Přečtěte si novou povídku Art of Living!

Něco k ranchi

Nový a novější

1. dubna 2015 v 18:05 | liška
Již v minulých článcích jsem Vám slibovala bližší přiblížení k těm nejnovějším modelům, kteří se dostali k Vám na ranch.
Takže už dost plkání a vzhůru na ty překrásné modely!
Touch the Sky
První koník, který k nám poslední dobou přibyl je Appaloosáček Touch the Sky.
Přijel k nám na Vánoce od Rosy a měla jsem a mám z něj neuvěřitelnou radost.
Když se posuneme zhruba k roku 2009, živě si pamatuji, jak nás pár jedinců s vypětím čekalo ještě na strém Appině webu a čekalo, kdy se konečně ty úžasné modely objeví. Když jsme uviděla tohoto krasavce, věděla jsem, že ho musím mít.. Avšak, jak se mi často stává, jsem neměla takové štěstí a byl mi někým vyfouknut. Jako první Tradík k nám tedy nakonec přijel Salpicado, který se také stal mým miláčkem :)). A poté, když nadešla druhá šance a tento pro mě úžasný koník se objevil dokonce v e-shopu, mé finance byly na bodu mrazu, tak jsem ho znovu nemohla mít.
Ale tento koník prostě musel být můj... takže se konečně, konečně opravdu poštěstilo a jeden z mých vytoužených koníků se díky Rosy dostal na Vánoce 2014 k nám na ranch :)
Je prostě nádherný... miluju to zbarvení, celkově Apploosy, rozevlátý a nespoutaný postoj... prostě jsem za něj více než šťastná :)
I když někomu možná může přijít nepraktický jeho mold nebo kdo ví co... já si ho opravdu zamilovala. A jsem jím zase o krok blíž k mému nejvysněnějšímu modelu, který je také na tomto moldu, k Hidalgovi :)
_________________________________________________________________________________
Party Girl
A druhýk koníčkem není nikdo jiný než přenádherná kobylky Party Girl.
Po ní také již pokukuji delší dobu, vždy jsem obdivovala její propracované zbarvení, realistický postoj a živá očka s tou pravou jiskřičkou :).
Když se mi také poprvé poštěstilo jí mít, s financemi jsem na tom nebyla opravdu neujlépe, tak jsem mohla jen zbožně pokukovat po dalším modelu, který by se skvěle vyjímal na mých poličkách :)
A hle, na VLS jí Silvera prodávala za skvělou cenu a prostě nemohla skončit jinde než u mě!!
Jsme za ní neuvěřitelně ráda, protože jí opravdu moc moc obdivuju a i kdžy už u mě nějakou tu chvilku je, nemohu se na ní vynadívat :)
Jak se Vám tyto nové modely líbí?
Máte nějaké vy nové miláčky ve vaší sbírce? :)

Další pár nováčků

15. srpna 2014 v 14:46 | liška
Jak je psáno, tak je dáno.
Proto vítejte u druhého článku o nováčcích.
Pokud jste se do toho nějak zamotali, tak tito jsou od té tety z USA, tamto byli CMka od Mazla :).
Vážně jsme nikoho nečekala, ale teta je prostě "nezmar". Div mi nevytryskly slzičky radostí, když mi je babička po příletu předala... :)

Předem bych se zase chtěla omluvit za fotky, protože je tady opravdu stále hnusně. Takže mi nezbylo nic jiného než je zase cvaknout doma.
Konec kecání, jdem na ně!
První z druhé dvojice nováčků je tato překrásná, nazlátlá palomino kobylka plemene Appendix Quarter horse (Quarter s Thoroughbredem), ale asi jí nechám jen jako Thoroughbreda :).
Jmenuje se Amelia a věřte nebo ne je velikosti Breyer Classic. Jak tak koukám na ty fotky vypadá spíše jako Stablík, ale ne, je to Classic jak poleno :D
Taková elegantní dámička, co? :P :)
Ale dokonale sladká :) Popřípadě více o ní ZDE přímo na stránkách Breyera.
A druhým z přírůstků je takový obřík. Ten byl pro mě neuvěřitelným překvapením, protože jsem po něm nějakou chviličku pokukovala: je to nádherný kůň na moldu Foxe jméne Phoenix.
A já se na něj prostě nemůžu vynadívat. Jak takový obřík může být taak roztomilý? :)
Tak to by bylo vše. Ještě dneska Vás znovu oběhnu a asi si půjdu brzo lehnout, jsem jak přejetá.

A propos, co byste chtěli za články? Aby Vás to bavilo :)

Nových pár do páru

14. srpna 2014 v 10:01 | liška
Slibovala jsem nový článek o nováčcích, kteří k nám na ranch přijeli. To jsme ovšem netušila, že takové články nakonec budu muset napsat dva. Proč?
Mnozí z Vás jistě vědí, že mám příbuzné v USA. Strejda je Američan jak poleno, teta se tam za ním přestěhovala a mají spolu krásné 3 děti, dva starší kluky a teď asi měsiční holčičku jménem Ann Elisabeth (druhé jméno má po mě, uuuíííí). Někdo si řekne, Jé, příbuzní za velkou louží, ta se má. Ale popravdě bych byla daleko raději, kdyby tady byli s námi a my se mohli vídat opravdu často. To se ovšem neděje...nám také stále nějak nevychází za nimi jet... ale babička s dědou tam na tetino přání lítají poměrně často. A zrovna předevčírem opět z jednoho více než měsičního pobytu v USA přiletěli... a jelikož teta je nezmar, poslala mi přes ně (opožděněji) k narozeninám dáreček... a jelikož o tom píši do článku o nováčcích asi si umíte představit, co za dárek to bylo :). Ale jelikož od těchto pokladů nemám ještě ani fotku, o nich až v příštím článku.

Možná někteří z Vás vědí, ale již ke konci června jsem měla svých "Sweet Sixteen". A jako snad každé narozeniny jsem si i tentokrát přála nějaký ten model :). Tentokrát mým přáním nebyl nikdo jiný než nádherná CM kobylka od Mazla značky Peter Stone a dalšího CM Collecťáka. Sice přišli až teď, ale takový "ponarozeninový dárek" si vážně nechám líbit. Jsou naprosto úžasní!!! No konec řečí, vzhůru na fotky! :)
Omlouvám se za jejich kvalitu, jsou takové všeljaké. Chtěla jsem je alespoň pakrát cvaknout venku, ale je tady hnusně a prší. Tak se snad spokojíte i s fotkami zevnitř.
PS: Že mám na zdech dokonalou barvu! :D :D
Prvním z přírůstků je pro mě nádherná CM kobylka od Collecty.
Mé oblíbené zbarvení, rozkošné flíčky a živé oči. Prostě krasavice :).
Bohužel zatím krasavice bezejmenná, nenapadá Vás něco?
A druhý přírůstek je do mé rodiny Peter Stonů. I tak je to ovšem historicky první CM Peter Stone ne ranchi... a kdo že to je? Naprosto úžasná kobylka, která mě upoutala hned poprvé, když jsem jí uviděla :). Nejedná se o nikoho jiného než o rozkošnou Eméli.
Konec řečí, vzhůru k fotkám!
A příště tedy fotky dalšího páru nováčků :)

VyMazlení oříci

28. února 2014 v 22:39 | liška
Již nedávno jsem Vám psala, že k nám na ranch by konečně měli zavítat nováčci od Mazla, neboli další várka vyMazlených oříčků :). Jak jsem zjistila, na poště již nějakou tu chvíli leželi, ale jaksi od milé a všemi oblíbené České pošty jsem lehce nedostala upomínku. Ani druhou výzvu. Takže jsem si dnes "naslepo" šla na poštu, že jim kdyžtak už vážně ztropím scénu, protože s nimi mám už vážně problémy... a hle, balíček tam byl. A já nemohl bý šťastnější :)
Doma na mě hned vybaflo několik perfektních kousků, pár SCH na přání a několik kousků, které jsem již jako hotové kusy koupila v jendom z prodejů od Mazla :)

