popřípadě i třeba k narozeninám něco posílá... a co, že od ní dostávám já? Dříve hromady oblečení a všeho možného, od té doby, co jsem však začala sbírat Breyery a později Peter Stony vždy při její návštěvě na náš ranch zavítá některý z rozkošných nováčků. V minulosti to byla třeba Mařenka (Classic Haflingerka), Starlight, Flash, Gathering Storm, Forwood, Minihorse sestřičky, oba Classic Arábci Orinoko i Air Sharm... a samozřejmě poté i 2 nerozluční Stoníci, Morgani Shepard a náš šampion Earl Grey. To je ale koní za těch let, co?
A pokud hádáte, že i teď k nám tedy přijel nováček, nezklamu Vás. Ale letos jsem to vážně absolutně nečekala. Teta se na nic dopředu ani na místě neptala, přijela jen s jedním kufrem... včera u nás spala, a že mý prý pro mě a bráchy dárek. Já ještě dodělala večeři, takže když jsem přišla ke stolu, bylo už tam plno natrhaných papírů a jen jedna zabalená krabice. Srdce mi zaplesalo a div se nezastavilo, když jsem narazila na žlutou krabici. Podobnou krabici jsem naposledy viděla tak před půl rokem, wow :).
A kdo, že tam byl? Kobylka, která mě něuvěřitelně překvapila.
Je to novinka 2013, kterou můžete nalézt i v e-shopu u Appy. Popravdě jsem na ní koukala, ale nijak mě na fotkách od Breyera nezaujala, byla taková nijaká, na první pohled umělá... o to víc jsem včera valila oči. Přijela k nám totiž kobylka jménem Lindsay's Faith, krásný nespoutaný Mustang s opravdu poutavým příběhem, ten Vám však napíši někdy jindy.
Říkejte si o ní, co chcete, ale Bojovnice (ani nevím proč, ale jinak jsem jí od jejího příjezdu neřekla) je naživo naprosto kouzelná a neuvěřitelně sladká, až mě to vážně mile překvapilo :)

Ale konec již plků, vzhůru na pár fotek, které jsem ještě včera večer vycvakla. Jsou foceny ve tmě doma za ty, takže jsou jen informační, neukamenujte mě prosím za ně :)
A asi po 1oo letech jsem vyfotila koníka v krabici... :D

PS: Vím, že je tento model nromálně k dostání, ale kdo z Vás ho má? Ještě jsem jí na žádném ranchi neviděla, tak se ptám :)

Předvánoční pestrobarevní nováčci

27. prosince 2013 v 12:56 | liška |  Něco k ranchi
Již dlouho slibuji tento článek a správně se zde měl objevit již někdy koncem listopadu, kdy přijela první várka nováčků... ale alespoň to zde shrnu všechno dohromady.
Čekejte tedy článek plný fotek, jmen a nádherných nováčků buď z CMkářské dílny Mazla či z WLS :)

Pokud Však čekáte článek plný venkovních fotek, zklamu Vás. Venku jsem zatím fotila jen Rosewooda a Mr. Silence. U ostatních se budete muset spokojit s domácími fotkami :)
Začala bych koníky od Mazla.
Prvním z nich je CM SCH, který byl namalován podle mého přání. Toto je prost mé vysněné zbrvení a Mazel ho dotáhla až na úplnu špicu. To stínování na grullovi a ty úžasné nepravidelné flíčky... získal si mě :)
Představuji Vám tedy Mr. Silence :)
_______________________________________________________________________
Další z CMek od Mazla je Schleich Dartmoorská ponička, která dostala jméno Minor Queen :)
_________________________________________________________________________
Posledním ze Schleich CMek je překrásný Dynamite, kterou jsem odkoupila také od Mazla již jako hotového krasavce :)
_________________________________________________________________________
Poté tady máme našeho malého Rosewoodu. Byl to také Cm od Mazla podle mé předlohy a jsem z něj nadšená, to je prostě barvička :). A dokonce na své první LS, neoli na WLS, vyhrál celou skupina SCH CM Americká plemena a získal i kokaru! CO myslíte, bude mít i nadále slibnou budoucnost? :)
____________________________________________________________________________
Poté ještě rozhodně nemím opomenout Appaloosa SM CM klisničku, Pilathes!
__________________________________________________________________________
Dále jsem odkoupila CM klisnička na WLS od Jany.Š. . Je nezvyklá, ale upoutala mě na první pohled, hrozně s emi líbí to její nezvyklé zbarvení a hlavně roztomilá hlavička :). Líbí se i Vám klisnička June?
__________________________________________________________________________
A poslední CMko, které přibylo také z WLS, je CM strakáček od Silverky. Nějaká nápady na jméno?
___________________________________________________________________________
Od Silverky jsem ještě na WLS koupila tuto překrásnou OF Stablici, Arabku a...
_____________________________________________________________________
A poslední nováček je také od Silverky a také z WLS, je to naprosto úžasný koníček. Vím, že má už od Sil nějaké sálodlouhé a jistě krásné jméno avšak asi z ní udělám hřebečka a bude to Hidalgo, kůň mých snů :)
________________________________________________________________

