Přečtěte si novou povídku Art of Living!

Tipy a Rady

Začátky přirozené komunikace - Pozice vedení koně (1. díl)

12. června 2010 v 8:03 | Kylie
Ahoj, tak jsem zase tady Kylie a je tady tedy 1. dílek Začátků přirozené komunikace

Kylie
Koník, který mi dnes a v této lekci "pomůže" je naše Jazzbellka
Jazz
------
Nejdříve by jsme si měli pro koníka sehnat nějakou ohlávku ( nejlépe provazovku, nylonku nebo parelku ohlávku můžete taky, ale nejlepší jsou nějaké lehkou ohlávkou, která hlavně musí být koníkovi příjemná ! Hlavně né nic do huby nebo tak něci, to fakt ne ! A na ohlávce by rovnou mělo být vodítko, nebo ho jednoduše připněte k ohlávce, ale vodítko se bude rozhodně potřebovat !
PK
PK
Pozice vedení před koněm - První pozice vedení koně je pozice před koněm . Na koně působíte jako někdo dominantní, jako může být ve volném státu hlavní hřebec nebo klisna
PK
PK
Pozice vedení vedle koně : Když jdete s koníkem na vodítku a jste zhruba v úrovni jeho hlavy simbolizujete jeho přítele, někdo kdo má stejnou "moc" a komu může věřit
PK
PK
Pozice vedení za koněm - Když jdete zhruba za jeho/její hlavou, nebo ještě dál symbolizujete někoho "podřízeného" . Koník se cítí "volnější", někdy i jako vedoucí hřebec nebo klisna jako ve stádu

Tak to je pro dnešek všechno . Toto jsou pouze začátky, ale i v nich už se mezi Vámi a vašim koněm může "rozpoutávat" pouto . Brzy další díl :)

Doufám, že se Vám to líbilo a budu ráda za komenty, děkuji mnohohokrát,
Kylie Mallsová

Základy přirozené komunikace - Úvod

5. června 2010 v 19:39 | Kylie
Ahoj, hlásí se Vám Kylie Mallsová a liška mě sem pustila, za co jí děkuji . Minule jsem do této rubriky psala něco o kurzech pro jezdce a teď bych sem ráda dávala něco o základech přirozené komunikace . Doufám, že si to alspoň někdo přečte a bude si prohlížet i fotky . Bude to takyový delší "seriálek" a bude to zde od základůa až k pokročilým věcem v přirozené komunikaci, snad se Vám to bude líbit :) První dílek i s fotkami sme napíši, až bude liška u moře :) Teď už ten úvod :

Kylie
Když už jezdíte déle na jednom koni, nebo Vám dokoce patří je důležité si k němu vytvořit nějaký pozitivní vztach - důvěru, kterou máte vy k němu, ale také důvěru, kterou má on/ona/ ve Vás . Začíná se od jednoduchých "cviků", až třeba ke stání na koni ... Což je fakt dost obtížném, mohu sama potvrtdit x) . Myslím, že to hodně z Vás zná, ale u tohodle je dobrá zjišťovat a učit se nové věcí, které Váš vztah mohou posílit .

Snad se budou líbit :)

Kurzy pro jezdce - Kylie

5. února 2010 v 8:10 | Kylie
Ahoj,
Jmenuji se Kylie a asi mě znáte . Jsem mco ráda, že liška udělala tuto rubriku, protože sme budu přidávat i já a Justin . Pro začátek bych Vám sme ráda napsala něco o kurzech pro jezdce .

Já jezdím velmi často na různá školení a kurzy . Myslím, že minimálně jednou za pololetí by měl každý jezdec jed na nějaký ten kurzík nebo školení . Nechci nikumu vyčítat, když nejezdí, to proboha ne ! Ale je to lepší . Dříve na bývalém ranchi jsem nejezdila vůbec na žádné, protože nebyly peníze ani čas . Ale teď když jsem na Ranchi Ohájo jezdím často . Je jasné, že to pomáhá při všem u koní . Jak ais víte já miluji western a také ho moc ráda jezdím . Ale na kurzu na kterém sem byla před Vánoci jsem se dozvěděla mnoho nových věcí ! Bohužel většina jich se nachází v USA a rovnou od firmy Breyer . Ale Breyer 4x do roku dělá kurzy i tady v České Republice a přesně v Praze . Je tady i více suprových firem jako například - JK Kornelius ( Dělá hlavně zvláštní sezení o určitých disciplínách jako třeba o Parkuru, Vozajatství, dostihách atd . ... ), JK Qick ( hlavně o westernu, opravdu se zde dozvíte super věci o westernu ) JK Awe live ( tyto mám obzvlášť ráda . Často jsou o různých druhách komunikace nebo o důvěry s koněm . Jsou opravdu velice zajímavé) . Mimochodem JK znamený Jezdecké kurzy ( Pro ty kdo to nepochopili ) . Znám ještě více, ale tyto jsou nejlepší . Všem majitelům ranchů doporučuji, aby jste posílali své jezdce na kurzy . Sice některé stojí docela hodně, ale rozhodně se vyplatí ! Některé kurzy trvají např 3 dny . A na konci těchto delších kurzů jsou vždy testy a když ho napíšete do určitého počtu bodů dostanete licenci, že jste ten kurz absolvovali . Já mum doma už docela hodně těchto ocenění :) . Jsme ráda, že mě liška v nich podporuju jak finančně tak i duševně .
Chtěla bych se zeptat, nechcete někdo z jezdců se mnou začít jezdit na tyto kurzy ?
Byla bych moc ráda kdyby jste mi odpověděli do komentářů
Doufám, že Vás můj článek až zas tak nenudil .
Liška je na horách a poprosila mě, abych sme něco napsala.
Já na Sheikovi

Hm...Že by zase new Rubrička ? xD

26. ledna 2010 v 15:56
Ááááááááááá . A je tady další rubrika xD . Já vím, řže jich mám už docela hodně, ale když mě to tak baví mít větší výběr na to dát nějaký článek ! A ještě k tomu do mě pořád Kylie s Justinem vrtají ať jí sme dám, že chtějí taky sem přidávat ! xD .Tak prostě je tu new rubrika - Tipy a Rady . Nebudu sme přidávat pouze já, ale i Kylie s Justinem a možná i Lilly. Bude tu třeba něco o komunikaci od Klyie ( Která už si to chystá xD) nebo např něco o kurzech pro jezdce ( to by bylo také od Kylie xD). A mnoho dalších věcí . Nechci, aby to vypadalo, že se po někom opičím..ale je zase pravda, že já budu mít zase jiné Tipy a rady než vy ne ? tak doufám, že se v8m bude tato rubrika libít :)
 
 

Reklama