Slíbila jsem Vám článek o nováčcích a nechtěla jsem Vás o něj připravit, takže jsem si řekla, že by nebylo na škodu k němu přidat nějaké lepší fotky než fotky zevnitř. Lup, šla jsem ven a než jsem se nadála, měla jsem fotky všech koní. A ne jednu, ne dvě, prostě rovnou celou fotogalerii pro každého z nováčků. No, aspoň máte na co se těšit :D
Konec plkání, jdeme na představování!! A byla bych moc ráda, kdybyste mi u většiny pomohli se jmény :))
Prvním koníkem je podle mě naprosto překrásný Quarter, CM Schleich také Quarter horse. Na první pohled mě uchvátilo to jeho zbarvení, vážně se Mazlovi povedl :3. Zrovna pro něj mě jméno napadlo, není to nic světoborného, ale představuji Vám Krále Artuše... je to ujeté, ale proč mi příjde, že se to k němu hodí? :D
________________________________________________________________________________________________
Další drobek si mě také zcela získal. Je to hřebeček plemene Miniappaloosa... a při focení jsem myslela, že se rozteču. Mazel si vážně mákla, těc flíčkůůů :D. Tak malý a tak sladký :DDD. Jméno mě napadlo hned, bude to Miminoo. Pojmenován podle jedné restaurace v Praze pod Žižkovskou věží... a také proto, že jsem mu při focení stále říkala Mimi :D
___________________________________________________________________________________________
Dalším přírůstkem je kobylka plemene Irský Tinker s jedním nádherným modrým očkem. Je to taková obří slečinka, zatím bohužel bezejmenná. Nápady?
_________________________________________________________________________________________
Další je Andaluský hřebeček, CM Collecta. Pokud si dobře pamatuji, nedělala ho Mazel, ale byl od Lin, jen si nejsme jistá. Má krásnou barvu, celý je velmi elegantní :).
Nápady na jméno?
_________________________________________________________________________________________
Teď se přesouváme k mému oblíbenému moldu Stablíků, alias k moldu Paso Fino hřebce. Tohoto strakatého krasavce jsem také již koupila jako hotového z dílny Mazla :)
Jméno?
_______________________________________________________________________________________________
Aby tohoto moldu nebylo málo, ještě jednoho hřebečka jsme si nechala namalovat. Jako jinak než grullo strakáče, prostě jedno z mých nejoblíbenějších zbarvení :)
Nápady na jméno?
___________________________________________________________________________________
A nakonec jsem si nechala oříčka, který se mi líbí naprosto neuvěřitelně... zamilovala jsem se :). Je to naprosto dokonalý Arábek s jedním modrým očkem... a se jménem Inferno :)
Tuto fotku jste mohli nejspíše vidět i na FB
Nechci působit nějak narcisticky, ale vcelku se mi líbí, jedna z nejvyvedenějších z dnešního dne :)

Byla bych ráda, kdybyste mi pomohli se jmény, protože jsem totálně v koncích :D. Děkuji všem za pomoc.
Příjde Vám, že jsem poslední dny až moc aktivní? Nebojte, až příjde zase škola, to přejde tak rychle, jako to přišlo :)

Ladíme to do modré

27. února 2014 v 19:29 | liška
Hello "everybaby"! (Kdo pozná film? :D)

Tak co lidi, jak je? Co školy, v tom lepším přápadě jak si užíváta vytožených jarních prázdnin?
Já dnes dojela konečně domů z Prahy, kde jsme byli od středy. Hory, kde jsme byli před tím, byly vcelku v pohodě. Sníh sice nula, nula nic, ale tak když se lyžovalo dopoledne, šlo to. Se snowboardem jsme to vzdala, jelikož buď byli muldy a bála jsem se to rozjet, nebo konečně frčím o sto šet, plotna a já ležím zase na zádech... a že mám pěkně namoženou kostrč :D. Ne, jezdit ledu se snowbardem vážně neumím.

Ví někdo z vás, ze je to Praha Indoor? Předpokládám že ne, ale silně doufám, že aspoň víte, co je to třeba atletika. A ano, v úterý se v Praze v O2 Aréně konal atletický meeting Praha Indoor, což měla být jakási předzvěst Halového mistorovstí Veropy v atletice, které se zde bude za rok konat. Bráchové jsou zapálení atletici, my s mamkou na ty rády koukáme... a vážně, byl to zážitek, neuvěřitelné. Vidět Blanku Vlašičovou skočit 2 m, čumět na vrhače koulí, pro které hranice 2om není žádný problém a ty běhy... no bože. Pozorovat naživo taková jména jako je Kim Collins, Dwain Chambers, Dayron Robles ... vidět vyrovnání evropského rekordu a dokonce překonání svěového rekordu v trojskoku! Prostě to byl zážitek. A nakonec ty 2 první místa od Denisy Rosolové a suveréní vítezství Masláka... :3 Lidi, přeju vám to zažít a fandit a fandit.
Dále pak mám nový kabátek a skvělé nové Conversky, do kterých jsem se hned zamilovala. Odkaz ZDE... já vím, že jsou trošku ujeté a bláznivé, ale strašně se mi líbí :3 Miluju Converse.
Dále nesmím opomenout Bubbletea, které už jsem měla asi 3, plus tady mám v ledničce dalšího na zítřek k učení... ne, nejsme máčo :D.
A po dlouhé době jsem byla v kině, s bráchama na Lego příběhu. Hmm, co na to říci... hezká pohádka pro děti, to asi tak všechno. I když poslední scéna mě rozsekala :D. No, pro někoho, kdo jako malý lego miloval, to byla slabota, mohli se předvést lépe. Ale pravda, námět docela zajímavý :)
A nesmíme ani opomenout změnu týkající se ranche. Museli jste si jí všimnout, protože Ranch Ohájo asi po půl roce oblékl nový kabáte. Autorkou i tohoto nového modrajícího se dessignu není nikdo jiný než úžasná Aja98, které bych tímto chtěla znovu poděkovat. Podle mě je nádherný a přesně styl tohoto ranche... hlavně ten nádherný koník s pírkem na záhlaví, to je moje :) Miluji její styl a je mi ctí, že někdo tak úžasný dělá Dessy i mě, vážně děkuji, miláčku :3 :)
Tak co, jaký je Váš názor?

A dále, věřte nebo ne, dnes jsem byla fotit. Šla jsem se navečer projít s bráchama do zahrádek, vzala si trochu více koní... a nakonec odfotila jen 3, ale za to z toho je něco přes 150 fotek, budu muset třídit :D. U článku najdete malou ochutnávku... ani ještě jedne z koní nemá jména, nápady?
A nakoenc bych chtěla udělta menší reklamenu na skvělou soutěž u Elocin, uvažuji také o přihlášení, jen nevím, kdy se mi zase poštěstí jít fotit :/ Dnes bylo času málo.
Proč mu zatím říkám Einstein? :D

Opojení, radost aneb choďme do hračkárny

24. února 2014 v 20:52 | liška

Jistě všichni znáte to nervózní klepání se, probírání se regály... a ten hrozný pocit, že se prostě ne a ne rozhodnout. Tak toho! Ne, tamtoho! Nebo snad všechny? Ale co jídlo? Kašlu na jídlo, koněěěěěěěěěěěěěě!

Popravdě jsem toto již nějaký ten pátek nezažila. Poslední dobou sbírám výhradně Breyer a Peter Stony, popřípadě nepohrdnu nějaým klenotem v podobě CM třeba SChleicha. Ale že bych přišla ke stojanu v normální české hračkárně, vybrala si nějaký ten model a celá natěšená ho nesla k pokladně, to tedy ne.

Ale dnes se to pozměnilo. Po dopoledním lyžování jsme se odpoledne vydali na menším procházku Šumperkem, kde jsme ubytovaní. Nakoukla jsem do pár obchodů s oblečením a ukořistila černé sportovní tílko na Fitbox a krásnou novou bundu. Poté bratři šli do hračkárny a já raději se koknout na boty, ale nedalo mi to a vešla jsem nakonec za nimi. Našla jsem jistě zajímavou kozo-ovečko-soba, koně co div nechrochtal, prostě krása. Prohlížela jsem si samozřejmě i stojan se SCH, div se neroztekla nad oslátky (to slovo berte s rezervou :D)... pak už jsem chtěla odejít, ale něco mě zarazilo. Objevila jsem tam velký regál... plný Collecta koní. Musím se přiznat, do hrčkáren moc nechodím a když už, tak mě bratři zavlečou do Sparkysu, kde Collectu opravdu nemají. Tak tohle pro mě bylo něco... tomu se říkají infarktové situace.
Ale lidi, musím se přiznat, úplně jsem pookřála. A už jsem si to štrádovala s jednou kobylkou, která se mi vždycky hrozně líbila, k pokladně. A bylo moje. To byl pocit... zase po dlouhé době si koupit něoc takového z čeho jsem měla takovou radost, že jsem skákala jak něčím nadopovaná. Tak nádherný pocit... však vy ho všichni dobře znáte.