Tak to jsou všichni nováčci, kteří k nám přijeli ještě před Vánoci, někteří jsou z WLS a někteří ze zlatých rukou Mazla.
Ale prosím, nepište, že tedy byla velká nadílka, ne, tito koníci opravdu nejsou z Vánoc :D.

Ale aby článek o nováčcích byl kompletní, neodpustím si ani fotku naše nejčerstvějšího, tentokrát již vánočního, nováčka, alias Bubbli (Bubble Tea). Ano, včera jsem totiž byla fotit, tak možná v dohledné době čekejte jeho fotogalerii.
Tuto fotku jsem dávala i včera do skupiny na FB... tak jak se Vám Bumblík líbí?
A kdo z nováčků se Vám líbí nejvíce? :)

Vánoční opojení

25. prosince 2013 v 20:15 | liška
Něco Vánočnějšího :)
Ač je to česky a ze Sněženek a machrů po 25 letech, je to nádherná písnička :)

Musím se i já k hromadě článků popisující onen Štědrý den a vánoční dárečky přidat.
Tak vzhůru na to, ať to máme rychle za sebou.

Já si Vánoce užila prostě maximálně. Bylo to jako v pohádce. Atmosféra, dojatá babička, bráškům, jak zářila očička štěstím... Ať dárky byly sebelepší, na tu atmosféru nemělo nic :) Volali jsme i tetě do USA přes Skype, ta nám ukazovala bříško, kde nejspíše bude malá sestřenička, zamávai nám brtránci si strýček (Američan) nám s tím jeho skvělým přízvukem popřál česky Šťastné a Veselé... To tomu všemu dalo skvělou korunku :)
V podstatě jsem i k večeři dělala všechno krom polévky porcování kapra (bramborový salát, řízky-smažila, jen jsem je neporcovala-, houstičky do polévky a i předkrm, což je takvá tradice naší rodiny :D), takže jsem si docela mákla. Ale bylo to jedné a dobré a hlavně ten salát. Děláme zásadně bez majonézy, jelikož naše maminka... se saží žít hodně zdravě :D. Ale i tak je vždy výborný.
Na Štědrý den tedy poměrně brzy přijela babička s dědou, byla výborná večeře a pak jsem s bratry, babičkou a tátou vyrazila jako každý rok ven. Chodíme, počítáme rozsvícené stromky v domácnostech, táta vždy škádlí kluky s dárky... (bráškové ještě stále věří na Ježíška :)).

