Přečtěte si novou povídku Art of Living!

Recenze

Červená karkulka

15. října 2012 v 16:06 | liška
Již dlouho zde nebyla žádná recenze.
A jelikož mám teďka docela hodně času, tak proč nějakou neudělat?
Vrhla jsem se na "moderní a tajemné" pojetí klasické pohádky o Červené karkulce :)

Trailer


Základní údaje:
o Celý název: Červená Karkulka (Red Riding Hood)
o Původ: Kanada
o Premiéra: Světová premiéra 11.3. 2011
o Délka: 96 minut
o Režie: Catherine Hardwicke
o Hrají: Amanda Seyfried (Valerie), Gary Oldman, Lukas Haas, Virginia Madsen, Billy Burke, Michael Shanks, Julie Christie, Shiloh Fernandez, Michael Hogan, Darren Shahlavi, Lauro Chartrand, Max Irons, Kacey Rohl
Děj: V romantickém fantasy thrilleru Červená Karkulka hraje Amanda Seyfried mladou a krásnou Valerii, která se zmítá mezi dvěma muži. Zamilovala se do hloubavého samotáře Petera (Shiloh Fernandez), avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym (Max Irons). Valerie a Peter nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk, když se dozvědí, že Valeriina sestra byla zavražděna vlkodlakem, který loví v tmavém lese obklopující vesnici. Lidé z vesnice udržují po celá léta nelehké příměří se zlou bestií tím, že jí nabízejí každý měsíc zvířecí oběť. Pod krvavým úplňkem si vlkodlak vybere ale oběť větší - lidský život, a tak lidé hladoví po pomstě zavolají známého lovce vlkodlaků, otce Solomona (Gary Oldman), aby jim pomohl bestii zabít. Solomon ale upozorní vesničany na to, že se vlkodlak přes den mění v člověka a že to může být kdokoliv z nich. Když počet obětí roste s každým úplňkem, začne se Valerie domnívat, že vlkodlakem by mohl být někdo blízký. Panika svírá celou vesnici a Valerie zjišťuje, že má s nestvůrou jedinečné spojení - takové, které je neúprosně táhne k sobě. Díky tomu se Valerie stává podezřelou ale zároveň i návnadou.
Můj názor: Tento film jsem objevila o Vánocích a hned daný večer si ho pustila (to nebylo to nejlepší rozhodnutí, když jste strašpitel). Film mě tedy naprosto okouzlil. Tajemná atmosféra, dobrodružství, do toho né moc šťastná láska… tohle já můžu. Ještě k tomu hlavní roli hraje moje oblíbená herečka Amanda Seyfried (známá například z filmu "Mamma Mia!") a tohle si vystřihla na jedničku. Skoro celý film pátráte, kdo by mohl být onen vlkodlak a nejde si představit, jak to dopadne.
S původní pohádkou o "Červené karkulce" to sice nemá skoro nic společného, ale perfektně to ukazuje, jak se na klasickou pohádku dá podívat i z trochu tmavší a temnější stránky. Ale zase nemohu zase filmu křivdit, že by to s červenou karkulkou nemělo nic společného - červený hábit, kameny do břicha "vlkovi"… Rozhodně Vás tento film, řekla bych že i docela mile, překvapí.
Ještě k tomu, hlavní hrdinové jsou vážně fešáci, takže bude, na co koukat :P

Celkové hodnocení:

Film se mi opravdu moc líbil, a zaujal mne i celý tábor. Opravdu, od začátku do konce Vás nenudí a budete napjatí. Ještě k tomu krásní herci a jejich skvělé herecké výkony. Mohu jen doporučit :)

Ro(c)k Podvraťáků

29. července 2011 v 12:58 | liška
Předem Vás upozorňuji, že v článku je "odkryta" část děje

Pokud tedy nejste proti, klik na celý článek :)

Nová rubrika - Recenze

22. května 2011 v 21:51 | liška
Po delší době, bych chtěla tento ranch obohatit nějakou novou rubrikou.

A co mě první napadlo? Věc, s kterou bych se s Vámi chtěla již dlouho podělit. Sama rpo sebe si totiž píši recenze na různé filmy, popřípadě i knížky. A chtěla bych se s nimi s někým podělit a kdo jiný by byl tak přívětivý, než vy ? :)
Vždy by v článku byli obrázky z filmu, trailer, popřípadě i nějaká muzika z něj... a poté krátký děj, nejdříve odněkud a poté napsaný mými vlastními slovy. Ale také by se nesměla chybět zhodnocení a to ze všech různých úhlú, znáte to :) A popřípadě třeba i nějaký úryvek, pokud by to byla knížka, či hlášky z filmu.... prostě pořádně "našpikované" články :)

Tak doufám, že by Vás tyto články mohli bavit, tedy rozhodně mě budou. A třeba by se Vám takto mohli i nějaké nové knížky či filmy zalíbit, uvidíme :)

Oblohu křižují blesky a já se jdu ponožit do své oblíbené knížky a poté odplout do světa snů :)
 
 

Reklama