A popravdě, netrvalo dlouho já běžela zpět, s bratry tam strávila další čtvrt hodiny a už se v mé tašce houpali další dva oříci. Ano, ano, koupila jsme si 3 Collecťáky. A mám z nich tak neuvěřitelnou radost, ach, ach! :) Myslím, že tímto jsme odstartovala novou sféru v mém sbírání, které bylo poslední dobou na ústupu. Ode dneška se do mé sbírky začleňují i ti žasní Collecťáci :)

A koho, že to mám? Dartmoor poníka, Andalusana a grulla mustang kobylku. Nemohla jsem se rozhodnout, stále jsem koukala na nového i starého Frísáka nebo na Fjordíka (i když se mi o dost více líbí ten šedivý, kterého tam bohužel neměli)... ale vybrala jsem si tyto 3 a jsem z nich nadšená. Jeden krásnější než druhý :). Ta barvička grulla Mustang kobylky, postoj andalusana, nebo ten neuvěřitelně roztomilý Dartmoor :3. Sice má peněženka chce opak, já doufám, že na Collectu zase někde narazím, protože jsem se do nich div nezamilovala :)

Stále jsme na horách, bez foťáku, proto jejich fotky u článku jsou čistě orientační a z internetu, pod každou fotkou odkaz na zdroj. A prosím, neřešte nadpis, to bylo to opojení :D


Vzhůru do sněhové kalamity!

31. ledna 2014 v 23:16 | liška
Co má ten nadpis znamenat?
Jednoduše, prostě, opouštím Vás.
Ne, neodcházím ani nic podobného, na to to tady mám až moc ráda. Jen odjíždím. Na týden s rodiči a bratry do Alp, do Rakouska :). Přesněji již po několikáté jedeme do Rakouského městečka Kaprun, kousek od třítisícového ledovce Kitzsteinhornu.
Vcelku se těším, hlavně na lyžování, už mi to hrozně chybělo. Snad jsem to tak úplně nezapomněla, přeci jen, za chvíli je lyžák a nemusím se tam projevit jako ten největší debil . Od minulého roku mám nové lyže, přeskáče, helmu... a v podstatě i bundu a kalhoty... řekla bych, že vcelku všechno :D.
Jediná věc čeho se bojím je, abych dobře vycházela s našima plus se sousedama, se kterými tam jedeme.
A týden chybění ve škole asi bude něco. Proto si jako debil s sebou na hory beru všechny sešity, kámoška mi bude posílat mailem ofocené denně její sešity, abych si to mohla dopsat postupně a neměla toho tolik tak... jsem jak ta Střelenka Lenka :D.

A co to, že odjíždím znamená pro Vás?
No, nepamatuji si, jak to tam bylo s netem. Takže, jak to zde bude s články nebo s mým obíháním, nemám tušení. Ale budu se snažit. Některé články, jako profilky a challenge již mám hotové v rozepsaných, stačí to jen zveřejnit. A to moje veleslavné obíhání, pfff, kdo ví. I normálně tak obíhám neobíhám.
Tímto bych se za to chtěla omluvit. Ale vážně, z té školy jsem totálně mimo, ještě k tomu jsme začala chodit 2x týdne na Fitbox (Takové cvičená, více než namáhavé cvičení- něco mezi boxem, kickboxem a je to hudby :D) a odpoledne trávívám nějak jinak prostě než u PC. Buď jsem venku, nebo se mořím nad tím učením. Jsem hrozný člověk, že žiju, co.

Foťák s sebou neberu, koně s sebou neberu. Třeba nakonec budu na sebe naštvaná a budu skuhrat, ale... ne. Ale pojedeme se podívat do Zell am See, kde jsem již 2 roky po sobě v jendé strašné vetešárně narazila na Stablíky... to byla docela ironie. Tak schválně, zda tam budou znovu :D.
Když bude čas, asi tak začnu zase psát. MOhla bych se do toho konečně ponořit a něco dodělat, že? To Art of Living se tady tak mrcasí. Hmm, nebo možná napíšu něco jednorázového podle nálady, či budu pokrčovat a budu si dopředu štosovat challenge. Mno, uvidíme.

A ještě poslední věc... co výzo lidičkové? :) My jako třída dostaly krááásného sprda, jelikož se nám průměr neuvěřitelně propadl. Na druhou stranu si myslím, že málokteré třídě se povede si vytvořit taková parta, jako máme my. A vážně málokdo se může chlubit tím, že jeho spolužačka, kterou zná již ze školky, je olympionička (nečetli jste náhodou o patnáctileté holčičce, krasobruslařce, která se jakoby zázrakem probojovala na Olympijské hry do Soči? Lidi, tak tohle je moje spolužačka. Povinně jí všichni musíme držet pěstičky, Betty, do toho!!).
Je hold vidět skok z nižšího na vyšší gymnázium, učitelé nám začali dávat neohlášené písemky (a z chemie taková neohlášená písemka... oooh, how cool)... takže to dopadlo tak, že ani jeden človíček neměl samé jedničky a celkem bylo jen 7 vyznamenání. Já nakonec měla 4 dvojky, za což jsem ráda. Chci si ale na konec roku zlepšit Němčinu, Matiku i ZSV... u Chemie to nedám, s tím jsem zcela smířená :D. Tak uvidíme, uvidíme. Rodiče sice na kvintu (prvák) očekávali daleko lepší vysvědčení a jsem pro ně div černá ovce, ale já jsem spokojená.
Jak to dopadlo u Vás? :)

Omlouvám se za další dlouhý článek o ničem. Chtěla jsem se zmínit, že odjíždím a zase tady žvatlám.
Lidi, jdu si dobalit a chrupkat. Zítra to cesta, to bude něco. Mějte se krásně a skládejte básně! :)
Držte mi palečky, ať se nevrátím jako rampouch. Kdybych se nevrátila, jsem v hlídně pod ledovcem. HELP!

Symphony Live Show 2014 - Ano či ne?

29. ledna 2014 v 16:28 | liška
Pokud jste aspoň trochu aktivní na FB, jistě jste si všimli pozvánky do skupiny ohledně SLS 2014.
Cože to vlastně je?
Další možnost pro setkání se s "lidmi stejně bláznivými, jako jste vy sami" (jako velice ráda říkám :D), koupení nových modelů či věcí z nejrůznějíších obchůdků a vystavování koní v množství kategoriích. Ještě jedna věc- nejspíše opět budeme mít vícečlennou porotu (někomu se to líbilo, někomu bylo proti srsti, ale...) tvořenou jak sběratelkami, tak i lidmi, kteří o modelech pořádně nic nevědí. Takže buďte si jistí, že na věci jako vyřazenos, cennost nebo dokonce komu daný koník patří se moc ohled nebere, takže, šanci má opravdu každý.
SLS, neboli Symphony Live Show, je Live show, která se naposledy konala před dvěma lety, neboli roku 2012. Konala se v lázeňském městečku Poděbrady ve Středočeském kraji. A hádáte dobře. Já jsem jendou z pořadatelek, přesněji společně s Ajou98 a Carrie.
Nechci být nijak samolibá, ale myslím, že minulý ročník taté LS se poněkud vyvedl. Byl to sice docela zápor na nervy pořadatelek, ale stálo to za to. Snad tento ročník bude ještě "pohodlnější" :). Pokud nám výjdou prostory, jako minule, bude moci být i účast opravdu velká. Místnost pro plesy, stolů a židlí, kolik hrdlo ráčí, určitě zase plno dobrého jídla... a bez čeho by nebala správná SLS? Jistěže bez hudby :) Kdo byl, ví. Kdo neví, okusí :D

Nevíte, jak se sem dostat? Poděbrady jsou kousek od Královehradecké dálnice a autobusové spolu s vlakovým nádražím jsou od prostor cca 1oo-2oo m (jen průchod podchodem).

A já bych Vás, zprvu jen tímto článkem, chtěla na tuto Live Show pozvat.
Především Vás, kteří mají FB, bych chtěla pozvat do naší skupiny o tété ls na facebooku (ZDE) a rovnou na událost, která je na Fb (ZDE).

Teď především váháme o datu, jelikož si nejsme jistí, zda by bylo lepší 17. či 24. května. Proto prosím, odpovězte buď v anketě na FB nebo sem do komentářů. Zda byste se mohli popřípadě dostavit a kdyžtak jaké datum by pro Vás bylo přijatelnější.
Poděbrady jsou celkově vcelku oblíbeným turistickým městem, takže pokud by Vás sem vezli rodiče, určitě by se zde neukousali nudou.