Když jsme přišli domů, mamka zvonila zvonečkem v obýváku, bratři se málem přizabili, jak rychle ze sebe trhali oblečení a boty a běželi hned za zvukem zvonečku... A to byl pohled. Stromeček svítil všemi barvami a těch dárků... až se mi chtělo brečet. :)
A začalo rozdávání... a konečně... co že jsem všechno dostala? Řekněme, že jsem byla nadmíru překvapená, dojatá... a prostě úplně mimo. Všude bylo slyšet obdivné "ááách" a "jéééé", všichni šťastní... a já takétak. Dostala jsem spoustu oblečení, novou tašku do školy (Musím se pochlubit... miluju jí!! ZDE), penál v tom samém stylu, pak takovou větši tašku, třeba když se jede na 2-3 dny, protože nic takového menšího doma nemáme... :). Dále asi 3 knížky a neuvěřitelnou kuchařku, kterou obdivuji již dlouho. Lepší kuchařku jsem snad nikdy neviděla, nečetla, nedržela v ruce a už vůbec ne nevlastnila! Jmenuje se "Klenoty klasické evropské kuchyně"... a mňamy, mňamy. Už přesně vím, co chci k příštím Vánocům: Stroj na čerstvé těstoviny a teploměr do masa :DDDD. Prostě, třeste se, teď jsem do vaření dostala ještě daleko větší chuť, tam jsou opravdu poklady. Krom šneků budu snad schopná uvařit všechno :D. Z ní jsme byla unešena... polévky, předkrmy, omáčky, hlavní jídla (jak jen chci udělat Mousaku, domácí těstoviny a gnochi nebo třeba takovou precizní pitomost jakou jsou makronky... :D), těstoviny, gnochi, dezertíky(ano, ano, kdo to ještě neví, hrozně ráda vařím a peču.) Mamka ještě dostala další 2 kuchařky... ze kterých stejně do budoucna asi budu vařit jen a zase jen já :D.
Pak jsem dohromady s maminkou dostala kulmu... hned jsme jí vyzkoušela a no ne, ze Štědrého dne jsem si odnesla i popáleninu na čele. Dnes už jsem se to s ní naučila, ale popálenině včera večer jsem se nevyhnula. Auu.
A pak 2 věci, které jsem si strašně moc přála... jedním z nich byl Minitabletek, o kterém mi bylo řečeno, že ho nedostanu, že se o tom mamka sama zaslouží... co mě však překvapilo bylo, když jsem otevřela tašku a tam obal na tablet... začala jsme marně hledat nějakou krabici...! a byl tam. Můj vysněný, bílý šmudla :). Asi jsem se nově zamilovala :D. Něco, v co jsem ani nedoufala... ach, ach :). Miláček od Asusu :)

Ale co Vás asi zajímá nejvíce... dostala ta lišule i něco ranchového? Popravdě, nic jsem dostat ani neměla. Ale ano, dostala. A ještě i dostanu. Jako spíše takový novoroční dáreček by mělo přijít pár SCH CMek od Mazla, už se neuvěřitelně těším :). Ale ti ještě doma nejsou, napíši o nich, až budou.
A kdo, že je tedy ten koníček, co přijel? Věděla jsme, že je doma, ale rozbalila jsme ho až jako posledního, byla v papírové tašce... kdo dá sakra koně do papírové tašky? :D Ale jak jsem v tašce uviděla tu starou známou bublinkovou fólii, bylo mi to hned jasné.
Před Vánoci jsem tak bloudila po FB a viděla, že díky App se dají získat dva přenádherní STouníci... a hned mi padl do oka jeden Paintík s modrým očkem a neuvěřitelně přenádherný a nevšedním zbarvením... Stačilo poprosit maminku, poukázat na blížící se Vánoce... a i maminku tento Kuliočko okouzlil.A tak tedy dorazil :).
A jméno? Původní od PS se mi moc nezamlouvalo... takže díky Elocin (děkuji tiii :3) tento krasavec dostal jméno Bubble Tea... :D Miluju Bubble Tea a miluji jeho, takže volba byla jasná. Takže přívítejte prosím Pana Bublinku! :D :D (lidi, je mi fakt 15, ale to je táák roztomilý... :D). Snad ho brzy nějak nafotím :)

A co vy? Co Vaše Vánoce? Užili jste si je naplno? Splnily se Vám sny? :)

Vánoce 2013

24. prosince 2013 v 16:00 | liška

Chtěla bych Vám všem, tímto přednstaveným článkem, popřát šťastné a veselé Vánoce.
Ať si i vy užijete tyto svátky klidu a pohody co možná nejpříjemněji.
Užijte si tu jedinečnou Vánoční atmosféru s vašimi nejbližšími, nepřejezte se bramborového salátu :D a držím palečky, ať dostanete vše, co jste si přáli. Prostě ať celkově ještě dlouho vzpomínáte na tyto svátky, jen a jen v dobrém :)

Podání rukou od srdce jdou,
pohledy očí zasněné jsou,
lidé se scházejí a šťastní jsou,
užij si pohodu, Vánoce jdou

Art of Living - 13. Kapitola

20. prosince 2013 v 23:14 | liška |  Art of Living
14. Kapitola →
13. Kapitola

Opět po více než měsičný odmlce, další díl. Opět a teď nejspíše na delší dobu naposledy je tato kapitola psána z pohledu Lea a pokračuje přesně tam, kde minulá kapitola skončila.
Chápu, že Vám to asi nepříjde, ale pamatuji si, jak jsem tuto kapitolu ještě o velkých prázdninách psala a byla jsem z toho tehdy docela... no, rozhodně je taková nejcitovější. Pokud by se mi to povedlo to správně popsat a vy byste cítili tu atmosféru, jakou jsem z této scény cítila já...
A jelikož jsem se zamilovala do mnou vlastní vymyšlené postavy, alias Lea, tak je mi ho líto ještě dvojnásob :D (Ano, jsem divná, nemusíte to připomínat)

Pro ty, kdo si nepamatují, co se stalo minule, malé připomenutí:
Cheynne s Leem přešli z nervózních pohledů a letmých doteků dál.
Po jeho menší výměně názorů s bratrem Samem, ať již v baru ještě splečně s Chen nebo až doma, učinil Leo jisté rozhodnutí a i přes to všechno, co se může stát, se vydal pomocí Přepraviště zpět do Londýna. Proč, jak a za kým? To se dozvíte v dnešní kapitole :)

VSUVKA
Pfff, povídku už zde dlouho nebyla, co?
Ne, že bych nějak pokračovala ve psaní, ale o Vánočních prázdninách se do toho chci plně opět vložit. Tak snad. Už tomu psaní zhruba po 3 měsiční abstinenci zase přicházím na kloub. Tak snad to půjde. Když ne, svět se nezboří a vy alespoň bduete happy, že se na vás nebdue valit další hromádka textu.

A jakpak se máte?
Je až neuvěřitelné, jak strašně rychle to uteklo. Ani jsme se nenadáli a je 2o.12., do toho očekávaného Štědrého dne zbývají 4 dny a do konce roku jen o trochu dní více. Pfff. Aniž by se člověk stačil vzpamatovat, bude tu rok 2014. Bože, lidi. Také vám příjde, že jste snad za celý rok nenapsali ani jednou číslo 2013? :D Ale o tom až v nějakém jiném článku, ne v vsuvce u povídky.
Jen chci říci, že se mám skvěle, přes Vánoční prázdniny si chci napsat doforoty nějaké články, abych pak ve schonu pololetního vysvědčení měla co vydávat... komentovat u Vás budu tak podle času a nálady, ale rozhodně více než přes všední dny. No, uvidím, uvidíme :).
Možná bych konečně mohla nafotit nováčky již někdy z listopadu, než příjdou nějací ti Vánoční, co? :D

A prosím, chci Vás poprosit, jako vždy. Buďte té Vánoční dobroty a nepiště nějaké nesmyslné komentáře či jen komentáře typu "Hezké". Když už se mi Vás nepodařilo přemluvit někdy jindy, alespoň prosím ne o Vánocích. Ušetříte tím zklamání mně i Váš drahocený čas. Pokud vás to nezajímá, nechte to být. Pokud ano, pokuste se být té dobroty a vyploďte do komentářů něco delšího. Co myslíte, jaký bude průběh? Co doopravdy cítí Lea k Cheynne a naopak a jak se to všechno bude vyvíjet dál i po jejím přestupu na školu? Objeví se i ta obávaná Lenora? :)

Dobrou Vánoční noc :)

Party Dot

17. prosince 2013 v 21:06 | liška |  Stablemates
Jméno: Party Dot
Přezdívka: Party, Partie, Par

Fotogalerie: ZDE
Rodokmen: xxx

Věk: 10 let

Pohlaví: Hřebec
Plemeno: Appaloosa

Potomci: xxx
Sourozenci: xxx

Sire: xxx
Dam: xxx

Původ: Zakoupen od Mazla
Stav: 10/10

Zaměření: Stop Sliding, rekreace, chov, výstavy

Ocenení: 1. místo WLS 2012 Breyer Stablemates Americká plemena

Poznámka: Partie je takový Méďa Béďa. Pohodáš, kterého z jeho neustále dobré nálady nerozhodí skoro nic. Životem si proplouvá stále svým tempem, nerad někam spěchá nebo cestuje, nejraději si stále udržuje ten svůj zaběhlý stereotypní život. Nechává si, především od ostatních koní, toho nechávat až příliš moc, nikdy nebyl příliš temperamentní či vůdčí typ. Na Ranchi s ním jezdíme především western, přesněji western pleasure, v kterém vyniká. Je to naše ranchová jednička v tomto oboru. Čas od času s ním jezdíme na závody, ale ty ho vcelku stresují (cestování s ním je docela zážitek), tak se snažíme vybírat jen velmi blízké závody. Když ale nějaké pořádá náš ranch, umisťuje se v předních příčkách.