Ještě pro zajímavost bych chtěla přidat dva odkazy.
-Prvním z nich je odkaz na náš web, kde najdete informace k té předešlé LS, o místě,kategoriích ringách... kategorie by se asi moc neměnily :) www.symphonyls.blog.cz Bohužel nemůžeme přijít na heslo, takže tam asi jen tak nic nového nepřibude... :D
- A dále pak odkaz na fotky z minulé SLS, trochu navození atmosféry, že? :D http://ranchohajo.rajce.idnes.cz/Symphony_Live_Show_2012/

Také bych prosím poprosila ostatní, jestli byste nemohli dát někam k sobě na ranch takovou menší reklamu. Ať již odkaz na tento článek, na FB, nějakou zmíňku v článku atd... potřebujeme sehnat co nejvíce lidí, aby se vůbec daná LS mohla pořádat, chápejte. Proto tedy děkuji všem, kteří toto udělají. Opravdu by nám to pomohlo.

Brzy příjdu s novými informacemi. Jen prosím, vyjádřete se k datu atd :) Děkujeme mnohokrát.
ALC tým!

Rok se s rokem sešel, narozeninový den nadešel

25. ledna 2014 v 11:50 | liška
Pokud si myslíte, že je dnes ten "přeslavný den" mých narozenin, mýlíte se. Jen je lehce ironické, že je 25.6., neboli přesně za 5 měsíců. Číslo 25 se prostě v mém životě vyskytuje často.

Takže, kdo/co se vlastně "slaví"? Je až zajímavé, že přesně tohoto dne roku 2009 byl založen Ranch Ohájo a já poprvé vstoupila do rancherského světa, jako dívčina skrývající se pod přezdívkou liška. Už tomu je 5 let. Těžko se tomu věří.

Přesně si pamatuji, jak jsem celkově k rancherství přišla. Díky Aje98, která mi ukázala úžasný svět Breyerů... spojila jsem se díky ní s Appou (tehdy ještě nebylo TH) a já si hned začala vybírat první kousíčky. Pro Schleichy jsem v pokoji měla rozestavěný celý ranch... a brzy na to přijela první várka vytoužených Breyerů. Byl to set 4 SMek, Classic dvojice Beexooty a Nookuhe a první tradík, Criollo hřebeček Salpicado. Ještě si pamatuji, jak jsem Salpíka brala všude sebou, když jsme šla dolů, byl tam se mnou, čučel na mě, jak jsme jedla... :D Dobrej, šiblej blázínek, co?

Ale vážně nikdy bych si nepomyslela, že to bude takto pokračovat. Že u něčeho takového zůstanu a že se to v podstatě stane mým životem. Sbírám, ranchuji vkuse jen v podstatě jendou větší půlroční domlkou, která započala na začátku roku 2013 (opakovat jí i v roce 2014 nehodlám). Vyrostla jsem tady s tím (dá se říci, že i v jistém směru dospěla?), tady s Vámi. Pamatuji si všemožné hádky (třeba ty naše, co Dvojčino? :D), rozpřežky, malicherné přivlastňování si určitých věcí, Fun Daye, LS... Tolik zážitků, tolik vzpomínek.

Musím říci, že za tu dobu se zde vystřídalo už i celkem dost lidí. Těžko říci, jestli to dříve bylo lepší než je teď. Bylo to jiné, tak bych to řekla. Pravdou je, že mi minimálně přišlo, že jsme byli semknutější a více drželi při sobě, více o sobě věděli. V dnešní době jsou některé vztahy chladnější než kapalný dusík. Nebo je to jenom tím, že jsem "vypadla" u jistého jádra sběratelství? Co já vím.

Jen jedna věc, kterou bych zde ještě chtěla zmínit. Nějaký ten už pátek se tady ochomýtám, ale mrzí mě jedna dosti sobecká a narcistická věc. Příjde mi, že mě v podstatě nikdo moc nezná. Jo, možná nějaká ta liška někde ranch mám. Co je to zač? Co já vím. V tomto mě dostala jedna slečna na některé z LS, která i po přečtení mé kartičky s názvem ranche a přezdívkou se mě zeptala: "Ty jsi ta s modely, že?" Nečekaně. Ano, na Live Show plné koní jsem ta s modely. Slečna byla ještě mnohem překvapenější, když jsem jí připoměla, že mě dokonce má v SR. Její výraz znechucení mě dorazil.
Nepřidávám každý den několik článků, nepíšu si s každou sběratelkou a neobíhám každý den. V tom asi bude zakopaný pes.

Love don't die hládá písnička v úvodu článku. A já věřím, že je to pravda. Láska, k čemukoliv, ke komukoliv. Miluju sbírání, ranchování, miluji tuto komunitu (Ač si nepíšu a nerozumím zcela s každým) a stal se z toho můj jistý životní styl.
Láska přeci neumírá.
Těšte se, ani zdaleka se mě ještě nezbavíte.

Rok se s rokem sešel

2. ledna 2014 v 12:29 | liška
...Tuto písničky miluji už pár let...

Slibovala jsem ohlédnutí za minulým rokem, tak tady ho máte. Ale jelikož jsem to já, tak to nebude jen z pohledu rancherského.

Příjde mi, jako kdybych za celý ten rok napsala ono číslo 2013 snad jen jednou a to jsem ještě dodatečně přepisovala dvojku na trojku. Jej. Je mi 15, ale i tak mi připadá, že ten život neuvěřitelně sprintuje, rok od roku se zdokonaluje a každý rok zabíhá nový světový rekord.
Když jsem se vždy na konci roku ohlédla po tom roku minulém, přišel mi unylý a ničím nezajímavý. Aspoň v tomto tento rok vyčnívá.
Když se na to podívám z pohledu ranche, stalo se hned několik věcí. Oproti ostatním rokům zas tak tolik koní nepřibylo, posílena byla především naše posádka Stonů. Dokonce jsem se i odhodlala a vystavila pár koní k prodeji, pár kousků z naší sbírky tedy našlo nový domov. Moc fotografických soutěží jsme se bohužel nezúčastnili, LS bohužel "jen 2" a to na začátku roku NYLS 2013, chvíli po té CLS 2013 a teď ke konci listopadu WLS 2013. Na všech těchto LS se nám dařilo více než dobře, na NYLS se Classic Haflingerka stala Reserved to Reserved Champion a na WLS se Peter Stone Earl Grey stal dokonce All Around Winnerem. Takže v tomto ohledu byl rok 2013 pro náš ranch více než úspěšný :)
Bohužel číslo koní z minulého roku jsem nedohledala, ale tento rok trochu začneme počítat. Celkové číslo koní za pár let mé sbírky, i s malým prodejem, se vyšplhalo na nádherných 175 kousků. Juj, to je čísílko, samotnou mě to překvapilo. Z toho po prodeji zbylo v mé sbírce 14 Classiků, 47 Traditionalů, 94 OF i CM Stablíků, 4 CM Schleichové a celkem 16 Peter Stone (8 Chipsů a 8 Standartů). Panejo, to už je sbírka.
Z pohledu e-ranche nebyl tento rok moc dobrým ročníkem. Neustále výpadky mé aktivity, nechuť... V podstatě jste mohli zaznamenat až půl roční pauzu, nejdelší pauzu za historii tohoto ranche. Ale vrátila jsem se. Svými monstrózními články Vás otravuji vesele dál.
Za celý rok jsem napsala jen 79 článků, což opravdu moc není, když jsem dříve toto byla schopna napsat za měsíc. Ale jistě za to může pauza a i fakt, jak jsem se rozhodla psát na ranchi články. Raději méně a pořádně šťavnaté než třeba několik denně a o ničem. Nebo Vám to nevyhovuje?
A teď něco málo z mého života.
Co se stalo? Řekla bych, že úplně všechno. Přešla jsem z nižšího gymnázia na vyšší (teď jsem kvintán, jakoby prvák), jako voda mi utekly Taneční, na které jsem se celý život těšila a které jsem si s tou mojí třídou úplně maximálně užila... na ně budu vzpomínat ještě dlouho. Začala jsem chodit na souborovou hru s klarinetem a snad po tolik letech nechuti praštila s tenisem (hraju 9 let a ne, vážně už mě to nebaví. Nejde mi to, budoucnost to žádnou nemá a parta, kvůli které jsem tam poslední roky chodila, se už rozpadla taky)... Ale hlavně a celkově- je ze mě úplně jiný člověk. Úplný jiný, aspoň trochu sebevědomý a hlavně šťastný člověk. Hodně se toho, především v novém školním roce, změnilo. Řekněme, že jsem se i trochu víc zkazila :D (Nebo byla zkažena?) a jsem teď schopná dělat věci, které nikdy dřív ne. Kdo ví, zda je to dobře nebo ne.
Mnoho lidí říká, že jsme se změnila, i já sama to cítím. Nikdy jsem neměla žádné sebevědomí, ne že bych ze mě teď sršelo, ale rozhodně se mi zvýšilo. Konečně za celý svůj život si připadám aspoň trochu k něčemu a vím, že někomu na mě záleží. Cítím se konečně pořádně naživu. Naplno. Škola je sice těžká a dusí nás, ale bude to už jen horší. Chodím ven s kamarády, jsem zamilovaná, neustále se směju a cítím se skvěle.
Ať se ostatním nelíbí, že už nejsem ta puťka v koutě, která jen pomáhala každýmu a byla všude pro všechny jen když něco potřebovali. Ne. Jsem tu jen pro ty, na kterých mi záleží a ne pro nikoho, kdo mě za rohem pomlouvá. V tomhle vidím ostřeji do lidí, přestala jsem se přetvařovat. A miluju to. Miluju to, co se se mnou stalo, jak jsem se změnila a jak se cítím. Jen prosím, ať to neskončí.
A nějaká ta předsevzetí?
Pokračovat vesele dál ve sbírání, zúčastnit se co možná nejvíce LS, získat některý z vysněných modelů, být v kontaktu s lidmy, na kterých mi záleží, daleko více začít fotit, vrátit se zpět do světa Cheynna a Lea a začít pořádně psát, dopsat Art of Living i Dust of Time a vložit na papír i další nápady, které mám... zlepšit se ve škole, jelikož pololetní vysvědčení se mi moc nepovedlo/nepovede a hlavně: Užívat si. Když né teď, kdy jindy už. A prosím, pěkně prosím, ať mi neskončí ono období radosti. To je mé největší přání.