Fotogalerie - Lexington

11. prosince 2013 v 18:33 | liška


Fuuu, tak toto tady nebylo již dlouho.
Ale mám trochu času a pro oživení článků plných textů přináším článek výhradně fotkový.

V dnešní fotogalerii se nám představí Lexington, hřebeček plemene Morgan, značky Peter Stone Chips.
Fotky jsou takové, jaké jsou. Moc glossy koní nemám, tak zkušenosti s jejich focením nejsou, také fotky vypadá, tak jak vypadají :D

Mno, posuďte to sami, vzhůru do fotogalerie na rajčeti!!

Jinak mám v PC již jen jednu další fotogalerii... asi bych mohla jít zase někdy fotit :D.
Čí a jaké fotky by jste chtěli? :)

Cover me with your snowy wings

8. prosince 2013 v 16:49 | liška
Trochu něco optimistějšího :)
Tuhle písničku zbožňuju... a věřte nebo ne, nazpívali jí Češi :) Celkově jsem si tu skupinu nějak oblíbila.
Rozhodně stojí za poslechnutí ;)

Tak co lidičkové, jak se máte? Co škola? Ale hlavně, jak se těšíte na Vánoce? :)

Pozooor, zase vlna keců

Nějak mě ta všemocná vánoční nálada minula, ehm.
Na Vánoce se samozřejmě těším, ta atmosféra a všechno... ale lehce mě děsí, že přes celé svátky neuvidím lidi, na které jsem si už tak dost zvykla a budou mi chybět. Ale tak, myslím, že si na to pořádně ani nevzpomenu :D.
A jak se mám? Ani nevím jak, ale skvěle. Užívám si, směju se... cítím se prostě skvěle :). Sice mi zase nevyšla třeba matika, ale to prostě nějak musím spravit. Musím.

Ale v pátek jsem zažila naprosto nezapomenutelný a nádherný večer. Co to bylo zač? Věneček.
Jistě víte, co to je. Ukončení tanečních, dívky v dlouhých, bílých svatebních šatech, kytičky, památeční focení... ach, ach, ach. Asi to zní dosti povrchně a uboze, ale... ach jo, já chci tak strašně zpátky!! Od září jsme se třídou chodili do tanečních, a tak se tam sblížili, byla sranda a tak nám to přirostlo k srdci... a najednou, všechny dívky v bílém, kluci nažehlení a předávají své partnerce kytičku. Velké focení, focení párů od profesionálního fotografa, polonéza, předávání stužek(kotilionek/kytiček/kapesníčků (jaké nádherné květiny a stužku jsem dostala...) nostalgické pohledy a nezapomenutelné tance... ach, božínku. To bylo něco táááák, úžasného :). Kdo nezažije, nepochopí. A ještě k tomu, troufám si říci, že jsme měli nejoriginálnější věneček široko daleko. Proč? Asi v 11 nám vypadl proud a něco přes hodinu nebyl :DD. Někdo by řekl, že nám to zkazilo věneček, ale opak byl pravdou. V naprosté tmě, jen za svitu "nouzového osvětlení" :D jsme se tak trochu spojili, tančili jen na počítání, o přestávce ve tmě se k sobě semkli, povídali si a nehorázně se všemu smáli :D, pak některý z hudebníků vzal kytaru, tak jsme okolo něj tančili (hlavně ploužák byl skvělý), zpívali s nimi... Jsou to asi pro Vás takové blbosti, ale ve mě to vážně hodně zanechalo. Kor, když jsem v podstatě celý večer tančila jen s jedním partnerem, nádherná kytička od něj se mi právě suší. Víc jsem si přát nemohla :) A ano, jsem z toho nějaká až moc unešená :D. Rozhodně budu vzpomínat ještě dlouho, o tom jsem snila :)
A 2x nám tam tančil spolužák, který závodně tancuje... ouš, to nám spadla brada. Tohle bylo neuvěřitelný :D. Představte si
A poté jsme vyšli po jedné hodině ranní ven... a venku bílo. Nádherný pokrývka sněhu, jak z pohádky :)
Sice mi ještě tancování nebude cyhbět, jelikož jdu do pokračovacích kurzů, ale to už bude jiné, bez třídy...

Koníci se mají, jak jinak, než dobře. Nedůvěřivě čumáčky vrážejí do té bílé hmoty venku a sálodlouze se v tom válejí. A pak je všude naťapáno a mokrooo :D. Ale s tím se musí počítat... ať sněží krásně dál :)

Někde zazněla otázka, zda i k nám přijedu na Vánoce nějaký nováček. Popravdě, hned několik, ale o tom se dozvíte až o Vánocích, nechci přeci nic zakřiknout. Takže pšššš :3. Ale prozradím, že to bude pár prcků a jeden naprosto neuvěřitelý "velikán" :)

Teď trochu na technickou notu. K tomu mám hned několik připomínek.
Zaprvé, vidím, že i tento rok přetrvává trend posílání dárků. Předem říkám, že jak to tak vypadá, nestihnu poslat nikomu nic, za což se omlouvám. Nejde o to, že bych si vás nevážila či bůh ví co, ale nějak nesthám. Snad to pochopíte :). Tím pádem i počítám s tím, že mě nikdo nic nepošle, takže prosím, neposílejte, jinak se budu cítit blbě :D
Další technická poznámka se samozřejmě týká blogu. Když už jsem se konečně odhodlala ke komentování u mých SR, nejdou mi odesílat komentáře. Prostě napíšu, odešlu a on tam není. Naopak se mi taky stává, že vidím komentáře na mém blogu, pak je nevidím... prostě na hlavu. Tak jen jsem vám chtěla oznámit, asi jako stá v řadě, že moje minimálně komentovací aktivita se nezlepší dokud někde v centru blog.cz nemávne kouzelným proutkem a konečně to nezbaví :)
U pár z vás jsem dnes byla, tak schválně, našli jste můj komentář alespoň v administrátorství blogu, nebo se zatoulal úplně? :D

Tak, co ještě říci... ano, už vím. Stejná otázka, jaké že to chcete články? Píšu je pomalu a moje aktivita je malá, ale alespoň v tom málu, aby zde bylo něco, co vás bude bavit. Profilky, deníčky, povídku, pokročování v A-Z Challenge či v Challenge o mě, fotky nebo něco zcela jiného?

A už radši mizím, nějak jsem se, jistě zcela nechtěna, zase rozepsala :D :D papapa. Ale pocity a zážitky z věnečku jsem prostě musela někam zapsat :)
...Kéž by ještě takto svítilo sluníčko...

WLS 2013

4. prosince 2013 v 20:56 | liška
Asi už na něco takového netrpělivě čekáte, co?
Ano, i já přikládám na hromádku můj snad kratší report z WLS, skvělé akce pořádané kiki-tysou a Rosy, která se uskutečnila 30.11. 2013 v Praze :)

Na tuto akci jsem se dostala jen díky Aje98 a jejímu tatínkovi, takže jim znovu mnohokrát děkuji :).
Kolem desáté mně ája již už s Carrie naložili a vyrazili jsme směr Praha.
Netrvalo dlouho, po cestě smskování s dvojčinem... :D, a byli jsme na místě. Vyndalo se z auto a už si to ta naše trojice ťapala vstříc škole. Samozřejmě, že jsme nejdříve vlezli do špatných dveří a přemýšleli, proč se sakra nemůžeme dostat dovnitř... ale brzy jsme to našli a vešli do místnosti... kde mi přišlo, že jsem krom pořadatelek nikoho neznala. A nikdo neznal nás, a už vůbec ne mě samotnou. Naštěstí stačil druhý pohled, oslnivý blesk foťáku... a tam Pompin a Ašina s jejím foťákem :D. První fotkou počínaje... a pokud jste viděli Ašiny fotky, ano jsem tam velká, široká a vždy s naprosto debilním výrazem, která je skoro na každé fotce.
Pak jsem si ještě povídala třeba s Janou Š., Jani, chtěla bych moc poděkovat poté za pomoc :). Samozřejmě se Silverkou, s tou jsme si měli hodně co říci :D. Poté jsem potkala třeba Jeife, Stelu (která totálně nevěděla, kdo jsem, a že vůbec někdo takový je... ale prý jsem ta s modelama :D), Kami B.B a jistě i další, moc se omlouvám všem, které jsem nezmínila.
S holkama jsme zabrali poslední dva stoly, Carrie měla stůl s Ájou a já se Silverkou.
Holky, Rosy s kiky-tysou nás mile přivítali... a už začala výstava a už to jelo :D. Běhala jsem jak namydlený blesk z jedné strany místnosti od mého stolu až na druhou stranu. Měla jsem v BH řekněme více koní :D tak jsem se vážně vcelku naběhala. A pokaždé, když si chtěla uloupit něco k pití nebo jídlu BLIK, CVAK, a dvojčátko Ašina mě zase vycvakla :D.