Ještě jednou Vám tedy přeji hodně zdarů do nového roku. Ať je ještě mnohem lepší než ty předešlé, plný radosti, úsměvů a úspěchů ve sbírání, ale i v osobním životě. Ať se Vám splní vaše sny a předsevzetí :)
Celý článek je prošpikován fotkami z roku 2013 :)

Ježíšku? Skončily už Vánoce?

30. prosince 2013 v 18:27 | liška
I když v tomto případě by měl spíše nadpis znát: "Santo? Skončily už Vánoce?" Proč? Mno...
... Jak asi již všichni víte, mám tetu v Americe. A s ní rovnou i dva malé bratránky, nejspíše sestřeničku ještě v bříšku :) a poté strýčka, pravého, nefalšovaného Američana, který vyrůstal na Floridě. S tetou a bratránky teď už přeci jenom pár let (myslím, že přesně 16) žijí na předměstí Washingtonu D.C. (předměstí, které je 5o km od centra... :D). Ach jo, proč tak daleko... vidíme je vždy přes skype a pak vyjímečně, když se poštěstí, když přiletí do Čech. Jako třeba teď. Teta přiletěla na pár dní zpět domů, do Čech a již 1.1. 2014 spolu s babičkou letí zpět za hranice Spojených států amerických. Původně jsem měla i já letět o prázdninách do Ameriky, ale jelikož bude mít teta to malé, tak bych spíš byla na přítěž.
A musím říci, že se teta, jako vždy, vyznamenala a zahrála si na skvělého Santo-Ježíška. Vždy když teta přijede, je tak hodná a nepřijede jen ak s prázdnou. Popřípadě i třeba k narozeninám něco posílá... a co, že od ní dostávám já? Dříve hromady oblečení a všeho možného, od té doby, co jsem však začala sbírat Breyery a později Peter Stony vždy při její návštěvě na náš ranch zavítá některý z rozkošných nováčků. V minulosti to byla třeba Mařenka (Classic Haflingerka), Starlight, Flash, Gathering Storm, Forwood, Minihorse sestřičky, oba Classic Arábci Orinoko i Air Sharm... a samozřejmě poté i 2 nerozluční Stoníci, Morgani Shepard a náš šampion Earl Grey. To je ale koní za těch let, co?
A pokud hádáte, že i teď k nám tedy přijel nováček, nezklamu Vás. Ale letos jsem to vážně absolutně nečekala. Teta se na nic dopředu ani na místě neptala, přijela jen s jedním kufrem... včera u nás spala, a že mý prý pro mě a bráchy dárek. Já ještě dodělala večeři, takže když jsem přišla ke stolu, bylo už tam plno natrhaných papírů a jen jedna zabalená krabice. Srdce mi zaplesalo a div se nezastavilo, když jsem narazila na žlutou krabici. Podobnou krabici jsem naposledy viděla tak před půl rokem, wow :).
A kdo, že tam byl? Kobylka, která mě něuvěřitelně překvapila.
Je to novinka 2013, kterou můžete nalézt i v e-shopu u Appy. Popravdě jsem na ní koukala, ale nijak mě na fotkách od Breyera nezaujala, byla taková nijaká, na první pohled umělá... o to víc jsem včera valila oči. Přijela k nám totiž kobylka jménem Lindsay's Faith, krásný nespoutaný Mustang s opravdu poutavým příběhem, ten Vám však napíši někdy jindy.
Říkejte si o ní, co chcete, ale Bojovnice (ani nevím proč, ale jinak jsem jí od jejího příjezdu neřekla) je naživo naprosto kouzelná a neuvěřitelně sladká, až mě to vážně mile překvapilo :)

Ale konec již plků, vzhůru na pár fotek, které jsem ještě včera večer vycvakla. Jsou foceny ve tmě doma za ty, takže jsou jen informační, neukamenujte mě prosím za ně :)
A asi po 1oo letech jsem vyfotila koníka v krabici... :D

PS: Vím, že je tento model nromálně k dostání, ale kdo z Vás ho má? Ještě jsem jí na žádném ranchi neviděla, tak se ptám :)

Předvánoční pestrobarevní nováčci

27. prosince 2013 v 12:56 | liška
Již dlouho slibuji tento článek a správně se zde měl objevit již někdy koncem listopadu, kdy přijela první várka nováčků... ale alespoň to zde shrnu všechno dohromady.
Čekejte tedy článek plný fotek, jmen a nádherných nováčků buď z CMkářské dílny Mazla či z WLS :)

Pokud Však čekáte článek plný venkovních fotek, zklamu Vás. Venku jsem zatím fotila jen Rosewooda a Mr. Silence. U ostatních se budete muset spokojit s domácími fotkami :)
Začala bych koníky od Mazla.
Prvním z nich je CM SCH, který byl namalován podle mého přání. Toto je prost mé vysněné zbrvení a Mazel ho dotáhla až na úplnu špicu. To stínování na grullovi a ty úžasné nepravidelné flíčky... získal si mě :)
Představuji Vám tedy Mr. Silence :)
_______________________________________________________________________
Další z CMek od Mazla je Schleich Dartmoorská ponička, která dostala jméno Minor Queen :)
_________________________________________________________________________
Posledním ze Schleich CMek je překrásný Dynamite, kterou jsem odkoupila také od Mazla již jako hotového krasavce :)
_________________________________________________________________________
Poté tady máme našeho malého Rosewoodu. Byl to také Cm od Mazla podle mé předlohy a jsem z něj nadšená, to je prostě barvička :). A dokonce na své první LS, neoli na WLS, vyhrál celou skupina SCH CM Americká plemena a získal i kokaru! CO myslíte, bude mít i nadále slibnou budoucnost? :)
____________________________________________________________________________
Poté ještě rozhodně nemím opomenout Appaloosa SM CM klisničku, Pilathes!
__________________________________________________________________________
Dále jsem odkoupila CM klisnička na WLS od Jany.Š. . Je nezvyklá, ale upoutala mě na první pohled, hrozně s emi líbí to její nezvyklé zbarvení a hlavně roztomilá hlavička :). Líbí se i Vám klisnička June?
__________________________________________________________________________
A poslední CMko, které přibylo také z WLS, je CM strakáček od Silverky. Nějaká nápady na jméno?
___________________________________________________________________________
Od Silverky jsem ještě na WLS koupila tuto překrásnou OF Stablici, Arabku a...
_____________________________________________________________________
A poslední nováček je také od Silverky a také z WLS, je to naprosto úžasný koníček. Vím, že má už od Sil nějaké sálodlouhé a jistě krásné jméno avšak asi z ní udělám hřebečka a bude to Hidalgo, kůň mých snů :)
________________________________________________________________

Tak to jsou všichni nováčci, kteří k nám přijeli ještě před Vánoci, někteří jsou z WLS a někteří ze zlatých rukou Mazla.
Ale prosím, nepište, že tedy byla velká nadílka, ne, tito koníci opravdu nejsou z Vánoc :D.

Ale aby článek o nováčcích byl kompletní, neodpustím si ani fotku naše nejčerstvějšího, tentokrát již vánočního, nováčka, alias Bubbli (Bubble Tea). Ano, včera jsem totiž byla fotit, tak možná v dohledné době čekejte jeho fotogalerii.
Tuto fotku jsem dávala i včera do skupiny na FB... tak jak se Vám Bumblík líbí?
A kdo z nováčků se Vám líbí nejvíce? :)

Výsledky SCABHBPS 2012

7. září 2012 v 14:40 | liška
Cabhb je pod ovým vedením a toto nové "vedení" uspořádalo první soutěž, přesněji Summer CABHB Photo Show!
Sklamala mě tedy malá účast a holky psali, že jestli bude i příště pouze taková účast, žádné souěže nebudou, což by byla určitě veliká škoda. Tak prosím, až bude nějaká další soutěž na CABHB, hlaste se!! A nejsou se jen Photoshow, v nabídce je plno různých soutěží. A každý má ve všem šanci, za zkoušku nikdo nic nedá, tak proč vašich když užtak fotkám a koníkům nedat šanci "prorazit"? ;)

Do této Photoshow, jsem přihlásila 4 fotky a 2 z nich získali velmi překvapivé a přímo báječné umístění!! Postoupili ze svých kol dál a velmi dobře se umístili v celkovém hodnocení!
Tato roztomilá malá ponička, úspěšná jak ve Photoshows tak na soutěžích, je úžasný Reserve Champion celé Show!!
Berrynka je prostě šikulka :)
A Harrísek se stal Grand Championem!!
Je to jeho 3. úpěch, 2 jsou z různých LS, ale toto jeho první z nějaké PhotoShow a ještě k tou takto velký úspěch a "hodnotná cena"!

Všichni z toho na ranchi mají velkou radost, včetně zde zmíněných 2 koní, a již se těšíme na nějakou tu další PhotoShow :)

Americký nováček

6. srpna 2012 v 13:36 | liška
Již jsem Vám o tomto koníčkovi něco málo psala, jen jsem nechtěla přesně prozradit, kdo to je.
Tak a to je on. Úžasný tmavý hřebec plemene Morgan pocházející z Francie, drezurně založený, Peter Stone Standart s krásným jménem Shepard :)
Byl koupen přes tetu, která ho dovezla sem do Čech, mám ho jakoby od rodičů ještě k narozkám a vysvědčení.
Nemohu si ho vynachválit, je naprosto úžasný :). Grošíky, kukuč, oči, lysinka a celkově zbarvení a hlavně tam roztomilý a vcelku drobounký mold. Je to prostě krasavec, včera jsem lítala po domě jak blázen, nedivte se :D.
Je to již náš třetí Peter Stone Standard a to jsem nikdy ani nedoufala, že bych někdy některého mohla mít.
A teď pár fotek, jak mé, tak nakonec 2 i od Stona. Miluju je :)

A prosím, neberte to jako chlubení ;)

Nový strakatý obyvatel

10. července 2012 v 18:29 | liška
Včera navečer konečně přijela teta z USA... jak já jsem je dlouho neviděla. Bratránka jsme jenoho viděla před 3 lety a druhého nikdy... to jsou kuliočkové :). Krasavci. A Tomík, ten menší mi hnedka dal pusinku :D. Bratránciii... a teta... to je jak moje sestra, mám ji hrozně ráda :)

A teta mi někoho přivezla, panejo, jeden z mých vysněnějších koníčků. Pokukovala jsem po něm již dlouho :P

POkud chcete vědět, kdo to je, klikněte na celý článek ;)

Várka nováčků

8. července 2012 v 21:09 | liška
Již je to delší chvíli, co k nám přjelo několik nováčků.
Nebudu to zdržovat, tímto Vám je chci představit :)
Omlouvám se za kvalitu fotek, jsou foceny teď večer, takže nejsou nic moc
Prvním přírůstkem je krásný Anglický plnokrevník, hnědé barvy, velikosti Peter Stone Chips, které ho jsme získali od Appy na SLS se jménem Barbaro. Mamka mi ho však dala až teď, k výzu :)
Dalším koníčkem je moje Princeznička.Jméno má až mco jednoduché, prosté, je to prostě "My Princess".
Zlatá holčina s úžasným zbarvením Palomino Appaloosky s modrými očky, zlatice :)
Dalším je můj vytoužený Arábek, tentokrát pd Mazla.
Miluju tento SM mold, je mí líto Paríska, který byl hrozně pokšrábaný a je z něj Princznička... ale teď je ještě hezčí ;)
Tento mold chci již dlouho a ještě jendou mco děkuji Mazlovi, že mi umožnila ho mít, ještě k tomu za tak dobrou cenu ;). Se jménem, zase, mi pomohla Ája a jmenuje se Prince Magnum (královská garda!!), syn jejího Mahnuma Psyché
Další je opět můj vysněný model a opět od Mazla.
Je to krásný skákající Starlight, ale opět potřebuji jiné jméno, protože už ednoho jak SM tak Tradi Starlighta mám, napadá Vás zase jméno? :D A také váhám nad plemenem... Nejspíše to bude Jupiter (díky Áji :))
A další je opět nová krasavička od Mazla. Nádherné palomino Paso Fino kobylka :)
A představte si, že opět bez jména :D
A poslední přírůstek je tento roztomilý prcek, dáreček od Mazla :).
Appaloosa hříbátka malované Lintith.
Prosím, prosím... jméno od Vás bude lepší než něco ode mě :)

Tak, to jsou všichni naši nováčci.
Ale prosím, prosím Vás o jména, já opravdu na ně nejsem :)
Děkuji

Maličtí nováčci

5. června 2012 v 19:48 | liška
Jak jsem tady poslední dobou nebyla... nějak jsem Vám zapomněla napsat i o 2 nováčcích, kteří k nám přijeli z Ranche Demetri od Mazla :). jsou jimi krásní dva koníčci z JC Penney setu... nemohu se na ně vynadívat ♥
Tak, hurá na ně :)
(Omlouvám s eza kvalitu fotek. Ty fotky mají lepší kvalitu, ale blog je zase blog .... :/)

Prvním z těchto nováčků je překrásný bílý grošovaný poník. Ano, naše Shetlandská "armáda" již sčítá celkem 5 poníků :)!
Nevím, zda u Mazla měl tento koník nějaké jméno (Měl, Mazle? Já to nikde nenašla), ale pokud neměl, asi bych ho pojmenovala nějak kýčovitě jako "Ghots of Halloween". A proč? Když se na něj podívám, jako první mě napadne právě duch a když ze zamyslím nad duchem... tak mě jako první napadne "Ghost of Halloween" :).
Zatím s eu nás zabydluje, a líbí se mu naše Shetland kobylka... hmmm, uvidíme, co z toho bude :P

A druhým z nováčků je můj vysněný stablík ♥

Po tomto metalízovaném Palomiňoučkovi pokukuji již dlouho, ale nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že by mohl být můj.
Je to krásný Warmblood (ještě domylsím nějaké plemeno. Napadá Vás, jaké k němu? že by nějaký Oldenburg?), ale zatím stále beze jména. Ještě se Mazla zeptám, zda neměl jméno, kdyžtak, napadá Vás při pohledu na něj nějaké hodící se jméno? :)

Tak a to jsou oni dva. V článku (dnes dosti krátkém) jsem se Vás na něco ptala, takže bych byla moc ráda, kdyby jste mi poradili se jménem a nenapsali jen "hezké či gratuluji", kdo to tak udělá, díky moc :)

Jinak, co chcete za články? Jsem nějak bez nápadu ;)

Uííííííííí!

30. dubna 2012 v 15:02 | liška
Lidičkové mojiiii! Já, počkejte, popadnu dech... ach, hurá.