Ale bylo to úžasné, prostě to, že miluju všemožné LS mi nikdo neodepře. I když mi přišlo (jenom přišlo?), že jsem tam byla nejukecanější a podobně... :D připadala jsem si mezi svýma :). A tak je to vždycky, člověk konečně zase může být naplno sám sebou, obdivovat modely ostatních, oblíbávat ty své :D. A je mezi lidmi, kteří jsou, řekněme, stejně ujetí jako vy sami :).
Tímto bych chtěla neuvěřitelně poděkovat pořadatelkám za tak skvělou akci, protože to bylo nezapomenutelné. Hrozně se mi to líbilo a to loučení... to bylo hnusný, jak já nesnáším loučení :/
A taky díky těm, kteří to tam se mnou snášeli. Já vím, nevydržím na jednom místě, furt žeru (a pak si na sebe stěžuju), furt melu, furt musím něco dělat... a jsem tak strášně kontaktní :D. Ano, přiznávám, moc, moc ráda objímám lidi, to je strašný zlozvyk :D. Pardon no :D.

Z WLS k nám také přijelo pár nováčků. Přesněji Arabka SM od SIlvery, také jedno CMko od ní a poté krásné CMko od Jany Š., ale o nich až jindy, kdy konečně shrnu všechny ty nováčky :D
A to bych to nebyla já, kdybych se také něčím nepochlubila.
Jakže dopadli akonec naši koníci ve výstavě?
Řeknu Vám to asi tak- Neuvěřitelně.
Podařilo se nám nasbírat spoustu skvělých míst, od pátých až po ta první. Například skvěle, hned prvním místem, se umístil nováček Sm Pinocchio, či třeba úplný SCH CM nováček Roosewood, který k nám nedávno přijel od Mazla!! Prostě, mám to kdesi všechno sepsané, ale s celým seznamem Vás zatěžovat nebudu. :)
A v podstatě "největší" úspěch? Věc, ze které jsem byla totálně mimo, lapala po dechu a začala mizet kamsi mezi poličky?
Začalo to tím, že tento můj miláček vyhrál svojí kategorii, přesněji PS Ostatní, pak postoupil i v dalším kole... a najednou stál ve finále mezi ostatními nádhernými kousky (všimli jste si, že ten finálový stůl byl celý do bíla? :D). Tak hrozně jsem si přála, že by se umístil... ale po rozdaném celkově 3. místě mě nějak přešla naděje. Pak druhé vyhrála scénka a bylo rozhodováním nad prvním.
A popravdě, nad chviličku se mi zatmělo před očima. Proč? Protože vedle té mé sněhové kuličky spočinula obří kokarda a nádherná soška, která znamenala "All Around Winner". A nezdálo se mi to, bylo to tam. Když jsem se vzpamatovala, začala jsem pištět :D. A myslím, že jsem pár lidí, aniž bych znala jméno, objala :D :D zase.
Prostě lidi, toto byl sen. A splnil se. A byla jsem... a stále jsem... neuvěřitelně šťastná jako blecha :).
Takže nyní se Peter Stone Standart z Ranche Ohájo, jménem Earl Grey, může "pyšnit" neuvěřitelným titulem All Around Winner. :)
Nechci, aby to znělo jako moc velké vychloubání, i když to už asi moc nezachráním :D, ale pochopte.

A něco, co Vás zajímá... hm, fotky? Ano, z celého WLS mám asi 5 fotek :D. A poté, až po příjezdu domů, jsem historický poprvé zarchivovala oceněné koníky :D. A samozřejmě jsem je nahrála na rajče... tak, pokud by se někdo chtěl podívat na samolibé fotky oceněné sbírky jedné sběratelky http://ranchohajo.rajce.idnes.cz/Oceneni_z_WLS/ :)
A tady, Earl Grey se všemi jeho oceněními z WLS :)

Omlouvám se, že píši až tak pozdě, ale vůbec jsem nestíhala. Co nejdříve kouknu k SRkům, ale teď jdu žehlit... a v pátek je věneček!! :)