Dnes v dopoledních hodinách přiletěli prarodiče z USA (Z Washingtonu, ale byli na několika denním výletě i v New Yourku). Byli tam u tety, strejdy a bratránků... ach jo. Jak hrozně bych je chtěla znovu vidět. Pětiletého (možná čtyřletého, nepamatuji si, kolik mu je :D) bratránka jsme viděla, když byl malinkatý jednou a druhého, dvouletého ještě naživo nikdy, jen ze Skypu a z fotek. A tetu se strejdou jsme neviděla... ani nepamatuji. Silně doufám, že tam za nimi někdy poletím, je to jeden ze svých snů :). Mají úžasný, veliký barák, kde nemají zabydlené asi 5 místostí, nemají tam, co dát. A mají ohromnou pozemek, o velikosti asi našeho Poděbradského Anglického parku :D. Stromy, les, zeleňoučká tráva, dům...ke schránce na začátku příjezdové cesty jezdí autem, jinak by to byla taková... delší procházka :D. Musí to být zvláštní, nikde nikdo. V Čechách jsou rodinné domky ve vilových čtvrtích nasekané vedle sebe s minimálním pozemkem... musí to mít svá plus i mínus. Sousedi široko daleko, to ticho, po pozemku ti pobíhají srnky, želvy kladou vajíčka, páni :)

A takže, dnes babička s dědou přijeli, byli tam již podruhé a zase přijeli úplně nadšení, hlavně z návštěvy New Yourku :). Přivezli mně a mamce několik krásných tílek a mám suprové tričky z NY s Nápisem: "I Love NY" :D.
Ale pak tu byla další věc, s koníky. Napsala jsme tetě a babičce seznam, pokud by se jim některého z koníků podařilo sehnat... :) To samé udělali bráchové s autíčkama z CARS a s Gormity. No, ony to objednali z jednoho e-shopu v USA. Z něj jim neustále psali, že už to posílají a bla, bla, bla... A asi před 5-ti dnima, kdy měli prarodiče odletět jim napsali, že to, co objednali, vlastně vůbec nemají. Tohle, mi příjde jako vrchol drzosti, i kdžy jim teta psala, že to potřebují do to určité ho napsat a oni jí celou dobu tahali za nos, že ty koně a hračky mají!! Chudinka teta, kvůli tomu brečela, ani s ejí nedivím... to sjou s prominutím, kreténi.

Ale, najendou babička tady u nás doma, vytáhla dvě žluté krabice. Já právě jedla pizzu, jelikož mi jí přivezli z restaurace kde byli a jí zlstala doma, ale málem jsem dostala infarkt. Jedno z nich už teta měla déle, u sebe. A u toho druhého zaplatila nějaké extra vysoké poštovní, aby byl dopraven do druhého dne. Trošku jsme se styděla, že to takto udělali... to ho neměli objednávat. Ale, byla jsem jako zfetovaná, jako vždy. Jak si ti, co končí mohou nechat odebrat ten úžasný pocit, když před Vámi stojí ty 2 žluté krabice. A když pak zjistíte, že to jsou koně, kteří se Vám tak líbí a které tak moc chcete! Je to nádhera :)
A kdo, že to tedy jsou? Sama jsme tomu nevěřila, že někoho sehnali, je to úžansý, předčasný, dárek k narozeninám. Div mi netekli slzičky štěstím! A kupodivu se i oba moc líbí tátovi :). Jedním z nich je nádherný šedivý Classic Arábek, zatím bezejmený, jeho obrázek nad článkem :). Možná se vám na té fotce může zdát divný namodralý... ale ve skutečnosti! Je naprosto úžasný :). Ten pohled, světlejší zbarvení než na obrázku! Krasavec :). Ale bohužel, zatím nemá jméno. Pomůžete mi s tím? Žádné louhatánské arabské jméno, něco jednoduchoučkého :). Napadlo mě něco jako Moonlight Shadow, ale prosím, raději poraďte :)
A druhým je můj velký oblíbenec, po kterém dlouho toužím, již skoro 2 roky. je úžasný, jemňoučký, úplně perleťový s dlouhou hřívou...! A je tu žasný Paso Fino - Luz de Luna, již jsme Vám tady o něm psala. Barvičku má opravdu jako ta perleť z mušlí a ten kukuček... ach, ach :). Fotku pod článkem.
Je to sice Paso Fino, ale já přemýšlím, že bych ho spíše dala jako Andalusiana, Lipicána nebo PRE... co myslíte?

Tak, tak. Stále jsem celá z toho vyklepaná, překvapená... jůůů! Prosívás, neberte to jako vychloubání, jen mám zase ten úžasný pocit, který známe každý, když k nám přijeodu noví koníčci :)
A já teďka jdu rozbalovat a vyfotím je, navečer je Vám sem šoupnu ;).

Krásný a roztomilý, nový obyvatel ranche :)

12. dubna 2012 v 15:27 | liška
Včera k večeru k nám přijel nový, krásný a při "né zas tak velký" obyvatel ranche :). Zlaťák přijel od kiki.mich. Je mi hrozně líto, že končí už i ona, ale alespoň doufám, že se u mě bude mít alespoň trošku dobře, i když to nebude takové, jako u ní, původní majitelky :).
Tím novým obyvatelem je můj veliký oblíbenec, po kterém velmi toužím. Je to úžasný Palomino Hafling , velikosti Traditional - Strikey! Ano, ano, Zlaťáček!! Jsem z něj úplně unešená, ten kukuček, barvička, zajímavý výžeh ♥. Zlaťáček :). Hnedka se "přiřadil" k Cefíkovi, Misty, Dimitrý a Modroočkám, prostě ke všem poníkům, vypadá to, že z nich budou kamarádi. Naštěstí není nijak lekavý, spíše zvídaví, až by někdo řekl, že i oprsklý :). Ale je to pohodář, a s ostatníma zatím vychází :). Má úžasné ty grošíky, ujíždím na nich :D
Ze všech jsmě moc nadšení a chtěli bychom ještě jendou kiki.mich moc poděkovat a alespoň, že si s tebou stále mohu psát po mailu :)
A to je on, nový krasaveček, Strikey :)

Naši noví obyvatelé, z CLS

2. dubna 2012 v 20:15 | liška
Jak jsem slíbila, mám tady malé info a hlavně fotky o nových koníčkách, kteří k nám z CLS přijeli :). A že jich zrovna není málo :D. A to ještě v nejbližší době čekáme jednoho nového krasavce :).
Dnes jsme dokonce s taťkou a s bráchama se byli podívat venku, na našem Poděbradské, polabském "ostrově". Tak jsem s sebou vzala 2 nové stablíky, poníka Inkancera a mustanga Raffaela :). Ale krmily jsme tam kačenky a ony potom šli za náma... takovej sprint :DD

Ale teď už rovnou k fotkám a k infu o nových koníčcích :)

Prvním z našich nových přírůstků je krásný Leopard Appaloosa hřebec, specializující se na Stop Sliding :). Přijel k nám od Mazla, kde mě hnedka okouzlil, je překrásný, miluji toto zbarvení :)
je jméno ještě stále nemá, nemůžu mu přijít na kloub. Nemáte nějaký návrh? :)
______________________________________________________________________

Dalším novým pokladem je úžasný, šedý Mustang, též od Mazla! ten mě okouzlil, hned jak ho viděla. Přesně někoho takového, jsem hledala :).
A dostal jednoduchoučké, ale výstižné jméno - Raffaelo
Už skoro budu mít všechny Želvy Ninja jako :D. Donatelo k nám přijede na konci května :P. Ale né, žádný želvy, přeci malíři a umělci, néé? :D
______________________________________________________________________________
Dalšími z přírůstků jsou dva koníci od TH, po kterých jsem hnedka skočila :). Jendím z nich je krásný vraný poník, kterého pojmenovala Horseen :D. Jmenuje se Inkanceron a na CLS rovnou získal ocenění ve své kategorii :)
_______________________________________________________________________________________________
dalším koníkem ze stejného setu, jako koník předešlý, je ten krásný zlatavý koníček, u nás Český teplokrevník, pojmenován Sultán, po koníčkovi, na kterého někdy chodím jezdit. Sultánovi fotky jste nedávno mohli vidět na fotkách z Choťánek ;)
Tento koník má úžasný a roztomiloučký pohled, také jsme si ho hned zamilovali :)
_______________________________________________________________________
Další, naší "novinkou", je malá, roztomilounká klisnička Painta. Nejspíše necháme připustit ais Platinku, a bude hříbátko :P. Již teď dostala od Áji jméno a je to malá Glorie, prostě Glorča :)
_______________________________________________________________________________________
V tomto samém setíku, jako Glorča, byl i krásný malý Beagle, kočička a panenka. Pes a kočka ještě nemají jméno (nechcete poradit? :D) a nová panenka se jmenuje Ráchel, ale říkáme jí spíše Roxy, taková přezdívka :)
__________________________________________________________________________________________

A naším, vlastně největším, a nejzářivějším novým přírůstkem.. je ON. Harrison.
Nellča ke mě přišla, jako by mi Vánoční dáreček nesla. Bublinkovou fólii a v ní on. Zlaťák. Harrison, nad kteýrm přemýšlím, že ho přejmenuji na Prince Harrisona! One je prostě úžasný. je na místě, kam, když s eprobudím, se podívám jako první, takže mě každé ráno budí :).
Má úžasnou barviřku, krásný pohled, krásně namalovaná očka, růžový čumáček... ♥
Stále se z toho ještě nemohu vzpamatovat.
On je můjjj! Paneboože :DD.
ACh, ach ach... na ranchi s epomalu zabydluje a již netrpělivě čeká na svého nejlepšího kamaráda, Donatela, který přijede v červnu!!! Jupíí :D.
Nevydržela jsem to a byla jsem venku, fotila ho.. on je ták fotogenický, zlatíčko :)
Ale omlouvám s,e zde sjou zatím jen fotky z domova :)
Tákže, to je náš nejnovější a poslední přírůstek. A brzy na RP bude mít brášku
A já pádím, Adios Amigos ;)
:) A to naživo, je stokrát lepší :)

Seznam koní na CLS

24. března 2012 v 21:26 | liška
V sedm jsem se vrátila z koní, dopoledne jsme byli v Lysé (Nic moc. To není jaro s koňmi, to je nějká zemědělská akce, kde je pár vystrašených chudáčků... :() a já nestíhám. Teď jsme konečně začala zase dělat na čtenářáku a ...

A samozřejmně pokračuji v přípravách na CLS. A jelikož chci, aby zde něco přibylo, ale pořádně nevím co, proto Vám sem dám tento seznámek :). Když daný koník má profílek, je na něj zde odkaz (mám to... ták lehce od Naervon, viď že ti to nevadí? :D).
Vím, že to můžete najít na všech různých ranchích okolo, ale pročpak bych si to sem nemohla napsat i já? :) A prosím, neukamenujte mě za to, že do nějaké kategorie třeba vezu i 5 koní (do SM hříbátek), určitě zase nějaké zapomenu doma... ale když já se neumím tak dobře asi rozhodovat, jak vy :/

Kdyžtak klikněte na celý článek :)

Naše výsledky v CABHB February Photo Show 2012

27. února 2012 v 21:36 | liška
Jak jistě víte, a mnozí jste se nad i zúčastnili, proběhla dlouho očekávaná další Photo show od CABHB a naší Lin :).
Je tedy opravdu škoda, že se přihlásilo tak malá lidí se svými koníky, lidičky, otrkejte se, přihlašte se do další! :)

Já jsem tedy nadmíru spokojená. Určitě je to tou "menší účastí",ale... poprvé jsme s koníky měli nějaká ta 1. místa... a dokonce hnedka 7 1. míst :D. Kdo nechce, ať nečte.

Zde, jak jsme dopadli v jednotlivých kategoriích:

Plemena

Arabians
 • 1. RMP Rise from Dust
 • 2. RO Gold Paradise
 • 3. RLM Al Badeia Al Aswad
Paint Horse
 • 1. RO Isadora Cruse
 • 2. RP Stunt Double
 • RP Mini Cochise
Quarter Horse
 • 1. RMP Oriel
 • 2. RO Starlight
 • 3. RO Michelangelo

Appaloosa
 • 1. RO Annabell
 • 2. RP Escape
 • 3. RSH Fire Flavio
Thoroughbreds
 • 1. SKS Coco de Lune
 • 2. RMP Aine
 • 3. RO Cori de Locarno
Warmbloods
 • 1. RO Ravel
 • 2. RP Mon Gamin
 • 3. RMP Desert Rain
Iberians
 • 1. RSS Me Blanco
 • 2. RO Espiolo Ciprus
 • 3. RP Brilliant
Ponies
 • 1. RMP Call In Gale
 • 2. RO Misty
 • 3. SKS Sweet Blue Miracle
Other Breeds
 • 1. RP Angelica
 • 2. RO Leonardo da Vinci
 • 3. RP Nespoutaná
Barvy

Black
 • 1. RP Lady Moriah
 • 2. RO Geraldine
 • 3. RP Baron
Chestnut
 • 1. RP El Extreme
 • 2. RM Rise from Dust
 • 3. RO Temple Magnifieé
Buckskin
 • 1. RP Buck
 • 2. RO Spirit
Cremello / Perlino
 • 1. RO Michelangelo
 • 2. RP Al Kahir Asman
 • 3. RSS My Flying Hope Avalanche
Pinto
 • 1. RO Mosaic
 • 2. RP Mon Gamin
 • 3. RO CoCa
Appaloosa
 • 1. RO Daggest Doo
 • 2. RSS Lady Moondance
 • 3. RSS Tabasco El Nino
Others
 • 1. RO Heidy
 • 2. RP Stephenie
"Pod sedlem"
Military
 • 1. RMP Bonne Ideé
 • 2. RO Flash
 • 3. RSS Lord Cherryl

Šťastní jsme tedy všichni a už se velmi těšíme na další Photo Show, kde už doufejme, bude více účastníků :)

Chtěla bych všem, kdo se účastnili, pogratulovat, díky všem moc za všechno. A hodně zdarů do dalších ;)

Naše umístění ve Winter Show u Anitt

25. února 2012 v 19:26 | liška
Jakou spoustu dalších i já se s pár svýma fotkama přihlásila do Winter Show u Anit, kde šlo o fotky na sněhu. Přes mé překvapení, jsme postoupili do finále :)
Přihlášená jsme zde byla s Rolničkou a novými koníky z Rakouska - s Helenkou (Highway to Hell) a s Nosy Parkerem. Nakonec Helenka byla 4., Rolnička 5. a Nosy Parker.
Moc děkujeme :)
A Anitt udělala krásné diplomky, zde:

Trinity Holdings!

22. února 2012 v 20:02 | liška
Toto udělala Nearvon - krása, krásně popsané :)
ŠIŘTE DÁL!!! A HLAVNĚ, NEJENOM ŠIŘTE, ALE UDĚLEJTE NĚCO PRO TO, ABY V ČR MĚLI BREYEŘI NĚJAKOU BUDOUCNOST!
Já jsem přemluvila mamku, a něco, i když malého, určitě koupíme. Asi již do foroty, až na narozky :)

Lexington

18. února 2012 v 18:08 | liška
Jak jsem psala, máme u nás nového koníčka :)
Děkuji moc za něj Naervon, doufám, že se u nsá bude mtí alespoň tak dobře, jako u Vás/nich :). U Nervon se tento vraník jmenoval Araj a byl to mylsímže Arab... pokud by to však nevadilo, celé bych to pozměnila.
U mě to bude, tak jak byl původně, Morgan a jmenuje se Lexington :). Takže Lexi, Lexík a Lexouš ;)
Je tedy překrásný, ještě jednou, Naervon moc děkuji :)

Hrozně mě Glossy Stoník/chipsík překvapil-. Breyeři se mi glossy nelíbí, mají na sobě ohromnou vrstvičku toho laku a jsou takový... no... nijací většinou. Ale ti Glossy Chipsíci jsou tedy úžasní! Jako by to bylo jejich součástí barvy... zvláštní, ale hrozně jim to sluší :)
A to je asi vše o našem nováčkovi, vraníkovi Lexingtnovi :)
______________________________________________________
Chtěla bych se omluvit, že už tu tady zase mco nejsme, ale škole mě zžírá, musím se učit, 17 dní jsem tam nebyla, ouuí.
A dneska jsem byla tři roky u koní, u Sulti, na vyjdě.... to bylo úžasné :), bohužel jsem nemohli ani klusat, hrozně to klouže :/. CHodím jezdit jak ve středu k naší trenérce tak k jedné holce, která má dva koně: Sulťu a Fíbí. A příště říkala, že půjdem na jízdárnu, na kavalety a možná i skákat, jupíííííí! :D
A já jdu zase psát Laborky, max Vám sem frknu další fotogalerku a zítra asi povídku, ahoj ;)
 
 

Reklama